DIY - vymena tesnenia na bajonetovom uzaveri dolievania oleja

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

DIY - vymena tesnenia na bajonetovom uzaveri dolievania oleja

Příspěvek od Janosik5 » pon dub 08, 2019 14:32

v jeseni som bol na garancnej prehliadke a zaciatkom roka som zistil podla planžety, ze uz treba opat doliat olej. nevedel som ale dat dole zatku. siel som s tym do servisu...reku ten, kto to pri vymene oleja na jesen zatvoril, tak nech to teraz otvori. no "borcovi" jak tlacil isli oci z jamiek vyskocit ale nakoniec to otvoril. cely ten krk na tom nalievaciom potrubi sa skrucal, som myslel, ze mi to urve.

teraz som chcel opat doliat olej a ked som snal zatku, tak mi cast toho tesnenia spadla takmer naspat dovnutra do oleja. jednoducho jak to niekto v servise zle zatvoril a potom to nasilu otvaral, tak ho cvikol a teraz sa rozthol na dvoch miestach.

je to cierny "O" kruzok d30x3mm (D36mm). chcel som v renaulte, nech mi objednaju kruzok novy. povedal mi dežurnyj od ND, ze to jedine cele so zatkou aj s tym krkom...na cenu som sa radsej ani nepytal.

po par tyzdnoch som si nasiel cas a zbehol do predajne TTL tu v ZA a tam mi ochotne v predajni dovolili ten O kružok aj vyskusat priamo na tej zatke.
cena 0.1€ s dph. material NBR

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů