Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Tomo29
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon srp 30, 2010 14:58

Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Příspěvek od Tomo29 » úte čer 05, 2018 22:26

Ahoj všem,
moc prosím o radu někoho kdo to již dělal, nebo ví jak na to. Stala se mi nepříjemná věc na mém Renaultu grand scenic III r.výr.2010 1,9 TDI.
Prdla mi hadička na zadním levém brzdiči. Prdla přímo u toho šroubu co je zašroubován do brzdiče s elektronickou brzdou. Nezbylo tedy nic jiného než hadičku koupit novou a vyměnit a zde nastává problém. Hadičku jsem vyměnil a při tom vyměnil rovnou i dost pochroumanou prachovku na brzdovém pístku, který tlačí na brzdové destičky. Celý brzdič jsem vymontoval, perfektně očistil, nasadil novou prachovku i s těsněním pístu (při tomto úkonu samozřejmě z brzdiče vytekla veškerá brzdová kapalina) a celý brzdič jsem namontoval zpět. Připojil novou brzdovou trubičku (část je kovová, střed gumový a konec zase kovový) a myslel jsem že standartním sešlapáváním pedálu 3-4x za sebou a při 5-tém sešlápnutí a držení pedálu u podlahy jsem povolil odvzdušňovák. Na tomto repasovaném brzdiči uniká stále vzduch a bublinky s drtkem brzdové kapaliny. Tento úkon jsem dělal za pomoci syna, který mi šlapal na pedál snad 100x, ale brzda stále nebrzdí a stav je stále stejný. Navíc mi po nastartování brzdový pedál totálně změkl, jde sešlápnou strašně zlehka a brzdí (zbylá tři kola) v podstatě až u podlahy. Repasované kolo nebrzdí vůbec. Nevíte co dělám špatně a nebo jak to vyřešit. Auto je v podstatě nepojízdné, abych s tím někam dojel do servisu, jelikož brzdy prostě nefungují, respektive fungují velmi špatně viz popis problému s brzdovým pedálem výše. Zkoušel jsem odvzdušnit i tři zbylá kola a tam po sešlápnutí pedálu krásně teče brzdovka bez bublinek. Jen ten repasovaný brzdič stále nic, jen bublinky s obsahem brzdovky nebo i vůbec nic.
Děkuji předem za jakoukoli radu jak to vyřešit.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Příspěvek od Šamša » úte čer 05, 2018 22:47

Musí se za pomocí diagnostiky spustit ABS čerpadlo a odvzdušňovat v pořadí na diagnostice. Umí to jen Clip nebo WOW.
Stejný problém se vyskytuje i ve starších typech Renaultů, jak se vzduch dostane k ABS je konec a standartním postupem z něj bublinu nedostaneš.
Diagnostika otevře ventily ABS i ESP a spustí čerpadlo a bublina má možnost opustit ten systém.
Funguje to tak, že našlapeš, držíš, klikneš na tlačítko konkrétního kola, pak se spustí ABS a zadrnčí ti pod nohou pedál a pomocník by ti měl v ten moment otevřít odvzdušňovák, jak ABS skončí zas utáhnout. Takhle klasicky dokola auta a raději 3x.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Tomo29
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon srp 30, 2010 14:58

Re: Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Příspěvek od Tomo29 » úte čer 05, 2018 23:55

Hmm, tak to jsem tedy pěkně v háji. Jinak to opravdu nejde? Myslím bez diagnostiky, kterou samozřejmě nemám :-(

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Příspěvek od Šamša » stř čer 06, 2018 00:44

Určitě tady seženeš někoho kdo ji má, jen stačí uvést místo kde bydlíš. Tu WOW od Würh používají v neznačkových servisech, nebo koupíš u číňanů za pár šušňů.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Tomo29
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pon srp 30, 2010 14:58

Re: Problém s brzdami a odvzdušněním po výměně zadní brzdové hadičky

Příspěvek od Tomo29 » stř čer 06, 2018 14:43

Je zde tedy prosím tedy někdo ze severu Čech z okolí České Lípy, kdo by měl tu diagnostiku a uměl mi s tím pomoci? Samozřejmě, že veškeré náklady s tímto spojené uhradím případné osobě, která mi s tím bude umět pomoci v plné výši.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti