voda v kufri

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

voda v kufri

Příspěvek od Janosik5 » pon čer 04, 2018 14:36

hi. je to iste zhoda okolnosti ale po servisnej prehliadke po 60tis. km som zistil, ze mi zateka do kufra. grand scenic 3 /januar 2013/; 7-miestny.
ak po burke cez den opat zasvieti slnko, tak sa voda odpari ale ked prsi cez noc alebo po dazdi je dlho chladnejsie a zamracene, tak ked sa s autom pohnem, tak vidim v spatnom zrkadle ako kvapka voda od niekal z hora.
mam gumenu vanicku a tak vidim, ze je v kufri mokro.....

Uživatelský avatar
kasoun1
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř zář 02, 2015 23:55
Bydliště: Chomutovsko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufri

Příspěvek od kasoun1 » pon čer 04, 2018 15:37

Měl jsem ten samí problém, ale na myčce. Pokud není poškozené těsnění pátých dveří,kufru, tak je to pravděpodobně špatné těsnění třetího brzdového světla nad zadním oknem. V servisu mi potvrdili že se to stává. Buď výměna těsnění nebo těsnění úplně pryč a použít tmel v tubě a dát ho na místo, kam patří těsnění. Už mi tam neteče.
Renault Grand Scenic III Privilege , 2.0 dCi , 118 kW , 380 Nm, FAP , 05/2009 , motor M9R 610 , převodovka PK4 6/1 - PRODÁNO v 8/2018 .

Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

Re: voda v kufri

Příspěvek od Janosik5 » úte čer 05, 2018 10:07

je to tak jak pise kasoun. rozobral som stredny plast na dverach pod brzdou. a polial. islo to spod svetla. odmontoval som ho a zistil, ze je prerusene a popraskane tesnenie na brzdovom svetle. tak som to provizorne docasne pozaliepal a uz neteče ale len kvapka.

aky tmel, resp. tesnenie mas na mysli ?
ak Ti nebude robit problem, skus mi poslat link na ten presny - co si daval Ty

Uživatelský avatar
kasoun1
Junior member
Příspěvky: 112
Registrován: stř zář 02, 2015 23:55
Bydliště: Chomutovsko a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufri

Příspěvek od kasoun1 » úte čer 05, 2018 16:44

Bohužel nevím jaký tmel tam dal servisák, nebyl jsem u toho. Ale myslím že když koupíš nějaký transparentní, průhledný, který se používá na utěsnění kde se vyskytuje voda, třeba střecha na baráku, neuděláš chybu. Cena tmelu cca. 100 Kč a pistol na tubu s tmelem potřebuješ taky. Nebo koupit nové těsnění, ale cenu neznám a levné to nebude.
Renault Grand Scenic III Privilege , 2.0 dCi , 118 kW , 380 Nm, FAP , 05/2009 , motor M9R 610 , převodovka PK4 6/1 - PRODÁNO v 8/2018 .

Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

Re: voda v kufri

Příspěvek od Janosik5 » čtv čer 07, 2018 08:29

vidim, ze si to asi nevidel rozobrate a nedrzal v ruke.... :-)
je tam pruzne-plasticke tesnenie, ktore bude prave nanesene z nejakej tuby a po zaschnuti je prilepene o telo svietidla. to ze je to prilepene zabezpecuje to, ze to tesni. podmienkou musi byt, ze tesnenie znesie -40 ... 80°C. tam ziadne nejake "DIY" vystrihnute tesnenie z klingeritu alebo gumy nedas....

povodne som myslel, ze tam dam taketo nieco. ma to aj svoj aplikator.
https://www.pdmauto.sk/produkt/705.707/10

ale zatial som to popraskane tesnenie len prelepil dookola s elastickou elektrikarskou izolacnou paskou a uz to netecie....zatial....neverim ale, že to prezije zimu....
inak....medzi nami kamaratmi.... bol to kok*t (...každým coulem), co to takto vymyslel.

pdst
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:22
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufri

Příspěvek od pdst » čtv čer 07, 2018 18:49

Janosik5 píše:
úte čer 05, 2018 10:07
je to tak jak pise kasoun. rozobral som stredny plast na dverach pod brzdou. a polial. islo to spod svetla. odmontoval som ho a zistil, ze je prerusene a popraskane tesnenie na brzdovom svetle. tak som to provizorne docasne pozaliepal a uz neteče ale len kvapka.

aky tmel, resp. tesnenie mas na mysli ?
ak Ti nebude robit problem, skus mi poslat link na ten presny - co si daval Ty
lepil jsem na Fiatu brzdové světlo tmelem musí být neutrální
použil jsem
Lučební závody Kolín S 8280 - univerzální neutrální silikonový profi tmel
Pavel

Ford Tourneo Custom 9 míst

Citigo - Elegance, 3dv, 55 kw, černé

Grand scenic III 1.6 dci 130 koní / rv 9/2014 intens nic horšího mne nemohlo potkat !!! =
šmejd prodaný šmejdem!!! ---- VVauto KH---




minulost
Vaz 2102= (1974-1998)
,Š110L,Vaz2105,Š105L,Š-Forman Excelent,Felda combi GLXi,Fiat Punto sporting
Espace 2,2dci Initiale - nedám na espace dopustit

http://espaceiv.rajce.idnes.cz/

Janosik5
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 22, 2016 13:30

Re: voda v kufri

Příspěvek od Janosik5 » čtv čer 14, 2018 11:53

aky je to typ tmelu ?

tam nesmie byt (ak chces aby bolo svetlo opatovne demontovatelne) lepidlo. tmel sa musi naniest na miesto povodneho tesnenia, ktore je na svetle a musi ostat po aplikacii pruzne-suche.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů