Renault scenic III - záhadné topení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od rehaksony » stř lis 28, 2012 21:15

Zdravím všechny a rád bych vyřešil záhadu. Mám RGS III 1,6 dci,rv.2011, když zapnu topení- tedy auto a nastavím teplotu na teplo/třeba 22 stupňů/ tak to topí i když nic moc ale z kastlíku před spolujezdcem táhne velká zima. Otevřel jsem tedy kastlík a zjistil že ač celé auto topí tak z otvoru který je vzadu v kastlíku v horní části fouká studený vzduch- intenzitou závislou na rychlosti ventilace. Máte pro to někdo nějaké vysvětlení ???
No a jinak ty "jakoby výdechy ve sloupcích co mají foukat dozadu teplo - z nich taky fouká studený vzduch, ale to není tak silné. A z výdechů pod sedačkami - tam to fouká jen lehce vlažně, no prostě celá vzduchotechnika je dost podivná. Ale ten kastlík - to je fakt záhada.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Zefek » čtv lis 29, 2012 11:07

Ano, vysvětlení je jednoduché - schránka před spolujezdcem je klimatizovaná.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od rehaksony » čtv lis 29, 2012 13:19

Že je klimatizovaná mě napadlo taky.Ale přece není možné abych si zapnul v autě topení /třeba na 22 stupňů/a schránka se klimatizovala a škvírama z ní táhnul ledový vzduch na kolena spolujezdce.

mirak
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: stř říj 19, 2011 15:04

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od mirak » čtv lis 29, 2012 14:45

Mám to stéjné- díru jsem zalepil.
Když je zaplé AUTO a nastavená teplota 23 st., tak by tam přece neměl foukat ledový vzduch.
GS III Dynamik ,1,6dCi, 58000km/6,5

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Zefek » čtv lis 29, 2012 15:49

Jde o to, že ten vzduch se bere přímo z venku, neprochází přes radioátor v topení. Prochází akorát přes výměník klimatizace, proto je tak ledový. Možná by se dala sehnat nějaká záslepka, kterou tam v rámci šetření nedali. U Mégane II to tak bylo, že do roku 2005 záslepka byla, ale pak už nebyla :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od rehaksony » čtv lis 29, 2012 23:11

Tak dík , tu díru nějak zalepím, ale příjde mi to dost šílené abych u auta za půl mega musel řešit takovéto "kraviny". Ale co s těma výdechama ve sloupcích ??- ty ani nejdou zavřít, jen se dají nasměrovat a tam zase fouká zima dozadu na zadní sedadla. 6e bych je třeba zalepil páskou?? No a co si ještě dalšího dodělat,?
A propo,do toho kastlíku jde studený vzduch i když vypnu auto klima. V manuálu o tom není ani slovo, vůbec se tam o chlazení kaslíku nezmiňují.
RGS 1.6 DCI,2011, 5,9 L

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Kuno » pát pro 07, 2012 20:35

U tohoto auta při zapnutí klimatizace auto topí i chladí zároven??? S tím jsem se ještě nikkdy nesetkal....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Zefek » sob pro 08, 2012 11:23

Stejně tak je to v Mégane II. Okruh je následovný: Ventilátor, výměník klimatizace a filtr. Odtud vede trubka do té přihrádky. Dál to pokračuje na radiátor topení. Takže je jasné, že z té trubky nikdy nemůže jít teplý vzduch, protože ten vzduch projde jen přes výměník klimatizace, ale ne přes radiátor topení.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Owecka » stř srp 26, 2015 21:07

Tak já mám momentálně opačný problém.
Když nastartuju studený auto a jedu, tak při vypnuté klimatizaci fouká vzduch o venkovní teplotě.
To je ok, ale když někde nachvíli zastavím a chcípnu motor, tak po opětovném nastartování začne foukat teplý vzduch, jako kdyby to začalo topit.
Myslel jsem si, že je to těma hicema, jak se od sluníčka ohřeje palubka, jenže ono to funí teplý vzduch dokud nezapnu klimu.
Tak nevím jestli něco přestalo fungovat nebo jsem si toho dřív jen nevšiml...
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Owecka » pon srp 31, 2015 11:05

Tak jsem se dnes dozvěděl u Renaultu, že je to v pořádku, že když ručně vypnu klimu (AC Off),
tak může chvíli foukat teplý vzduch, protože radiátor topení je nahřátý.
Prý se reguluje průtok chladící kapaliny radiátorem a při vypnutí klimy a nastavené nižší teplotě
dojde k uzavření přívodu do radiátoru, ale zbytkové teplo se vyfoukne do interiéru.
To nepladí v případě vnitřní cirkulace, protože tam nejde vzduch přes radiátor.

Pochopil jsem to tedy tak, že klima chladí na max. a na nastavenou teplotu se vzduch dohřívá.
Myslel jsem si, že je to stejně jako ve starem Sceniku, kde topení topilo furt a teplota se řešila směrováním
vzduchu klapkami, ale doba asi drobet pokročila.. :-)
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

pasand
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: ned kvě 23, 2004 22:10

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od pasand » pon zář 21, 2015 11:41

To se mi moc nezdá. Jakým způsobem by se reguloval radiátor? Myslím, že kecali a je to stejné, jako u předchozí generace - radiátorem jde voda pořád a teplotu vzduchu namíchají klapky.

Teplý vzduch chvíli fouká proto, že od toho horka venku a ještě horkého radiátoru se ohřeje všechno okolo. Pokud je zaplá klima, ledový vzduch to rychle vychladí, ale když máš klimu vyplou, tak ochlazuješ pouze venkovním vzduchem, který má třeba 30 st. celý ten systém odvětrání, takže z toho opravdu jde chvíli teplý vzduch (dost dlouho). Dělalo mi to na trojkovém sceniku taky a dělá mi to i teď na dvojkovém dusteru, což je sice manuální klima, ale princip je tam stejný. Je to rozehřáté a teplým vzduchem z venku to zchlazuje pomalu. Naštěstí klima to pořeší během chvilky.

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Owecka » pát říj 30, 2015 14:09

Mám na to stejný názor, regulace radiátoru mi přijde krkolomná. Normálně bych to neřešil, ale když člověk poskakuje po městě, tak mi přijde zbytečný, aby klima na tu chviličku zapínala.
Tak jsem ji vypnul (ac off) a pocitově to začalo topit. To spínání na chvilku, něž se popojede požadovaný půlkilometr je k ničemu a akorát klima začala smrdět.
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

Owecka
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned úno 16, 2014 13:55

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Owecka » sob led 16, 2016 16:15

Měnil jsem olej a po sundání deklu pod motorem jsem si všiml jakési plastové součástky, která visí na hadicích a vede k tomu kablík. Hadice vypadají jako od topení.
Tak možná na té regulaci teploty vody v radiátoru něco bude...
Scénic III 1.4 Tce 96 kW
Clio III 1.2 55kW
Megane IV 1.2 Tce 96kW
Megane III 1.5 dci 70kW

gabbo
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 21, 2013 10:51

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od gabbo » pon úno 06, 2023 09:55

Ahoj, vykopu tohle tema. Renault Grand Scenic 2012, auto mam od novoty a po 10 letech se objevil tenhle problem, takze to urcite neni nejaky konstrukcni problem. Kastlikem fuci studeny vzduch, vypnout AC nepomuze.
Google na forech jinych znacek poradil smesovaci klapku topeni, Resili jste nekdo neco takoveho? Diky

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od Geox » úte úno 07, 2023 18:14

Zefek výše to již vysvětlil. Přečti si.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

gabbo
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 21, 2013 10:51

Re: Renault scenic III - záhadné topení

Příspěvek od gabbo » úte úno 07, 2023 18:16

To mi nevysvětluje proc se problem vyskytl po 10 letech.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů