LED žárovky H7 na GSIII

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Geox » čtv zář 30, 2021 19:45

Dobrý den, ahoj.
Nevím zda má někdo nějakou zkušenost s použitím H7 LED žárovek na GSIII.
Původně bych do toho nešel, ale zjistil jsem že běžné žárovky dost topí a dochází při tom ke slepnutí čočky (světlomety s čočkou) - něco jako šedý zákal a tím pádem světla pak hůř svítí protože v čočce je ztráta. Měnil jsem jeden světlomet a po 5letech (a to jsem nějak extra moc se světly nejezdil) jsem si všiml že ten neměněný původní není tak čirý a lehký zákal na čočce již je.

Řešením tohoto jevu by bylo použití LED žárovek které dávají min. o -50% méně tepla (a stejně nebo lehce více světla).

Jenže u některých aut dochází k problému s CAN BUS sběrnicí kde žárovky pak blikají, na palubce jsou chybné hlášky o prasklé žárovce apod. (řeší se to prý připojením meziadaptéru CANBUS rezistor)
Tak mě zajímalo zda toto již někdo řešil, jestli u GSIII je toto nějaký problém nebo ne.

Díky G.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Kodet
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Kodet » ned říj 17, 2021 23:30

Mám na GS III (2012) LED H7 jak v potkávacích tak i dálkových a funguje to bez problémů, žádná chyba nebo blikání. Konkrétně tyhle https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 39b3zQS3v1

Zbynek75
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 01, 2012 19:14

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Zbynek75 » pon říj 18, 2021 20:17

Ahoj, sice neumím odpovědět na dotaz ohledně LED žárovek, ale v souvislosti se zmíněným blikáním světel se chci zeptat, jestli Vám také v zimě při studeném motoru (mám 1,5 dci) poblikávají hlavní světla poté, co se spustí elektrický předehřev chladicí kapaliny ?. Je to dobře vidět za tmy, když jsou puštěné potkávací světla, asi dost kolísá napětí v důsledku velkého odběru proudu na to ohřívání......nebo se jedná o závadu...?. Auto topí dobře, rychle, ale svítivost světel zpočátku dost kolísá...... Po ohřátí motoru již svítí stejnoměrně....Děkuji.

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Geox » stř říj 20, 2021 21:28

Kodet píše:
ned říj 17, 2021 23:30
Mám na GS III (2012) LED H7 jak v potkávacích tak i dálkových a funguje to bez problémů, žádná chyba nebo blikání. Konkrétně tyhle https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 39b3zQS3v1
Děkuji za tip - no já původně mířil na značkové Philipsy Ultinon:
https://www.auto-doplnky.com/led-zarovk ... 11972xuwx2
Ty jsou dost drahé a hlavně mají tu patici delší což by mohl být problém. Jak jsem koukal tak žárovka potkávaček je ve světlometu jakoby vyosená proti montážnímu otvoru a tak vyvstávají dva problémy - zda se tam vůbec vejde (ty Philipsy jsou o něco delší) a zda díky tomu vyosení nebude chladič žárovky narážet/vadit kraji otvoru. Navíc Philips zmiňuje že pro ty jejich LED žárovky (kvůli chladiči na žárovce) je nutné mít za upevněním 6cm na šířku a 7cm na hloubku místa - což u Scenica ve světle nebude. Ty čínský co jste psal odkaz vypadají menší (mají za upevněním 3cm na dýlku a 4cm na šířku) takže by to mohlo jít a jediný problém by teoretick mohlo být to hřání od chladiče do plastů kolem a do gumové krytky.
Takto pokud se Vám vešly ty co zmiňujete tak by byla cesta zkusit tyto - cena je tam o dost nižší . . . . a hlavně to máte odzkoušené. Světlomety máte s ty s čočkou předpokládám.
U dálkových je to lepší, nejsou vyoseny, tak tam je klíčová jen délka.

Nyní to brát z číny bude oser (DPH, clo, celní zastupování) tak to ještě musím promyslet. Ještě jednou díky. G.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Kodet
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Kodet » pát říj 22, 2021 11:35

Jo, toho místa je tam fakt málo. Z Číny (Ali) mi bezchybně fungují jenom LED od NAO. Mluvím hlavně o T10 a ostatních paticích. Tyhle jsem dlouho vybíral aby chladič byl co nejmenší a vejdou se tam tak tak. Nemají aktivní chlazení, nedá se na tom udržet ruka, ale nedochází k žádné deformaci světla nebo té krytky. Ale nasadit je do potkávaček, to je fakt na nervy. Což ale bude asi u všech LED H7, pokud tedy nemají sundavací kroužek který by se nasadil do světla a žárovka do něj nasunnula. Takhle se musí dostat žárovka s tím kroužkem pod ten drátek a je to slušný ježek v kleci.

Do dálkových se žárovka jenom nasune, ale zase je tam dozadu ještě méně místa, takže se mi chladič, resp. kabel už dotýká té gumové krytky.

Celkově to za to stojí. I když nemám vypálené paraboly a slepé čočky a s H7 to svítilo luxusně, s LED to svítí ještě líp. S dálkovými je světla jako ve dne. Nebyl jsem s tím na regloskopu, ale když koukám na nasvícenou zeď, je krásně vidět přechod mezi světlem a tmou, takže to nikoho neoslňuje. A taky na mě zatím nikdo neblikal.

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Geox » sob lis 20, 2021 21:29

Tak jsem ty LED žárovky nainstaloval do potkávaček a je to docela pakárnička, ale kdo je šikovnej tak si poradí. Technická kopyta ať se do toho ani nepouští !
JInak děkuji za doporučení - žárovky pasují a svítí celkem pěkně ale tim jak je to bílý/jiný světlo taksi na to dost zvykám. Světlo je ještě bělejší a chladnější než originál denní LEDky dole (ty jsou teď proti tomu lehce nažloutlý). Reflexní věci a bílý pruhy to osvítí perfektně ale to co je tmavý mam subjektivně dojem že to hůř vidim. A i hranice kde končí dosvit je taková ostřejší (hlavně do dálky). Oni tyhle čočkový světla na Scenicu už od začátku tak nějak svítili hůř než třeba u Captura co má manželka - tam potkávačky byly výborné. Hlavní pro mě je to že ten světlomet tolik nežhavim horkem od halogenu a tak nebudou trpět čočky zakalením a snad ani slepnutí zrcadla. Ještě mě napadlo co na STK - řeší to tam, poznaji to ? Měnit se mi je totiž jen na STK pochopitelně nechce :-)
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Kodet
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Kodet » stř lis 24, 2021 17:43

Je pravda že to spektrum světla je jiné, než halogenová H7. Taky mám pocit že to svítí hůř, ale je to spíš jenom pocit, protože mám ještě Megana také s čočkama a ten svítí s H7 fakt bídně proti LED. Je to spíš o tom, že některé prvky teď ve tmě svítí víc, a tak má člověk pocit že to ostatní je ve tmě. A i tak ten projektor H7 s čočkou vždycky svítí hůř než klasická parabola, nemůžu si pomoct. Vzpomínám na Fábii I, Felícii, Berlingo, C4 Picasso, Octavia 2 atd, které prostě svítily lépe než auta s čočkama (Megane, Superb I, Toyota Verso, atd.)

Technickou od určité doby řeším přes servis, i když je auto v pořádku. Oni totiž musí mít nějaké procento aut které neprojde a raději vyhodí někoho neznámého, než servis, který jim tam vozí 3 auta týdně. Je to kšeft a přijít o dobrého zákazníka je zbytečné, kdežto soukromá osoba už to jednou zaplatila a když podruhé (za dva roky) nepřijde, tak to ani nepoznají. Takže Scénika dám do servisu, ať to protáhnou TK i s LEDkama oni :)

Mirek24
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 18, 2023 08:16

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od Mirek24 » úte dub 18, 2023 08:56

Mám SIII r.v. 2016 po FL, od začátku svítí světla jak bludičky, v porovnání s SII významně hůř.
Objednal jsem na zkoušku z Číny led od NAO dle doporučení Kodeta a nelituji. Dorazily do 14 dnů, bez nutnosti cokoliv vyplňovat nebo doplácet (clo, DPH).
Jelikož mají vyndavací kroužek s nasouvací žárovkou, byla montáž do tlumených světel hračkou (jsem technický typ). Pokud si někdo nevěří, neměl by být problém to svěřit známému do servisu. Aby byl světelný paprsek řádně lomený, má se žárovkou pootáčet. Mě se osvědčilo, pohlídat si svislou polohu hrazdy s čipy LED, LED musí být otočeny doprava, resp. doleva.
Včera jsem si počkal na tmu a vyzkoušel svítivost, subjektivně je znatelný významný posun. Těším se, až je vyzkouším za jízdy v noci. Jdu objednat další do dálkovek.

hank
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: úte srp 07, 2012 19:54

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od hank » sob bře 02, 2024 08:45

Kodet píše:
ned říj 17, 2021 23:30
Mám na GS III (2012) LED H7 jak v potkávacích tak i dálkových a funguje to bez problémů, žádná chyba nebo blikání. Konkrétně tyhle https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 39b3zQS3v1
Můžu se zeptat, které z toho odkazu vybrat?

Patici dám H7 a jsou tam na výběr:
a) 50 W NF
b) 80 W NT
c) T10 X NF

To F v NF znamená fanless a NT turbofan?

Předpokládám, že a) je správně.

A balení obsahuje 1 ks?

Díky předem za odpovědi.
Renault Grand Scenic III 1.6 dCi/96 kW (2014)
Renault Grand Scenic II 2.0 dCi/110 kW (2008) -- prodáno

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od DanV » stř bře 27, 2024 09:28

Přidám svoji zkušenost. Koupil jsem H7 LED Osram Night Breaker gen 2 a velká spokojenost. Jsou homologované pro určité typy aut a Scenic III po fl je jedním z nich. Instalace sice nebyla úplně jednoduchá, ale vyplatilo se.
Hlavně je vše legální.
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

hank
Starting member
Příspěvky: 39
Registrován: úte srp 07, 2012 19:54

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od hank » stř bře 27, 2024 17:41

Díky za info. Ty Osram jsem také zvažoval -- právě kvůli té homologaci. Ale když jsem viděl tu cenu (cca 2700 Kč), tak jsem znovu začal uvažovat o aliexpressu (2 ks za 653 Kč).

Měl jste někdo problém s těmi neznačkovými (nehomologovanými) LED? Třeba na STK?
Renault Grand Scenic III 1.6 dCi/96 kW (2014)
Renault Grand Scenic II 2.0 dCi/110 kW (2008) -- prodáno

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od eisy811 » sob bře 30, 2024 22:49

DanV píše:
stř bře 27, 2024 09:28
Přidám svoji zkušenost. Koupil jsem H7 LED Osram Night Breaker gen 2 a velká spokojenost. Jsou homologované pro určité typy aut a Scenic III po fl je jedním z nich. Instalace sice nebyla úplně jednoduchá, ale vyplatilo se.
Hlavně je vše legální.
Áno.
Svietivosť je o niečo málo vyššia, než u lepších H7.
Ale...
Treba povedať aj negatívum a to je jazda cez zimu, keď sneží. Vtedy sa sneh lepí na svetlomet a neroztopí sa ako pri H7. Svietivosť teda počas hustého sneženia rapídne klesá a treba zastaviť a omietať svetlomet. Naozaj nepríjemné...
Preto som objednal nejaké výhrevné (PTC) články (70°C) 12V a skúsim ich tam nejako osadiť. Možno by mohol byť aj výkonový rezistor, cca 50W, čo sa predávajú...
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: LED žárovky H7 na GSIII

Příspěvek od DanV » stř dub 03, 2024 16:45

Se svítivostí si dovolím nesouhlasit. Do teď jsem měl Osram Night Breaker halogen nebo Philips extreme vision a ten rozdíl je za mě obrovský. Respektive kužel světla je stejný, ale je mnohem jasnější. Nebo tak to aspoň vnímám já.

Se sněhem uvidíme...
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti