problem s klimatizací a Rlinkem

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lucas von Savo
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:50

problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Lucas von Savo » ned kvě 20, 2018 22:12

Ahoj kluci,

cca před 14 dny jsem koupil GS 2014, motor 1.6DCi v autoEsa, bohužel během druhého dne přestala fungovat klimatizace, samozřejmě mi reklamaci zamítl, tak jsem doplnil 430gr chladiva, okruh je natlakovaný nesepne kompresor ( sepnul mi jednou na cca 20 minut a od té doby nic), poradíte co by to mohlo být, dle Renaultu - diagnostiky problem nenašli.

A druhý problém mám s příjmem rádia na RLinku, stačí zajet za město, radio prská a přelaďuje se ( multimedia fungují perfektně - teda kromě navigace protože mě zaskočila cena map).

díky za radu

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Kissman » pon kvě 21, 2018 08:12

Kdyz pominu, ze sis spletl forum (GS 2014 neni GS IV), proc byla reklamace zamitnuta? Vada snad byla uvedena v predavacim protokolu nebo na dokladu? Reklamacni rad AutoESA mluvi docela jasne bud o sleve nebo oprave - https://www.autoesa.cz/files/clanky/reklamacni-rad.pdf
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Geox » pát čer 01, 2018 21:40

Reklamacni řád může mluvit jak chce. Moje zkušenosti s bazary byly vždy jen o tom jak byla snaha se zákazníkem vyběhnout. Takže sice tam můžou být kdejaké podmínky, ale v reálu se vždy najde nějaký háček proč nemůžou dostát svému slovu.
Bazary, pojišťovny, realitky, šmejdi s drahýma hrncema, enregiema a já nevim co ještě - to jedna velká chamraď kde nelze nic čekat - to je můj postřeh během života.....
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Uživatelský avatar
Kissman
Experienced member
Příspěvky: 507
Registrován: stř led 24, 2018 01:22

Re: problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Kissman » pát čer 01, 2018 21:54

No ano, stejny postreh mam mam i ja ;) ale zaroven se dokazu za sva prava postavit a donutit protistranu je dodrzet :) takze za celou dobu nemam s podobnymi institucemi problem.
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Geox » pát čer 01, 2018 22:02

Možná bych zkontroloval zda není uhnilý/poškozený kabel od antény (měl jsem to se starým scenicem a příjem byl horší a horší než jsem na to přišel).
Mapy sice stojí nějakou zlatku ale já plánuji aktualizaci až za pár let, zatím stačí co tam bylo z výroby. Ve zdejší prdeli nové dálnice a silnice vznikají takovým tempem že nehrozí že bych nějak dramaticky zabloudil :-))) - a pokud už někde něco nesedí, tak ten kousek se doorientuji ručně dle cedulí apod.. Spíš mě sere že je navigace na můj vkus pomalá, rozhraní těžkopádné a sem tam mě vede trasou co neni úplně optimální (ale takhle jsem byl nespokojen i s Garminem co jsem měl extra). Na druhou stranu vždy dojedu kam mám (byť někdy nadávám).

A co se týká kompresoru a chlazení tak je nutné najít příčinu. A to je vždy v dnešních autech to první nejtěžší - dle mě. S klimou jsem nikdy problémy neměl tak moc neporadim.

PS: Jinak zdravím z Chomutova - Aiwa hraje skvěle, až bude čas tak opravim CD a magnetofon :-)
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: problem s klimatizací a Rlinkem

Příspěvek od Šamša » sob čer 02, 2018 11:51

Kamarád taky řešil problém s nefunkční klimou a nakonec to bylo zablokováno v jednotce motoru, jako neuzavřený okruh chlazení, po vymazání poruchy klimuje. Byl to Scenda II. ale mohlo by to být podobné.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti