Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Patrick90 » ned zář 10, 2017 15:43

Ahoj, zapojuji kameru do Megane 2010 (1.5dci 78kw)

Ve všech ostatních autech v rodině jsem vždy zapojil novou auto zásuvku pro kameru přes pracovní pojistku (pojistka s vyvedeným kabelem) do pojistek u volantu. Kamera se tedy zapla po otočení klíčku, což je OK.

V Meganu 2010 jsou všechny pojistky pod napětím pořád, najdu někde u volantu nějaké spínané napětí nejlépe až po startu případně po zasunutí karty?
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

Fikus86
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 15, 2013 14:11

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Fikus86 » čtv zář 14, 2017 08:55

Zdravím,
já mám též kameru v autě, kdy jí mám zapnutou přes dešťový senzor...kabel od kamery vede hned do senzoru, takže mi nikde nepřekáží napájecí kabel od kamery. Kamera je hned vedle, tudíž nikde nepřekáží ve výhledu a zabírá vše :)

Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Patrick90 » čtv zář 14, 2017 18:15

Tak nakonec vyřešeno tak jak jsem původně zamýšlel:

- nová zásuvka připojena přes pracovní pojistku do pojistkové skříně na pojistku zásuvky v kufru
(https://www.autodoplnky.cz/picture/shop ... ro-064.jpg + https://www.doplnkyprokaravany.cz/image ... 523/l1.jpg)
- kabel schovaný u pojistek a vytažený A sloupkem ke zpětnému zrcátku kde je kamera

U Megana 3 to funguje takto:

1) Odemknutí auta = zapnou se všechny elektro spotřebiče včetně zásuvek apod.
2) Zamknutí auta = po 60s se vše vypne, stěrače, napájení rádia, zásuvky, včetně kamery

Jediné co musím vyzkoušet jak bude zapnutá kamera reagovat na startování, u předchozího auto (benzínové) kolísalo napětí během startování a kamera občas vyhodila hlášku připojeno k PC, místo aby nahrávala, tak uvidíme jak se jí to bude líbit tady... :D
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

sunko
Starting member
Příspěvky: 90
Registrován: stř led 27, 2010 09:31

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od sunko » pon zář 18, 2017 14:12

Mam to spravene podobne, potiahol som kabel z 12V zasuvky v stredovom tuneli. Popod tunel, priehradku a cez stlpik. Kameru mam G1W-C (nema bateriu ale kondenzator). Sprava sa to presne ako popisujes, avsak pri zakolisani napatia pri starte sa vypne. Niekedy to vsak vydrzi. Takto isto sa mi kamera sprava aj v inom aute. Preto po starte ju musim odpojit a znova pripojit. Rozmyslal som nad pridanim kondenzatora, ale kedze nie som elektrikar tak radsej povytiahnem usb kabel.

Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Patrick90 » stř zář 27, 2017 21:44

Tak situace s kamerou je taková, že se sice zapne po odemknutí auta, ale v 50% při startu zamrzne a nenahrává.

Budu to muset řešit něčím takovýmhle:
http://www.kamery-do-auta.cz/cs/skryte- ... -konektor/

Mělo by to mít ochranu před podpětím (nějaký kondenzátor či co). Ale problém vidím v těch čínských znakách na tom, to samé lze objednat i z ebay přímo z číny za cca 80Kč včetně pošty a tomu bude také odpovídat kvalita...
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

mmdp
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv pro 21, 2006 14:29
Bydliště: SVK

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od mmdp » sob říj 21, 2017 18:22

Nazdar, ja mam podobny problem. Kupil som kameru B40C (capacitor), zapojena je do zapalovaca a po odomknuti auta zacne nahravat. Akonahle nastartujem, nachvilu sa prerusi napajanie v zapalovaci a kamera sa vypne. Mam aj pridavny kabel na zapojenie priamo na poistku zapalovaca (ten co je spomenuty vyssie) ale v poistkach je stale napetie a tak po uzamknuti auta kamera stale nahrava. najlepsie by bolo ju napojit za spinac, ktory spusta a vypina radio, ale neviem kde ho najst. Vie mi niekto poradit?
Dik.
Megane Grandtour III 1.6, 74kw r.v.2011

Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Patrick90 » úte říj 24, 2017 17:20

Rádio ovládá řídicí jednotka, bude napájené pořád, ale jakmile přijde info o otevření dveří při vypnutém motoru tak ho vypne.

Mě se kamera vypne po cca 60s po zamčení auta (zapojena na pojistku zapalovače), takže to je v pohodě.

Ale problém je to přerušené napájení při startu, kdy se mi kamera zasekne. Chci zkusit najít okruh a pojistku, která se při startu nepřeruší, ale ještě jsem se na to nedostal.
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Re: Kamera v autě - spínáné napětí pojistky

Příspěvek od Patrick90 » stř říj 25, 2017 17:48

A jak máš kameru zapojenou, přes nějaký měnič napětí nebo se pod to stropní světlo vejde CL zásuvka s originál kabelem od kamery?
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů