Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

peterncr
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 13, 2016 23:49

Re: Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Příspěvek od peterncr » sob led 11, 2020 18:49

Ahoj, potreboval by som poradiť. Mám Megana 1.2 Tce 2015. Kúpil som ho nedávno a nevedel som o tých problémoch s olejom. Je ešte v Renault záruke. Predošlí majiteľ v ňom nechal meniť motor. Vraj ten problém odstránili. Auto jazdí bez problémov. Ale od kedy som sa dočítal o tých problémoch tak si na to dávam pozor a myslím na to. Pred 3 mesiacmi som menil olej v renaulte. A nedávno som ho meral a nameral som ho za studena na hornej ryske a za tepla viac. Obrázky pripájam. Je to už veľa ? Ja neviem koľko oleja tam nalial mechanik z Renaultu. Či to už on neprelial. Mám ho poslať do Renaultu nech ho zase vymenia, alebo na to mám kašľať ? Diki

https://webshare.cz/#/file/3yl3qA4Nk4/i ... wa0000-jpg
https://webshare.cz/#/file/5tgRh46kq7/i ... 141048-jpg
Renault Megane III (r.v.2015), 1,2 TCe Grandtour

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Příspěvek od kadliiik » sob led 11, 2020 19:00

1)nádech
2)výdech
3) opakuj 100×
Už ses uklidnil?

Prestaň se stresovat hloupými diskusemi. Oleje máš v motoru přesně tolik, kolik ho tam má být. Určitě bych těch sto papírů, které bys dal za výměnu motoru utratil radši za dovolenou nebo tak. Na záruku se mění pouze poškozené motory. Ten tvůj je evidentně ve skvělé kondici.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Příspěvek od zdeno255 » sob led 11, 2020 21:29

Odmeraj hladinu cca 5 min po zastavení motora. Môže byť po rysku max. Sleduj to a ak budeš mať problém a je v záruke tak to rieš.

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Příspěvek od bobMegane » pát led 24, 2020 15:17

peterncr píše:
sob led 11, 2020 18:49
Ahoj, potreboval by som poradiť. Mám Megana 1.2 Tce 2015. Kúpil som ho nedávno a nevedel som o tých problémoch s olejom. Je ešte v Renault záruke. Predošlí majiteľ v ňom nechal meniť motor. Vraj ten problém odstránili. Auto jazdí bez problémov. Ale od kedy som sa dočítal o tých problémoch tak si na to dávam pozor a myslím na to. Pred 3 mesiacmi som menil olej v renaulte. A nedávno som ho meral a nameral som ho za studena na hornej ryske a za tepla viac. Obrázky pripájam. Je to už veľa ? Ja neviem koľko oleja tam nalial mechanik z Renaultu. Či to už on neprelial. Mám ho poslať do Renaultu nech ho zase vymenia, alebo na to mám kašľať ? Diki

https://webshare.cz/#/file/3yl3qA4Nk4/i ... wa0000-jpg
https://webshare.cz/#/file/5tgRh46kq7/i ... 141048-jpg
Ahoj, máš to cca po rysku, takže v pohodě. Navíc na přesné určení musíš udělat kapkový test oleje. Určitě najdeš někoho, kdo jej dělá.
Jak píšou chlapi, kontroluj to častěji a uvidíš. Pak je dobré prostě měnit olej častěji, třeba co 10 000km, vyjde to levněji, než měnit motor :-)
Když přidáš lepší benzín s aditivem VIF Super uděláš také dobře. V zimě si kup kryt na chladič, zrychlí to zahřátí motoru a bude se tak méně ředit nespálený benzín s olejem.
Hlavně dýchej, to znám, za sebe, nedělám si srandu, pomáhá to :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

peterncr
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: sob úno 13, 2016 23:49

Re: Renault Megane Grandtour 1.2 Tce - benzín v oleji

Příspěvek od peterncr » pát bře 06, 2020 22:50

Zdar, diki. Som trocha kľudnejší. V lete vymením olej sám a nechám ho na 3/4 rysky nech ho viem lepšie odsledovať. A potom menim čo rok/10tis km.
Inak ten kryt na chladič neexistuje. už som sa naňho pýtal kdekade a nič. Jedine vyrobiť si niečo sám.
Renault Megane III (r.v.2015), 1,2 TCe Grandtour

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů