Arkamys

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Arkamys

Příspěvek od Paulix96 » stř led 04, 2017 22:36

Zdravím,

nezkoušel tady někdo vyměnit klasické radio Radiosat Classic za Arkamys?

Díky!

webster9
Junior member
Příspěvky: 230
Registrován: ned led 24, 2016 10:42

Re: Arkamys

Příspěvek od webster9 » čtv led 05, 2017 07:03

Nepojde to, predpokladam že máš radio bez usb portu a chceš to s usb portom. Ja mám aj navigáciu a rádia majú uplne ine konektory vzadu. Takže nedá sa to vymeniť.
Renault Grand Scenic III, 1.6 16V, 110k, 12/2012
ex. Renault Megane IV Grandtour GT 205 EDC 1.6 205k, 12/2016
ex. Renault Megane III Grandtour, 1.6 16V 110k, 11/2011
ex. Renault Scenic 1.6 16V 107k, 12/1999

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Arkamys

Příspěvek od Paulix96 » čtv led 05, 2017 18:01

Tohle vyměnit jde. Mám i konektory, ale u výměny jen za Arkamys bych je měnit nemusel.

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » stř led 02, 2019 00:55

Podarilo sa niekomu nakoniec urobit vymenu Radiosat Classic za Radiosat s BT popripade za Arkamys ? Ako niekto spominal Arkamys ma zda sa ine konektory takze to asi nebude jednoduche, ale Radiosat s BT bude mat rovnaky konektor. Co vsetko okrem napojenia mikrofonu 283128032R do stropu / konektora pri A stlpiku bude treba este riesit aby radio spolupracovalo s displejom TT a fungovalo ovladanie BT funkcii?
Mam Fluence s Radiosatom classic + TT Carminat + ovladanie pod volantom.
Dakujem
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Uživatelský avatar
mapoTN
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř dub 15, 2009 10:55
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Arkamys

Příspěvek od mapoTN » pon lis 11, 2019 14:37

dobra otazka,
tiez by som chcel vymenit svoje Radiosat Classic za Radiosat s BT
cislo 281159389R (bez USB)

zaujima ma hlavne ci to zvladne displej ak budu pasovat konektory
MIII 1.5dci 85k v expression, farba béžová Cendre HNK
kupene 5/2009 v ČR
najazdene cca 250 000km

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » čtv čer 11, 2020 20:50

Zakladny Radiosat sa mi podarilo uspesne vymenit za Radiosat s BT:
-Radio 281155040R s BT, konektory sedia 1:1 s povodnym
-Mikrofon pre Handsfree 283128032R
-Po vymene sa vsak neukazoval spodny riadok na displeji s informaciami radia (mam TomTom Carminat), radio sa nehlasilo, po jeho zapnuti sa len spustila navigacia. Clovek slabsich nervov by v tomto bode radio reklamoval, vratil do auta povodne a otvoril si pivo.

Ja som sa rozhodol ze si tiez otvorim pivo a po hodinach zhanania informacii, objednani OBDII adaptera a 3 dnoch stravenych v aute s notebookom som dospel k uspechu nasledovne:

-Potrebne upravit nastavenia cez diagnostiku (fungoval mi soft. DDT4all):
-cez CAN2 nacitat dostupne ECU - najst ECU navigacie, moja je NFA V0.6 (pri skene mi ju system nenasiel, ale hlasil neznamu Navigation UCC-ITM, vybral som ju teda manualne ako NFA V0.6)
-V config a W/R config som zmenil RadioType na R2_08 Radio.

Este predtym kym som dosiel k tomuto bodu som upravil VIN spolu s prislusnym CRC v konfiguracii ECU radia, kedze radio bolo predtym pouzivane. Bolo tiez nutne zistit kod radia na odblokovanie.

Po restarte ECU navigacie sa spodny riadok radia zobrazil a po zadani odblokovacieho kodu vsetko funguje ako ma vratane BT a handsfree.

Myslim ze podobnym sposobom by siel doinstalovat aj C-Box koli USB.

PS: ...zena sa so mnou opat zacina rozpravat (nie le cez BT handsfree...)
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » pát říj 30, 2020 20:11

Hello.

I really like to do this also. My car is a Megane 3 grandtour from 2010, with tomtom carminat non-live version and Classic radiosat with no bluetooth. I already and a R2_08 radio (in my case is a 281159389R) that came from a car without tomtom (standard display)
For what i understand, with DDT4All with CAN-2 select, 1st you scan vehicle
after you have changed VIN on radio? That is done already with radio on car? Where and how that is done with DDT4all (what ECU/ branch)?
After that try to find navigation (you said that your is NFA V0.6, would you know if thats my case?) and go to config branch, and seect R2_08) radio type and write.

Afterwords you reset ECU navigation... again how?
Thanks for all the help.

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » pát říj 30, 2020 21:06

Hi,
yes, you should do the following , for me the DDT4ALL worked, selected CAN2:

1. scan the ECUs
2. in my case, the ECU was not shown directly, but it appeared as "unknown NAVIGATION UCC-ITT" (might be yours will be found directly, in that case the step 3 is not necessary)
3. so I assigned it manually from the list of ECU names, selecting NFA V0.6 worked for me to show the required setting items, should work also for you
4. under NFA V0.6 configuration find the RadioType item and change it to R2_08 Radio
5. choose hard reset of the NFA V0.6 (I think it should be under "screens" => Configuration => ECU reset => hard reset, correct me somebody if I am wrong)

I think it is not essential to change the VIN, I did this as I was not sure, but I believe it will work also without.
It is already a long time ago since I played with the DDT4all, so it is hard to describe some details for me.

You are welcome to come back with your experience. If more information will be needed I can try to install the DOT4all again and try to find more details for you.
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » sob říj 31, 2020 09:53

thank you very much for your explanation.
I am going to try it with ddt4all and modified ELM327 and place here my experience.
Another doubts:
... should it be done some sort of "backup" before any chance something goes wrong and be possible to restore previous settings? How can that be performed? Backup first and restore if nacessary?
NFA V0.6 is the radio module itself or is it the navigation module(that is near tomtom display)? Why just change / write the parameter is not enough instead of a "hard reset" (the word itselt gives me some fears, reminds me cell phones hard reset that won't boot after... :-(

Thank you again for all help and colaboration in this subject.

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » sob říj 31, 2020 13:39

...during my trials I made some screen shots of the original settings to make a kind of “backup”. (Not sure if you can export all the settings somehow). Of course you need to pay attention to each steps and better not touch any other settings.
The NFA is near the display panel (navigation).
The hard reset sounds drastic, but it will not erase any data, it is basically a restart of the component/ ECU so that the new settings take effect.
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » stř led 20, 2021 12:17

With this COVID pandemic, i still did not made the change. Nevertheless, could you explain how to change VIN with correct CRC on the radio using DDT4all? I would be forever thankful.

Best regards,

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » stř led 20, 2021 20:35

In top menu you see "Files" and "plugins". So under "Plugins" choose "VIN" and "CRC calculator".

When you got the CRC find you ECU (under "radio" find your radio type and double click on it), then in the second window will appear the name of your radio again, so click it once. Inthe third window, the setting options will apear for your radio. Click the last one - "VIN" and select "read-write VIN" . Activate the expert mode (the funny icon below the "plugins"). The type or paste your VIN in and CRC into the red fields and click on the yellow button "write VIN".
Nevertheless I dont think the VIN change is necesarry for changing the radio. When I sold my old radio to a guy, we installed it into his car and it was working without changing the VIN.

Which step is causing you troubles ?
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » sob úno 13, 2021 19:58

netopjer píše:
čtv čer 11, 2020 20:50
Zakladny Radiosat sa mi podarilo uspesne vymenit za Radiosat s BT:
-Radio 281155040R s BT, konektory sedia 1:1 s povodnym
-Mikrofon pre Handsfree 283128032R
-Po vymene sa vsak neukazoval spodny riadok na displeji s informaciami radia (mam TomTom Carminat), radio sa nehlasilo, po jeho zapnuti sa len spustila navigacia. Clovek slabsich nervov by v tomto bode radio reklamoval, vratil do auta povodne a otvoril si pivo.

Ja som sa rozhodol ze si tiez otvorim pivo a po hodinach zhanania informacii, objednani OBDII adaptera a 3 dnoch stravenych v aute s notebookom som dospel k uspechu nasledovne:

-Potrebne upravit nastavenia cez diagnostiku (fungoval mi soft. DDT4all):
-cez CAN2 nacitat dostupne ECU - najst ECU navigacie, moja je NFA V0.6 (pri skene mi ju system nenasiel, ale hlasil neznamu Navigation UCC-ITM, vybral som ju teda manualne ako NFA V0.6)
-V config a W/R config som zmenil RadioType na R2_08 Radio.

Este predtym kym som dosiel k tomuto bodu som upravil VIN spolu s prislusnym CRC v konfiguracii ECU radia, kedze radio bolo predtym pouzivane. Bolo tiez nutne zistit kod radia na odblokovanie.

Po restarte ECU navigacie sa spodny riadok radia zobrazil a po zadani odblokovacieho kodu vsetko funguje ako ma vratane BT a handsfree.

Myslim ze podobnym sposobom by siel doinstalovat aj C-Box koli USB.

PS: ...zena sa so mnou opat zacina rozpravat (nie le cez BT handsfree...)
Zdravim, mozem otazocku?
Ako si vedel ze mas zmenit RadioType na R2_08 ?
Ja som kupil pouzivane radio 281150743R a tiez ide iba zapnut/vypnut.
Po uprave teraz vies pod volantom vytocit aj prijat hovor? Na displeji nav vidis telefonny zoznam ?
Naposledy upravil(a) hdano dne sob úno 13, 2021 20:40, celkem upraveno 1 x.
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » sob úno 13, 2021 20:15

To uz bolo davnejsie, ale myslim ze diagnostika mi to radio detekovala pod tym oznacenim R2_08, (na zaciatku ked skenuje dostupne jednotky) cize som vybral tuto verziu.
Ako daleko si sa dostal? Nahlad okna diagnostiky:

https://1drv.ms/u/s!Al4gDxeRUzTFhzkeund0LZTfMBvn
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » ned úno 14, 2021 19:47

Takze cez ddt4all som v ecu navigacie zmenil typ radia a po vyp/zap radio pytalo kod, ten som cez nejaky generator zistil, zadal a radio nabehlo.
ALE !
Tiez som chcel zmenit VIN, co prebehlo uspesne, ale som si vsimol ze radio je v Polskom jazyku, a boli tam naladene pl radia, tak som klikol na HARD RESET, a koniec :-(
Dolny riadok navigacie uz pise len "connect diag unit" a za boha neviem prist na to, cim to zase rozbeha, co mu chyba, ake nastavenie.
Vie niekto poradit???
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » ned úno 14, 2021 21:28

Diagnostika najde este radio pri skenovani ECU ? Ak ano skontroluj hodnoty v nastaveniach. Pozor na to ktory typ resetu pouzijes, treba pouzit "hard reset" ktory len restartuje konkretnu ECU aby sa zmeny nastaveni uplatnili.
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » ned úno 14, 2021 23:21

Pri scane mi ju nikdy samo nenaslo, musel som vybrat manualne aj audio aj navigation.
A stale je to aj teraz tak.
Asi to bude tym cinskym BT OBD SCANom.
Ked ale teraz preklikavam Audio, tak VIN ma ulozene, aj nejake dalsie nastavenia su zachovane.
Ale co som sa docital na zahranicnych forach, tak lacne OBD maju problem s dlhymi prikazmi ci co, a to bude asi problem.
Acoustic Paremeters mam cervenym NO DATA.
S tym nevie moj OBD asi pracovat.
Tie resety som skusal vsetky co tam boli dostupne, ked to zdochlo, tak som skusal rad za radom.

Inak, aspon jeden uspech, podarilo sa mi zapnut zatvaranie okien po stlaceni 2x tlacitka na karte.
Este by som rad vypol pipanie pri odopnutom pase, ak je tam taka moznost 🙃
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » stř úno 17, 2021 15:16

Takze dnes som to mal na origo diagnostike Renault Clip, bol prehrany firmware radia, ale stale pise Connect Diag Unit.
Co ku*va este chce to radio ???
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » stř úno 17, 2021 21:51

Vedel by prosim vas niekto vytiahnut z radia tie "acoustic parameters" pre Radiosat Classic BLUETOOTH ?
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

hdano
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:29

Re: Arkamys

Příspěvek od hdano » pát úno 26, 2021 14:55

Ok, takze nikto nic,
kupil som nove radio, zapojil, vsetko ide, akurat som nenasiel konektor na pripojenie mikrofonu, rozobral som cely tapacir, nieje tam.
Budem musiet natiahnut novy kabel zo stropneho svetla do radia.
Vie niekto pinout radia?
Na ktore piny pripojim mikrofon?
FLUENCE Exception 1,6 16V 81 kW/110 k + Navigačný a komunikačný systém Carminat TomTom, farba béžová cendré

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » stř říj 13, 2021 20:50

...uz to mas mozno vyriesene, od Februara daleko, ale ak by tak tu je navod na instalaciu mikrofonu ktory mne pomohol:https://www.drive2.com/l/387627
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » pát dub 29, 2022 19:06

Ahoj. Po dlhej dobe som tu opäť...
Mám pochybnosti, je bezpečné vykonať "Hard reset" v menu "Reset.All" NFA v0.6 po zmene rádia na R2_08? Existuje iný spôsob, ako to urobiť (napr. po zapísaní zmeny R2_08, vytiahnutí kľúča od auta a otvorení dverí vodiča - toto vypne rádio / tomtom - a potom vložíte kľúč späť a otočíte auto)? Je to to isté? Alebo naozaj potrebujete "Hard reset"? Vďaka.

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » pon kvě 02, 2022 18:06

Chciałbym, aby STILL zmienił radio z R1_08 na R2_08. Zrobiłem już 1 próbną, ale coś nie poszło dobrze, bo chyba zapomniałem zrobić "twardy reset". Byłem tak przerażony, że nie próbowałem tego powtórzyć.
Najpierw wymieniłem radia, Radio R2_08 jest z konfiguracją GPS, nawet zmieniłem VIN radia na to w moim aucie. W tej fazie wszystko w porządku.
Po przejściu do NFA v.06 i zmianie R1_08 na R2_08 (oczywiście z włączonym trybem eksperta), zszedłem na dół ekranu i nacisnąłem "Write conf". Polecenie zostało wysłane do ECU, myślę, że poszło dobrze, ale nic się nie zmieniło na ekranie (brak paska radiowego). A potem zacząłem mieć „złą odpowiedź wiązów” i naprawdę się przestraszyłem. tak bardzo, że przesiadłem się na stare radio (R1_08) i próbowałem ponownie ustawić parametr R1_08 w konfiguracji NFA, ale nic się nie stało i żaden pasek się nie wyświetlał, tylko GPS się uruchomił. Po chwili wpadłem w taką panikę, że wyjąłem kluczyk z auta, a ELM z wtyczki.... chyba zamknąłem auto - wciśnięcie 2 razy na kluczyku zamykających drzwi. Po kilku minutach siedzenia w samochodzie - zastanawiasz się, co mam zrobić?!?!? - włożyłem kluczyk i włączyłem auto i ku mojemu zdziwieniu radio zaczęło działać jak dawniej.
Czy możesz jeszcze dać mi kilka wskazówek. Czy "wyjęcie kluczyka i zamknięcie samochodu" to to samo co twardy reset, który istnieje w menu Reset.All? Mam trochę sitodruków, po prostu nie wiem jak tu umieścić...
Dziękuję Ci. Z poważaniem

netopjer
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 01, 2019 23:42

Re: Arkamys

Příspěvek od netopjer » pon kvě 02, 2022 20:01

Tiez sa tu po dlhej dobe vraciam. Odvtedy som okolo diagnkstiky nic nerobil, ale myslim ze vytiahnutie kluca by malo mat podobny efekt ako “hard reset”. Podla mojho nazoru mozes teda po vymene radia poslat do NFA tvoj typ noveho radia (R2_08) a potom vytiahnut kartu, tak ako si to urobil naposledy. Po noom zasunuti karty by malo radio a displej znovu nabehnut a uvidis ci tam bude spodny riadok radia. Good luck !
Fluence 2011 1.6 16V 81kW

Saint
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 30, 2020 19:59

Re: Arkamys

Příspěvek od Saint » úte kvě 03, 2022 11:25

Żywy.
Cóż, próbowałem wysłać ci prywatną wiadomość, ale nie mogłem, po prostu wstawiłem wiadomość tutaj. Przetestuję to w następny weekend, potem coś powiem. Dzięki.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů