Vonkajsi teplomer

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zt_megane
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: úte bře 16, 2010 21:11

Vonkajsi teplomer

Příspěvek od zt_megane » pát lis 11, 2016 11:14

Zdravim vsetkych
.
Chcem sa Vas opytat, ci ste nemali problem s vonkajsim teplomerom. Mne zacal po sest a pol roku ukazovat o cca 5-6 stupnou menej.
Uz som si o tomto probleme nieco precital a viem , ze sa jedna o prechodovy odpor na kablovych spojoch od cidla teploty v zrkadle, resp. dalsich konektoroch.
Ak to niekto uz aj v megane riesil, dajte mi prosim vediet, kde by som mal zacat, aby som zbytocne nerozoberal auto. :-)

Dakujem za pripadnu odpoved.

zt
zt_megane - biely megane III 1.6 74kW expresion

Jira78
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 13, 2014 17:06

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od Jira78 » pon lis 14, 2016 07:56

Ahoj,

teploměr jsem řešil, protože mi u 4-letého auta neukazoval nic. Dle návodu tuším v sekci pro MEGANE II jsem opravil čidlo v levém zrcátku, tj. odvrtal vnitřek původního čidla, naletoval termistor a odpor, a nakonec to zalil epoxidem. Nějaký čas to ukazovalo celkem správně, teď na podzim už to ale ukazuje o 5-8° víc, asi se do čidla dostala vlhkost a ta způsobuje odlišný odpor. Dál už to řešit nebudu, mám externí teploměr u pravého sloupku na palubce, a čidlo vyvedené u spáry zadních dveří, ukazuje to docela přesně...
Megane III Grandtour 2011, 1,6 16V 81KW, bílá Glacier

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od Renaulťák » pon lis 14, 2016 14:34

Jedno propojeni je mezi zrcatkem a dverni kabelazi a druhe propojeni na sloupku A. Dalsi by tam byt asi nemelo.
Nemusi to byt v propojeni. Po dvou letech mi odchazelo az chciplo komplet a neulazovalo vubec nic. Objednal jsem original, myslel jsem, ze bude mit na vodicich i kontakty a prehodim v konektoru. Nebyly, tak jsem musel cvakat a letovat. Od te doby vice jako rok funkcni. Z toho usuzuji, ze propoje byly a stale jsou OK.
Predpokladm, ze neopravene cidlo dela problem nekterym ridicim jednotkam. Na to je specalista Amat.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

1mrazik1
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 10, 2009 20:00

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od 1mrazik1 » ned úno 26, 2017 15:12

Zdravím. Tak vonkajší teplomer - čidlo / snímač / začal blbnúť aj mne. Ukazuje rozdiel cca. 10°C. Tak som dal dole zrkadlo z ľavého spätného zrkadla a neviem ako ďalej. Sú tam nejaké spony a motorček na elektrické ovládanie je uchytený troma skutkami. K zadnej časti plochy zrkadla vedú kábliky, ktoré sa zasúvajú do konektora na zrkadlovej ploche. Neviete mi povedať k čomu slúžia ? Vyzerá to ako vyhrievanie zrkadla ale ja vo výbave vyhrievanie nemám iba elektricky ovládané zrkadlá. Snímač by som rád vymenil ale neviem čo presne ďalej rozoberať. Neviete poradiť ako ďalej a prípadne poslať nejaký link, kde možno ten snímač vonkajšej teploty zakúpiť? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.
___________________________________________
Renault Megane 3 1,6 16V 74kW r.v. 2009

Uživatelský avatar
Radek H
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: sob srp 14, 2004 21:23
Bydliště: Tišnov

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od Radek H » ned úno 26, 2017 19:52

Káblíky k zadní straně zrcátka jsou od vyhřívání. Všechna elektricky ovládaná zrcátka mají i vyhřívání.
Čidlo teploměru je ta "kapka" dole pod zrcátkem. Na jedničkovém Megane bylo přišroubováno jedním šroubkem.
Pokud je tam rozdíl 10°C, tak bych zkontroloval konektor od čidla a i ze zrcátka. Vyčistit a prostříkonout
nějakým sprejem na kontakty.
Megane III 1,4 TCE 96kW Obrázek

1mrazik1
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 10, 2009 20:00

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od 1mrazik1 » ned úno 26, 2017 20:11

Ďakujem za reakciu. Áno čidlo vidím zo spodu zrkadla ale neviem sa k nemu dostať. resp. tuším, žeby to nalo ísť buď vybratím motorčeka ovládania zrkadla alebo sú tam také spony, ktoré vyzerá, že je potrebné vytlačiť a teoreticky by sa mal oddeliť zadný kryt celého zrkadla. No nie som si istý.
Áno mám v pláne prestriekať kontakty to ako prvé len sa musím k nim dostať. Ak nepomôže asi dôjde k zháňaniu nového snímača.
Foto neviem pridať aj napriek tomu, že som fotku zmenšil pod 256kb. Stále vypisuje : Omlouváme sa ale bylo dosáhnuto max. počtu príloh :-)
Par foto : Zrkadlo som nakoniec rozobral a snimac vybral. Veľmi sa tam nedá špekulovať o prečistení kontaktov snímač je zaliaty. Takže som objednal druhy za 10, 74€. Tak uvidíme.
http://imageshack.cz/1mrazik1

1mrazik1
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 10, 2009 20:00

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od 1mrazik1 » stř bře 15, 2017 17:03

Tak snímač vymenený za nový a bohužial pre zmenu ukazuje o 7°C viac ako je reálna teplota. Tak fakt neviem či aj nový snímač je vadný alebo je chyba inde.
Neviete poradit ?

nedbal
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 20, 2016 22:55

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od nedbal » pon led 01, 2018 11:08

Zdravim,poradi nekdo? Ma venkovni teplomer vliv na funkci topeni (aut.klimy?). Teplomer ukazuje 38 stupnu a topeni topi minimalne. Megane lll 1.5 dci 2011. Dekuji za odpoved.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od Renaulťák » pon led 01, 2018 13:42

Je to jedna z hodnot, s kterou klimatizace pracuje. Vymenit cidlo teplomeru v zrcatku
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

nedbal
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 20, 2016 22:55

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od nedbal » ned led 14, 2018 17:44

Zdravim renaultaky, cidlo vymenene zatim o.k. Doufam ze vydrzi co nejdyl.Renaultom zdar. :)

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od marek_k » sob bře 02, 2019 14:02

Mne zacalo blbnut cidlo na megane III , ukazovalo menej. Na webe je strandardne dostupne nahradne renault cidlo za cca 10€(neoriginal) https://www.diely24.sk/sk/nove-autodiel ... -zzzz.html , tak som ho zobral s tym ze bude rovnake aj v MIII. Chcem len upozornit ze som zistil ze od megane III a flunece pouziva renault ine cidlo. Okolo 20 stupnov ma 3kOhm a obe ukazuju rovnako ale smerom dole odpor klesa rychlejsie na novom. Tj ked v MIII pouzijete to s MII bude pri 0 stupnoch ukazovat 8. Kupil som original na MIII + flunece a vyssie a to uz fici ako ma 277227085R https://allegro.pl/oferta/czujnik-tempe ... 7251525859 resp aj neoriginal https://allegro.pl/oferta/czujnik-tempe ... 701b8c0118


Ak niekto chce to na MII z prveho linku za 5€ (postovne a obalku) je jeho napiste SZ.

Valentino2711
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 26, 2019 17:22

Výmena čísla vonkajšej teploty

Příspěvek od Valentino2711 » úte bře 26, 2019 17:26

Zdravím vie mi niekto poradiť ako vymením snímač vonkajšej teploty na Megane 3 ,alebo respektíve ako rozoberiem spätné zrkadlo aby som sa k nemu dostal ďakujem

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2455
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Výmena čísla vonkajšej teploty

Příspěvek od Dawes » stř bře 27, 2019 09:21

Proč dáváš ryze technický dotaz (ke konkrétnímu modelu) do obecného pokecu, když NA TECHNICKÉ DOTAZY JE ZDE SEKCE ROZDĚLENÁ PODLE MODELŮ ?

.. přesouvám kam patří.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Výmena čísla vonkajšej teploty

Příspěvek od marek_k » stř dub 03, 2019 08:33

Menil som prave pred mesiacom. Spatak ide rozobrat lahko, najskor si ho zhod z auta , lahsie sa s nim potom robi. Od interieru zhodis tu krytku hore v rohu okna , spatak drzia 3 sroby. Vylupsnes potom samotne zrkadlo zo spataku, staci ho podobrat prstom v jednom rohu a vyskoci. Povolis tusim 3 sroby pod nim a potom opatrne rozoberat plastove casti resp dat dole predny kryt spataku najskor. Drzia ho zapadky ktore treba ponadvyhovat srobovakom zo strany zrkadla. Resp nieco pod tie zapadky strcit aby boli povolene pokial niecom plochym zacnes hore odialovat lakovany kryt spataku od zbytku. Predny lakovany kryt drzia hore len 2 zapadky ktore su nalavo a napravo, ta v strede drzi pohromade samotne 2 casti tela . Potom rozlupnut 2 plastove casti spataku aby si sa dostal k cidlu. Tj zapadka v strede hore a este nejake dole, ale uz ich dobre vidno.
A hlavne musis kupit spravne nove cidlo, to co pouzival renault veky uz na M3 a fluence nieje , tu som pisal viewtopic.php?p=1451931#p1451931

joyinko
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 03, 2019 21:00

Re: Vonkajsi teplomer

Příspěvek od joyinko » stř dub 03, 2019 22:05

Ahojte, môj DIY postup pre Megane III /súčiastky za cca 10 Kč alebo 30 centov :-), práca 15-30 minút/

1_vycvaknúť ľavé spätné zrkadlo z el. pohonu, pozor na kábel vyhrievania zrkadla
2_odmontovať el. pohon /nemusíte ho odpojovať, iba nechať visieť na kábloch/
3_zo zväzku káblov prerezať 2 biele káble k pôvodnému čidlu /čidlo môžete nechať v zrkadle, nejde sa k nemu dobre dostať/
4_príprava náhradného čidla (iba ak nepoužijete originálne)

- termistor 3K3 https://www.kondik.cz/kondik/e-search?q=Termistor+3K3
- rezistor som použil 30K
- zletovať paralelne

5_Priletovať čidlo k pripraveným káblom, umiestniť do zrkadla /za el. pohon, ideálne tak aby sa nedotýkalo plastov/
6_Zložiť zrkadlo
7_Treba chvíľku počkať kým sa snímaná teplota ustáli /ihneď po priletovaní je čidlo ovplyvnené teplom z letovania/

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů