Megane III Bluetooth rádio

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » čtv čer 02, 2016 21:37

Zdravím,

řeším takový zapeklitý problém. Je možnost dát si rádio z Megane III PhII s Bluetooth a USB do Megane III PhI? Případně by mi stačilo i to rádio, co se montovalo původně do PhI, nerad bych měnil displej. Vyznám se akorát v problematice Update List a Tuner List, ale tady jsem vedle. Díky moc!

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od septim » pát čer 03, 2016 09:30

Nekompatibilne radio s usb uz pouziva iny konektor a tiez displej je "maxidot" plnegraficky oprit zakladnemu alfanumerickemu a dalej chyba ti tam mikrofon na volanie.
Ja som to riesil kompletnou prestavbou, dlho som badal skusal a inak to neslo. Kukni sekciu hifi tusim tam som to popisal
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » sob čer 04, 2016 18:09

septim píše:Nekompatibilne radio s usb uz pouziva iny konektor a tiez displej je "maxidot" plnegraficky oprit zakladnemu alfanumerickemu a dalej chyba ti tam mikrofon na volanie.
Ja som to riesil kompletnou prestavbou, dlho som badal skusal a inak to neslo. Kukni sekciu hifi tusim tam som to popisal
Tak toho jsem se bál. Můžu poprositi odkaz? Já to nenašel...

Krapet OT: Proč septim? :D

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od septim » sob čer 04, 2016 19:37

Odkaz nie je, ja som to hladal na foto bazar burane megany tiez na ebay a tam som videl inu koncovku ako radio bez usb. Tak isto nove radia maju novy konektor oproti arkamysom.
Pokial chces Audio connection box, ten ma zas furu obmedzeni, napr. max 6-10priecinkov na usb a v nich max 999piesni. Takze bieda. Preto som sa rozhodol ist cestou komplet vymeny, takze to mam celkom dobre nastudovane a komplet rozobrane.

Septim preto, lebo sa mi pacil film s Funesom a pouzivam ten nick uz cca 15 rokov.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » sob čer 04, 2016 22:35

Já myslel to vlákno na fóru, kde ses rozepsal. Nad tím audio boxem jsem přemýšlel, ale chtěl bych i BT a na to bych potřeboval HF, takže další článek řetězu. Kdyby ten box byl i s Bluetooth, tak bych asi i přežil ty nevýhody, ale takový jsem našel jen pro Tuner List a Update List, což je mě k ničemu.

K výměně předpokládám budu potřebovat rádio, displej, mikrofon a tlačítka, že?

Díky, přítelkyně má radost, zaujal jí tvůj nick.

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od septim » ned čer 05, 2016 12:42

Ak chces menit radio, otazka je najprv ci origo ci neorigo. Origo podla mna neprichadza do uvahy nakolko neviem nakolko su kompatibilne jednotlive tipy, mikrofon nedorobis atd.

2. Neorigo radio, adapter fakra iso, adapter antena fakra iso s napajanim(pasuje z Golf 5) a ak chces pouzivat aj ovladanie pod volantom tak prevodnik a tym padom radio s moznostou pripojenia ovladania a tiez odporucam externy mikrofon k radiu, nakolko vstavane mikrofony su prakticky nepouzitelne. Ja som menil aj repro vo dverach a dorabal som odhlucnenie ale to sme cenovo material okolo 500 + ja mam aj plochy mini subwoofer takze do 700€ a praca len sam. Treba zvazit ci to stoji za to a kolko hodin denne clovek stravi v aute. Ja okolo 2-3, takze pre mna ano.

Pripadne ak iba radio a prevodnik tak to je tusim okolo 170€ ale tie origo repro su papierove smejdy, no a ja som dorabal aj vyskove repro do palubky a rozoberanie dvery a repro je paradna makacka, takze ozaj treba 5x zvazit ci ist do toho. Ak si este nerozoberal palubku, tak sa do toho ani nepustaj... spolu tak 1-2 dni roboty podla komplikacii.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » ned čer 05, 2016 17:10

Aktuálně si jen hraju s myšlenkou, takže to ještě rozebrané nemám. S tím, kolik je s tím podle tebe komplikací začínám uvažovat nad doděláním rovnou GPS navigace TomTom, protože když už bych to měl rozebraný, tak to udělat pořádně. Na allegru jsem jich několik viděl a vzhledem k tomu, že to bylo za lidový peníze bych nad tím uvažoval. Já stejně budu rozebírat palubku, chci tempomat a na ten potřebuju jiný budíky, takže tak.

Společně s výměnou rádia jsem původně chtěl vyvést audio signál z rádia do zesilovače alespoň na 4x60W a vyměnit reproduktory i s natažením nových kabelů. Dopředu mám vybrané HERTZ DSK 130.3 a dozadu HERTZ EV 130.5 (Coupé bez výškáčů). Jako bonus bych udělal vytlumení dveří, kufru a kapoty.

Ale s tvými argumenty se dá souhlasit. Jsou dva tipy lidí, já - záleží mi aby to sedělo do designu auta a pak ty nebo brácha, kterým to tolik nevadí a díky tomu budou mít lepší kvalitu za nižší peníze a s menší námahou.

stromy
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 20:38

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od stromy » úte čer 12, 2018 20:56

Zdravím, potřebuji vyndat původní rádio u Megane 2010. Redukční rám pro aftermarket radio u Megane III kupovat nemusím? Zatím nebudu mít ovládání z volantu, stačí tedy k rádiu

Kód: Vybrat vše

https://www.czc.cz/pioneer-mvh-s300bt/223175/produkt
jen anténní adapter

Kód: Vybrat vše

https://www.bmshop.eu/p/antenni-adapter-fakra-konektor-din
?
Dík za odpověď, nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno :-)
Renault Megane 2010/1.6/16V/74kW

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » stř čer 13, 2018 10:06

Potřebuješ tohle -

Kód: Vybrat vše

https://www.ahifi.cz/ramecek-autoradia-1din-renault-megane-iii-uni3.html

Kód: Vybrat vše

https://www.ahifi.cz/4carmedia-iso-konektor-renault-0.html

Kód: Vybrat vše

https://www.ahifi.cz/4carmedia-antenni-adapter-fakra-din-0.html
A rádio tedy. Pokud máš v plánu si zprovoznit ovládání pod volantem, doporučím ti spíše Kenwood

stromy
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 20:38

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od stromy » stř čer 13, 2018 11:44

Dík za odpověď. Tomu drahému kusu plastu za 599,- jsem se chtěl vyhnout, ale tak co už :-) Anténní konektor mám tenhle, bude stačit? Je vlastně bez prodloužení oproti konektoru, který jsi mi zmínil:

Kód: Vybrat vše

https://www.bmshop.eu/p/antenni-adapter-fakra-konektor-din
Renault Megane 2010/1.6/16V/74kW

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od Paulix96 » stř čer 13, 2018 17:48

Stačí

stromy
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 12, 2018 20:38

Re: Megane III Bluetooth rádio

Příspěvek od stromy » stř čer 13, 2018 20:59

Super, dík.
Renault Megane 2010/1.6/16V/74kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů