Prevodovka EDC (automat)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Prevodovka EDC (automat)

Příspěvek od wali.el » stř zář 30, 2015 13:18

Zdravím, buď jsem se blbě díval a nebo tady takové téma není.
Jaké máte s touto převodovkou zkušenosti? Co vše se vám už pokazilo a kolik vás to stálo?
- už se někomu na displeji zobrazila hláška: check auto gearbox?
- blikalo někomu D nebo R?
- pozoroval někdo z vás kovový, chrastivý zvuk při přeřazování z 1 na 2?
- šla převodovka někomu už do nouzáku? (šlo zařadit jak automaticky tak i manuálně pouze 1,3) ?

Ptám se proto, že mě se tohle všechno už stalo. Při popojíždění v koloně, pak při couvání a pazvuky při rozjíždění. Vše zmizelo po vypnutí motoru, vyndání a znovu zasunutí karty. Na diagnostice to nikdy nic neukázalo. Vyslechl jsem si klasickou větu: Dokud něco nesvítí, tak auto je v pořádku.
Co jsem tak četl na zahraničních fórech a z mě zkušenosti z předchozího auta, tak by se mohlo jednat o tlakový regulační ventil na mechatronice nebo to může být kabeláž. V pondělí jde auto do servisu a mám takový pocit, že pokud to bude mechatronikou, tak ekonomicky výhodnější bude nová převodovka.
Dle mého by měla jít oprava z prodloužené záruky nebo se snad pletu? Auto má aktuálně najeto cca 78000 km.
Řešil to někdo z vás už? Popřípadě máte nějaký tip?

Děkuji za vaše odpovědi, zkušenosti, postřehy.

nexus33
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 12, 2014 17:16

Re: Prevodovka EDC (automat)

Příspěvek od nexus33 » čtv lis 04, 2021 14:21

Problem niektorych EDC prevodoviek, ktory mam aj ja:
https://youtu.be/EhX7b7fFve0

Tento rok sa mi podarilo v znackovom Renault servise (jeden servis to prakticky odmietol, ale v druhom boli o nieco ochotnejsi) urobit aktualizaciu dvoch riadiacich jednotiek (motor-vstreky, verziu uz neviem, ale pozorujem nizsiu spotrebu, kto vie ci sa mi to len nezda:)
+ EDC z verzie 310320139R na 310391472R (neprijemy zvuk to nevyriesilo, ale takto si prevodovka zije svojim zivotom uz roky, v meste sa problem skoro nevyskytuje, v Renaulte mi vzdy povedali ze je to OK). Auto ma 10r a tato chyba uz bola urcite z vyroby, len som ho kupil uz mimo zaruky po jeho 2r.

Neviem, kde bude za dobru cenu repas edcky pri vacsom probleme.

check auto gearbox - vypisuje niekedy aj pri slabej autobaterii, po vymene som ju uz nikdy nevidel.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů