Převodovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
HELE
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pon srp 17, 2009 22:59

Převodovka

Příspěvek od HELE » sob čer 20, 2015 13:53

Zdravím všem . Megane III , 1,6 , 16V , 81 kw , 6.stup.převodovka atd... Před chvíli při cestě domů mi nešlo dát na 5 !!! Z ničeho nic !!! Tak jsem dal na 6 a jel jsem . Začal jsem pátrat . Opravdu mi někdy nejde dát na 5 . Když mi to nejde tak dám zpátky na 4 a pak na 5 . Zkoušel jsem i když mi to nešlo na 5 tak jsem zastavil , vypnul motor a nešlo to dát na 5 . Čím to je ? Převodovka je podle mě tiché ( protože špatně slyším ) . Může být nějaké špatné táhlo ? Zrovna jsem objednaný servisní prohlídka + údržba ( rozvoďák , svíčka atd... ) kolem 15 tis. kč . A teď mi to nasralo s převodovkou . Díky za radu

marekv
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon bře 05, 2018 21:54

Re: Převodovka množství oleje

Příspěvek od marekv » sob bře 24, 2018 13:09

Měl bych dotaz a nechci zakládat nové vlákno.
Při výměně oleje v motoru(megane 2015, 1,5 dci,6 rychl.) jsem nakoukl do převodovky, olej takový načernalý hnus, provedl jsem vypuštění(cca 1,6litru), našel jsem ten kontrolní a napouštěcí plastový uzávěr, někde jsem tu našel že náplň je 3,5L, ale já tam dal něco málo přes 2L, večer jsem zase někde našel jak vyrobit měrku na převodovku. Udaje s množstvím oleje se dost liší. Jde mi o množstvi? Zatim u předešlých aut byl nalévací zároveň i kontrolní. Mám to řešit?
Díky
M III grandtour , 1,5 dci 70kw.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů