voda v kufru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
agent hu
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2015 18:09

voda v kufru

Příspěvek od agent hu » pon čer 15, 2015 18:30

Dobrý den, prosím o radu. Mám Megane 3 grandtour a mám problém s vodou v kufru. Voda se tam objeví snad po každém dešti. Po dlouhém zkoumání, jsem přišel na to, že se tam dostává prostorem mezi plastovou vanou (dnem kufru) a karoserií v zadní části auta. Snažil jsem se to místo utěsnit silikonem, ale místy je tam špatný přístup a nedostanu se tam. Voda se objevuje stále. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nejsou třeba ucpané nějaké odtokové kanálky? Díky za radu.....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: voda v kufru

Příspěvek od Zefek » pon čer 15, 2015 18:33

U těchto modelů to dost teče třetím brzdovým světlem.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

agent hu
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2015 18:09

Re: voda v kufru

Příspěvek od agent hu » pon čer 15, 2015 19:08

To mě taky napadlo, ale ve dveřích problém není, protože by byla vidět někde na hraně kufru, nebo by byla mokrá vrchní deska. Voda se tam musí dostávat někde karoserií. Napadlo mě, jestli to nemůže být tou "dírou", do kterých zapadají gumové dorazy pátých dveří.

Uživatelský avatar
Houmí.
Člen RCČR
Příspěvky: 61
Registrován: čtv led 01, 2004 12:48
Bydliště: Vbk

Re: voda v kufru

Příspěvek od Houmí. » pon čer 15, 2015 20:07

Vyndat rezervu, nářadí apod., vlézt do kufru a zavřít. Zvenku polévat vodou z hadice a vevnitř s baterkou koukat kudy teče. Pak se pokusit místo utěsnit.

Kdyby zatékalo zadním víkem tak s největší pravděpodobností bude voda na prahu zav. prostoru.
Scénic 1.2 Energy TCe 97kW, 2013, Dynamique, modrá Majorelle

Obrázek

agent hu
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2015 18:09

Re: voda v kufru

Příspěvek od agent hu » pon čer 15, 2015 20:23

Přesně to jsem udělal a vím kudy to teče. Teče to tou spárou mezi plastovou vanou pro rezervu a karoserií. Místy je tam vidět takové pochybné měkké těsnění, nebo tmel. Vzal jsem silikon a celou vanu jsem se pokusil utěsnit. Ale voda se pak zase objeví na jiném místě, kam se se nemůžu dostat. Je mě ale divné, proč ta voda neodtéká někam pod auto a všechna se cpe do kufru :(

Uživatelský avatar
Houmí.
Člen RCČR
Příspěvky: 61
Registrován: čtv led 01, 2004 12:48
Bydliště: Vbk

Re: voda v kufru

Příspěvek od Houmí. » pon čer 15, 2015 20:32

Hmm, tak pak asi jedině vanu oddělat, očistit a na silikon znovu přidělat. Proč voda teče do auta a ne ven, težko říct jak to je udělané pod nárazníkem.
Scénic 1.2 Energy TCe 97kW, 2013, Dynamique, modrá Majorelle

Obrázek

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: voda v kufru

Příspěvek od marek_k » stř čer 24, 2015 08:18

Presne rovnaky problem u mna , tecie to cez to to tesnenie medzi plastom a plechom vzadu, zostane nasiaknute vodou. No ale ja som myslel ze u mna je to tym ze moje auto bolo zo zadu lahko buchnute, takze ani to nemusi byt pravda :-). Urcite treba zhodit zadny naraznik a skontrolovat co a ako. a kadial. Ja sa na to chystam tento vikend, tak dam vediet.

agent hu
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 15, 2015 18:09

Re: voda v kufru

Příspěvek od agent hu » čtv čer 25, 2015 13:39

Tak to jsem zvědav. Ten můj byl také lehce ťuknutý na zadek, ale spíš jen pochroumaný nárazník. Ale těžko říct.... viděl jsem to až když bylo všechno opraveno. Pokud se vám podaří na něco přijít, zkuste prosím udělat fotku. Díky

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: voda v kufru

Příspěvek od marek_k » čtv črc 02, 2015 08:53

Bol som v servise kde sme mali auto na zdvihaku(nie renault servis) , riesili sme insie ale pozreli sme aj na tu zadnu vanu, je v podstate pocelom obvode prisrobovana niekolkymi srobami a je tam nejake tesnenie. Ta zadna hrana je dost utopena takze tukanec zozadu ten spoj neposkodi. Doma bez zdvihaku s tym nespravis nic. Treba to dat do vzduchu, zhodit vyfuk, odsrobovat vanu cele to vycistit a dat nove tesnenie(nie v kuse ale nieco co sa nanasa z tuby) , hotovo. Bez demontaze tu zadnu hranu inak nepretesnis, silikon ani nic ine sa tam natlacit tak aby to zatesnilo neda. Na to miesto v dazdi nonstop strieka voda od kolies, takze pomoze len zhodit a komplet pretesnit. Ale nieje to nic zlozite.

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: voda v kufru

Příspěvek od bobMegane » čtv srp 02, 2018 13:57

Kurnik tak to mám taky :-) A moje tchýně v 18 let staré Zafiře 1.8i naprosté sucho :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: voda v kufru

Příspěvek od marek_k » úte srp 07, 2018 09:03

Tak ja som nakoniec zistil ze voda netiekla do kufra cez to tesnenie vane ale okolo dorazoveho stupla . Na tejto foto ho vidiet uplne v pravo dole. Mie teiekla cez lavy.
Obrázek

Stuple som vybral natlacil tam poriadne cierneho silikonu na tesnenia motorov a do toho potom zatlacil stupel a nechal zaschnut. Odvtedy pokoj.

Teraz mi zacalo tiec aj cez brzdove svetlo, ale to je voda na plate resp na roletke. Staci svetlo vybrat(zhodit plastove oblozenie v strede a zatlacit plechove zapadky) . Na svetle je take penove tesnenie ktore sa otrhalo a rozdrobilo. Treba to tiez len pretesnit niecim, ja pouzijem tiez asi ten cierny silikon na motory.

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: voda v kufru

Příspěvek od bobMegane » stř srp 15, 2018 11:09

Zkusím ty "stuple" taky přetěsnit, díky za tip!! :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

Uživatelský avatar
Shenkyy
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: úte dub 03, 2012 20:31
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Shenkyy » pát srp 31, 2018 18:12

Já se s tím trápil dost dlouho, přetěsnil jsem vanu, všechny body na karoserii které se zdály že v sobě mají spáru, trochu vody teklo přes kabelový svazek zadního světla, nakonec jsem podlepil ty dorazy i světla, a je klid..ťuk ťuk.
Renault Megane Grandtour III 1.4TCe 96kw
Hyundai Galloper 2.5TD 73kw
Suzuki Samurai 1.3i offroad special
ex Renault Clio III 1.2TCe 74kwRip Curl
ex Renault Megane II 2005, 1.9 dCi 88kw, 270nm.

Péťa
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 25, 2018 20:49

Re: voda v kufru

Příspěvek od Péťa » čtv zář 27, 2018 10:23

Řekli mi tam kolem 4 dorazu pro dveře. Jsou tam jen na klipu.

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: voda v kufru

Příspěvek od bobMegane » stř čer 09, 2021 11:02

Trochu opožděně hlásím, že ty špunty pomohly jen vpravo, tam už voda neteče. O víkendu snad jdu na to podlepení dorazů i světel a kablů :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: voda v kufru

Příspěvek od bobMegane » stř čer 16, 2021 10:29

Ahoj, tak vlevo teče ten doraz, trochu jsem maturoval, než se mi jej podařilo vyndat. Jeho těsnění už bylo hodně sešlé, neměl jsem jiné, tak silikon :-) :-) Uff jak ten doraz nejjednodušeji vyndat? Zatím to dělám, že odejmu kousek těsnění kufru a šroubováčkem vypáčím, nemáte nějaký lepší postup? :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

glock69
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 19, 2009 08:59

Re: voda v kufru

Příspěvek od glock69 » ned lis 28, 2021 16:04

Potřebuji sundat čalounění pátých dveří, hatchback, nemáte někdo návod nebo odkaz na youtube? Děkuji

Gudas
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 24, 2015 15:22

Re: voda v kufru

Příspěvek od Gudas » pon dub 11, 2022 11:58

Ahojte.
S týmto zatekaním som bojoval už dlhé mesiace
- pretesnená vaňa rezervy
- zhodený nárazník, pretesnené uchytenie od ťažného
- vymenený prasknutý vnútorný blatník nad kolesom
- pretesnené dorazy piatych dverí
...a mnoho iného, drobného.

Teraz som, zdá sa, na to prišiel.
Zateká cez diery/netesnosti zadných svetiel, u mňa ľavého, plus ďalšie malé netesnosti v tej časti (napr. prechod kabeláže nárazníkom). Stačí otestovať tak že vylejete vodu na hranu otvoreného kufra, a zachvíľu bude kvapkať do vane rezervy.

Všetky známe diery som zalepil. Navyše som v ľavej časti plastovej vane rezervy v priestore za čalúnením vyvŕtal malú dierku do "pohárika" kde sa táto voda akumulovala a zatekala odtiaľ pod rezervu. Ak aj ešte niečo zatečie, vytečie to von.

Myslím že viacero vecí sa objavilo po dodatočnej montáži ťažného.

Nejaké foto:

https://www.dropbox.com/s/2ezp4q69x2e8y ... C.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hqc7huvugsvg6 ... 8.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/n9gk8zgasxw35 ... 9.JPG?dl=0
Megane III 1.6 74kW 2010 & Golf VII 1.4 90kW 2014

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: voda v kufru

Příspěvek od bobMegane » čtv dub 21, 2022 14:18

Ahoj, super shrnutí díky moc!! U mě to byla hlavně netěsnost kolem kabeláže zadního levého světla, pro jistotu jsem utěsnil vše kolem, i dorazy pátých dveří :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů