Pazvuky, vrzání, skřípaní

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Lachtis
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: ned pro 30, 2007 13:46

Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Lachtis » čtv bře 20, 2014 19:39

Ahoj, na foru jsem nedohledal toto konkrétní téma a myslím, že by se hodilo, přeci jen každého z nás občas nějaký ten pazvuk vytočí a řeší to jak se dá... Proto jsem si dovolil založit toto téma.

Budu rád, když se podělíte o své nepříjemné pazvuky, ale zejména jejich eliminace, abychom případně pomohli ostatním majitelům :D

Začnu u sebe, u mého kupátka jsem řešil jako hodně lidí pukání dveří, ale tam to samo doma asi člověk nevyřeší a musel přijít zásah servisu, kdy byl měněn omezovač dveří.

Dále mi zejména na sluníčku dost často "lupalo" a dělalo nepříjemné zvuky těsnění dveří. Tam se mi osvědčil obyčejný silikonový olej, nastříkáním těsnění mám pokoj cca na 3 měsíce (podle počasí).

Dále jsem řešil provrzávání toho plastu, který drží kůži řadící páky. Dá se snadno odchlípnout, promazal jsem jej zespodu obyčejnou vazelínou a ještě jsem mezery spoje vypodložil obyčejnou páskou a už mám cca půl roku klid.

Poslední věc, která mě, ale sakra vytáčí je hnusné drncání či jak to popsat někde z palubní desky (zřejmě vršek..). Při přejezdu nerovností i malých se ozve takový kovový zvuk připomínající asi jako když šroubek poskakuje a plechovém podnosu :-)... Je pravda, že při vyšších rychlostech to dělá méně, ale dělá... PROSÍM NEMÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENOST???

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od nomadm » pát bře 21, 2014 11:16

horní část palubovky mi vrže taky (spíše jako kdyby tam bylo něco uvolněnéhé, jak píšeš), ale ještě jsem s tím nic nedělal, ta šajtrpáka taktéž, pukání dveří vyřešeno pořádným promázáním kloubů dveří vazelínou a cca 3/4 roku pokoj...

jo a mám teda MII :)
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od JuriK » ned úno 01, 2015 19:34

Ahojte, mam Megane Hatchback MKIII (r. 2010, 1,6 benzin) pri rychlosti nad 80 km/hod a hlavne pri jazde na dialnici medzi 100-130 km/hod presne vo vyske vodicoveho laveho ucha mi vychadzaju zvlastne pazvuky z oblasti bocneho predneho skla. Je to take jemne pukanie presne ako ked niekto vo velkej rychlosti by hadzal na sklo zrnka piesku alebo ako ked pada omrzlina a krupy na sklo. Je to naozaj obtazujuci zvuk a podla vsetkeho rovnaky problem je aj na pravej strane. :(
Podla mna je to problem aerodynamiky a nieco vytvara tento hluk. Dvere zvonku nemaju nejake vystupky, nechapem preco to robi.
Pomohlo by nainstalovat predne deflektory resp. ofuky predneho okna ?? :?:

Dalsi pazvuk mam pri prejazde priecnej nerovnosti, ozyva sa rovnako z oboch stran auta v oblasti uchytenia zadnych bezpecnostnych pasov. Nie je to nic z kufra, asi ani hlavove opierky, zadne plato alebo sedacky. Mozno vnutorne uchytenie horneho uchytu bezpecnostneho pasu. Tazko to definovat, mam pocit ze je to pod tapacirungom.

Ma niekto podobne skusenosti a vie ako ich odstanit ?

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od wali.el » pát úno 06, 2015 19:17

neco podobneho se mi objevilo taky.. nekde ze zadu nevim jestli to jde ze dveri zadnich nebo odkud ale zvuk jako kdybych mel drobne kaminky nekde mezi plechy.. skripe to tam a jemne boucha/triska.. nevim jak to nazvat. zaclo to na jedne strane a do dvou dnu to delalo na obou stranach. prvne me napadlo jestli to nejsou kabely ke svetlu ve dverich, zkontroloval jsem to a neni to tim, zkontroloval jsem cely kufr jestli tam neni neco co by tam litalo a taky vse ok. jde to nekde od sloupku u zadnich dveri.. v autorizaku mi prvne rekli prijdte na jare. pani si pak asi vsimla jak mi naskocili zily na cele a muj vrazedny pohled se slovy ( PROSIM??!! ) takze mam zavolat pristi tyden a objednat se. napisu zde pak jak jsem dopadl a co to bylo. ono je toho na aute vic a budu to asi resit pres centralu renault cr

Megane Grandtour 1.5dci 10/2012

k_petr
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pon pro 14, 2009 21:37
Bydliště: Znojmo

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od k_petr » čtv úno 12, 2015 07:55

Tak ty pazvuky co vychází od dveří co zní jako drnčení jsou od plastových krytek pod klikou u dveří. Mě to drnči skoro u všech dveří. Stačí to něčím zalepit, aby se to nehýbalo a je klid.
MEGANE GRANDTOUR III 1.6 16V 100k, Authentique, červená metalíza

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Rado77 » čtv úno 12, 2015 08:16

Jo jo, to bude ono, klasicky problem uz od roku 2002. Dodnes Renaultom nedotiahnuty
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Lachtis
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: ned pro 30, 2007 13:46

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Lachtis » čtv črc 09, 2015 13:10

Ahoj všem. Tak opět přispěji jedním příspěvkem, který by mohl pomoci dosti majitelům Megane III.
Jak jsem již výše psal, tak mi z palubovky (bohužel jsem nedokázal specifikovat přesné místo) začalo drnat při přejezdu malých, nebo jen opravdu drobných nerovností, o které člověk na našich kvalitních silnicích nemá nouzi. Někdy to dělalo drobně, někdy vůbec, ale poslední dobou prakticky pravidelně a intenzita se zvyšovala, že i přes 20 hlasitost na rádiu jsem to "kovové drncání" slyšel. Včera jsem se opět nas.al a začal všechny možné plasty povolovat, promazávat, podkládat... nic nepomáhalo a pořád to dělalo. Dovnitř do palubky se přes výdechy či horní kapličku těžko dostanete a tak jsem zkusil přes přední schránku. Jak je světlo schránky, tak ten plast lze povolit, aby se člověk mohl dostat k žárovce. No a ejhle, měl jsem celkem dobrý prostor do palubky a tak jsem zkoušel bouchat do palubky a poslouchat.
Moc dlouho to netrvalo a zjistil jsem, že celou věc zapříčinila ŘJ od ABS (nebo řekl bych, že je od ABS). Ta jednotka je usazená do takové kovové zásuvky a samozřejmě nějak napevno to není!!! Stačilo jí vypodložit a absolutní TICHO!!!! :-)
Dnes jsem do projel po kostkách, nerovnostech a ani ťuk :-). Přitom taková kravina! Možná by to pomohlo i Laguňákům, protože mi brácha říkal, že se bavil se servisákem a ten mu potvrdil, že měli jednoho pána s novou Lagunou coupe, kde mu taky od palubky něco drnčelo. Tak na záruku sundali celou palubku a nakonec to byla jednotka ABS :-).

Snad tím někomu pomohu, kdyby jste potřebovali foto, mohu poskytnout, ale z výše uvedeného by to mělo být jasné...

Fikus86
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned pro 15, 2013 14:11

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Fikus86 » stř srp 19, 2015 16:44

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti. :idea: ...vrže mi přední sedadlo řidiče. Při sebemenším pohybu prostě vrže a dost mi to vadí....auto je v prodloužené záruce, tak chci zajet do servisu, ale nejprve jsem se chtěl zeptat, zda s tím nemá někdo zkušenost. a že si dám nahlas rádio, to asi není dobré řešení :)

Palino77
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 16, 2016 18:38

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Palino77 » čtv zář 08, 2016 19:44

Chalani nechcem zakladať nové vlakno skusim teda tu :)
Pri jemnom natočení volantu dolava či do prava počujem zvuk velmi podobný vadnemu ložisku ako vrn----- vrn----vrn------vrn prerušovane bol som už v 4 servisoch vratane renoltackeho a jednoznačne vylučili že to robí ložisko a niektorý ale vylučili že ten zvuk nerobí guma tak teraz už fakt neviem čo a ako kedže ma dosť rozčuluje ten zvuk ktorý je pri rýchlosti od 80 do cca 100km/h potom už to prekryje samotná hlučnosť auta.Ložisko som dal vymeniť a zvuk sa mi zdá práveže najintenzívnejši.Za veškeru radu vám ďakujem.Ešte som skúšal aj prehodiť zimne pneu robí to menej ale je to tam.A zo začiatku to robilo to iba z jednej strany pri zatačaní do ľava kedže teraz to počujem aj z druhej strany.Zvuk sa nemení ani pri zaradenej ani vyradenej rýchlosti.Za každu radu ako lokalizovať tento problém budem vďačný.Dik auto 3 megane 1,6 74kw 2013/7 najazdené 40 000km :(
Ložisko vymenené a taktiež komplet predné brzdy!!!
Megane 3 1,6 16v 2013/7

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od septim » pát zář 09, 2016 10:46

Odkedy to robi? NEchytil si nejaku jamu a odvtedy? Moze byt buchnuty homokineťák a robi tie zvuky.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
distance
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 20, 2016 22:10

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od distance » pon říj 24, 2016 15:21

U me drnca neco v palubovce u spolujezdce, asi horni cast. Odhadem kolem supliku (v supliku neni nic). Kazdopadne, ohmatali jsme vsechno za jizdy, bez vysledku.
Neco jako zvuk uvolneneho dratu nebo nejakeho konektoru. Je to slyset i pri mensich nerovnostech, celkem casto.
Na to ze mam najeto jen 3000km na uplne novem aute, nic moc. Bude se asi muset rozebrat palubovka, coz bude asi potreba i tak i tak, resetuje se mi radio. Po kazdem novem nastartovani mam polstinu a tovarni nastaveni. Teoreticky by to mohlo mit i neco spolecneho...
Renault Megane III Grandtour GT220 (facelift)
ex. Alfa Romeo 156 2.0 TS
ex. Alfa Romeo 146 1.4 TS

Uživatelský avatar
amat
Grafoman
Příspěvky: 3969
Registrován: úte dub 01, 2008 23:36
Bydliště: Ostrava, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od amat » sob črc 29, 2017 20:52

Pokud někomu drnčí zrcátka při sklápění a rozklápění, tak tady je návod, jak se toho zbavit: https://www.youtube.com/watch?v=9Mn1qjsq-F8
Laguna III Coupe Initiale, 3.0dCi 177kW 6AT, 2012, 120 000km
Laguna III GrandTour BOSE, 2.0dCi 127kW 6AT, 2011, 310 000km

Dále doma:
Laguna II liftback IP, 3.0V6 152kW, 2005, 160 000km
Megane III Grandtour Bose, 1.6dCi 96kW, 2014, 135 000km
Megane IV GrandCoupe Intens, 1.5dCi 81kW, 6EDC, 2017, 40 000km
Wind Edition, 1.2TCe 74kW, 2011, 25 000km
Zoe II, Intens, 100kW, 2021, 15 000km

Album oprav/úprav L2,L3: Album oprav/úprav L2,L3

Palino77
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 16, 2016 18:38

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Palino77 » ned říj 15, 2017 20:23

Ahoj všetci tak iba sa pripomeniem či náhodou niekto neriešil :)Zvuk stále pokračuje nejak extra negraduje iba si pohukuje a špecifikovať presne kedy to už som písal len malá zmena že boli situacie ked to pohukovalo aj pri jazde rovno a aj do zákruty ale opačnej :(
Megane 3 1,6 16v 2013/7

kanak
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 13, 2018 13:30

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od kanak » úte lis 13, 2018 13:33

Ahoj,

velmi mě rozčilují pazvuky od 5. dveří Meganu combi (break). Tušíte co to dělá, jak to vyřešit? Jedná se o rachtání na nerovnostech, nic povoleného na dveřích nevidím.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od jaggerl » úte lis 13, 2018 13:49

Ahoj, zatlač na páté dveře, občas takto bouchá zámek, dělalo mi to takto u Megana III i u nového Scenica. Jednalo se o špatně seřízené dveře.

kanak
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: úte lis 13, 2018 13:30

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od kanak » pát lis 16, 2018 08:18

Jakože zvenčí při zavřených dveřích? To nic nedělá.

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od milan.maly » sob lis 17, 2018 15:34

Megane III kombi ma na plechovych dverach este pricvaknutu/prisrubovanu plastovu cast. Riesil som, ze bola uvolnena a robila hluk hlavne pri zatvarani 5tych dveri, ale aj na ceste.
Riesenim bolo plast demontovat, vycvaknut von a vypodlozit gumovym nalepovacim tesnenim. Od tej doby je zo strany kufra ticho. Snad to bude ono aj u Teba.

Drzim palce!
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

3dmax4
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 18, 2015 00:16

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od 3dmax4 » čtv bře 21, 2019 09:06

Nevyřešil už někdo problém toho lupání/praskání (jak kdyby někdo hodil kamínek na sklo) při nerovnostech, občas i při brždění nebo ostřejší zatáčce (např. kruháč), které se ozývá z horní oblasti kolem B-sloupku? Zkusil jsem:
- demontáž plastového obložení B-sloupku,
- promazání gumových těsnění dveří, i ty semišové,
- vložení papírku mezi měkčený plast dveří a těsnění okna.

Taky jsem si všiml, že když zatlačím na stropnici nad zadními sedačkami, tak tam zapraská, ale je to trochu jiný zvuk.

Dělá to i při stažených okýnkách. Zvuk se nedaří ničím "nasimulovat", dělá to jen při jízdě.

Neví někdo co s tím (kromě hození ze skály nebo zapálení)? Díky.

Phalanx
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 09, 2016 18:17

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Phalanx » úte črc 30, 2019 11:28

Mam identicky problem ... ja sa obavam ze to sposobuje ta relativne makka karoseria, ktora ca celkom dost kruti ... Ten zvuk mi totiz znie ako skripanie sucheho kovu na kov. Aj skripanie skla by to mohlo byt, ale kedze to robi pri akejkolvek polohe skiel, nebude to asi tym ...
3dmax4 píše:
čtv bře 21, 2019 09:06
Nevyřešil už někdo problém toho lupání/praskání (jak kdyby někdo hodil kamínek na sklo) při nerovnostech, občas i při brždění nebo ostřejší zatáčce (např. kruháč), které se ozývá z horní oblasti kolem B-sloupku? Zkusil jsem:
- demontáž plastového obložení B-sloupku,
- promazání gumových těsnění dveří, i ty semišové,
- vložení papírku mezi měkčený plast dveří a těsnění okna.

Taky jsem si všiml, že když zatlačím na stropnici nad zadními sedačkami, tak tam zapraská, ale je to trochu jiný zvuk.

Dělá to i při stažených okýnkách. Zvuk se nedaří ničím "nasimulovat", dělá to jen při jízdě.

Neví někdo co s tím (kromě hození ze skály nebo zapálení)? Díky.
Renault Megane GrandTour 2.0 TCE180, r.v. 2010
Obrázek

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Rado77 » úte črc 30, 2019 18:17

Robi to aj na Flu, bola na to zvolavacka, alebo aspon TN na opravu. Praca servisu cca 2 hodiny, ale neviem co presne robia
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od marek_k » stř črc 31, 2019 21:02

ObrázekV tom mieste je patrona airbagu a ide k nej kabel, asi by som zhodil tapec stropu a odpozoroval to pri jazde bez neho. Na foto je moj s panoramou. Teda pochopil som ze to ide z tej oblasti, nie z miesta uchytu pasu.

3dmax4
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 18, 2015 00:16

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od 3dmax4 » pon zář 02, 2019 12:04

Díky. Chvíli sem si s tím před pár měsíci hrál a dostal se i k patroně, ale bohužel se mi nepodařilo zjistit odkud to přesně jde. Zkusím přímo Renault, jestli budou vědět co s tím.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od Rado77 » úte zář 03, 2019 09:13

Ano malo by to byt v tej oblasti hore dakde
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

pavel-strba
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon kvě 09, 2016 12:20

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od pavel-strba » sob led 04, 2020 19:19

Podařilo se někomu vyřešit vrzání od B sloupku? Mám stejný problém u Flu 2014. Začalo to po 5 letech :( .

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Pazvuky, vrzání, skřípaní

Příspěvek od zdeno255 » sob led 04, 2020 20:46

kanak píše:
úte lis 13, 2018 13:33
Ahoj,

velmi mě rozčilují pazvuky od 5. dveří Meganu combi (break). Tušíte co to dělá, jak to vyřešit? Jedná se o rachtání na nerovnostech, nic povoleného na dveřích nevidím.
Mne sa tam odpojil jeden spoj čo je tam lepený. Na jar ked bude teplejšie to podlepim. Je tam nalepený plech o plech a mne sa to oddelilo

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 26 hostů