brzdové kotúče a platničky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Zefek » ned čer 29, 2014 09:29

Nešlo by tady dát ty fotky větší?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Martin41
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 30, 2014 22:50
Bydliště: Brno-venkov

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Martin41 » pon čer 30, 2014 16:49

Skippy87 - záslužná práce :super:

Ovšem, laskavý čtenář promine: :D pokud ta brzda je ATE, tak tedy můj Megan 2009
má brzdy ATE a ne Bosch ! Na tělese mám odlito LH a také č. 368 v kosočtverci, jako na
čtvrté fotce.
Renault Megane III Grandtour 1,6 81 kW, 2009 černá metla
ex.: Ford Focus I 1,6, 100 Hp, SEAT Toledo 1,9 D, Š favorit, LADA 1500,
Š110L, Š 1100MB, Š440 Spartak.

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » pon čer 30, 2014 18:47

všimni si na mojich fotkach:je tam na lavej strane LH a na pravej RH
brzdy su bosch.mimochodom kolega ešte tam ma original dostičky renault---takže neviem prečo posudil že je to ate
možná ate dodava do prvovyroby-alebo ako original nahr diel.nechcem byť mudri ale tie brzdy su bosch---skus porovnať v e shopoch tvar dostičky že ku ktorému brzdovému systemu prinaleži.mimochodom aj osobne dokažešeš behom 12min zistiť aké maš.stači sundať kolo,myslim že by si to mohol zvladnuť nie?za 3 min sundaš za 6min vykumaš a za min namontuješ speť....neber ťa ma važne--sranda musi byť----akludne sa može stať že normalne kupiš aj od ate na tvoje auto brzdy a aj od bosch.....vidiš mne sadli aj remsi... :D
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Skippy87 » pon čer 30, 2014 20:30

Posoudil jsem tak proto, že po sundání kola během pár minut :-D mě nápis ATE praští do oka již při vizuální prohlídce brzd a to konkrétně na čepičce odvzdušňováku. Po vymontování dvou šroubů (mimochodem T45) a vyklopení čelisti je na každé destičce nápis ATE (vidno na fotkách). Jestli jsou brzdy BOSCH nechápu proč o nějakým Boschi není nikde ani čárka. Nevím co se dává na na klasické podvozky. Podotýkám, že mám GT line se sportovním podvozkem a s ATE, žádný BOSCH tam není 8)
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » pon čer 30, 2014 20:49

neviem,ale skipi nehnevaj sa maš tam original destičky zo znakom renault od vyrobcu ferodo
ja som tu tak chapal riešenie brzd že nie kdo je dodavatelom konkretnej brzdovej dostičky---ale od koho pochadza system brzdenia---a ten je bosch.dostičky vnej možu byt aj od xy vyrobcov-system,na to bola otazka čije girling lucas atd.
neviem najsť ten ate napis na tych fotkach
podla mna maš detto tie brzdy ako ja
porovnaj fotky
Naposledy upravil(a) culko dne ned zář 07, 2014 13:35, celkem upraveno 1 x.
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Skippy87 » pon čer 30, 2014 21:02

vždyť já se nehádám :D holt jsem to nenapsal zcela jednoznačně. Ano, destičky jsou originální, je na nich ATE. Když se podíváš na logo ATE tak ho na destičce rozeznáš. A jak to mají výrobci, do toho fakt nevidím. Když vidím logo značky předpokládám, že je to od ní :roll:
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » pon čer 30, 2014 21:03

ferodo je na nich!!!!!

http://www.2imgs.com/3a8f5872a1
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Martin41
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 30, 2014 22:50
Bydliště: Brno-venkov

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Martin41 » pon čer 30, 2014 21:28

Tak jo, značka destiček může přece a také běžně bývá jiná, než sama značka
brzdiče. To přece všichni víme. Běžně kupujeme např. desky Ferodo, k nim kotouče
Brembo a máme brzdy zn. XY !

Já jsem jen usoudil, že označení na fotce je stejné jako na mých brzdách. Zejména
číslo v kosočtverci. :oops:

Jinak na Renaulty jsem láma, mám Megan tři měsíce :wink:
Renault Megane III Grandtour 1,6 81 kW, 2009 černá metla
ex.: Ford Focus I 1,6, 100 Hp, SEAT Toledo 1,9 D, Š favorit, LADA 1500,
Š110L, Š 1100MB, Š440 Spartak.

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » stř črc 02, 2014 05:38

na tom ovzdušnovakovi je naozaj napis ate podla fotiek.ale na obloženiach maš ferodo
skontroloval som moj,nie je na nej žiadny nápis....a aj to je pravda že nikde nemam napis bosch ani.na starych obloženiach mam trw.
už je iba jedna otazka----či ate je brzdovy systém-alebo iba značka ktora dodava komponenty na brzdy.
a dufam že si aj zadné brzdy takto vyčistil a namazal.....
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Skippy87 » stř črc 02, 2014 10:12

Zkusim nekde zjistit. Rencek by to vedet mel.
Zadni jsem o vikendu nestihl. Na ty se chystam ted o vikendu a fotky doplnim.
Jinak to jak mi to pri prudkym couvniti dozadu cvakne,tak si myslim, ze to dela ten dratek,kterej jisti druhou stranu brzdice. Ten zvuk by tomu odpovidal. Otazkou je,zda to muzu tez namazat medenkou. V tech dirkach kde je ten drat zastrcenej. Aby mi to pri drastictejsim brzdeni neupadlo a neulitnul celej brzdic. Beztak nepobiram jak takovej drat muze drzet druhou stranu :-)
Jo na destickach je ferodo,ale tez je tam v dolni casti desticky rozeznat take napis At -E je uz umazany
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

Martin41
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 30, 2014 22:50
Bydliště: Brno-venkov

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Martin41 » úte črc 15, 2014 01:59

Konečně jsem se po dlouhém chystání dal do
šlechtění brzd a zjistil jsem, že skutečně na brzdiči
je odlito Ate, :roll: bez jakékoliv pochybnosti. Chtěl jsem
sem dát fotku, ale tohle forum fotku s 54 kb nebere
což si myslím je poněkud přehnané. :cry:
Renault Megane III Grandtour 1,6 81 kW, 2009 černá metla
ex.: Ford Focus I 1,6, 100 Hp, SEAT Toledo 1,9 D, Š favorit, LADA 1500,
Š110L, Š 1100MB, Š440 Spartak.

Uživatelský avatar
Marawi
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: stř črc 21, 2010 12:06
Bydliště: Slovensko, Levice

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Marawi » ned pro 28, 2014 12:08

Ahojte, chcem sa opýtať či už niekto z Vás pri výmene platničiek menil aj brzdovú kvapalinu ? Ja idem meniť predné platničky (auto má okolo 52000km + nejaké drobné) a chcela by som sa opýtať či náhodou neviete koľko litrov brzdovej kvapaliny ide do systému ? Stačí kvapalina DOT4 alebo je lepšie dať DOT4+ ? :)
Renault Mégane Grandtour /2010/
Farba: Zelená Olivette
Výbava: Expression /disky 16" Spirale, rádio 3D Sound by Arkamys, vnútorné kryty prahov dverí, kufrová vaňa PAGI/
Motor: 1.6l 16V/81KW-110HP/
Predtým: Škoda Felicia 1,6 LXi /modrý drak/
:-)

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » ned pro 28, 2014 12:48

ja vždycky na každom aute ktoré som doteraz mal,menil brzdovu kvapalinu zhruba v dvojročnych intervaloch....aj ked to nie je predpisané-iba tak pre svoju radosť a istotu.nie je to taka vysoka finančná položka a ani časovo náročna operacia :D
kupujem dot4,zasadne od bosch,aj ked aj od ostatnych vyrobcov bzdové kvapaliny určite splnuju všetky normy...budeš potrebovať tak okolo max3dcl až 3,5dcl
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Marawi
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: stř črc 21, 2010 12:06
Bydliště: Slovensko, Levice

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Marawi » ned pro 28, 2014 15:33

Vďaka za odpoveď, auto má už 4,5 roka tak to chcem vymeniť spolu s prednými platničkami . V servisných intervaloch je myslím 4 roky / 120000 km. Ja som si myslela že brzdovej kvapaliny ide podstatne viac,aspoň 2 litre :D . Takže by pokojne mohla stačiť táto ? : http://autokelly.sk/#PATH=35638246;3563 ... 8562|LNG=1
Renault Mégane Grandtour /2010/
Farba: Zelená Olivette
Výbava: Expression /disky 16" Spirale, rádio 3D Sound by Arkamys, vnútorné kryty prahov dverí, kufrová vaňa PAGI/
Motor: 1.6l 16V/81KW-110HP/
Predtým: Škoda Felicia 1,6 LXi /modrý drak/
:-)

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » ned pro 28, 2014 18:22

0,5l balenie ti uplne stači......ale nie len vpredu vypusti,ale aj na zadnej náprave....
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od wali.el » pát úno 06, 2015 14:19

chci se zeptat po kolika ujetych km jste menili zadni kotouce a desticky? je normalni aby zadni kotouce byly na sr*cku a predni nekde v polovine sve zivotnosti/opotrebeni? co vim tak snad predni brzdy dostavaji nejvic zahul a tak logicky se opotrebuji jako prvni. nebo se pletu? v autorizaku se mi to snazili vysvetlit tim ze mam elektronickou rucni brzdu.. tenhle blabol jsem odmital poslouchat. to bych snad musel jezdit se zatazenou rucni brzdou a to u elektronicke ani nejde a neverim ze kdyz auto stoji a je zatazena rucka ze se tim kotouc opotrebovava.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Zefek » pát úno 06, 2015 14:25

Víš jaké je povolené opotřebení zadních kotoučů? Pouhý 1mm!! Pokud je na brzdě nějaká závada, že se kola třeba špatně odbržďují, sjedeš kotouče s jednou sadou desek za cca 40 tisíc km.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od wali.el » pát úno 06, 2015 17:55

pokud to je jak rikas tak to auto ma zavadu uz od novoty. protoze po 50.000km jsou desticky uplne total v haji tam zbyva tak necely milimetr a kotouce si svoje uz odslouzily davno. brzdy jsem reklamoval nespocetne krat a vzdy to vyresili tim ze to zbrousili a tim to pro ne bylo uzavrene.. pak jen rekli ze uz to je opotrebene. davam dokupy papiry z reklamacek a obratim se na renault CR.. nejvic me ze servisu dostalo kdyz jsem rekl ze mi jde neprijemny zvuk nad 60km/h z obou stran vzadu u dveri nevim jak to popsat.. jako kdybych si polozil kaminky na plech a vlivem nerovnosti to tam litalo a bouchalo.. mechanik to projel a rekl ze ano ze to tak dela.. a v servisu mi rekli prijdte na jare a rozeberem to a zjistime co tomu je.. se asi po**ali.. jezdit jeste mesic, dva a poslouchat tyhle pazvuky.. mam uz vazne sto chuti to auto spustit ze svahu/zapalit.. vzit prachy z havarijka a koupit konecne uz normalni auto...

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od radar77 » pát úno 06, 2015 20:02

co si na tech brzdach presne reklamoval?
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od wali.el » pát úno 06, 2015 20:35

uz od novoty dva mesice po koupi kdyz porad pri brzdeni to piskalo jsem si rekl ze to uz proste neni normalni.. takze to prebrousili ale po nekolika dnech opet to same a to jsem uz zaslechl ze brzdy drou.. pri pomale jizde s otevrenym oknem to jde slyset.. proste zvuk jako kdyz mas uplne sjete desticky a dre to jak pri jizde tak pri brzdeni.. navic v zime prvni 4 krizovatky to proste nebrzdilo.. ucinek byl oproti normalu tak sotva 30% takze to opet resili tim ze to zbrousili a snizovali tomu zivotnost.. pokazde kdyz jsem byl v autorizaku at uz kvuli garancni prohlidky nebo montaz tazneho atd tak pokazde jsem si na to stezoval ze mi brzdy drou a je to neprijemne kdyz jedete novym autem a jdou vam slyset brzdy jak to dre. clovek se citi jak ve starem vraku a vsichni se koukaji a ohlizeji se.. co mam na papire co jsem doma nasel tak 4x reklamovano.. + v zime minimalne 2x ale to mi nezapsali.. jsem z toho uz dost nepricetny. auto za vic jak 600k a neustale nejake problemy. co chvili v servisu a neni to jen jedna zavada. nabalujou se dalsi a dalsi a brzdy nejsou jedinou zavadou kterou resim uz od novoty.

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od radar77 » sob úno 07, 2015 18:27

Nechapu. Na brzdach prece neni zadna veda. Ja mam teda 50000 taky a brzdy uplne v pohode. Jen je treba jezdit a trochu brzdit aby zadni kotouce nezrezly, predni jsou v poho ale zadni toho moc nenabrzdi takze jak je vlhko rezne to rychle, pak 2-3 zabrzdeni divny zvuk nez se zacinajici rez obrzdi... Ale pokud se s tim jede kazdy den aspon kousek a parkrat se zabrzdi, je to ok, kdo jezdi hodne nemel by mit problem vubec. Predni mi taky nekdy piskaji, ale jen ve vedru, uz od novoty, ale to ignoruju a myslim dobre delam jak slysim tvuj pribeh...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od culko » sob úno 07, 2015 18:42

nehnevajte sa namna ale v zimnom obdobi,ked aj len vnoci stojiš,dorana sa ti trosška shrdzavie kotuč,a pri bzdeni potom vydava ten divny zvuk,aj brzdny učinok je samozrejme obmedzeny,lebo musiš najprv tu hrdze akože ošuchať....piskanie brzd ---treba dosadzovacie plochy brzdova dostička versus brzdovy baran natrieť s medenou vazelinou,sprejom.bohužial konštrukcia brzd-že brzdov piest je duty,a ked pri brzdeny začnu aj minimalne vybrovať doostičky,posobi že to vydava piskavy zvuk.zamedzi to ten medeny sprey,alebo vazelina.pisal som už otom viackrat.---mimochodom ked sa ti namočia brzdové obloženia že budeš jazdiť v hustom daždi,sneženi,a ešte si nebrzdil a maš za sebou iba par sto metrov,kilometer a ešte si nebrzdiltak tiež budeš mať obmedzeny brzdovy učinok,proste je to normalne,po dlhšej jazde sa sam od seba brzdy zohreju a vypari sa vlhkosť(vždy je minimalne trenie medzi dostičkami a kotučom) auž to brzdi normalne.a to sa tak spravaju brzdy aj na drahšich autach ako su renaulty,nič nové pod slnkom
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od Zefek » sob úno 07, 2015 19:28

Co se týká toho pískání brzd, mám to i na mégane II. Ale ignoruju to, i když chápu, je to dost nepříjemné, když se ve tři ráno vracím a parkuju na sídlišti. Stačí začít brzdit větší silou a nezapíská to. Všiml jsem si, že to vždycky na pár dní přestane dělat, když umyju auto a vezmu to i s kolama. V červnu mě čeká technická, takže chci brzdy vyčistit, zatím jsem se k tomu nedostal, ale normálně to někdy v průběhu zimy pískat přestalo. Neřeším to, jsou to moc malé věci :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od radar77 » sob úno 07, 2015 19:53

culko píše:nehnevajte sa namna ale v zimnom obdobi,ked aj len vnoci stojiš,dorana sa ti trosška shrdzavie kotuč,a pri bzdeni potom vydava ten divny zvuk,aj brzdny učinok je samozrejme obmedzeny,lebo musiš najprv tu hrdze akože ošuchať....piskanie brzd ---
ano, je to presne tak, staci jedna mokra noc, proto je dulezite aby to auto jezdilo.... pod pojmem piskani ale myslim neco uplne jineho, ne to obrusovani rzi, to je jiny zvuk, ale absolutne v tom nevidim problem, staci parkrat priprzdit a rez je pryc a pak vse funguje OK...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

Re: brzdové kotúče a platničky

Příspěvek od wali.el » sob úno 07, 2015 20:47

v lete to piska porad a brzdy drou. ikdyz nebrzdim tak jde slyset pri pomale jizde zvuk jako kdyz mate total sjete desticky a jen tam plavou a drou.. v zime to sice nepiska nicmene ty brzdy drou porad.. a jezdim denne.. najezdim minimalne 100km kazdy den a to je tak 60-70% dalnice. neco s tema brzdama proste neni v poradku a nikdo me nepresvedci ze zadni brzdy odejdou o jednou tolik drive nez predni ktere maji byt mnohem vic namahane.. a pokazde kdyz jsem to reklamoval tak to vyresili tim ze to vycistili, prebrousili.. necim to i mazali a stejne to do dvou dnu bylo zase zpatky.. nekdy jsem vyjel a uz po nekolika desitkach km to drelo zase.. uz jsem byl unaveny tim to porad reklamovat a pri posledni mi rekli ze mi to jen vycisti ze uz je to proste opotrebene.. bodet by ne kdyz mi to zbrousili tolik krat.. ale problem nikdy nevyresili.. proste kdyby to byly predni brzdy tak nereknu ani pul slova.. ale zadni a jeste mi to oduvodni tim ze je tam elektronicka rucka? to bych musel stou ruckou jezdit coz ani nejde kdyz se sama po pridani plynu odbrzdi..

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů