Výměna halogenových světlometů za xenony

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
ronaldick
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon říj 15, 2012 08:19
Bydliště: Brno

Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od ronaldick » čtv zář 12, 2013 19:59

Nemá někdo zkušenosti s výměnou halogenových světlometů za xenony? Vím, že se dají koupit, ale jestli to jde vyměnit?
Díky :roll:
Renault Mégane III Grandtour, 1.6 16V, 74kw+LPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Zefek » čtv zář 12, 2013 21:11

Možná budeš potřeboval novou kabeláž světel, doplnit snímače výšky a ostřikovače.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

radbik
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: úte pro 28, 2010 18:27

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od radbik » čtv zář 12, 2013 21:36

Problém s ostřikem a automatickým nastavováním sklonu světel by se dal obejít xenonovou výbojkou se svítivostí do 2000 lumenů. Tyhle věci tyto světla dle vyhlášky nepotřebují, viz xenony v rapidu. Jeden z problémů by mohl být s naklápěním, kdy xenony jej mají automaticky přes informace z čidel a u halogenů se nastavují ručně. V kabeláži halogenů by mohl chybět káblík s informacemi pro natáčení xenonů. Jinak také uvažuji o výměně.
MÉGANE 1,6 16 V 74 kW/100 k LS TomTom, červená vif, el. sklopná zrcátka, vyhřívané sedačky
FELICIE 1,6 LX, královská modř
Lada 1200 nebeská modř

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Zefek » pát zář 13, 2013 09:08

U Mégane II je rozdíl mezi halogenem a xenonem 5 kontaktů v konektoru. Prostě xenony mají úplně jiné zapojení a hlavně jiné konektory. Není to jen o jednom kabelu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

ronaldick
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pon říj 15, 2012 08:19
Bydliště: Brno

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od ronaldick » pát zář 13, 2013 14:49

Zefek píše:U Mégane II je rozdíl mezi halogenem a xenonem 5 kontaktů v konektoru. Prostě xenony mají úplně jiné zapojení a hlavně jiné konektory. Není to jen o jednom kabelu.
Bavíme se o Mégane III. :)
Renault Mégane III Grandtour, 1.6 16V, 74kw+LPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Zefek » pát zář 13, 2013 15:07

Tak konektory pro světla jsou stejné, ale jsou tam jiné motorky na seřizování výšky světel. Zapojení je stejné jako v Laguna II po faceliftu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od maydayanthem » sob zář 14, 2013 23:02

nie je to take jednoduche...
auto vie, ci ma halogeny alebo xenony, resp. nejaka RJ to riadi
museli by ste prepisat informacie v RJ, ze ide o xenony, lebo to po case zacne poblikavat...

"There is however one small problem with directly swapping a Halogen with a Xenon version. The UCH in the car is programmed for a standard halagon bulb, and after a little while the car detects a problem with the discharge bulbs and will begin to flicker. The reason for this is that the car is sensing a steady current. A ballasts needs are anything but steady. To resolve this I basically added an inline HID anti-flicker decoder to each headlamp unit. "

pre blizsie info si nastudujte toto tu:
http://megane-iii.blogspot.sk/2011/10/h ... rsion.html
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Zefek » ned zář 15, 2013 15:45

Hm, ale to platí pro HID sady, což jsou xenony namontované do halogenových světel, což je nelegální a neprojde to žádnou technickou. Já píšu o výměně světel za xenonové, které mají jiné motorky pro naklápění paraboly, musí se přidělat snímače a jednotka xenonů. A teď je ještě ta správná otázka, jak s tou jednotkou xenonů budou komunikovat ostatní jednotky, ale věřím, že v Clipu by nebyl problém nastavit konfiguraci multiplexu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od maydayanthem » pon zář 16, 2013 23:39

Zefek píše:...Já píšu o výměně světel za xenonové, které mají jiné motorky pro naklápění paraboly, musí se přidělat snímače a jednotka xenonů. A teď je ještě ta správná otázka, jak s tou jednotkou xenonů budou komunikovat ostatní jednotky, ale věřím, že v Clipu by nebyl problém nastavit konfiguraci multiplexu.
hej, mas pravdu, ale ten chlapcisko v UK tu jednotku UCH musel osalit prave tou elektronikou z HID-ov...
neviem ci by prestavba nebola pekelne draha, keby si to chcel mat ako je to z vyroby, tahanie kablov, snimace, xenonove svetla ci vybojky to tiez nie je za par korun, a bohvie, ci by ti to natacalo do stran a vobec celkovo fungovalo...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Zefek » úte zář 17, 2013 08:22

To asi ne, nebo se mi tomu nechce věřit, protože světla nezapíná UCH, ale jednotka na blatníku na základě požadavků UCH. Takže i kdyby tam byly žárovky jaké chceš, UCH to nijak nepozná. A stejně tak to funguje i s xenony. Ta jednotka navíc akorát řeší seřízení paraboly, protože se to šteluje i na základě rychlosti auta.

Tyhle věci, pokud je uděláš jako z fabriky, fakčit budou, i když nevím, jak je to na trojkových modelech, tam to nějak začali měnit, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Lachtis
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: ned pro 30, 2007 13:46

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od Lachtis » ned dub 20, 2014 10:06

Ahoj, dovolím si obnovit toto téma. V současnosti mám Megana (2010) s origo bi-xenony, ale poohlížím se po "novějším" (cca 2013) Meganu. Na netu jsem našel pár kandidátů, ale pohužel většinou mám to "štěstí", že, když mají málo najeto a vypadají velice zachovale (což je pro mne to hlavní kritérium), tak mají obyč halogeny...

Samozřejmě hlavní je stav, rok a km a až na posledním místě výbava (samozřejmě i motor, ale v tom mám jasno, co chci). Ale i tak, kdybych něco takového koupil, hrozně bych o přestavbě uvažoval na to ze dvou důvodů:
1. jak jsem psal bi-xenony mám a tak vím jaká je to paráda. Tma už vlastně neexistuje, to natáčení je úžasné, prostě, kdo to jednou má už nechce zpátky...
2. s čočkami vypadá příď "dravěji" a sportovněji (aspoň podle mne)

Origo bi-xenony jsem našel, že se dají oba sehnat nové za cca 20 tis. Kč, ale je mi jasné, že člověk musí pořídit snímače, kabeláž a pak přeprogramovat ŘJ, což nebude žádná sranda... V servisu (originál by to asi dokázali), ale je otázka za kolik. samozřejmě pokud vůz koupím, tak se v servisu zastavím a nechám si udělat cenovou kalkulaci.

Nicméně pak mě napadla ještě jedna varianta, což neřeší přímo svítivost, ale aspoň ten vzhled, ale třeba i tu svítivost...
Nevíte nebo neznáte nějakou firmu, která dělá neorigo světlomety s čočkami/projektory, zkrátka obdobně jako má teď nová megane?
Na netu jsem hledal třeba světla od Angel eyes a jiné, ale na Megane 3 jsem našel pouze ty origo...

houba.126
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob bře 18, 2017 19:27

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od houba.126 » stř lis 02, 2022 09:57

Ahoj, nezkoušel někdo namontovat do halogenů LED žárovky Osram Night breaker LED, která jsou homologovaná a určena jako náhrada halogenových žárovek do halogenových světel? Jelikož mám na Meganu halogeny, vím že svítí na pytel. Bohužel přestavět na xenony nejdou, a právě tyto žárovky by mohly vylepšit dosvit. Ale spíš mě zajímá zda někdo má víte už má ..

https://www.osram.cz/ecat/NIGHT%20BREAK ... P_4062000/
RN Megane III Grandtour, 1.6 16v 74KW, rv 2011

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od kotasekh » stř lis 02, 2022 12:30

Pokud vim, u nas stale schvaleny nejsou, tudiz bez homologace.
Edit: koukam, uz pry schvaleno i pro cr, takze by mely byt ok :).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

houba.126
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob bře 18, 2017 19:27

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od houba.126 » stř lis 02, 2022 14:37

Myslim, že oproti halogenům by to byl výrazný posun. Trochu se obávám teploty, abych za rok nemusel měnit komplet světla. Ale když to mají homologovaný tak snad i odzkoušený a nemělo by to nic udělat s parabolou...
RN Megane III Grandtour, 1.6 16v 74KW, rv 2011

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Výměna halogenových světlometů za xenony

Příspěvek od kotasekh » stř lis 02, 2022 16:27

Myslis jako, ze by byly teplejsi nezli 55W halogeny? :D. Ty LED maji prikon 19 W, to opravdu nebude teplejsi nez halogen…
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů