Elektrické ovládání oken

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
miron
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 09, 2010 19:09
Bydliště: Jižní Čechy

Elektrické ovládání oken

Příspěvek od miron » čtv srp 02, 2012 19:41

zdravím všechny, teď za horka jsem si všiml, že při stahování okno vydává podivný zvuk ( patrně horko). Projel jsem teda okno 3x dolů a nahoru abych zjistil o co jde. Po téhle manipulaci přestalo okno asi na 5 minut fungovat, pak šlo projet jednou a zase stop. Konečná poloha je vždy " zavřeno ". Je motorek vybavený tepelnou pojistkou, která ho chrání proti přehřátí, nebo se jedná o nějakou závadu ? Díky za odpověď, za týden jedu na dovolenou a nerad bych jel 1000 km třeba se staženým okénkem.
Škoda Favorit 136 Black Line 50 kW
Renault Clio 1,2 16V TechRoad
Renault Megane 1,6 16V 74 kW cendré

Uživatelský avatar
Marvel
Advanced member
Příspěvky: 392
Registrován: čtv bře 03, 2011 19:00
Bydliště: Brno

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od Marvel » čtv srp 02, 2012 19:59

každý moderní el. motorek má tepelnou někdy i proudovou pojistku (nedestruktivní), pokud okno v gumě hodně dře a motorek se namáhá, tak se může silně zahřát při časté manipulaci, jakmile zchládne tak by měl fungovat.
Fluence 1.6 Exception, najeto 15000 km

Uživatelský avatar
zzbysekk
Experienced member
Příspěvky: 538
Registrován: čtv led 13, 2011 16:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od zzbysekk » čtv srp 02, 2012 23:17

Reklamace....
MB C250 Bluetec 4 Matic 2015
MB A250 AMG 2014
VW GOLF Variant 2013 2.0 TDI Black Magic - Prodan
BMW 320i E90 2007 Alpinwhite - Prodan-
Megane coupe 2010, 1,4Tce, Dynamique, Xenony, GT-Line paket , bílá -Prodano

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od radar77 » pát srp 03, 2012 07:34

miron: u mě je to to samé, teď ve vedru to jakoby drhne a divný zvuk
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

miron
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 09, 2010 19:09
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od miron » pát srp 03, 2012 07:38

radar77 : a taky Ti vypíná ovládání ( tepelná pojistka) ? Tenhle problém má hodně nových aut od různých značek, i když je to vlastně dobře - motůrek se nezničí..............
Škoda Favorit 136 Black Line 50 kW
Renault Clio 1,2 16V TechRoad
Renault Megane 1,6 16V 74 kW cendré

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od Rado77 » pát srp 03, 2012 08:25

Tak ak to strajkuje uz po jednom stiahnuti, tak urcite reklamovat. Ak to strajkuje po 3 stiahnutiech za sebou, tak je to normal. Na starom aute mi motorcek spomaluje umerne so zahrievanim :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

miron
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned kvě 09, 2010 19:09
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od miron » pát srp 03, 2012 08:37

Za horka jde 3x , ráno cca 5x , potom po 3 minutách 1x a zase 3 minuty pauza. Po zahřátí jde okno vždy pouze nahoru, dolů ho motůrek nepustí. Takže by to mělo být v pořádku................
Škoda Favorit 136 Black Line 50 kW
Renault Clio 1,2 16V TechRoad
Renault Megane 1,6 16V 74 kW cendré

Uživatelský avatar
Marvel
Advanced member
Příspěvky: 392
Registrován: čtv bře 03, 2011 19:00
Bydliště: Brno

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od Marvel » pát srp 03, 2012 08:54

zkus promáznout vodící gumu silikonovým olejem, nebude to klást takový odpor a motor se nebude tak namáhat
Fluence 1.6 Exception, najeto 15000 km

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od radar77 » pát srp 03, 2012 09:09

miron píše:radar77 : a taky Ti vypíná ovládání ( tepelná pojistka) ? Tenhle problém má hodně nových aut od různých značek, i když je to vlastně dobře - motůrek se nezničí..............
ja to tak netrapim kdyz slysim ze to neni ono :) jen jsem pri vyjizdeni chtel vyvetrat tak predni dolu a za chvili nahoru a pak jsem jim dal klid... urcite by to taky odstavila pojistka kdybych to delal vicekrat, vcera bylo poradne vedro, auto cely den na slunku....
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Kovy
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 15, 2011 12:41

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od Kovy » pát srp 03, 2012 15:34

Zrovna v tuto stredu som reklamoval pazvuk pri stahovani a zatvarani okna u vodica , odstranenie v ramci zaruky (na dotaz co tomu bolo som dostal odpoved "sme to premazali").
Takze evidente problem s mechanikov resp. ulozenim okna u Meganu bude...
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW

zhitnik
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon říj 03, 2011 07:14

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od zhitnik » sob srp 04, 2012 15:32

Kdyz uz je rec o oknach.Me se stava ze pri stahovani oken to nekde uprostred okna zahuci,dale kdyz necham okno otevrene napul,okno pri zataceni rezonuje,drnci.Ma s tim nekdo zkusenost?

viktorlorenc
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: stř črc 28, 2010 15:38

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od viktorlorenc » úte úno 26, 2013 07:58

nevím, jestli můj Megane III je tak chytrej, ale poté, co si 3letý vnuk hrál s oknem systémem "nahorudolunahorudolu" tak se Megyna naštvala a právě na cca 2-3 min. nešlo okno ovládat. Poté, co mi kdysi u Octavie I spadly postupně 3 skla ze 4 do dveří /o prava každého přišla na 2 litry.../jsem lehce zatrnul, ale po těch pár min. to zase začalo chodit. Tak jsem kluka "vyhnal"ať si jde hrát s něčím jiným....
Jo výkovky 60. let, to byla auta!

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od radar77 » úte úno 26, 2013 15:06

viktorlorenc píše:nevím, jestli můj Megane III je tak chytrej....
a nevypla se ti jen elektrika? nebo to mozna byla tepelna ochrana, kazdopadne to neni dobra hracka pro deti :) ja to mam vzadu trvale zablokovane, deti zatim ani netusi, ze se to da vzadu taky stahovat :)
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

viktorlorenc
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: stř črc 28, 2010 15:38

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od viktorlorenc » úte úno 26, 2013 15:16

radar77 píše:
viktorlorenc píše:nevím, jestli můj Megane III je tak chytrej....
a nevypla se ti jen elektrika? nebo to mozna byla tepelna ochrana, kazdopadne to neni dobra hracka pro deti :) ja to mam vzadu trvale zablokovane, deti zatim ani netusi, ze se to da vzadu taky stahovat :)
Já mám dítka naštěstí již /trochu/ rozumná (29. a 33 let :P ), ale tohle je zvídavý vnuk a je ho /teda teď už dvou vnuků/ vždy plněj barák :shock: :P . Normálně by byl klid, ale myl jsem v létě auťák /od doby, kdy šel benzín trvale přes 35 Kč/lt ZE ZÁSADY těm pumpařům nedávám zbytečně vydělat na mytí, kafíčkách apod/ a ta ještěrka ve 3 letech :!: zastrčil kartu (moje vina) a jal se dráždit okna. Ještě že nemačkal čudlík START :oops: :roll: :lol: , políbil by statný vzrostlý jilm :o Předal jsem ho mamince a babičce a byl klid na mytí :smile15: .
Jo výkovky 60. let, to byla auta!

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od pali.sk » stř úno 27, 2013 10:47

Bez naštartovania okná fungujú len chvíľu (aj keď rádio ešte hrá a pod.). Musíš znovu vybrať a zasunúť kartu.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

spitfire
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: pát pro 28, 2012 15:16

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od spitfire » čtv úno 28, 2013 09:11

viktorlorenc píše:
radar77 píše:
viktorlorenc píše:nevím, jestli můj Megane III je tak chytrej....
a nevypla se ti jen elektrika? nebo to mozna byla tepelna ochrana, kazdopadne to neni dobra hracka pro deti :) ja to mam vzadu trvale zablokovane, deti zatim ani netusi, ze se to da vzadu taky stahovat :)
Já mám dítka naštěstí již /trochu/ rozumná (29. a 33 let :P ), ale tohle je zvídavý vnuk a je ho /teda teď už dvou vnuků/ vždy plněj barák :shock: :P . Normálně by byl klid, ale myl jsem v létě auťák /od doby, kdy šel benzín trvale přes 35 Kč/lt ZE ZÁSADY těm pumpařům nedávám zbytečně vydělat na mytí, kafíčkách apod/ a ta ještěrka ve 3 letech :!: zastrčil kartu (moje vina) a jal se dráždit okna. Ještě že nemačkal čudlík START :oops: :roll: :lol: , políbil by statný vzrostlý jilm :o Předal jsem ho mamince a babičce a byl klid na mytí :smile15: .
jsou fajn lidi co myjou auta na ulici nebo v přirodě... jak čtu vaše komenty tak vy do těch 60.tek patříte

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od radar77 » čtv úno 28, 2013 09:29

spitfire píše: jsou fajn lidi co myjou auta na ulici nebo v přirodě... jak čtu vaše komenty tak vy do těch 60.tek patříte
lol :lol: co je špatného na tom, když si doma na zahradě umyješ auto?
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

viktorlorenc
Junior member
Příspěvky: 156
Registrován: stř črc 28, 2010 15:38

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od viktorlorenc » čtv úno 28, 2013 13:32

spitfire píše:
viktorlorenc píše:
radar77 píše:
viktorlorenc píše:nevím, jestli můj Megane III je tak chytrej....
a nevypla se ti jen elektrika? nebo to mozna byla tepelna ochrana, kazdopadne to neni dobra hracka pro deti :) ja to mam vzadu trvale zablokovane, deti zatim ani netusi, ze se to da vzadu taky stahovat :)
Já mám dítka naštěstí již /trochu/ rozumná (29. a 33 let :P ), ale tohle je zvídavý vnuk a je ho /teda teď už dvou vnuků/ vždy plněj barák :shock: :P . Normálně by byl klid, ale myl jsem v létě auťák /od doby, kdy šel benzín trvale přes 35 Kč/lt ZE ZÁSADY těm pumpařům nedávám zbytečně vydělat na mytí, kafíčkách apod/ a ta ještěrka ve 3 letech :!: zastrčil kartu (moje vina) a jal se dráždit okna. Ještě že nemačkal čudlík START :oops: :roll: :lol: , políbil by statný vzrostlý jilm :o Předal jsem ho mamince a babičce a byl klid na mytí :smile15: .
jsou fajn lidi co myjou auta na ulici nebo v přirodě... jak čtu vaše komenty tak vy do těch 60.tek patříte
Miluji lidi, kteří píší o něčem o čem houby vědí :oops: . Auto je myto na place fabriky, která se zabývá výrobou mot. vozidel, má na to plochu a lapače všeho bordelu :P . Příště než se do někoho "pustíte" tak se zamyslete (nejlépe hlavou) sám nad sebou. To že píší na chalupě neznamená, že auto myji v chodbě chalupy, leč mám ten plac po ruce :shock:
Jo výkovky 60. let, to byla auta!

spitfire
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: pát pro 28, 2012 15:16

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od spitfire » čtv úno 28, 2013 14:57

:mava:

glock69
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 19, 2009 08:59

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od glock69 » ned bře 26, 2017 20:44

Tak mi začalo stávkovat ovládání okna. Vypadá to, že odešel ovládací prvek řidičova okna (teď má jiný chod než ostatní), okno už jen sjede dolů, nejde jen spustit kousek, nahoru nejde pustit. Takže nahoru jen dvojklikem při zamknutí. Obávám se, že jenom jeden knoflík (spínač) asi v servisu nespraví. Kolik může stát ten ovládací panel, který je u řidiče ve dveřích (megane III HB)?

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Elektrické ovládání oken

Příspěvek od marek_k » pon dub 03, 2017 23:09

glock69 kupis ho v pohode na allegro.pl cez tovarzpolska.sk . Poliaci ti to k nam neposielaju, on to sprostredkuje za malu proviziu, mam s nim vyborne skusenosti. Ovladanie tam kupis za par supov . Treba si poprekladat hlavnu ponuku co sa tyka aut a potom v nej dalej hladat spravnu kategoriu, potom uz len zadat do search megane III a dalej sa s tym hrat. Ak nevies po polsky s google translate sa do toho zachvilu dostanes. https://allegro.pl/czesci-samochodowe-620?order=m

Tu mas search na tie ovladania, https://allegro.pl/wyposazenie-wnetrza- ... t-1-3-0222

napr http://allegro.pl/panel-przyciski-szyb- ... 92235.html

Ale je dost mozne ze ho len staci rozobrat a vycistit kontakty.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů