Voda, voda, vodička ...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od pali.sk » ned říj 19, 2014 10:14

Ako to potom, že sa mi to upchalo a zatieklo do interierú? Plus odišiel ten odpor kúrenia. Cez klímu?
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

culko
Advanced member
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 01, 2009 16:43

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od culko » ned říj 19, 2014 11:36

ospravedlnujem sa že neprikladam foto,ale zabudol som vyfotiť....odtok klimi sa nachadza pod vodičom...teda zhruba v miestach pri plynovom pedali.stači sa ohnuť a pozrieť sa pod auto.presne z vodičov strany budete vidieť do otvoru odkial ma vytekať voda zklimi.je to vlastne také kolienko z čierneho plastu ,asi 1cm otvorom a trči smerom dole asi 2 cm od karoserie
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9dci 96kw šeda eclipse r2010

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » ned říj 19, 2014 13:16

Pali -tebe to asi zatieklo v zime ze? Ked sa tam dakde vytvori lad, a ostatny sneh z celneho skla co sa roztopi potom zatecie do komina vetrania/kurenia...?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od tondas2 » stř úno 04, 2015 14:18

Pánové nějaké foto kudy se dostanu k těm odtokům ???Kudy zhora a kudy zdola?

Kovy
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 15, 2011 12:41

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Kovy » pát úno 06, 2015 14:47

to falonso:
konstrukcna vada to byt nemusi - upchanie odtokov, ale to ze pri upchatych odtokoch voda "huci" do interieru vozidla rozhodne konstrukcna vada JE!
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW

Kovy
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 15, 2011 12:41

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Kovy » pát úno 13, 2015 15:01

Tak pridam svoju skusenost s vodou (cca 1cm hladina) v interiery auta, ktoru som mal v podhahovej schranke - vodicova strana.

Vysledok servisu je -> pretesnenie tesnenia dvery vodica a "uvidime" :? , vsetko zdarma v ramci 5 rocnej zaruky.
Sam som zvadavi co uvidime :?
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW

majo.x
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 01, 2009 20:43
Bydliště: Partizanske

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od majo.x » ned bře 08, 2015 19:42

Zdravím vás páni prečítal som celú tému pozeral fotky a potreboval by som poradiť. Mám MéganeIII 1.6 81kw a nastal problém s "vodou"
Po umyťí autá v zákrutách "žblnka" mi to v aute ako v spomínanej téme ako na oceáne. Horné dierky mám čisté skúšal som aj naliať vodu z fľaše do nich a čakal som kade pôjde von no žiaľ ani s pravého rohu ani s ľavého nešla voda žiadna. Takže sa vás chcem opýtať kde môže byť chýba? Keď spodné odtoky by mali byť veľké a tie by sa upchať nemali, ale ešte som ich nepozeral. A ešte otázka k spodným odtokom sa dostanem iba tak že dám dole podblatniky? Za vaše rady postrehy vopred ďakujem.
Toto je uz štvrtý RENAULT.
MEGANE GrandCoupé Intens SCe115
Hnedá Vison-Tmavý interiér
Pack Design 17, Pack Winter, Pack Navigacia
Letné 205/50 R17 Michelin
Zimné 205/55 R16 Nokian WR D4

majo.x
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 01, 2009 20:43
Bydliště: Partizanske

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od majo.x » ned bře 15, 2015 09:54

Tak tu je na to odpoved, a pre upresnenie aj nejake fotky. Hadam niekomu pomozu.
Přílohy
DSC_1963.JPG
Ale ked je plna tochto, nebola ziadna sanca aby voda isla prec
DSC_1962.JPG
Odtokova rura ako sa spominalo cca 5x2cm dostatocne velka
DSC_1960.JPG
Nie moc pekny pohlad, ale realita skutocna
Naposledy upravil(a) majo.x dne ned bře 15, 2015 10:31, celkem upraveno 1 x.
Toto je uz štvrtý RENAULT.
MEGANE GrandCoupé Intens SCe115
Hnedá Vison-Tmavý interiér
Pack Design 17, Pack Winter, Pack Navigacia
Letné 205/50 R17 Michelin
Zimné 205/55 R16 Nokian WR D4

majo.x
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 01, 2009 20:43
Bydliště: Partizanske

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od majo.x » ned bře 15, 2015 09:58

Neslo mi viac foto tak na dva krat a jedna sa o MeganeIII
Přílohy
DSC_1965.JPG
A otazka na vas lava strana predne koleso na co to je??? Na pravej to nieje a nema tam byt nejaky stupel? Ide to smerom do motoroveho priestoru.
DSC_1969.JPG
Hotovo :) a ta voda pod autom, skuska a samozrejme obstal, ale stuple uz ostali vonku.
DSC_1964.JPG
jedna aj druha strana rovnako, voda nemala ziadnu sancu
Toto je uz štvrtý RENAULT.
MEGANE GrandCoupé Intens SCe115
Hnedá Vison-Tmavý interiér
Pack Design 17, Pack Winter, Pack Navigacia
Letné 205/50 R17 Michelin
Zimné 205/55 R16 Nokian WR D4

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » ned bře 15, 2015 17:59

No parada!!! Diki moc za fotky. Ja com som videl foto z Flu, tak tam tie zaslepky neboli. Ale mozno ich pred fotenim len dany uzivatel odstranil...Nechapem naco ich tam ten Rencek dava....uplny nezmysel.
Este otazka - co vsetko bolo treba demontovat, aby si sa dostal k tym zaklopkam zdola? Iba plasty nad/za kolesom?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

majo.x
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 01, 2009 20:43
Bydliště: Partizanske

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od majo.x » stř bře 18, 2015 18:41

Áno, tie plasty sa skladajú z dvoch časti a hore sú prekryte. Dole išli iba 4tie umelé cvoky jeden z prednej strany a tri zo zadnej a potom som to len ohol je tam dosť miesta nato aby sa tam dalo dostať ešte aj s telefónom na fotenie. Najviac roboty bolo zdvihnúť auto tým slávnym zdvyhakom čo ide otočiť len pol otáčky. A ešte otázka nad ľavým kolesom je tento otvor neviete na čo slúži ide smerom do motorového priestoru k baterka aspoň tak sa mi to zdalo a či tam máte kritku alebo len dieru ako ja?
Přílohy
file.jpeg
file.jpeg (16.99 KiB) Zobrazeno 5567 x
Toto je uz štvrtý RENAULT.
MEGANE GrandCoupé Intens SCe115
Hnedá Vison-Tmavý interiér
Pack Design 17, Pack Winter, Pack Navigacia
Letné 205/50 R17 Michelin
Zimné 205/55 R16 Nokian WR D4

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » čtv bře 19, 2015 15:57

Diki za objasnenie. CO sa tyka tej dvojdielnej dierky, tak na MII isiel v jednom z odtokovych otvorov kablik vo vrubkovanej buzirke k motorku stieracov. Mozno na druhej strane tade ide tiez kablik, a pozuivaju 1 typ odtokovych rurok, tak ju supli aj na opacnu stranu...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od tondas2 » sob dub 04, 2015 19:07

Kde to v tom podběhu je?? aspon náčrtek když ne foto.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » sob dub 04, 2015 20:14

Par foto som dal z Flu dnes do Fluence sekcie, hned prve vlakno
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od marek_k » pon dub 13, 2015 15:13

Tie povodne fotky bez stuplov som daval ja a ked tak spominam tak tam asi boli, len som ich hned strhol ked som ich zbadal a zabudol na to... ale ze bordel upcha aj tak hrubu ruru ma ani nenapadlo, aj ked 99% casu pakujem mimo stromov , tie fotky vyzeraju ze su z intenzivneho poarkovania pod ihlicnannom.

No nevadi teraz skor idem zistovat kadial mi tecie zas do schanky pod vodicom a do vane v kufri. Mam MIII kombi, obe miesta su mokre skor po obdobi dazdov, takze skor sporadicky. Nic take ako pernamentna voda na MII ked sa zapchal odtok klimy. Okolo schanky som uz vytrhal molitany smerom k pedalom, ale trebalo to rezat, kedze to ide v jednom kuse az hore a neda sa to vyhodit pokial nedate dole aj stlpik volantu a ine veci. Cim vyssie tym to bolo suchsie, tj skor to vyzera ze by to mohlo ist od dveri.

@Kovy ktore tesnenie ti to pretesnovali na dverach? a Co to znamena pretesnit? dik

Kovy
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 15, 2011 12:41

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Kovy » úte dub 14, 2015 20:43

Ahoj,
bolo to tesnenie dveri u vodica. Volným okom som nepoznal rozdiel pred a po oprave.( s technikom som sa moc nebavil, povedal pretesnili sme tesnenie dveri...kde presne som uz neriesil)
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od marek_k » sob zář 26, 2015 14:15

No tak sa podelim o nove skusenosti.

Upchavanie odtokovch hadic a ich precistenie a odstranenie klapiek je jasne, tam problem nieje. Z vrchu z plastu vyberam kazdy listok hned ako tam padne a este som navrtal aj dalsie dierky nad tie povodne.

V dazdi sa mi dostava voda vpredu na spolujazdovu stranu(a ked je jej uz viac tak to pretecie samozrejme aj do zadu). A tecie tam cez tesnenie v mieste kde idu cez prepazku do interieru trubky klimy. To cierne tesnenie je zospodu mokre. Oznacil som to na fotke sipkou. Kedze to je nad urovnou koberca steka vsetko pod koberec a molitany nasiaknu. Tj jedine mozne vysusenie - sedacka von a vyhadzat a vyzmykat molitany. Este neviem ako to vyriesim, musim sa k tomu dostat od motora z tej strany by to malo byt zatesnene. Dufam ze tam bude nejak ocividny problem. Treba vyhadzat hadice sania kedze teraz sa tam nedostanem ani rukou a nic nieje vidiet. Tiez nieje este uplne jasne ci sa tam voda dostava tade alebo cez otvor sania vzduchu ktory je vyssie nad tymto prechodm trubiek klimy. To cierne tesnenie z vrchu mokre nieje, ale moze to tam tiect aj poza tu sedu vystelku prepazky a nad nu sa to dostane az dole pri tom ciernom tesneni. Takze zabava.
Obrázek

Tu sa riesilo zatekanie len dozadu dozadu http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 3&start=25, to sa mi stalo tiez, u mna to tecie cez tesnenie dveri, cez ktore sa to nejak dostane vrchom ale vyzaduje to spedificku situaciu. Aby to takto natieklo predok auta musi byt vysie ako zadok a ta strana auta cez ktoru tecie vyssie ako ta druha. Ked auto stoji na rovine problem nieje. Musim zhodit tapacir dveri a otestovat ci prilieha dobre to gumove tesnenie.
Obrázek

A co sa tyka zatekania niesme sami na anglickych forach je toho tiez dost.
http://www.renaultforums.co.uk/showthre ... 769&page=1

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » sob zář 26, 2015 19:08

Fuha, tak toto je neprijemny problem. Fakt by sa mi nechcelo soarchat za motorom a skumat pod tym tepelnym tapacirom kade to tecie. Blby pristup. Predpokladam ze cez otvor nasavania vzduchu to nenateka, kedze odtokove hadice su ciste. Skor asi ako steka voda po vrchu plastu stieracov, tsj sa dostane az k tesneniu plast/kapota, a steka to dole po prepazke motor/interier zo strany motora pod ten tepelny tapacir, a dalej cez tu prechodku hadic ako spominas do interieru. Neviem si predstavit inu cestu...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od marek_k » sob říj 03, 2015 19:00

Tak pozrel som sa na ten prechod trubiek klimy v prepazke kadial mi to asi tecie dnu. Bolo treba vyhodit celu trubku/hadicu od filtra az po turbo aby sa k tomu dalo ako tak dostat. Od motora ten prechod vyzer takto:
Obrázek

Ked sa zhodi ten kryt pod stieracmi pod nim je vlastne "koryto" v ktorom voda tecie do stran a odteka cez tie odvodne trubky na stranach. Prednu cast tvori plastova prepazka ktora je prisrobovana k plechu a zospodu ma tesnenie.
Obrázek

Demontovana prepazka vyzera takto:
Obrázek

Plech bez prepazky:
Obrázek

Kedze vrchny plast pod stieracmi ma po velkej casti mriezky pocita sa s tym ze voda stecie aj dostredu a potom vytecie po stranach. Prva vec ktoru v renaulte nedoriesili ze to nieje zospadovane od stredu do stran , dokonca prave naopak. V strede uz stoji cca 0,5-1cm vody ked je hladina dost vysoko na to aby to zacalo odtekat do tych hadic po bokoch. Takze staci maly dazd a stale tam stoji voda.
Obrázek
No a dalsi problem je potom to tesnenie, ktore uz netesni. Voda na viacerych miestach preteka, kvape a steka aj po tom prevyse. A potom si uz najde cestu po tych prieckach az k tomu prechodu prepokladam.
Tu je video:
https://youtu.be/WSNmaveYNF4

Co sa tyka zatecenia vody cez sanie vzduchu to by museli byt tie odtokove hadice uplne upchate a nad nimi by muselo byt tak 5-6cm vody aby to zacalo tiect do sania vzduchu ked auto stoji, za jazdy to samozrejme spliecha takze menej. Ale ako sme videli aj tie hrube hadice sa mozu zapchat. Pohlad dovnutra smerom k saniu.
Obrázek

Takze pretesnim tu plastovu prepazku na tom spoji s plechom a uvidim co to spravi. Otestovat si to moze kazdy lahko staci naliat vodu ...

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Voda, voda, vodička ...

Příspěvek od Rado77 » pon říj 05, 2015 08:19

Vyborny investigativny prispevok! Takto to ma vyzerat! Super :wink: Tiez som si vsimol ze to nedomysleli a od tredu to nie je spadovane....vcelku skolacka chyba...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů