Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveřích

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveřích

Příspěvek od MR_megane_generation » pát srp 19, 2011 14:57

Je mi někdo technicky znalý schopen popsat a přesně určit, kde najdu jednotku ovládání polohy zrcátek ve dveřích řidiče? V příloze přikládám, jak fotku dveří po sundání tepecírunku, tak obrázek nákresu zapojení dveří. Díky
Přílohy
DVEŘE nákres.JPG
dveře fotka.JPG

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Martin Jaroš » pát srp 19, 2011 15:50

1. obrazek napravo vedle bubliny s číslem 4.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pát srp 19, 2011 21:55

Držím se pojmu jednotka ovládání polohy zrcátek...ale podle toho, co uvádíš...se jedná o "panel ovládání polohy oken a zrcátek"...ale dle mého názoru se jedná pouze o ovladač a né samotnou jednotku ovládání polohy zrcátek. Mělo by se jednat spíše o nějakou "krabičku" ( jednotku, která komunikuje s dalšímá jednotkami v autě ). Jedná se mi totiž o dodatečné připojení čidla venkovní teploty, které je v zrcátku, to dále vede právě do jednotky ovládání polohy zrcátek a pak dále do dalších jednotek v autě až ke displayi. Mám Megane Generation, který nemá čidlo teploty a tudíž ani jednotku ovládání polohy zrcátek.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pát srp 19, 2011 22:19

Mělo by to být u motoru okna ... tam vede plno drátů. Nemám teď schémata, tak definitivní odpověď dám asi až zítra večer.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pát srp 19, 2011 22:25

Ok, díky moc budeš moc hodný...P.S Myslím si také to samé...že to bude u motoru okna, jak je tam dvakrát konektor, to jako jednotka opravdu vypadá.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pát srp 19, 2011 22:41

Jo, tak je to ono. Ten menší konektor je více méně jen na zamčení a odemčení dveří a ten větší je na zrcátka a okna. Tak teď záleží, jestli generation má tuhle kravinu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » sob srp 20, 2011 19:15

Tak el. ovládání oken Generation má, ale el. ovládání zrcátek už ne. Kvůli tomu abych se tam jen podíval se mi tapecírunk sundavat nechce...schémata k Generationu stejně nemám, tak bych stejně nic nevykoumal. Spíše si myslím, že ve dveřích bude jen jednotka ovládání oken - bez jednotky ovládání zrcátek. Kdyby tam jednotka pro ovládání zrcátek byla, tak by mi přece fungovalo i teplotní čidlo, které mám připojené do konektoru v zrcátku. Otázkou je, zda-li by stačila sehnat pouze tato jednotka ( vrakoviště ) a nebo by stejně ještě chyběly někde nějaké kabely a nebo by bylo potřeba aktivovat a nebo by to přes další jednotky ani nekomunikovalo. Když jsem se ptal v Renaultu na Zličíně, tak tam mi řekli, že by to šlo...ale cena by byla kolem 9 tisíc...co by se tam přesně muselo dodělávat mi ,ale sdělit nechtěli.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » sob srp 20, 2011 21:10

Podle mě to mít musí, protože má elektrické okna a ty jsou řešeny přes tu jednotku ... Tedy pokud to není řešeno jinak. Podle schémat to totiž vypadá, že je to spojeno s motorem stahovačky okna řidiče. Důvodů, proč to nejde ten teploměr může být více, ale to by chtělo Clipa. Může to být nízká úroveň softwarového vybavení to jednotky, nebo zakázání v konfiguraci. Taky to nemusí být vůbec zapojeno, případně to může být zakázáno i v dalších jednotkách, nebo to jednotky nemusí vůbec podporovat. Otázkou taky je, zda tuto funkci podporuje samotný displej. U mě (Mégane II) byla cena 4 tisíce v podstatě jen za protažení a zapojení kabeláže. A to by ještě bylo čidlo na levé straně (originál je na pravé). 1700 počítej za čidlo, práce za sundání tapecu dveří, rozdělání kabeláže, protažení drátů, zapojení, poskládání ... Navíc je auto nové a není zkušenost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 09:17

Tak nevím, ale vzhledem ke složitosti celé akce, to raději dopředu a dobrovolně finálně vzdám. Těch důvodu proč teploměr nefunguje může být tolik, že se to snad dát dohromady ani nedá. Je pravda, že Megane 3 je moc nový model a zkušenosti s něčím takovým nikdo nemá a to ani značkové servisy Renault, si nejsou jistí a jsou neznalí. Nicméně si myslím, že kabeláž bude natažená všude, jak ve dveřích, tak k displayi ( Generation je technologicky podstatě Fluence tzn. že kabelové svazky budou stejné ). Spíše si myslím, že jednotka ovládání polohy zrcátek ve dveřích vůbec nebude. Bude tam jen jednotka ovládání oken a ten velký konektor, který vede od zrcátek bude zacvaknut do nějakého slepého konektoru, aby ve dveřích neplandal. Co mám ověřeno v jednom servisu Renault je, že by si muselo čidlo jednotky povolit ve všech dalších jednotkách, ale prý se pak jednotky stejně po otočení klíčku smažou a uvedou se do původního nastavení…tzn. že teploměr nejde ani na tvrdo zapnout, ale kdo ví, kde je nakonec pravda.

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 09:26

Myslím si, že dveře řidiče budou po sundání tapecírunku vypadat stejně, jako dveře u spolujezdce tzn. jednotka u motoru stahování oken bude vypadat jako na obrázku.
Přílohy
dveře spolujezdce.jpg

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pon srp 22, 2011 11:12

Stahování okna u spolujezdce funguje úplně jinak než u řidiče. Je zajímavé, že třeba od ovladače řidiče nevede žádný drát do motoru okna spolujezdce, ale informace o požadavku o stažení okna spolujezdce je přenesena z toho ovladače přes tu jednotku ve dveřích do jednotky UCH a z té pak do motoru stahovačky u spolujezdce.
Ta jednotka u řidiče být musí, jinak by nešlo ani stahovat okno u spolujezdce ani u řidiče => tedy něco na velkém konektoru taky musí být zapojeno. A protože je ovladač stahování okna udělaný stejně jako ovládání světel a stěračů (je to založeno na diodové matici), tak to nemůže být připojeno přímo do ovládaných prvků, ale musí to být zapojeno do nějaké jednotky.
Podle mě, bude ta jednotka svým způsobem hloupá a jen bude posílat signály do jednotky UCH. A až tam to bude zakázáno v konfiguraci. Ale tohle na jistotu nevím. A taky nevím, proč by si to nastavení měla jednotka po vypnutí klíčku smazat ... Podle mě se do toho servisu nechtělo.
Co by stálo za pokus ... Zjistit stav kabeláže ze zrcátka do té jednotky, aby bylo kam připojit čidlo teploměru. Čidlo vyrobit podle návodu na stránkách RC a zapojit. Sehnat někoho s Clipem a podívat se do jednotky UCH, případně do dalších jednotek, po povolení teploměru. Podle mě to bude podobně jako na Mégane II po face, jen je tam ta "mezijednotka".
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 11:55

Děkuji za tvojí ochotu ohledně osvětlení celé situace a problému. Jen bych se tě ještě chtěl zeptat: Jednotka UCH je jednotka, pod kterou spadají jaké elektronické části automobilu ( abych věděl, kde přesně mají při diagnostice hledat ) a dále jaké jsou pozice po přesné připojení čidla teploty v konektoru zrcátka? Je tam černý konektor s pozicemi 1 - 12, pozice 11 a 10 je směrovka, 12, 8 a 7 jsou prázdné a pozice 1,2,3,4,5,6 a 9 jsou zapojeny. Čidlo jsem sehnal na vrakovišti z Megane II, mám ho nainstalované v zrcátku, protažené kabely dovnitř ke konektoru zrcátka a při diagnostice jsem měl toto čidlo napojené do pozice 6 a 9 do konektoru v zrcátku. S tím, že si nejsem jistý, jestli nevadí případně prohozené pozice od čidla v konektoru na pozicích 6 a 9? Díky moc za rady

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 12:09

Ještě přidám zkušenosti s doděláním čidla teploty také u Generationu od uživatele Oro:

Nazdar. Ja som sa pokušal namontovat čidlo teploty (mam generation) kabelaž je potiahnuta až ku spetnemu zrkadlu ale konektor v spetaku ma kable už len na smerovku-hovorim o generation vybave. Snimač teploty mam z Laguny,skušal som ho napojit priamo do konektora ale teplotu mi nezobrazilo na palubovke. Bol som s tym v servise Renaulte,nahodil to na počitač či to netreba softverovo odblokovat ale nič take tam nenašiel,povedal že kabelaž nemusi byt ale všade,že možno nie je potiahnuta od jednotky do displaya a to može byt problem č.2 Ak sa to niekomu nahodou podari rozbehat nech da prosim vediet.


Tak nevím, buď v servisu Renault špatně hledali a nevěděli a nebo možnost aktivovat čidlo teploty prostě softwarově jednotka UCH neumožňuje.

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 12:24

Ještě přidávám fotku konektoru na zrcátku.
Přílohy
Konektor v zrcátku.jpg
Konektor v zrcátku.jpg (19.99 KiB) Zobrazeno 8869 x

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pon srp 22, 2011 13:51

Jo, přesně jak to popisuješ, tak je zapojení elektrických zrcátek. Vyšší výbava pak má zapojený ještě kontakt 7 pro sklápění zrcátek. Kontakty 6 a 9 jsou pro čidlo teploměru a je jedno, jak se připojí - dráty se můžou prohodit. Hm, ještě možnost, jak to vyzkoušet ... na kontaktech 6 a 9 by mělo být 12V (NEzkoušet žárovičkou!!! ale multimetrem). Jednotku UCH v servisech dobře znají. Jednotka řídí zamykání, odemykání, čtečku karty, klimatizaci, zadní mlhovky, jde do ní celý sdružený ovladač světel a stěračů, ...
Tak nevím, buď v servisu Renault špatně hledali a nevěděli a nebo možnost aktivovat čidlo teploty prostě softwarově jednotka UCH neumožňuje.
Jo, i to je možnost. Proto to chce zjistit, kdo má ve tvém okolí Clipa a vyzkoušet to. A pokud by to tam nebylo, tak třeba zkusit napsat i na zastoupení Renault ČR, jestli je montáž možná a co to obnáší. I když tihle tě pošlou do servisu :D Já tady k těm autům nemám diagnostický manuál, jsou příliš nové, ale myslím si, že by tam někde venkovní teplota měla být vidět. Nevím, jak komunikuje jednotka ve dveřích s diagnostikou, je možné, že ona tu teplotu vidí, pošle ji jednotce UCH, ale ta už to nepošle dál na displej. Kabeláž k displeji určitě bude - měl by být připojený na sběrnici CAN, po které komunikují všechny jednotky a měl by to umět i zobrazit, jen nedostává zprávy. Z toho by vyplývalo, že i UCH by mohla vidět údaj z čidla teploměru. U Mégane II taky byla celá kabeláž natažena a stačilo to v UCH povolit v konfiguraci.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 15:05

Díky za rady, ale když bude přece v jednotce UCH čidlo teploty zakázáno, tak na pinech 6 a 9 nemůže být napětí 12V. Navíc jsem si myslel, že na kontaktech čidla měří jednotka jeho odpor a hodnotu pak posílá přes multiplex do dalších jednotek až do dispaye, tak proč by měla naopak jednotka na piny pouštět napájení 12V? Díky za odpovědi.

Dále jsem se ptal přímo člena oro , jak s instalací čidla dopadl on a tam mu servise Renault řekli, že by se musela vyměnit celá ŘJ - zajímavá informace...;-)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pon srp 22, 2011 19:22

Pro měření odporu, je lepší změřit napětí (proud) a ten převést do digitální podoby. V podstatě jde jen o převod jedné veličiny na jinou, se kterou se dá lépe pracovat. Tohle bude dělat ta jednotka ve dveřích. Pokud tedy umí odečítat z čidla teploměru, pak by na kontaktech 6 a 9 mělo být napětí 12V. Jednotka to zpracuje do digitální podoby a zabalí to do zprávy pro protokol OBD (CAN). Pak jsou tři verze, jak by to mohlo fungovat dále. Buď to jednotka pošle na vyžádání jiné jednotky (takhle funguje diagnostika), nebo vyšle zprávu pouze pro některou jednotku (adresace) a nebo to prostě vyšle všem jednotkám a která jednotka chce, ta si to zachytí a zprávu zpracuje. Z toho vychází, že kdyby měl někdo ve tvém okolí CAN loger, tak by tam snad bylo i vidět, jestli jednotka posílá, nebo neposílá. Jednotka ve dveřích je přímo připojena na jednotku UCH. Pokud by tedy jednotka posílala něco všem jednotkám, zachytí to pouze jednotka UCH, která v tomto případě funguje jako směrovač v klasické počítačové síti. Ta se může, na základě konfigurace a typu příchozí zprávy, rozhodnout, jak bude s danou zprávou pracovat - jestli ji zahodí, nebo ji přepošle všem, případně jen některé jednotce.
Je to stejné jako s tempomatem u Mégane II. Dodělat lze. Dokonce ho stačí jen zapojit a funguje. Jen se nezobrazuje info o nastavené rychlosti na přístrojové desce. Proč? Protože jednotka přístrojové desky zahazuje zprávy tohoto typu. Po aktivaci v přístrojové desce je začne zpracovávat.
Pokud tam tedy bude napětí, tak je jasné, že jednotka ve dveřích teploměr s největší pravděpodobností umí. Otázkou je, jestli ho pošle, ale nevidím důvod, proč by neměla. Další otázkou je, co s příchozí zprávou udělá jednotka UCH, jestli ji zahodí, nebo nějak zpracuje. Jinak cena za jednotku UCH je cca 9 tisíc. Ale podle mě se servisům nechce do něčeho, v čem nevidí 100% možnost vyřešení problémů.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » pon srp 22, 2011 21:54

Ok, děkuji za vyčerpávající odpověď a vysvětlení. Nezbývá tedy nic jiného, než otestovat kontakty 6 a 9 v konektoru zrcátka, zda tam je napětí 12V a pak by se případně dalo postupovat dále. Čidlo teploty jsem se pokoušel sice již v Renaultu pomocí diagnostiky aktivovat ( společně při přehrávání ŘJ airbagů )...tam byli ale neúspěšní, ale přímo u diagnostiky jsem nebyl...tak bůh ví, kde tuto položku hledali a jestli jí vůbec hledali...vyjádření technika bylo to, že v zrcátku mám čidlo z Megane II a proto prý nelze čidlo teploty ani načíst - nicméně si myslím, že by se čidla od sebe lišit neměla - všechna by měla být konstrukčně stejná...? Zkrátka v každém servisu Renaultu říkají něco jiného, protože stejně nic pořádně nevědí. Budu si pak případně najít servis, kdy mě budou ochotni pustit přimo k monitoru, abych si vše zkontroloval a třeba i poradil ( že třeba existuje jednotka UCH ) a kde hledat, jinou šanci nevidím. Nějakého člověka s klipem v Praze a okolí bohůžel neznám.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » pon srp 22, 2011 22:37

Je fakt, že to čidlo je jiné, ale myslím, že bude jiné jen tvarově a hodnotama bude stejné. Z Prahy tady na foru určitě někdo Clipa mít bude.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » úte srp 23, 2011 08:09

Je tedy fakt, že jsem to čidlo z Megane 2 musel trochu pilničkem obrousit ( hlavně hranky ), abych ho do zrcátka vubec dostal, ale pak už tam sedlo krásně a ani se nehne - v zrcátku dirka pro čidlo je. Tak snad v čidlech nebude žádný rozdíl ( ono zas dávat za originální čidlo 1700 Kč, mi připadá dost velká drahota za takovou "blbůstku" ). Ohledně diagnostiky zkusím sjet k jednomu autoelektrikáři, co je poblíž. Je to moc šikovný a ochotný pán, který bude určitě takovým věcem rozumnět - né jako lidé v Renaultu. Napřed, ale proměřím ty piny 6 a 9.

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » úte srp 23, 2011 08:39

Jen se chci ještě zeptat, jestli sedí číselné pozice ( směr číslování ) pinů, jak si myslím a jak mám zapojeno . Na konektoru je jen jedno číslo a to 6 a další už ne. Díky
Přílohy
Konektor Megane 3.JPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » úte srp 23, 2011 15:56

Jednička je pod sedmičkou a šestka pod dvanáctkou. Přečísluj si horní řadu 7 8 9 10 11 12 => měl bys ten drát posunout o jedno doleva, máš ho na blinkru.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » stř srp 24, 2011 08:15

Ok, díky moc za radu...ještě že máš správné schéma zapojení konektoru...asi to bude hned první chyba v zapojení - a pak to má vše fungovat...;-) Držel jsem se totiž směrové orientace u jiných konektorů, co jsem zde na fóru našel, ale ten můj konektor v zrcátku se od nich liší. Více viz obr. Dnes konečně zkusím proměřit piny 6 a 9...když už vím, kde jsou...;-)
Přílohy
connecteur.png
connecteur.png (4.05 KiB) Zobrazeno 8729 x
konektor.jpg
Konektor Megane 3.JPG

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od Zefek » stř srp 24, 2011 10:15

Teď jsi to otočil úplně. Takhle to je.
Přílohy
Konektor%20Megane%203.JPG
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: Jednotka ovládání polohy zrcátek - její umístění ve dveř

Příspěvek od MR_megane_generation » stř srp 24, 2011 10:33

Tak teď jsem z toho nějaký zmatený...tvůj obrázek odpovídá tomu...že když konektor vycvaknu s konektoru, co je v zrcátku...otočím zobáčkem směrem nahoru a koukám se směren do něj...tak piny odpovídají pozicím - viz tvůj obrázek? Potom bych měl čidlo zapojené určitě špatně. Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů