ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru/

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru/

Příspěvek od blazej11 » čtv led 06, 2011 08:46

ENGINE FAILURE, HAZARD
tak tuto hlasku mi dnes zahlasilo PC s kontrolkov tlaku oleja a STOP-kou po cca 20km trase, ked som prave hladal volne miesto na parkovanie. Este, ze to nanho prislo uz, ked som bol doma :P
Po kontrole oleja na mierke je ho tam po max.
MIII ma 18mes. a 20500km olej este nebol meneni chystal som sa ho menit az v jari, ale asi budem musie skor...
Moze to suvisiet s tym, ze je uz opotrebeny ???

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » čtv led 06, 2011 09:16

Myslím, že v motoru nic, co by dovedlo posoudit kvalitu oleje není. Na druhou stranu snížená kvalita oleje může sekundárně ovlivnit nějaké čidlo, které aktivuje Engine Failure...
Spousta doporučení motorářských firem (ne petrolejářských, kde by se dal vyvozovat záměr) uvádí, že nejrozšířenější olej SAE 5W-4O (tzv. syntetika) je v benzínovém motoru po 10 000km na konci životnosti ve smyslu vyčerpání vlastností aditiv. Takže dál už je v motoru jakási mastná břečka, která sice maže, ale její protikorozivní, vysokoteplotní a nevím jaké ještě vlastnosti jsou minulostí. Takže ochrana motoru jde do kytek a následně se olej, který změní vlastnosti může dostat do míst, kam nepatří nebo vlivem jeho usazování dojde k přicpání kanálků a zhoršení mazání a ochlazování.

Snad se jen Rendolt špatně vyspal a nebude to nic vážného. BTW kromě barvy máme stejná auta se stejným stářím a nájezdem... Asi to bude na <> assistance.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » čtv led 06, 2011 09:31

tak to je iste, ze budem kontaktovat <> assistance.
Len dnes je sviatok, tak teraz neviem ci mi to auto aj pozru co s nim je, alebo ho len zoberu a zlozia pred servisom a pustia sa donho az v piatok.

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » čtv led 06, 2011 09:40

Státní svátek... no o to lepší důvod zavolat. "Jedeme na východ za rodinou, chci náhradní auto"...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » čtv led 06, 2011 09:50

este, ked mi zabrazilo tu hlasku tak som motor vypol a ked som ho nasledne zapol tak bezal normalne a az po stlaceni plynoveho pedalu zase zacala pipat ta hlaska. Tak ma napadlo ci by to nemohol byt nahodou vadny snimac na plynovom pedali.

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » čtv led 06, 2011 10:05

Klidně může, ale bez diagnostiky to bude metoda pokus - omyl. Ta závada asi bude uložená a dokud se nevymaže, tak bude svítit. Ta souvislost s plynem je podle mě jen ochrana, aby před pokusem o jízdu došlo k upozornění.
Fakt na nic nečekej a zavolej. Vytušil jsem, že parkuješ kolem paneláku, tak ti snad může být jedno, když to dnes zaparkují v servise. Možná mají chlapa na drátě, který přijde do práce anebo budeš v pátek první na řadě. Jinak možná ani ten pátek nebude stačit na opravu. Udělají diagnostiku a pak bude záležet kde je součástka skladem...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Rado77 » čtv led 06, 2011 10:09

Skor to bude blbe cidlo tlaku oleja - nameria somariny pri zvysenom tlaku...Cidlo polohy pedalu to nebude, keby bolo tak auto okamzite pada do nudzaku. ALE - kludne to moze byt aj vaznejsi problem, a kvoli tomu ze olej nemoze ok cirkulovat sa zvysi tlak naozaj a cidlo to zachyti a cvak - hlaska je na svete.
Urcite by som s tym nejazdil :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » čtv led 06, 2011 10:16

v PC je polozka PALUBNY DENNIK ktory by mal zobrazovat spravy o poruchach cinnosti, ale ja tam mam vzdy len hlasku No Message. Nemalo by tam tu chybu zobrazovat...

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » čtv led 06, 2011 10:20

Tak hodně zdaru.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Rado77 » čtv led 06, 2011 10:26

Jou. Toto je dolezita vec. Ked este odide nejake to cidlo....no kaslat na neho. Ale problem s mazanim (alebo chladenim) motora je dolezity
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od pali.sk » čtv led 06, 2011 11:19

rousini píše:... Takže ochrana motoru jde do kytek a následně se olej, který změní vlastnosti může dostat do míst, kam nepatří nebo vlivem jeho usazování dojde k přicpání kanálků a zhoršení mazání a ochlazování...
no a dokonca tá ochrana môže byť v "kytkách" už od počiatku ... http://www.machinerylubrication.com/Read/518/motor-oils
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Jawasystem
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pát srp 24, 2007 14:59
Bydliště: Praha

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Jawasystem » čtv led 06, 2011 18:04

Tato hláška se nám jednou objevila také.
Žena jela poprvé (a prakticky naposled ) autem.Na pumpě jsem jí cestou na dovolenou předal řízení. Aby se zařadila mezi neustálý proud kamionů, tak jsem jí řekl ať na to pořádně šlápne a vmáčkne se do mezery. Vytočila 1-2-3 a místo 4 dala 2. Motor se rozječel a auto samozřejmně prudce zpomalilo (kamion za náma naštěstí zabrzdil) . Normálně pak pokračovala a hláška vyskočila po pár set metrech.
Volněji jsme dojeli ke kraji, vypli motor a po pár minutách jsme normálně nastartovali ( bez hlášky od té doby) a zvládli celou dovolenou.
Předpokládám,že se hláška ukázala ,protože po opravdu brutálním vytočení motoru se musel rozcákat olej po celém bloku a čidlo ukazovalo kromě ENGINE FAILURE i LOW OIL nebo něco takového. :shock:
MEGANE III 1.5dCi Generation 2010
In memoriam:
ESPACE I,Ph II 2.2i TXE 1988

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » čtv led 06, 2011 18:49

mne sa ziadna sprava o oleji nezobrazila, ja som zastal a obzeral som sa kam ho odlozim a ked som sa pohol tak uz zacala pipat ta hlaska. Ani pocas jazdy som ho nijak nevytacal max. 3000 ot. cca 90 km/h

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Rado77 » čtv led 06, 2011 20:43

Tie motory musia zvladat max otacky dlhodobo :wink: Aby isli do serie, su mierne poddimenzovane, takze by zvladli aj viac. Myslim ze testy novych motorov robia aj tak ze ich zavesia na retaze v hangari a nechaju bezat na max aj tyzden, kym to pustia do produkcie...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » pon led 10, 2011 18:48

tak volal som do servisu ako to vyzera a kontrolky uz nesvietia a vymazali chyby s RJ a vsetko je v poriadku :kc:

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » pon led 10, 2011 21:17

Takže odstranili následek, příčina je nezajímá?
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Miro_ba » úte led 11, 2011 09:54

toto aj mna vzdy stvalo. Vymazali sme chy. Ja ze ake. Oni ze uz si nepamataju, ale ze boli stare a nepodstatne, nemam si lamat hlavu :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Rado77 » úte led 11, 2011 12:12

No jasne, a na ceste do Chorvatska to zasvieti znovu, a ja si poviem - "sak to su len stare chyby v RJ" ze? :D
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » stř led 12, 2011 01:19

tak vcera som bol po auto, presiel som cca 500m a STOP-ka svietila znovu :smile16:
tak som ho odviezol hned do <> a zase cakam :evil:

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od wc » stř led 12, 2011 08:27

Jsou to kok.ti. Nakopal bych jim xxxxxx !

Za každý servisní zásah účtují Renaultu, není v jejich zájmu to hned opravit.

Na 99% špatný policajt oleje.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » stř led 12, 2011 08:30

Ehm, to jsou skutečně odborníci... Kolik dní to mazali? Mě by zajímalo jestli <> dělá nějakou kontrolu značkových servisů, protože tuhle bídu by si v Evropě nemohl dovolit. Na co bych tam jezdil na garančky, aby se mě takový nemehla hrabali v autě a já se akorát nezapoměl při placení usmívat...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od blazej11 » stř led 12, 2011 10:31

na diagnostike im vraj neukazuje kde je problem, lebo ked napajali auto tak STOP-ka uz nesvietila tak iba vymazali chyby s pamati a ze vsetko je OK.Ked som sa hned vratil s autom aj s rosvietenou STOP-kou /auto som pritom ani nevypinal/ tak ho hned isli napojit na diagnostiku, ale ona este pred tym ako to stihli napojit sama zhasla tak mi to povedal technik.
Tak objednali novy snimac na chladiacu kvapalinu, ze to moze bit asi tym...

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od rousini » stř led 12, 2011 10:54

Mě se líbí (když už se tak trefuju do servisu <>), že každou prkotinu musí objednávat - ti nemají skladem ani bublinku do vodováhy... K tomu dodací lhůta, jako by se čekalo na zpáteční cestu rakety z Marsu.
Hlavně aby se trefili s diagnózou a nemusel jsi čekan na další obědnávku.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

vojta.r
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: pát bře 26, 2010 09:54

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od vojta.r » stř led 12, 2011 10:56

rousini píše:Ehm, to jsou skutečně odborníci... Kolik dní to mazali? Mě by zajímalo jestli <> dělá nějakou kontrolu značkových servisů, protože tuhle bídu by si v Evropě nemohl dovolit. Na co bych tam jezdil na garančky, aby se mě takový nemehla hrabali v autě a já se akorát nezapoměl při placení usmívat...
Jak to ctu, tak je to vsude stejne. Pripada mi, ze bud musis desne otravovat, nebo prijet na odtahovce, aby zacali neco resit. Ze brzdovy pedal mlati hur nez ve 40 let stare skode 100, ze auto ma na volnobeh zvuk jak ropak, ze se i pri jemnem ubrani plynu ozyvaji divne zvuky ? Vse je normalni a OK.
Ono ale ani u BMW to neni moc jine. V pondeli jsem chtel u X3 dolit smes do ostrikovacu. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz jsem na boku motoroveho prostoru nasel snad 3/4 m dlouhou ocelovou tyc, ktera tam musela byt od posledni navstevy v servisu, kdy jen auto prezouvali a kontrolovali naplne. Kolegovi na X5 umrela baterka, startovat musel pres kabely. Chtel nechat zkontrolovat, jestli nekde neni "cerny odeber", tak zajel do znackoveho servisu. Kdyz si pro auto prisel, rekli mu, ze je vse OK. Kdyz chtel odjet, auto nenastartoval ...
Scenic I 1,6 RXT automat
Scenic III 1,4Tce Expression

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: ENGINE FAILURE, HAZARD /porucha motoru, nebezpeci/

Příspěvek od Rado77 » stř led 12, 2011 14:23

ČO? :shock: SVIETI KONTROLKA MAZANIA MOTORA A ONI CHCU VYMENIT CIDLO TEPLOTY CHLAD. KVAP? SORRY ZE PISEM VELKYM, ALE NA TOTO BY SOM OKAMZITE ZIADAL RIADITELA/MAJITELA SERVISU, A POHROZIL ZE TENTO CELY POSTUP BUDE KOMPLET ZAZNAMENAVANY V SPOLUPRACI S TELEVIZIOU A PRAVNIKMI!
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů