tempomat - dodatocne => vyriesene

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Rado77 » pon bře 07, 2011 17:30

No jo no, nebudem spekulovat kym to nemam isto potvrdene. Je mozne ze v servise povedia cokolvek, len aby vykesovali cloveka... A nakoniec to hocikto s diagnostikou aktivuje do minuty :wink: Chcelo by to niekoho kto si robi diagnostiku sam a ma MIII
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od blazej11 » pát dub 29, 2011 16:58

maydayanthem: na inom fore som cital, ze si bol v <> na aktivaciu tempomatu a tam ti povedali, ze v RJ nieje ziedna polozka cez ktoru by to islo aktivovat.
Moja otazka je ci si to nahodou neskusal dat aktivovat aj v inom <> servise?
Ako tu uz niekto pisal co ma verziu Advantage, ze v servise mu nevedeli aktivovat ani denne svetla :kc:

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » sob dub 30, 2011 22:36

blazej11 píše:maydayanthem: na inom fore som cital, ze si bol v <> na aktivaciu tempomatu a tam ti povedali, ze v RJ nieje ziedna polozka cez ktoru by to islo aktivovat.
Moja otazka je ci si to nahodou neskusal dat aktivovat aj v inom <> servise?
Ako tu uz niekto pisal co ma verziu Advantage, ze v servise mu nevedeli aktivovat ani denne svetla :kc:
po dodatocnom patrani a sprtani sa, sa zistilo, ze polozky tam su (na strane RJ), len su neaktivne => pravdepodobne kvoli tomu, lebo v RJ nie je - ak to tak mozno nazvat - nahraty cely soft (nieco ako xp home a xp professional - prosto fachci to, je to podobne, ale niektore veci v tom prvotne zmienovanom xp nespravis)
pomaly sa ale posuvam dalej - konzultujem s kadekym... posledne sme narazili na sice mozne prehratie RJ, ale problematicke oblbnutie imobilizeru - ten ako sa zda, ide ruka v ruke s dalsimi castami automobilu a kartami, ktore su k nemu naprogramovane...
je mozne, ze na preprogramovanie imobilizeru nemaju (oficialne) servisy dosah (mozme hadat preco - pomoc s kradezami aut a pod.) a riadiace jednotky pri vymene (nove ciste) uz vzhladom k vin cislu maju imobilizer predprogramovany... to su ale len moje uvahy...
tot vsjo zatial, patram dalej...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od MR_megane_generation » pát črc 01, 2011 10:30

Dle mé zkušenosti po návštěvě servisu RENAULT AUTOAVANT mi bylo řečeno: že měli pána, který si u nich přidání tempomatu objednal a jelikož to ještě nezkoušeli, tak se do toho s obavami pustili...ale nakonec prostě přišli na to, že přidání tempomatu do verze Autentigh prostě nelze ( natahané kabely sice jsou, ale nikde v ŘJ tempomat nelze aktivovat a ani přidat ).

Tuto informaci jsem zjistil náhodou při dotazu, jestli by šel do verze Megane Generation přidat čidlo venkovní teploty....také zkoušeli...ale pak přišli na to, že to také nejde ( opět kabeláž připravená byla, ale jednotka si neumí s přidáním teploměru poradit a jednoduše povolit také nejde ).

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od MR_megane_generation » pát črc 01, 2011 10:37

Dle infa servisu ani samotný servis nemá přístup do všech ŘJ, které v autě jsou, ohledně povolení hodnot a nebo dokonce ohledně přehrání software. Je to prý přímo jen na povolení RENAULTU ve Francii a prý na to Renault zasílá přímo nějaké přístupové CD i se softwarem. Navíc, když už hodnoty přenastavit a nebo aktivovat jdou, tak se stejně pak hned při zapnutí všechny nastavené hodnoty smažou ( ŘJ se uvedene do původního stavu ) - tak ani nemá cenu zkoušet něco v ŘJ přenastavovat.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » pát črc 01, 2011 23:17

MR_megane_generation píše:Dle mé zkušenosti po návštěvě servisu RENAULT AUTOAVANT mi bylo řečeno: že měli pána, který si u nich přidání tempomatu objednal a jelikož to ještě nezkoušeli, tak se do toho s obavami pustili...ale nakonec prostě přišli na to, že přidání tempomatu do verze Autentigh prostě nelze ( natahané kabely sice jsou, ale nikde v ŘJ tempomat nelze aktivovat a ani přidat ).
hmm, to je divne.. sam som bol pri tom, ked sme tuto polozku nasli a zapli (len bacha, ona sa nachadza vo viacerych MENU a do niektorych sme sa nedostali - neaktivna ikona)... dokonca sme videli ako reaguje na jednotlive tlacidla.... signal vsak nedorazil (a mozno aj hej)/ resp. nemal odpoved z RJ
s tym prehratim sw mi to nejak nejde do hlavy, predsa, ked mas WinXP a prehras ho s Win7, tak po restartovani ti nabehne Win7 a nie XP (to nema logiku).. otazka vsak znie, ci to ide vobec prehrat (ci to nie je zamknute) a ak ano, tak cim? kde ten sw do toho vziat...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od MR_megane_generation » pon črc 04, 2011 11:07

Jak jsem nakoupil, tak prodávám...ale ptal jsem se na to ve dvou servisech Renaultu a všude mi byla řečena stejná a nebo velmi podobná odpověď. Zkrátka, cokoliv přidávat do auta, když tam není v sérii je problém - stejně jsem se nachytal s čidlem venkovní teploty - myslel jsem si, že to bude jednoduché - koupit čidlo teploty, protožení kabelu do konektoru ve dveřích, aktivace čidla v ŘJ...ale chyba lávky ( je to tak složité a nikdo vůbec v servisech nevěděl, zda by se to dovedlo do úspěšného konce ) jinak nástřel ceny pro dodělání čidla Megane Generation cca 9. tisíc bez záruky, že to vůbec půjde.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Rado77 » pon črc 04, 2011 11:30

Teplomer za taku cenu? To by ani nemalo ist !!! :twisted:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » pon črc 04, 2011 23:22

MR_megane_generation píše:Jak jsem nakoupil, tak prodávám...ale ptal jsem se na to ve dvou servisech Renaultu a všude mi byla řečena stejná a nebo velmi podobná odpověď. Zkrátka, cokoliv přidávat do auta, když tam není v sérii je problém...
jasneee, ja rozumiem...
len stale krutim hlavou, preco je to kua tak komplikovane zrovna u <>, ked u inych znaciek je mozne dost vela veci dorobit a dokonca oficialne...
niekedy si fakt pripadam jak na planete opic :roll:
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Maky » stř črc 06, 2011 08:18

No hoši on renault je specifický tím, že v servisech jsou buď úplní amatéři, nebo lenoši, mně řekli ve dvou servisech ( Brandýs, Ďáblice) ,že zaseklá navigace nejde opravit, pouze nová (RGS 2005) za 50 tisíc korun.... Nakonec mi jí dal dohromady jeden šikula na parkovišti jedním malým šroubováčkem a FIRM vare, za 20 minut i s nahráním nových map. a zadarmo!!!!!!! jo a pak sem tam ještě nechal nahrát češtinu a navi maká jako z praku. Tak servisům RENAULT se vyhýbám jako čert kříži. Ale teď řeším podobný problém co vy s doděláním tempomatu do clia III, letošní výroby.nemáte tip????
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

MR_megane_generation
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pát kvě 27, 2011 18:06

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od MR_megane_generation » pát črc 08, 2011 13:10

Myslím, že to bude stejné jako u MEGANE 3 - info ze dvou servisů Renault: nelze ( Sice kabelové svazky pro tempomat nataženy jsou, ale Autoavant měl přímo zkušenost, kdy dodělával TEMPOMAT a nakonec zjistili, že to zkrátka není možné ) - musely by se přehrát všechny ŘJ, které v autě jsou...což jednoduše nejde.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » pát črc 08, 2011 18:44

MR_megane_generation píše:Myslím, že to bude stejné jako u MEGANE 3 - info ze dvou servisů Renault: nelze ( Sice kabelové svazky pro tempomat nataženy jsou, ale Autoavant měl přímo zkušenost, kdy dodělával TEMPOMAT a nakonec zjistili, že to zkrátka není možné ) - musely by se přehrát všechny ŘJ, které v autě jsou...což jednoduše nejde.
predpokladam, ze je to obdobne aj pri cliu III.. vraj ani laguna III na tom nie je o nic lepsie (tam ale predpokladam, ze tempomat ma aj zakladna verzia)
rozmyslam, aky by mohol byt problem pri prehrati vsetkych RJ :roll: ...ci to nesuvisi nahodou s imobilizerom...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
falonso
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: úte úno 23, 2010 09:20
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od falonso » sob črc 09, 2011 20:53

Možná se ptám hloupě, ale když někdo tak nutně musí mít tempomat, není lepší si koupit vozidlo, johož výbava ho již sériově obsahuje???? Tohle fňukání nad ne/možností dodělání tempomatu by pak ztratilo smysl :lol: :lol: :lol: To by si pak člověk mohl koupit výbavu "social edition" a pak si tam dodělat klimu, ABS, ESP, ASR, 6 Airbagů, flexou odříznout střechu a dát tam panoramatickou atd. Myslím, že zrovna Renault je oproti některým jiným výrobcům aut velmi vstřícný v možnostech příplatkové výbavy do jednotlivých vozů při zadávání do výroby a nevidím tak pak žádný důvod tam něco dobastlovat po půl roce provozu. A to že Renault nenabízí možnost jeho pozdější domontáž je jednoduché. Snaží se tak předcházet odborným i neodborným zásahům do dnes již tak složité a choulostivé elektroniky vozidel. ..
RENAULT MEGANE II , 1.6 16V , r.v. 2003 , K4M 760 , modrá metal.

eMKo
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: pát kvě 21, 2010 07:06

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od eMKo » sob črc 09, 2011 21:49

A mně je ještě divná jiná věc - proč se řeší dodatečná montáž tempomatu do Megane III, který ho má standardně ve všech výbavách? To asi nebylo vždycky, co?
Renault Kangoo II, 2010, Privilege, 1.5dCi 105k, červená Pavot

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od blazej11 » sob črc 09, 2011 23:12

na zaciatku predaja bol dostupny iby od verzii Dynamique, takze vtedy stacilo priplatit cca 4 000€ a bol by aj tempomat :D

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » ned črc 10, 2011 09:26

blazej11 píše:na zaciatku predaja bol dostupny iby od verzii Dynamique, takze vtedy stacilo priplatit cca 4 000€ a bol by aj tempomat :D
rozmyslal som pri predchadzajucich otazkach, ako skomponovat co najlepsiu odpoved...
si ma predbehol... :lol:
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
dzefoxo
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: čtv srp 20, 2009 21:17

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od dzefoxo » ned črc 10, 2011 12:58

blazej11 píše:na zaciatku predaja bol dostupny iby od verzii Dynamique, takze vtedy stacilo priplatit cca 4 000€ a bol by aj tempomat :D
pekne si to napisal.tak to bolo a preto ho nemam ani ja.keby to slo tak si ho urcite namontujem.
Renault Megane III expression 1.6 16v 110k 6R//zima6,2l Leto5,8l.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » ned lis 13, 2011 13:10

takze tempomat v aute bez tempomatu aktivovatelny

typek zapojil vypinac, prehodil volant s tlacidlami, vymenil displej tachometra a dal aktivovat
prve pokusy u ludi s CLIPom nevysli, nakoniec nasiel niekoho, kto mu (nevedno akym sposobom. lebo vraj je to naviazane na VIN - stanovisko oficialneho servisu :wink: ) aktivoval v jednotke BSI (jednotka vstrekovania) tempomat (mozno to cele prehral softom z inej - rovnakej jednotky, mozno nieco odomkol a zaktivnil... neviem podrobnosti)
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Centri_FUGA » ned lis 13, 2011 20:37

maydaynthem: a kolik taková sranda vyjde ? nejmín 400€

a jinak k tvýmu podpisu: proč píšeš že při 17" kolech máš spotřebu 7,5, to si měl na 15 jinou ? Já mám na zimu 15 195/65 a na léto 17 205/50 a spotřeba naprosto stejná. Průměr kola+gumy dohromady je skoro stejnej a 17ky jsou o 1cm širší, takže rozdíl není vůbec znát :-) ale to už je OT
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od mudr.hematolog » ned lis 13, 2011 20:45

No nejaky rozdiel by v spotrebe mal byt.....jednak disk 17" je tazsi, nez 15" a pri 17" uvadzas ze mas sirsie gumy.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Centri_FUGA » ned lis 13, 2011 21:11

mudr.hematolog: rozdíl šířky 1cm bych neviděl jako nějakej rasťák a s tou váhou bych to neviděl taky nějak dramaticky. JIný bylo na toledu, když sem měl R15 195/65 a přešel sem na 17" 225/45 ... tam ten rozdíl byl a ve spotřebě tak 0,3-0,5litru
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » ned lis 13, 2011 21:29

Centri_FUGA píše:maydaynthem: a kolik taková sranda vyjde ? nejmín 400€
a jinak k tvýmu podpisu: proč píšeš že při 17" kolech máš spotřebu 7,5, to si měl na 15 jinou ?
clovek si na chvilu odbehne do mesta a kym sa vrati tolko otazok hehe

400 eciek? tazko povedat.. skusme ratat spolu, prepinac okolo 20€, volant 50-70€, displej 50-70€, za pracu a prehratie sw 50-100€ ???.. cize dokopy asi 170-260€... vela? malo? tazko povedat, neratam prejazdene litre k niekomu, kto to vie (zatial je to nejaky servis okolo varsavy, ak ma pamat neklame) a samozrejme cas... a ten je niekedy na nezaplatenie :wink:

spotreba.. na 100 peeero je na 15tkach nizsia, na 17tkach sa mi nikdy ani len v lete nepodarilo dat mimo mesta pod 6L, na 15tkach aj v zime pod 6... teraz jazdim po meste a rozdiel min. o 0,2 - 0,4 l

btw. priemer kolesa je sice skoro rovnaky, ale tym, ze je guma uzsia (z 65 % profilu pri 195 prechadzas na 50 % pri 205) musi byt priemer disku vacsi, vacsi priemer => viac zeleza (ci skor hlinikozeleza, gumu neratame ale ta tiez nebude lahsia), cize vacsia vaha... tu by ale zasa mohla byt vyhoda vacsich/tazsich kolies na dlhsie vzdialenosti/dialnice, nakolko tazsie kolesa uchovavaju viac kinetickej energie, uz ked su rozbehnute...
teraz si mi dal pavuka do hlavy, idem si ja veru odvazit tie moje letne 17tky, a ked sa mi bude chciet, tak to porovnam s hmotnostou rezervy... :)

edit:
17-ka vazi cca 19,5 kg (letna pneu na nej)
15-ka vazi cca 14,1 kg (zimna pneu na nej)
Naposledy upravil(a) maydayanthem dne sob dub 07, 2012 11:44, celkem upraveno 3 x.
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od Centri_FUGA » ned lis 13, 2011 21:39

aha tak já myslel, že ten tempomat sis dodělával sám, ale myslim, že tu někdo psal, že volant stojí něco kolem 200€, ale to si jen myslím, takže nevím, myslel sem že ty víš.

Jinak co se týče těch kol, já měl 15ky na léto asi 450km a od tý doby 17ky. Na některých cestách Česká Lípa - Liberec se pod 6litrů dostanu krásně, a Česká Lípa - Mladá Boleslav je z kopce a jedu kolem 5,3 :-D ... pak najedu na dálnici a je to samozřejmě jinak.

teď sem jel ČL-Liberec minulý týden na zimákách a byl sem na 5,9 tam a zpět, což jezdim i na letních, ale je to i stylem jízdy, když spěchám a nebo je třeba hodně loudalů a předjíždim tak jedu třeba za 7,5 :-) ... ale stejný styl jízdy, stejná silnice, podobný podmínky provozu a spotřeba stejná.
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od blazej11 » ned lis 13, 2011 22:06

displej- myslis komlpet budiky? a este skade mas o tom info nejaky znamy, alebo zahranicne forum?
Kedze auto je uz 3. rok na trhu daju sa pozhanat aj pouzite diely za rozumnu cenu, len treba vediet postup ako to aktivovat.

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: tempomat - dodatocne

Příspěvek od maydayanthem » ned lis 13, 2011 22:16

blazej11 píše:displej- myslis komlpet budiky?
jj, presne tak, ked displej, tak cele budiky, neviem ale, ci by to neslo pouzit aj na tie nase, bezfarebne blikatka :-) tu je to tak 50 na 50, lebo maly speed limiter je vyleptany ako som uz pisal v predchadzajucich post-och, ale ci ide k nemu specialny obvod, ktory to dokaze aj realne zobrazit alebo nie, to asi ani srnky v lese netusia, preto sa asi aj ten musi vymenit (na druhej strane v MII to bolo funkcne, ale vcera bolo vcera, a terazky....)
ceny som bral samozrejme z bazarov a toho co sa ponuka na nete, len treba po to skocit... keby si to mal kupovat ako novy nahradny diel, tak to uz hadam aj nove auto kupis :roll:
info je zo zahranicnych for
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů