tempomat - dodatocne => vyriesene

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Deno33
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 01, 2018 14:06

Re: tempomat - dodatocne => vyriesene

Příspěvek od Deno33 » sob dub 28, 2018 09:48

Dorobený tempomat! Na panely vedľa ručnej brzdy som si dal dole kryt a našiel tam kabeláž. Veril som,že bude predpríprava a všetko ako má byť. V renaulte som si objednal original spínač 25,15€, a na internete kúpil volant za 70€ s tlačítkami. Sám som si to prehodil, trochu mi robila problém skrutka spájajúca volant s autom, lebo som nemal požadovanú veľkosť kľúča (je to asi torx 45, ale je možné použiť aj imbusový kľúč alebo veľký plochý šrobovák). Airbag mi pasoval pôvodný, netreba zháňať iný, volant tam sadol tiež bez problémov. Potom som ešte zháňal niekoho kto mi to aktivuje cez diagnostiku. V renaulte mi povedali, že také ešte nerobili, bude to stáť cca 40eur a nie je isté, či to buse fungovať. 😃 Tak som sa len zasmial a povedal,že za 10 minút roboty nemám záujem. Našiel som jedného chlapíka, ktorý sa venuje len Renaultom a ten mi to aktivoval za 10 minút, kvoli tomu,že sme to nevedeli nájsť. Bolo to v riadiacej jednotke palubovej dosky. Tempomat funguje, budiky som nemenil, jediné čo mi nefunguje sú kontrolky, keď zapnem tempomat alebo obmedzovač tak sa mi nerozsvietia. V tom problém ale nevidím a skúsim to vyriešiť dodatočne. 🙂
Renault Megane III HB, r.v.2009, 1.6 16V, 74kw benzin
dsladky7@gmail.com
Projektant - KPS

Uživatelský avatar
mapoTN
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř dub 15, 2009 10:55
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat - dodatocne => vyriesene

Příspěvek od mapoTN » úte lis 12, 2019 11:16

ahojte, tiez idem do toho svojpomocne, chcem kupit volant a tlacitko, je tu niekto kto to vie aktivovat v RJ ?
MIII 1.5dci 85k v expression, farba béžová Cendre HNK
kupene 5/2009 v ČR
najazdene cca 250 000km

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů