Parkovaci senzor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

sunko
Starting member
Příspěvky: 90
Registrován: stř led 27, 2010 09:31

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od sunko » ned dub 15, 2012 20:46

Ja som si dal dozadu len takyto co sa montuje na spz. Samotny drziak som este posunul vyssie, lebo bol namontovany dost nizko. Senzor funguje bez problemov, aj ked samotny drziak znacky nie je kolmo. Namiesto 4x vrtania stacila jedna diera. Ked niekedy budem musiet dat senzor dole, staci posunut drziak znacky nizsie a vyvrtana diera bude zakryta.
Přílohy
senzor.jpg

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od JuriK » pon dub 16, 2012 07:01

sunko aj to je jedna z moznosti, ale chcem mat pokryte aj rohy auta a s tym senzorom na znacke to asi dobre nepojde alebo mas iny nazor?
Naviac chcem aj LED display s ukazovatelom vzdialenosti (kde by sa dal ked potrebujem zvuk pipania vypnut) a tie senzory na znacku sa s tym nerobia.
Demontovat tie senzory nikdy nebudem, aj keby to bolo cele nefunkcne, senzory v narazniku ostanu navzdy, naviac sa daju dokupit lacno po 1 kuse kedykolvek, tak isto aj samotna jednotka pripadne LED display, takze o nefunkcnost sa neobavam.

Kedze moja otazka ostala nevhodne na konci predchadzajucej strany, prekopirujem ju tu este raz, pretoze potrebujem vyriesit montaz tych senzorov.

Tu je krasne vidiet ako ma Grandtour umiestnene snimace v plastovom narazniku (dovolil som si pridat obrazok od PiNa.cz).
Takze tam je montaz celkom lahka a staci kupit cierne snimace, odmontovat naraznik, navrtat a vratit naspat.

Obrázek

Lenze u Hatchbacku je situacia zlozitejsia, pretoze snimace nie su podla mna v ciernom plastovom narazniku, teda sudim podla tejto fotky, ale senzory su nainstalovane v lakovanej zadnej casti, ktora asi len tak lahko odmontovat nejde. :?

Obrázek

Mnohi z Vas si dali dodatocne instalovat parkovaci senzory alebo si to montovali aj sami a tak sa chcem spytat, vrtali ste diery do tej lakovanej plochy presne tam kde su aj origo snimace (akym sposobom ste to rozobrali?) alebo ste to nainstalovali az do toho cierneho plastoveho narazniku o nieco nizsie (teda rovnako ako to ma Grandtour) ?

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Centri_FUGA » pon dub 16, 2012 07:58

JuriK:

Mám grandtoura, teď sme montoval zadní senzor o víkendu a šlo to OK.

Co se týče klasickýho 5d megana, tak co tu máš tu fotku, nešly by ty senzory dát taky o 10 cm níž do toho spodního černýho plastovýho podnárazníčku ? ... u Grandtoura sou ty senzory taky vcelku nízko nad zemí ...

tohle je sice coupé, ale taky je má dělaný uplně dole v nárazníku plastovým, tak bych v tom neviděl problém
http://im.sauto.cz/image/201202/2813/22 ... g?type=im2

jinak za mě senzory s bezdrátovým displejem, montáž i s vyvrtáním nějaký 3 hodinky, a enemusíš tahat kabel přes celý auto k display a vepředu sem to napojil na 12V zásuvku v pojistkovce pod volantem a bomba...
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od JuriK » pon dub 16, 2012 08:14

Centri_FUGA mam klasika hatchback 5D.
Tiez uvazujem jedine o bezdratovych parkovacich senzoroch, tahat jeden kabel celym autom sa mi teda nechce.

Radsej by som to vrtal do toho cierneho plastoveho narazniku (ako to ma Grandtour) ako to vrtat do tej lakovanej casti. :wink:
Preto sa tu pytam na skusenosti, lebo vela z Vas si tu dorabalo parkovaci senzory a museli riesit rovnaku dilemu, ci to dat rovnako ako je to origo z vyroby alebo si to prisposobit.
Vies povedat presne na aku poistku a akym sposobom si napojil v tej poistkovej skrini pod volantom ten LED display?
To je okrem vrtania dalsi mensi problem.
Mas to trvale pripojene a vyuzivas STANDBY rezim toho LED display alebo to mas aktivne iba pri zaradeni spiatocky (R) ? Po uzamknuti auta je to odpojene bez odberu?

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Centri_FUGA » pon dub 16, 2012 08:31

JuriK: Hele normálně sem to naprasáka skřípl do pojistky (+12V) a mínus se dalo pod jeden šroubek na kostru, klasika.

Jak máš pojistkovku tak v pravým 5. sloupci pojistek sou dole 3 (12V řidič, 12V řadní zada sedadel a 12V kufr). Dal sem to na tu prostřední, tj. na 12V zásuvku co je pro zadní řadu sedadel. Ta je vždycky funkční asi 10minut po vypnutí motoru a pak se zásuvky vypnou všechny, ten displej má odběr asi 0,02 A, takže to je uplný nic ... nehledě na to, že když sme montovali senzory a furt tam svítily světlýlka v kufru a tak, tka už to pak psalo, že je low battery a prostě to nefachalo, takže si to auto pohlídá, ale nemám strach, že by to vybylo baterku.

Když je display ve StandBy režimu sou tam 2 malý červený pomlčky, jinak nic, a když dám zpátečku sou tam furt do doby než se přiblížíš k nějaký překážce na 1,2metru ... pak to začne nabíhat na display a začne to pípat. Konkrétně mám tyto:

http://www.hezkynakup.cz/parkovaci-syst ... ibrne.html
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

sunko
Starting member
Příspěvky: 90
Registrován: stř led 27, 2010 09:31

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od sunko » pon dub 16, 2012 09:11

JuriK : ciastocne to pokryva aj boky. Nemam to sice zatial este plne otestovane oproti klasickym 4 snimacom. Pokial chces display tak inu moznost nemas, ale ja som ho nechcel.

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od JuriK » úte dub 17, 2012 19:50

UPDATE

Kto Ti pomoze ak nie ty sam a tak som bol nuteny lahnut pod auto (hatchback 5D) a trochu to preskumat. :)
Zistil som, ze do toho cierneho plastoveho naraznika to nepojde navrtat, pretoze presne tam je vyztuha a o nieco nizsie ma naraznik uz zly sklon a snimace by smerovali do zeme, co je nepripustne. :?

Takze jedina moznost ostava to navrtat presne do tej lakovanej casti, tam kde su aj origo snimace z vyroby.
Este tak vymysliet ako to presne navrtat bez demontovania naraznika.

Naviac som zistil, ze na mojom aute sa nesetrilo (mozno za to moze doplnkova vybava origo navigacny + origo alarm) a pravdepodobne mam plnu verziu kabelaze po celom aute, pretoze som nasiel v lavej bocnej vyplni kufra aj kabelaz+2x konektor pre riadiacu jednotku origo parkovacich senzorov (sudim podla manualu). Takze nakoniec nebudem musiet tahat napajanie pre riadiacu jednotku zo svetla, len pohladam vhodny kabel v tom konektore a presne v tom mieste umiestnim aj moju jednotku.

P.S.
Som rad, ze <> pouziva celkom kvalitne konektory TYCO, inak presne take iste su pouzite aj u Porsche Cayenne 1 a rozhodne je to lepsia kvalita ako pouziva Peugeot napriklad na RCZ.
Inak po precitani manualu (hlavne cast elekrika) mam pocit, ze som nekupil auto ale vesrmirnu raketu. :shock:
Je tam hodne toho co sa moze pokazit.

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od JuriK » sob čer 23, 2012 13:03

Nazdar Renaultaci,

ako som uz pisal vyssie, nad lavym zadnym blatnikom mam 2x konektor pre original riadiacu jednotku <> parkovacich senzorov (sudim podla manualu).
Bohuzial stale sa mi nepodarilo najst, ktory kabel v ktorom konektore je + a - od spiatockoveho svetla. Su tam 2 konektory (hnedy+cierny)
Tazko sa to zistuje, pretoze ked to robim sam, mozem to zistovat iba pri zasunutej karte, zaradenej spiatocke a vypnutom motore, lenze auto asi po 1-2 minutach spiatockove svetlo vypne. :?
Rad by som vyuzil tie konektory (ked uz ich mam v aute a mam aj protikusy konektorov) na napajanie parkovacich senzorov a nechce sa mi spajkovat kable na spiatockove svetlo.
Meral som uz hadam vsetky piny v konektore aj vsetky kombinacie a stale som tam nenasiel nikde 12V a ked som aj nejake napatie (5V) nasiel, nereagovalo to na zaradenie spiatocky, ale napatie tam bolo stale ihned po zasunuti karty. :(

Original <> senzory funguju pri zaradenej spiatocke aj pri vypnutom motore alebo len ked je nastartovane ???

Mozno zbytocne meram napatie na konektore, ked to funguje a objavi sa tam iba ked je nastartovany motor. :smile16:

Je mozne, ze ta kabelaz s konektormi nie je ziva, pretoze chyba nejaka poistka v poistkovej skriny? (kedze nemam origo senzory vo vybave ?)
Ma niekto tieto konektory ako ja a napajal uz z nich parkovaci senzory? :?:
Prosim o radu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Centri_FUGA
Experienced member
Příspěvky: 672
Registrován: čtv čer 03, 2010 20:21
Bydliště: Česká Lípa

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Centri_FUGA » ned čer 24, 2012 06:53

JuriK píše:Ma niekto tieto konektory ako ja a napajal uz z nich parkovaci senzory? :?:
já když dělal park. senzory, tak sme na kabelech nenaměřili ani na jednom něakou odezvu, buď nejsou zapojený někde v motoru, nebo pod palubkou a nebo nejsou aktivovaný v řídící jednotce, prostě mrtvý konektory... takže sme vzali 12V ze zásuvky v kufru a zpátečku normálka na kabel na světla zpátečky...
Renault Mégane III Grandtour 2010; 1.6 74kW; Expression; červená; 17" Schuss
Škoda Fabia I sedan, 1.2 HTP 47kW, šedozlatá metalíza
Hračky: Honda CB 500; 2002; 500ccm 42,5kW + Škoda Octavia Combi typ 704; 1969; 1,2 37,5kW + Čz 125/453; 1965
Bylo: Seat Toledo II 1999, Hyundai Accent 1999, služební Škoda Felicia 1999

iNemo
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 24, 2011 21:50
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od iNemo » stř črc 04, 2012 23:34

Zdar vsichni, prave ted resim parkovaci senzory. Ty moje ale nemaji standby rezim takze to musim nejak napojit na ten rozvod couvaciho svetla (krabicku i displej). Krabicka je v pohode, tam staci jen rozebrat zadni svetlo ale jak s tim displejem. Do zasuvky to dat nemuzu kvuli toho stand by, tam to mam ostatne ted (napichnul sem to na obvod zapalovace cigaret jako nouzove reseni) a musim to po kazdem startu motoru vypinat. Nevi nekdo kam (kudy) vede ten druhy konec kabelu od couvaciho svetla popr. jak se k nemu dostanu? Libi se mi ten napad s napojenim na pojistku, ale nevim kde presne je, jestli je to v motorovem prostoru tak to bude zase slozita operace ne? Trochu se v elektrice vyznam takze neni problem ani napojeni na precvikly kabel, kdyby to vedlo nekde napr. kolem prevodovky asi bych to resil takhle nez zavadet draty do motoru..
Mégane II 1.6 16V Zeleny 3-dverak

Lopatadoplata
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 13, 2013 01:25

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Lopatadoplata » pát kvě 03, 2013 01:24

Mám také zájem o dodatečnou montáž park. senzorů.
Měl bych dotaz na majitele MIII s orig. senzory - k čemu slouží tlačítko vedle EPS? Je to spínač parkovacích senzorů? Takže i když nezařadím zpátečku, tak mě senzory začnou po namáčknutí tlačítka fungovat?
A odkud se line zvuk vzdálenosti od překážky? Je to ze stejného místa jako upozornění že nejsem připoután?

p.s. když dokoupím orig. tlačítko (pokud znáte produktové číslo, klidně jej napište) a na ebay originální parkovací senzory pro MIII, je šance že mě bude vše fungovat tak jak u origo montáže? Že zvuk který uslyším při couvání nebude plašit kolemjdoucí a uslyším ho jen já, stejně jako upozornění že nemám pás?

Děkuji všem za odpověď

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 08:42

tlačítko slouží k deaktivaci originál parkovacích senzorů, jinak neporadím... ale urcite nejjednodussi bude koupit VALEO parkovací senzory a namontovat si je, ani v autorizaku ti to neudelaji jak je to s fabriky, sveho casu jsem se o to zajimal. Nastesti me to preslo, senzory mi vubec nechybi...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

b.uhrin
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 23, 2008 19:28

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od b.uhrin » pát kvě 03, 2013 08:47

Na MIII mam origo senzory - vedla tlacitka ESP nemam nic, je to len "hluchy" obdlznik .... senzory sa zapinaju/vypinaju v Menu palubneho PC, takisto sa tam nastavuje intenzita/hlasitost pipania (pozor nie citlivost senzorov !!!). Neviem presne kde je instalovany pipak, ale Zvuk t.j. pipanie ide niekde zo zadnej casti mozno zo stredoveho stlpika. Pocut to je v pohode.
Megane Grandtour II 1.5 dCi 63 kW, 2007, 5-kv
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW, 2011, 6-kv

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 11:26

b.uhrin píše:Na MIII mam origo senzory - vedla tlacitka ESP nemam nic...
auta co jsem videl s origo senzory maji vedle ESP vypinaci tlacitko... co mas za rocnik a vybavu?
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 11:29

uz to vidim, advantage 2011, standardne tato vybava senzory nema, takze si priplacel tech 10000,- ??? ...pokud nemas tlacitko tak ti to dodelavali nejspis tady a neprislo to s fabriky....
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

b.uhrin
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 23, 2008 19:28

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od b.uhrin » pát kvě 03, 2013 11:35

aha tak to som netusil a nikdy ani neriesil ci su fabricke alebo dodatocne montovane ..... nepriplacal som nic, len som si dal poziadavku ze chcem senzory a predajca ze o.k. to nie je problem ... je pravda, ze som ho stale provokoval, ze v peugeot-e nie je problem s nicim, tak asi chcel mat pokoj odo mna, tak mi vyhovel .... aj ked samozrejme som vedel presne, ze chcem megane .....
Megane Grandtour II 1.5 dCi 63 kW, 2007, 5-kv
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW, 2011, 6-kv

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 12:07

A bral si skladovku nebo ti objednavali auto podle tvych pozadavku? Podstatne je zda si priplacel 10000,- a neco dle ofic. ceniku a nebo kolem 5000,- + prace dle ceniku prislusenstvi? to pak montujou tady u nas... Ceny pisu v CZK u vas to neznam.
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

b.uhrin
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 23, 2008 19:28

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od b.uhrin » pát kvě 03, 2013 12:25

objednavali mi auto podla poziadavky a cakal som asi 6 tyzdnov .... to je dost dlho, ale vtedy boli tie problemy s palubnymi PC pre francuzov (po atom. nehode vo Fukusime) a predajca mi povedal ze ak by som bol ochohotny pockat na auto 4-5 tyzdnov (nakoniec to bolo 6 tyzdnov) tak mi moze dat nejaku vybavu "zdarma" na akej sa dohodneme ..... tak som na neho nastupil, ze chcem xenony, ale to vraj nie ze to by bolo trosku moc, tak sme uberali .... uberali na cene a nakoniec sme sa dohodli na tych senzoroch .... nic som nedoplacal ani na fakture nemam ziadnu polozku "senzory", tie su spomenute len v popise "vybava vozidla" .....
Megane Grandtour II 1.5 dCi 63 kW, 2007, 5-kv
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW, 2011, 6-kv

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 14:29

jasne, tak to máš ty dodělávané. Zajímavá informace je, že to komunikuje s autem a ovládáš je z menu, to je příjemné, asi to budou ty co měli v tom ceníku příslušenství.... ale stejně, klasické VALEA koupíš cca. za 1500,- a pokud by to chtěl někdo dodělávat později, nevysolí za ně cca. 7500,- v autorizáku.
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

b.uhrin
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: úte zář 23, 2008 19:28

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od b.uhrin » pát kvě 03, 2013 20:47

Presne tak, riesil som to s predajcom lebo sa to dalo, 10.000 by som za to urcite nezaplatil. Na MII mam obycejne senzory Keetec s displayom a funguju tak isto 100%. *stali asi 60€ a som spokojny
Megane Grandtour II 1.5 dCi 63 kW, 2007, 5-kv
Megane Grandtour III Advantage 1.5 dCi 81kW, 2011, 6-kv

Uživatelský avatar
Radek H
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: sob srp 14, 2004 21:23
Bydliště: Tišnov

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Radek H » pát kvě 03, 2013 21:38

Senzory mám z výroby a tlačítko tam taky nemám. V manuálu 2012 už není ani uvedeno. Senzory byly součástí výbavy (nedoplácel jsem za ně).
Vlevo pod volantem mám jen reostat osvětlení přístrojů a tlačítko ESP, nic víc. Než dostat senzory do menu počítače by bylo jednodušší to tlačítko. Nemyslím si, že by v servise dodělávali senzory které komunikují s autem před CAN-BUS.
Megane III 1,4 TCE 96kW Obrázek

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od radar77 » pát kvě 03, 2013 22:04

já ho v manuálu popsané mám, fyzicky mám záslepku, oni pořád něco mění, takže o rok později už nebylo... Taky se mi nechtělo, věřit že by v servise dodělávali senzory, které komunikují přes CAN-BUS, ale podle toho jak to popisuje b.uhrin to tak vypadá...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od septim » sob kvě 04, 2013 19:18

Ja mam 2/2013 Fluence a mam tlacitko na senzory a hlasitost nastavujem v menu PC.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

rikipz1
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon pro 20, 2010 17:06

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od rikipz1 » sob kvě 04, 2013 20:24

Mám Megana Grandtour, r. 2010. Už v tom čase mala výbava dynamique ovládanie originál cúvacích senzorov buď pod prístrojovou doskou vedľa vypínania ASR a ESP, alebo v menu PC. Viem to veľmi presne, lebo keď som si preberal v predajni auto, celkom som sa preľakol, že mi zabudli namontovať gombík na vypínanie senzorov, ale následne sa všetko vysvetlilo. Dokonca 2 rovnaké megany na predajni mali rozdielne vypínanie senzorov a boli objednávané v rovnakej výbave a v tom istom čase.
Inak originál senzory si neviem vynachváliť. Vzadu mám totiž fólie a hlavne za tmy a v úzkych priestoroch sú neoceniteľné. Ich kúpa je vecou priority, ale ja osobne by som si ich do tak veľkého auta určite priplatil aj keby neboli súčasťou výbavy dynamique.
Na záver by som ešte dodal, že senzory mám nastavené na stredný (3 stupeň hlasitosti) a doposiaľ som ich ani raz nemusel vypnúť a preto si myslím, že je úplne jedno, či majú gombík na vypnutie, alebo nie.
Renault Megane Grandtour 2010, 1.6 16 V(110 k), Dynamique + červená metalíza Dyna + vyhrievané sedadlá

Uživatelský avatar
Radek H
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: sob srp 14, 2004 21:23
Bydliště: Tišnov

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Radek H » sob kvě 04, 2013 20:47

Tlačítko na krátkodobé vypnutí senzorů se asi montovalo do starších modelů a asi jen do některých, viz poznámka dle vybavení vozidla.
Pro mě by asi stejně nemělo žádný význam, nevím kdy bych ho použil.


Obrázek
Megane III 1,4 TCE 96kW Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů