Parkovaci senzor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Lopatadoplata
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob dub 13, 2013 01:25

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Lopatadoplata » čtv kvě 09, 2013 13:45

o stránku zpět jsem zahlédl vyfocený konektor, který vypadá jako příprava na origo montáž senzorů. Pokud se tedy zakoupí originální "krabička" na další rozvod kabelů do senzorů (na ebay jich je opravdu dost) - samotné povolení této funkce v řídící jednotce nemůže stát velký peníz, nebo?

Díky!

Majky6688
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 05, 2013 16:04

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Majky6688 » pát črc 05, 2013 17:29

mufak píše:Dobry den,nemate nekdo zkusenost jestli je dobre mit parkovaci senzory.Me prodejce nabizi co montujou dodatecne,ze tam budu mit i ukazatel vzdalenosti,ale jsou pry cerne.Cena 6500Kc.Barvu auta mam modra Ecume tak nevim jak to bude vypadata navic budou do auta vrtat a rozebirat .To me se nejak nelibi radeji bych ty original primo z fabriky ty udajne jenom piskaji podle vzdalenosti.Tak nevim .Jaky mate couvaci senzor ,uvitam nejake zkusenosti??? Petr

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od JuriK » pon pro 01, 2014 20:29

Prilozil som taky maly navod na montaz, hadam aj ceski kolegovia pochopia. :)
Je tam par fotiek z montaze a jednoduchy popis, tak dufam, ze to pomoze niekomu.

Hlavna jednotka vzadu:
+12V ide priamo zo sedeho kablu zo spiatocky ( kabel sa da najst v kablovom zvazku na lavej strane v kufri pod plastami).
Netreba ziadne rozoberanie svetla ci dalsich konektorov alebo pretahovanie kabla az od spiatocky, napajaci kabel som priamo naspajkoval na sedy kabel a zaizoloval.
Zadna jednotka teda bude fungovat iba vtedy ak zaradite spiatocku, co je :t18:
Kostru ( vid foto v prilohe ) som jednoducho pripojil priamo cez ocko konektor pomocou skrutky a matice.

Predna zobrazovaci bezdratova jednotka:
Treba kupit special napajaci konektor ( vid foto v prilohe ), velmi lahko a rychlo teda budeme mat napajanie pre jednotku a naviac cez solo poistku a pripadna demontaz je otazka sekundy a bez trvalych nasledkov. Naozaj stoji za to kupit tento konektor, usetri to vela nervov a prace.
Ja som napojil tento konektor z poistky pre 12V zasuvku na zadnych sedackach ( treba si pozriet zoznam poistiek ).
Vobec sa netreba bat trvaleho napatia, Megane po zamknuti auta do 3 minut odpoji komplet vsetku elektriku a teda aj 12V zasuvky v aute.
Kostru zoberieme z prazdneho konektora (vid foto v prilohe), je tam aj +12V ale len vtedy ked svietime hlavnymi svetlami (a su podsvietene vnutorne kontrolky a prepinace), ak dame AUTO alebo prepneme na predne denne svetla, +12V zmizne spolu s podsvietenim vnutornych kontroliek.

Dalsi postup treba pozriet v prilozenom dokumente.


http://uloz.to/x8Ne9aDi/senzory-rar
heslo: megane

Majky6688
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 05, 2013 16:04

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od Majky6688 » stř bře 25, 2015 10:26

Moja montaz parkovacich senzorov




http://uloz.to/xDGTBJfV/montaz-parkovac ... orov-rarja

Heslo - Majky

vylefi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 29, 2015 19:30

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od vylefi » čtv říj 29, 2015 19:41

Ahoj, dnes jsem namontoval parkovací senzory na mého grandtoura (2011). Zasekl jsem se v připojení. Neví prosím někdo, který kabel ze svazku (co jde do pátých dveří) je světlo zpátečky?
Jsem z toho docela v pasti a už si nevím rady.
-Kryt pátých dveří se mě nepodařilo sundat
-Propichávat špendlíkem se mě všechny se mě nechce.... :/
-Mrknul jsem zezadu na světlo, ale tam vedou jiné barvy z rozbočky ukryté ve dveřích.
Díky moc za radu :)

Edit: Takže nakonec jsem si všiml, že ze svazku vybočuje konektor, který se hned zase vrací zpátky do svazku - Je to přívod k světlu zpátečky. Takže ovládací napětí jsem vzal z konektoru, hlavní napájení jsem vzal z 12v zástrčky v kufru (všechno hned vedle sebe). funguje jak má - spokojenost (senzory od Valea) :)

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od pecaturboman » úte říj 24, 2017 17:22

Je u clia III v zadním nárazníku kdyz nemám senzory vyznačené místa pro dodatečnou montáž?(kde vyvrtat přesně díry)

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od pecaturboman » stř říj 25, 2017 18:53

A nevi někdo jestli pokud neseženu přímo z toho clia tak jestli pasují i z jiného treba megana okolo roku 2010 asi nebo tak nějak?

azibrov
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: čtv zář 18, 2014 19:03

Re: Parkovaci senzor

Příspěvek od azibrov » ned dub 22, 2018 12:24

Dobrý den. Prosím o radu. Včera mi začal pískat origo parkovací asistent. A hláška na PC zkontrolovat parkovací asistent plus kontrolka klíče. Předpokládám že nějaký senzor v háji. Dá se nějak zjistit jaký ze 4 senzorů je nefunkční a vůbec jestli vlastně myslím to správné? Má někdo zkušenosti?
Megane grandtour limited 2014, 1,6 16V, 81kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů