Čo sa vám už pokazilo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milkin77
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: ned črc 05, 2009 19:03

Příspěvek od Milkin77 » pon dub 05, 2010 09:01

Mě se to nepokazilo, ale je to tak už do výroby. Mám trochu zapadnuté pravé zadní dveře. Zkoušel jsem to seřídit, ale nejde to. Zámek z venku posunout nejde a ani druhá část na karoserii. Nevíte někdo, jak by to šlo seřídit? Je třeba uplně rozebrat čalounění? Do servisu se mi s tím moc nechce. Potřebuju jezdit. Tam si s tím budou hrát pár dní. A ochotní takdy zrovna moc nebudou, když to je záruční oprava.
Naposledy upravil(a) Milkin77 dne pon dub 05, 2010 18:12, celkem upraveno 1 x.
Renault Megane III Expression 1.6 100k - LPG, Modrá Roy, automatická klima, sklopné zrcátka.
http://moje.auto.cz/Milkinin/kvalitni-smejd.html

Petr.bo
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 02, 2010 09:09
Bydliště: Hradec Králové

Závady a závady.

Příspěvek od Petr.bo » pon dub 05, 2010 13:01

Tak zítra vezu auto do servisu, páč se mě stále opakuje závada....rozsvícená kontrolka = porucha emisního systému....už je vyměněno vše co se dalo a vždy se rozsvítí a pak po 20 km zhasne, teď už svítí stále. Auto jede normálně! Vyměněno bylo : snímač klepání motoru, zadní lambda sonda, přehrám sow... motoru, teď už je prý na řadě řídící jednotka BSI...tak uvidíme....servis se snaží, ale výsledek zatím nic moc, když už jsem měl podobnou hlášku asi 7x....pak už asi přijde na řadu výměna celého auta :( ...nebo nevím....ale už mě to moc nebaví.
Renault Megane 1,6 16V 74kW Authentigue r.v. 2010

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pon dub 05, 2010 14:14

tu by mohli dat nahradne auto a nie neustale otravovat s tym, ze ti nieco vymenia a ty skusaj, ci to bude blbnut dalej. Toto je podla mna zly pristup. Aj ked takto mas kopu oprav jednej zavady a tak sa mozno jedna o neodstranitelnu zavadu= druhe auto. To by bolo pre zakaznika najschodnejsie riesenie a fabrika nech si auto opravi.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » pon dub 05, 2010 14:34

tak jak miro píše, ale odporúčam kontaktovať renault asistance, zdá sa že potom aj prístup servisu je priaznivejší keď sú pod dohľadom .
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » úte dub 06, 2010 16:31

tak som absolvoval servis:
- spätné zrkadlo nasprejované, vŕzga to už inak. ľavé prestalo zázračne pred servisom vŕzgať :)
- plechový zvuk šoférových dverí neodstránený (3ja servismani konštatovali, že je to v poriadku... našťastie pri odovzdávaní som natrafil na štvrtého a keď som mu to ukázal hneď uznal, že je to nanič. Tak niekedy nabudúce budú musieť rozobrať dvere. Niečo vnútri tých dverí sa proste asi rozpadlo ... inak keď silnejšie buchnete dverami tak je vidieť ako sa ten spodný plech prevalí dovnútra ... :jj11:
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » úte dub 06, 2010 17:29

Asi tam zapomněli navařit výztuže, radši bych tam moc nesedával. Mohl by mě zabít cyklista z vedlejší, co nedal přednost... :D

Edit: no servis, když se mechoši svolávají stylem: "Hele Pavle, tady si pán stěžuje na dveře, co si o tom myslíš?" má jistě jinou odezvu než náhodně zastavený mechanik.
To víš to jsou pokerový hráči...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Petr.bo
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte úno 02, 2010 09:09
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Petr.bo » úte dub 06, 2010 19:10

pali.sk píše:tak jak miro píše, ale odporúčam kontaktovať renault asistance, zdá sa že potom aj prístup servisu je priaznivejší keď sú pod dohľadom .
No zatím je nechám pracovat...mám náfradní auto Clio kombi 1.2...musím uznat, že jede lépe jak můj megáč...servis se snaží a je vstřícný...nic méně jsem kontaktoval právníka a v případě, že se bude závada opakovat, budu žádat výměnu.....až budu vědět něco bližšího...poreferuji. P.
Renault Megane 1,6 16V 74kW Authentigue r.v. 2010

Uživatelský avatar
Pakovia
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: úte bře 16, 2010 14:45

Příspěvek od Pakovia » stř dub 07, 2010 06:43

pali.sk píše: Niečo vnútri tých dverí sa proste asi rozpadlo ... inak keď silnejšie buchnete dverami tak je vidieť ako sa ten spodný plech prevalí dovnútra ... :jj11:
Pali, ked citam tvoje prispevky, tak sa uz prestavam tesit na auto, ktore by mi malo prist buduci tyzden :)

sappa
Advanced member
Příspěvky: 394
Registrován: stř bře 10, 2010 20:33
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady a závady.

Příspěvek od sappa » stř dub 07, 2010 08:11

Petr.bo píše:Tak zítra vezu auto do servisu, páč se mě stále opakuje závada....rozsvícená kontrolka = porucha emisního systému....už je vyměněno vše co se dalo a vždy se rozsvítí a pak po 20 km zhasne, teď už svítí stále. Auto jede normálně! Vyměněno bylo : snímač klepání motoru, zadní lambda sonda, přehrám sow... motoru, teď už je prý na řadě řídící jednotka BSI...tak uvidíme....servis se snaží, ale výsledek zatím nic moc, když už jsem měl podobnou hlášku asi 7x....pak už asi přijde na řadu výměna celého auta :( ...nebo nevím....ale už mě to moc nebaví.
nech ti skusia skontrolovat este dve veci aspon to robilo u sestri na cliu a to bolo cidlo hornej uvrate a neuveritelna vec konektor na plynovom pedale

cidlo robilo to ze auto nechcelo startovat a konektor zase chyba vyfukovych plynov hoci auto islo normalne vyhlasovalo to takuto chybu a v logoch RJ to hlasilo ako chyba na valci 1
Fluence Privilege 1.5 dci (105k),
Obrázek

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » stř dub 07, 2010 08:16

rousini píše:no servis, když se mechoši svolávají stylem: "Hele Pavle, tady si pán stěžuje na dveře, co si o tom myslíš?" má jistě jinou odezvu než náhodně zastavený mechanik.
To víš to jsou pokerový hráči...
no sú to tiež len ľudia a väčšina z nich má zákazníkov na háku ... však obchodník čo mi predával auto im tam skoro vynadal ... Rovnaké skúsenosti mám aj v Oply takže nijak drasticky to neriešim. Len si treba trvať na svojom (žial). Inak ten preberací technik bol "najlepší", tie dvere skúšal tak jemne zatvoriť, že sa ledva zatvorili (vtedy je všetko v poriadku lebo nedôjde k prehnutiu tých plechov) proste len aby sa neprejavila závada ... Samozrejme tento servis už asi nenavštívim :zs20:

Jo a ten od koho som to auto preberal sa správal normálne a po prvom zatvorení dverí usúdil, s úsmevom od ucha k uchu, že toto naozaj nie je v poriadku a išiel to prezentovať aj ostatným "expertom". Plus sa aj slušne ospravedlnil.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » stř dub 07, 2010 08:21

Pakovia píše:Pali, ked citam tvoje prispevky, tak sa uz prestavam tesit na auto, ktore by mi malo prist buduci tyzden :)
len sa teš, je to dobré auto. Servis je nanič v každej značke. Tie moje závady sú maličkosti, ja to pripisujem prvej výrobe, objednával som to totiž hneď ako sa dalo a po celozávodnej dovolenke v španielsku ...
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » stř dub 07, 2010 08:55

pali.sk: kde sa ti prevaluju dvere pri zatvoreni ? Ktory spodny plech ? Si to normalne neviem predstavit :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » stř dub 07, 2010 08:59

no otvor dvere tresni s nimi a v dolnej časti uvidíš prevalenie toho plechu. Ale len keď to máš pokazené. Alebo normálne skús na spodnú časť dverí zatlačiť a uvidíš aké to je pružné. A ten môj problém je, že vo dverách sa niečo pokazilo a preto sa to prevaľuje viac a preto to robí taký plechový zvuk.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Pakovia
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: úte bře 16, 2010 14:45

Příspěvek od Pakovia » stř dub 07, 2010 09:05

pali.sk píše:A ten môj problém je, že vo dverách sa niečo pokazilo a preto sa to prevaľuje viac a preto to robí taký plechový zvuk.
fajn ja budem mat este vacsie dvere ako ty, lebo mam verziu coupe, tak sa mi prevalia asi cele dvere dnu :)
Mégane Coupé III 1.5 dCi 78 kW

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » stř dub 07, 2010 10:16

tak to auta ma ultra tenke plechy. Strecha sa neda poriadne ani navoskovat. Trochu pritlacim a strecha sa prevaluje.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
Pakovia
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: úte bře 16, 2010 14:45

Příspěvek od Pakovia » stř dub 07, 2010 11:02

Miro_ba píše:tak to auta ma ultra tenke plechy. Strecha sa neda poriadne ani navoskovat. Trochu pritlacim a strecha sa prevaluje.
myslis coupe? este ze tu strechu do polovice budem mat sklo
Mégane Coupé III 1.5 dCi 78 kW

Vlasta123
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: úte říj 06, 2009 20:41
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvek od Vlasta123 » sob dub 17, 2010 14:23

Milkin77 píše:Mě se to nepokazilo, ale je to tak už do výroby. Mám trochu zapadnuté pravé zadní dveře. Zkoušel jsem to seřídit, ale nejde to. Zámek z venku posunout nejde a ani druhá část na karoserii. Nevíte někdo, jak by to šlo seřídit? Je třeba uplně rozebrat čalounění? Do servisu se mi s tím moc nechce. Potřebuju jezdit. Tam si s tím budou hrát pár dní. A ochotní takdy zrovna moc nebudou, když to je záruční oprava.
Já mam zase trochu vylezlé pravé přední dveře u B sloupku dole. Prý by se musely ohnout dveře. Panty prý nesou štelovací.
Jinak jsem na karoserii našel dvě lehké promáčkliny který podle mě byly již z výroby. Kastle je dost měkká. Jsem zvědav až mě chytnou kroupy co to udělá.
Na Fabii byla kastle o dost tužší. Vůbec mi není jasné jak mohli dostat 5 hvězd při testech. Asi maj nějakej jinej fígl kterej dělá auto bezpečnym.
edit:15.7.2013
Megane III Grandtour; 1,6 81KW
najeto 110 000km- zatím min. bylo 6.3l/100, když jedu pro radost, tak kolem 7,3, ale při cca 130-150 km/h na dálnici kolem 8l/100(měřeno z Plzně do Prahy a zpět)

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » sob dub 17, 2010 15:35

Vlasta123: 5 hvězd - to je jednoduchý...
Tu pátou dostali za měkké plechy, které pří srážce s chodcem neublíží a ještě pánům vyžehlí puky na kalhotách.

Bohužel je to trend s ohledem na cenu. Za chvíli to bude spotřebák na 3 -5 let, jako jednorázové foťáky. Rozsvítí se kontrolka recyklace za 3 měsíce nebo 2000km a uplynutí tohoto intervalu při první zastávce automatika pomocí pyropatron odstřelí kola i s poloosami. Mechoši zaniknou a všichni si na to zvyknou. Svět ovládne Kartel a budeme trestné dostávat kredity za buřičské volnomyšlenkářství...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » sob dub 17, 2010 15:52

rousini rousini, keď ťukneš auto ako ja budeš ďakovať za tie plechy. Mal som malý ťukanec na Thalii a namiesto vyrovnávania plechov je všetko ok, proste je to ohybné jak svinka :) Detto na megane, aj tu som to písal pri cúvaní som ťukol o každým zatracovaný plastový nárazník a pohoda, nič ... Aj tie moje nešťastné dvere by som nezistil, že sa tam niečo rozpadlo keby sa ten plech tak neprehýbal :)

Zato na oply mám preliačinu doteraz lebo tvrdý plech ...

a 5 hviezd má asi aj preto, že rencik nešetril na kvalitnej oceli, tú však nevidno :)
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » sob dub 17, 2010 16:20

pali.sk: tak to je dobrá zpráva a protože nevím vše, tak sem rád chodím číst. Pravda malá ranka se zahojí, jak píšeš, ale mě by spíš zajímala pořádná šupa, jestli si pak koupím ještě jiné auto nebo mi rodina z účtu zaplatí futrál... :lol:

Vlasta123: jestli jsou štelovací dveře, panty nebo jestli budou muset v servisu vychýlit osu zeměkoule ti v záruce může být putna.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Příspěvek od maydayanthem » sob dub 17, 2010 19:02

co sa tyka crash testov, tak prave tu M III nemal az take super vysledky pri zrazke s chodcom (sposobil by dost drsne poranenia)...
ale to na veci nic nemeni, ze plechy su fakt papierove...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Uživatelský avatar
Pakovia
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: úte bře 16, 2010 14:45

Příspěvek od Pakovia » pon dub 19, 2010 09:20

maydayanthem píše:co sa tyka crash testov, tak prave tu M III nemal az take super vysledky pri zrazke s chodcom (sposobil by dost drsne poranenia)...
ale to na veci nic nemeni, ze plechy su fakt papierove...
ked to porovnavam so Citroen C1 a ich braskami tak plechy na MIII su ultra tvrde a hrube :D
Mégane Coupé III 1.5 dCi 78 kW

Cuba9
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 05, 2010 17:24

Příspěvek od Cuba9 » stř dub 21, 2010 20:14

O vikendu sem prisel na to,ze mi tece pres treti brzdovy svetlo do kufru.Zjistil sem ze je na nem utrhlá tesnici guma,ktera nedoleha. Byl sem v Renaultu,kde mi cele svetlo prilepili na silikon. Dnes sem prebral auto a neujedu ani 100 metru a neco rachoti v patych dverich. Nez sem se vratil,tak sem oddelal oblozeni a zjistil,ze je to jedna z kovovych svorek,ktera drzi brzdove svetlo ve dverich. Celej nastvanej se vracim (to ze vim co to je sem jim samozrejme nerekl). Behem 10 minut bylo auto venku,ze uz to opravili. Na muj dotaz co to bylo mi servisák rekl, ze maly dil z svetla, ktery tam nemusi byt. Takze se budu modlit,aby to svetlo silikon udrzel.
zkousel sem za nej tahat a drzi fest). Co mi ale zustalo je totalni rozcarovani ze zpusobu opravy:o(
Megane Expression 1,6 16V 74kW

Uživatelský avatar
dzefoxo
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: čtv srp 20, 2009 21:17

Příspěvek od dzefoxo » stř dub 21, 2010 20:17

Tak to by som si nenechal :evil: To ma byt orginal ako z vyroby a nie sistem pat a mat.
Renault Megane III expression 1.6 16v 110k 6R//zima6,2l Leto5,8l.

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » stř dub 21, 2010 20:45

dzefoxo píše:Tak to by som si nenechal :evil: To ma byt orginal ako z vyroby a nie sistem pat a mat.
tak , tak. Nech laskavo vymenia tesnenie a ziadne silikonovanie. To budes robit ty, ked to bude mimo zaruky a nebudes chciet patit xxx eur za kusok gumi. Ako to sveto po zaruke vymenis, ked ho prilepili silikonom.
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů