Megane III Generation

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Megane III Generation

Příspěvek od cromwell » stř úno 24, 2010 16:53

:wink: ... ahoj vsetkym ... dnes som prevzal od predajcu MIIIGen. ... auto bude sluzit mazelke (skola, deti, nakupy, sem-tam ina cesta) ... vstupna podmienky bola 10K€ ... presli sme vsetko - skoda fabia, hyundai accent, i20, peugeot 206+,207, renault clio grandtour, thalia II, opel corsa, ford fusion, ka, fiat punto grande, citroen C3, chevrolet aveo, seat ibiza, cordoba, vw polo ... skoro vsetko, co tu je dostupne ... netvrdim, ze sme vybrali to najlepsie, ale z tohoto zoznamu to bolo auto s najvaecsim sexepealom ... chceli sme nemetalicku farbu, no "bohuzial" prisla na stol ponuka a my sme ju neodmietli ... skusim napisat prve rozdiely, co som postrehol oproti "klasickemu MIII"
a tak mame doma:
dyna bordova metaliza
gumy 205
1,6 16V 110k, 5 rychl - "generacne stara" 5 rych. prevodovka
karoseria nezvarana laserom (strecha)
rezerva "vonku", s dobrym pristupom (pre mna jednoznacne manip. vyhoda)
volant 1 os
tachom. analog (pre mna jednoznacne vyhoda)
kluc s dialkovym (pre mna jednoznacne vyhoda)
packy z fluence, vaecsie, nevypinaju sa svetla pri blinkeroch)
nastavenie vysky svetiel, ovladanie jasu palubky
6 bagov, ABS, ASR, ESP ... , tempomat, obmedzovac, PP s moznostou osobneho nastavenia len "uzamknutia dveri za jazdy"
radio mp3 (volant)
laktova opierka vpredu
delene sedadla vzadu plus stredova vyklapacia opierka vzadu
el. zrkaldla
el. predne okna vpredu imp.
man. klima
ziarovky, povinna vybava, gum. rohoze
:( jasne, ze sme limit presvihli o 990€, ale pomer cena/vykon/krasa nas presvedcil ... mali sme predtym MI a spokojnost absolutna, uz vtedy medzi feldami a ostatnymi to auto vynikalo svojim int/ext designom ... zatial len taketo info o vybave ... porobim nejake foto a poslem ... :wink:
inak, mam vpredu 1malu ziarovku - obr. svetlo, 1xstret, 1xdialkov, 1xzltu a 1x netusim aku (je cira), ale neviem ju zatial zapnut :D

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » stř úno 24, 2010 17:09

To čo netušíš čo je by mohlo byť denné svietenie.Aspon v MIII je to tak
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od blazej11 » stř úno 24, 2010 17:51

ked nemas moznost to zapnut cez osobne menu tak to pojde iba cez diagnostiku.

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » stř úno 24, 2010 20:36

to ESP a elektrická zrcátka bylo za příplatek?
ptám se protože u nás je tato výbava bez toho a myslím že se nedá ani doobjednat to co si popsal má u nás authentik
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Uživatelský avatar
blazej11
Advanced member
Příspěvky: 336
Registrován: čtv pro 28, 2006 18:09
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od blazej11 » stř úno 24, 2010 21:23

Ma to nejak pomotane, kedze ho ma len 1. den asi ani nevie co tam poriadne ma :P

Uživatelský avatar
rom007
Experienced member
Příspěvky: 516
Registrován: stř zář 16, 2009 12:38

Příspěvek od rom007 » stř úno 24, 2010 22:41

Preju hodne stastne ujetych kilometru a hlavne sem rad ze si Megany kupuji spokojeni majitele predchozich modelu, tohle mimochodem pro me bylo to prebilo vseobecne ceske (a povetsinou veci neznale) nadavani na renaulty
Captur 0.9 TCe

Renault - nejlepší auta na světě!

ex Grand Scenic II 1.9 dci 130k
ex Megane III Grandtour LPG 1.6 16V 110k Dynamique Obrázek

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » čtv úno 25, 2010 00:19

hmmm nie, je velmo mozne ze je jeden z mala stastnych, co prisli "zle" auta, a to vybava Megane Generation Authentique, to mali byt vraj uvadzacie verzie ale nakoniec od nich upustili a nemali byt ani v predaji, ale nejak sa dostali az do siete, a su aj s ESP, zrkaldlami v elektrike a aj delene zadne sedacky maju :)
Takze par ludi bude mat stastie zvysok bude mat standard :D
na toto by mala byt cena 10 790 € plus metaliza samozrejme, takze este aj usetril :wink:

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » čtv úno 25, 2010 11:50

blazej11 píše:Ma to nejak pomotane, kedze ho ma len 1. den asi ani nevie co tam poriadne ma :P
:wink: ... ale nie, mam to rozmotane ... :wink: ... vybava sedi ako pisem, vsetko odskusane ... nejake to auto mi uz rukou preslo :D ... prvy tunning asi bude to, ze odlepim zo zadu malu nalepku "generation" ... :D ...

... po vcerajsej skuske mozem potvrdit, ze je pritomny aj tlakovy snimac pritomnosti spolujazdca - teda nezapnute pasy signalizuje aj na tomto mieste a sice velmi zaujimavym sposobom, stupnujucim sa blikanim a pipanim az napokon jacanim kontrolky ... :wink: ... zadne "hmlovky" su dve identicke, svieti len jedna ... ale to uz myslim bolo na fore diskutovane ... v predu "hmlovky" nemam ...

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » čtv úno 25, 2010 11:54

blazej11 píše:ked nemas moznost to zapnut cez osobne menu tak to pojde iba cez diagnostiku.
... ano, vychadza mi to na denne svetlo, no oproti "klasickej" MIII nemam v PP nastavit inu moznost ako vonkajsiu blokaciu dveri v pri pohybe ... skusim sa poobzerat po nejakom FW, mozno to zafunguje ... to denne svetlo by bola skoda "nerozchodit" :wink:

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » čtv úno 25, 2010 12:15

BiKe píše:hmmm nie, je velmo mozne ze je jeden z mala stastnych, co prisli "zle" auta, a to vybava Megane Generation Authentique, to mali byt vraj uvadzacie verzie ale nakoniec od nich upustili a nemali byt ani v predaji, ale nejak sa dostali az do siete, a su aj s ESP, zrkaldlami v elektrike a aj delene zadne sedacky maju :)
Takze par ludi bude mat stastie zvysok bude mat standard :D
na toto by mala byt cena 10 790 € plus metaliza samozrejme, takze este aj usetril :wink:
... je to mozne, ze ide o nejaky "first run produkt" z turecka ... poslednu vec co som este v predajni "kontroloval" boli kotucove brzdy vzadu ... vypinac ESP este nemusi znamet vsetko :D ... podla vyjadrenia predajcu, asi islo o auta "generation" pre nemecko/rakusko ... do "skk" modelov sa ESP kupit neda, radio je len za priplatok, el. zrkadla len s dizlom ... cena bola 10490 std, ziadna zlava (ak nepocitam gum.kob., pov.vyb. a ziarovky) plus 500 za metalizu ... cakam na technicak a idem auto hodit na tabulky :wink: ... jjo, este drobnost, zrkadla mam cierne, co mi ale vobec neva ... ide to s ostatnymi ciernymi "doplnkami" dokopy :D

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » čtv úno 25, 2010 12:35

rom007 píše:Preju hodne stastne ujetych kilometru a hlavne sem rad ze si Megany kupuji spokojeni majitele predchozich modelu, tohle mimochodem pro me bylo to prebilo vseobecne ceske (a povetsinou veci neznale) nadavani na renaulty
:D dakujeme ... ide o to, ze sa nam auto pacilo ... skratka padlo do oka ... zenu som vzal do kazdeho jedneho auta, co spominam hore ... etalonom vsak pre jej porovnavanie ostal megane ... a vyhral - bez jedineho jej "ale" ... najhorsie skoncila fabia (sami si urobte obraz o jej cene a vybave) ... netvrdim, ze sme vybrali tu naj kvalitu motora, spracovania, materialov a pod. aku mozno na trhu najst, ale vravim, ze dnes uz nekupis zlu znacku, len mozes mat smolu na zly kus ... :D ... a ak sa vam auto paci, odpustite mu nejake tie "drobnosti" ... :D ... je to ako so zenami, su blond, tmave, hnede, vedia-nevedia varit, vedia-nevedia sa starat o domacnost, vedia-nevedia setrit, ale ak vam nejaka padne do oka, jednoducho ju chcete :D :D ... MI fachcala, vozila nas a boli sme v pohodli, dufajme, ze nam nasa nova manzelkina "megie" posluzi rovnako ... a k tej cene 10990 este poznamka, bral som to na 4r. lizing, teda v cene este bola 5rokov/100000km garancia

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » čtv úno 25, 2010 13:53

cromwell píše: ... MI fachcala, vozila nas a boli sme v pohodli, dufajme, ze nam nasa nova manzelkina "megie" posluzi rovnako ... a k tej cene 10990 este poznamka, bral som to na 4r. lizing, teda v cene este bola 5rokov/100000km garancia
áno, len treba dať pozor na výnimky v garancii na čo všetko sa nevzťahuje rozšírená záruka :( Pri predchádzajúcich vozidlách neboli tie výnimky také rozšírené.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Duffi
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:18
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Duffi » čtv úno 25, 2010 17:18

Nazdar, chlapi!
Podobne ako cromwell, prešiel som všetky značky, čo aj on - doplnil by som to ešte o fiat evo, ford fiesta a C4. V pondelok som sa bol pozrieť na nový Megane Generation - krásna farba ecume. Pri tejto príležitosti musím pochváliť diskusnú formu renault clubu, posledné 2 mesiace som bol na nete a čítal príspevky Vás, "skúsenejších matadorov!". Oceňujem príspevky najmä - rousini, pali.sk, miro-ba, blazej11, lopik a iných. Fakt ste mi pomohli a na predvádzačku som už išiel dobre " podkutý".
Jazda v MIII G bola v pohode, ovládanie intuitívne, dobré. Celkovo - dobré, pohodové zvezenie. Ale že by som bol z toho hotový, sa nedá povedať. Povedal by som, že o triedu lepšia Thália. Ale - pomer cena-výkon-krása super. Dobré auto, za dobrú cenu.
Potom ale prišla na rad predvádzačka MIII - Expression, 100 k. Nebe a dudy! Od prvých metrov neporovnateľný ťah motora, krásne odspodu. Auto - nižší posed, lepšie jazdné vlastnosti.Oproti Generation lepšia dynamika, ťah. Subjektívny dojem výborný. Ozaj, kde sa stratilo 10 koníkov navyše v Generation?
Ak by som to mal porovnať, Generation je v podstate dobré auto, a tak ako orwellovi ,aj ostatným majiteľom prajem z neho veľa radosti. Ale - pri porovnávaní / podotýkam, laickým okom a mal som autá k dispozícii na obmedzenú dobu, s každým približne 30 km, dojem je teda vyložene subjektívny / som mal pocit, že je to vlastne fluence s karosériou MIII, alebo tak ako to tu aj bolo konštatované, úplne iné auto zabalené do obalu Megane / pneumatiky, motor, výbava, dielenské a to, o čom nevieme, nevidíme a ani netušíme.../
Urobil som si z toho záver:
od 19.2. totiž už platí iný cenník, Generation nemá už ako bonus rádio, je už za príplatok 400 eury, preto aj cena je už vyššia / 1,6 81kW/110 k /, na základe vlastných, ale aj vašich skúseností a odporúčaní som sa rozhodol objednať si MIII Authentigue s doplnkovou výbavou - metalízou - béžová cendré, rádiom a ESP. Neviem, či som urobil dobre, ale za tých 1500 eury naviac to stojí. Termín dodania - Veľká noc. Tak uvidíme.
Duffi

Reduta
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: ned led 24, 2010 16:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Reduta » čtv úno 25, 2010 18:51

Nekdo znaly situace by mel uvest, jak to bude dal. Na vychode zacinaji likvidovat klasicky MIII (u nas zaclo ukoncenim Privilege verze) a ve vsech stupnich to je novy MIIIG s modifikovanou vybavou oproti MIII (na zpusob Fluence, tj. za mene penez vice muziky).
Megane II Sedan Exp. benzin 1,6 - prodané
Fluence Privilege 1,5 DCi, 16" , Arkamys, Beige D11

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » čtv úno 25, 2010 19:38

cromwell píše:
BiKe píše:hmmm nie, je velmo mozne ze je jeden z mala stastnych, co prisli "zle" auta, a to vybava Megane Generation Authentique, to mali byt vraj uvadzacie verzie ale nakoniec od nich upustili a nemali byt ani v predaji, ale nejak sa dostali az do siete, a su aj s ESP, zrkaldlami v elektrike a aj delene zadne sedacky maju :)
Takze par ludi bude mat stastie zvysok bude mat standard :D
na toto by mala byt cena 10 790 € plus metaliza samozrejme, takze este aj usetril :wink:
... je to mozne, ze ide o nejaky "first run produkt" z turecka ... poslednu vec co som este v predajni "kontroloval" boli kotucove brzdy vzadu ... vypinac ESP este nemusi znamet vsetko :D ... podla vyjadrenia predajcu, asi islo o auta "generation" pre nemecko/rakusko ... do "skk" modelov sa ESP kupit neda, radio je len za priplatok, el. zrkadla len s dizlom ... cena bola 10490 std, ziadna zlava (ak nepocitam gum.kob., pov.vyb. a ziarovky) plus 500 za metalizu ... cakam na technicak a idem auto hodit na tabulky :wink: ... jjo, este drobnost, zrkadla mam cierne, co mi ale vobec neva ... ide to s ostatnymi ciernymi "doplnkami" dokopy :D
je to iste, nie mozne ;) to ESP tam je, toto auto figuruje aj pod inym kodom v programe, to ze ty uz vidis len napis generation je druha vec :)
Mal to byt povodne uvadzaci model Generetionu. Ja viem ze sa ESP kupit neda, ani el. zrkadla, ani delene sedacky nekupis. el zrkadla mas len pri diesely, teda podla spravnosti by mali byt.
Viem ze cena je a bola 10 490€ za taku cenu si si objednal generationa , to ze ti prisla bohatsia vybava, ktora ako vravim sa povodne u nas na trh ani nemala dostat je druha vec, preto vravim ze si jeden zo stastnych, cena na to auto co hovorim je 10 790, ta v ziadnych cennikoch uvedena nieje ;). Nemozu predsa zakaznikom predavat teraz tie auta drahsie len preto ze sa sekli, by som chcel vidiet ako by si sa tvaril :)
Ale na tie auta co s touto verziu dosli ako skladove vozidla dealerom, tie by mali mat tu cenu 10 790 € nie 10 490 ako stoji obycajny generation, preto ti varvim ze si este usetril.
Inak, chytil si najlepsie ako si mohol :lol: , bol generation ktory ako vies mal mat zrkadla manual a predne okna v elektrike, bez ESP a bez delenych sedaciek a s radiom a laktovou opierkou v cene, dostal si za tu cenu auto ktore naviac voci obycajnemu generationu ESP, el. zrkadla,delene sedacky. Dakuj Renaultu. Chod si kupit Generationa teraz, uz v nom nebude laktova opierka, radio mas za priplatok 400 € zrkalda budu uz manualne, ako po spravnosti mali byt, tak isto nebudu delene sedacky a tiez nebudes mat ESP.

cromwell
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 24, 2010 13:39

Příspěvek od cromwell » čtv úno 25, 2010 20:49

BiKe píše:
cromwell píše:
BiKe píše:hmmm nie, je velmo mozne ze je jeden z mala stastnych, co prisli "zle" auta, a to vybava Megane Generation Authentique, to mali byt vraj uvadzacie verzie ale nakoniec od nich upustili a nemali byt ani v predaji, ale nejak sa dostali az do siete, a su aj s ESP, zrkaldlami v elektrike a aj delene zadne sedacky maju :)
Takze par ludi bude mat stastie zvysok bude mat standard :D
na toto by mala byt cena 10 790 € plus metaliza samozrejme, takze este aj usetril :wink:
... je to mozne, ze ide o nejaky "first run produkt" z turecka ... poslednu vec co som este v predajni "kontroloval" boli kotucove brzdy vzadu ... vypinac ESP este nemusi znamet vsetko :D ... podla vyjadrenia predajcu, asi islo o auta "generation" pre nemecko/rakusko ... do "skk" modelov sa ESP kupit neda, radio je len za priplatok, el. zrkadla len s dizlom ... cena bola 10490 std, ziadna zlava (ak nepocitam gum.kob., pov.vyb. a ziarovky) plus 500 za metalizu ... cakam na technicak a idem auto hodit na tabulky :wink: ... jjo, este drobnost, zrkadla mam cierne, co mi ale vobec neva ... ide to s ostatnymi ciernymi "doplnkami" dokopy :D
je to iste, nie mozne ;) to ESP tam je, toto auto figuruje aj pod inym kodom v programe, to ze ty uz vidis len napis generation je druha vec :)
Mal to byt povodne uvadzaci model Generetionu. Ja viem ze sa ESP kupit neda, ani el. zrkadla, ani delene sedacky nekupis. el zrkadla mas len pri diesely, teda podla spravnosti by mali byt.
Viem ze cena je a bola 10 490€ za taku cenu si si objednal generationa , to ze ti prisla bohatsia vybava, ktora ako vravim sa povodne u nas na trh ani nemala dostat je druha vec, preto vravim ze si jeden zo stastnych, cena na to auto co hovorim je 10 790, ta v ziadnych cennikoch uvedena nieje ;). Nemozu predsa zakaznikom predavat teraz tie auta drahsie len preto ze sa sekli, by som chcel vidiet ako by si sa tvaril :)
Ale na tie auta co s touto verziu dosli ako skladove vozidla dealerom, tie by mali mat tu cenu 10 790 € nie 10 490 ako stoji obycajny generation, preto ti varvim ze si este usetril.
Inak, chytil si najlepsie ako si mohol :lol: , bol generation ktory ako vies mal mat zrkadla manual a predne okna v elektrike, bez ESP a bez delenych sedaciek a s radiom a laktovou opierkou v cene, dostal si za tu cenu auto ktore naviac voci obycajnemu generationu ESP, el. zrkadla,delene sedacky. Dakuj Renaultu. Chod si kupit Generationa teraz, uz v nom nebude laktova opierka, radio mas za priplatok 400 € zrkalda budu uz manualne, ako po spravnosti mali byt, tak isto nebudu delene sedacky a tiez nebudes mat ESP.
:D ... ja len poznamku - nestazujem sa ... :D ... skoro mam pocit, ze to tak vyznelo :D ... som rad, ze kseft dopadol takto, z auta mame radost ... prvy generation, o ktorom sme uvazovali bol "ten" s radiom, potom som dostal info, ze radio z vybavy vypadlo ... a vtedy to s generation "vyzeralo zle" ... potom som uvidel tento a skocil som po nom ... nehadam sa s tebou o cene, je mi jasne aky je dnes konfigurator ... skoda, keby renault ponukal tento model "v povodnom zneni", asi by isli na dracku ... aj napriek tomu, ze maju horsiu dynamiku jazdy, motor netaha od dola a nevtlaca nas do sedaciek ako "origos" MIII ... fabie by sa na neho aj tak nechytali :D ... :wink: ... jjo, este poznamka, oproti"klasickej" MIII maju "obycajne" stierace (nie tie specialne) - vyskusane, pochvalene ... :)

sunko
Starting member
Příspěvky: 90
Registrován: stř led 27, 2010 09:31

Příspěvek od sunko » pát úno 26, 2010 10:32

Reduta píše:Nekdo znaly situace by mel uvest, jak to bude dal. Na vychode zacinaji likvidovat klasicky MIII (u nas zaclo ukoncenim Privilege verze) a ve vsech stupnich to je novy MIIIG s modifikovanou vybavou oproti MIII (na zpusob Fluence, tj. za mene penez vice muziky).
je to logicke, vacsina predanych meganov je v najnizsej vybave takze plna priviledge nemala dost zakaznikov

raki..
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 02, 2010 19:01

Příspěvek od raki.. » sob bře 13, 2010 12:40

Duffi píše:Nazdar, chlapi!
Podobne ako cromwell, prešiel som všetky značky, čo aj on - doplnil by som to ešte o fiat evo, ford fiesta a C4. V pondelok som sa bol pozrieť na nový Megane Generation - krásna farba ecume. Pri tejto príležitosti musím pochváliť diskusnú formu renault clubu, posledné 2 mesiace som bol na nete a čítal príspevky Vás, "skúsenejších matadorov!". Oceňujem príspevky najmä - rousini, pali.sk, miro-ba, blazej11, lopik a iných. Fakt ste mi pomohli a na predvádzačku som už išiel dobre " podkutý".
Jazda v MIII G bola v pohode, ovládanie intuitívne, dobré. Celkovo - dobré, pohodové zvezenie. Ale že by som bol z toho hotový, sa nedá povedať. Povedal by som, že o triedu lepšia Thália. Ale - pomer cena-výkon-krása super. Dobré auto, za dobrú cenu.
Potom ale prišla na rad predvádzačka MIII - Expression, 100 k. Nebe a dudy! Od prvých metrov neporovnateľný ťah motora, krásne odspodu. Auto - nižší posed, lepšie jazdné vlastnosti.Oproti Generation lepšia dynamika, ťah. Subjektívny dojem výborný. Ozaj, kde sa stratilo 10 koníkov navyše v Generation?
Ak by som to mal porovnať, Generation je v podstate dobré auto, a tak ako orwellovi ,aj ostatným majiteľom prajem z neho veľa radosti. Ale - pri porovnávaní / podotýkam, laickým okom a mal som autá k dispozícii na obmedzenú dobu, s každým približne 30 km, dojem je teda vyložene subjektívny / som mal pocit, že je to vlastne fluence s karosériou MIII, alebo tak ako to tu aj bolo konštatované, úplne iné auto zabalené do obalu Megane / pneumatiky, motor, výbava, dielenské a to, o čom nevieme, nevidíme a ani netušíme.../
Urobil som si z toho záver:
od 19.2. totiž už platí iný cenník, Generation nemá už ako bonus rádio, je už za príplatok 400 eury, preto aj cena je už vyššia / 1,6 81kW/110 k /, na základe vlastných, ale aj vašich skúseností a odporúčaní som sa rozhodol objednať si MIII Authentigue s doplnkovou výbavou - metalízou - béžová cendré, rádiom a ESP. Neviem, či som urobil dobre, ale za tých 1500 eury naviac to stojí. Termín dodania - Veľká noc. Tak uvidíme.
Mam presne to iste auto, vybava authentique, metaliza bezova cendre s radiom s ovladanim pod volantom a ESP. Som s nim maximalne spokojny. Mam najazdenych 22 000 km a zatial nijaky problem. Najlepsi je ten nizsi posed za volantom a perfektny podvozok.

Duffi
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:18
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Duffi » sob bře 13, 2010 13:50

raki..

Potešil si ma, najmä bezproblémovosťou pri takom počte km. Vďaka za povzbudenie. Myslím si, že voľba authentigue plus voľby ESP a rádio sú úplne postačujúce. Niekoľkokrát to tu až aj odznelo / rousini?/. Farba je veľmi indivindi vec každého majiteľa, rozmýšľal som nad ecume a béžovou cendre, nakoniec som sa rozhodol pre béžovú - ak sa do nej oprie- konečne - už aj slnko, tak nemá chybu.
Duffi

pablo.o
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:55

Příspěvek od pablo.o » ned bře 14, 2010 23:00

Ahoj, zajímalo by mě proč megane generation je o dva centimetry vyšší a má o centimetr menší rozvor než origo Megane lll. Jestlipak se to znatelně projevuje na jízdních vlastnostech. Předem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
SATO1
Junior member
Příspěvky: 149
Registrován: sob kvě 02, 2009 18:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od SATO1 » ned bře 14, 2010 23:07

no neviem ci netresnem somarinu, ale sa mi zda ze som niekde cital ze ma iny podvozok... napr. aj to rezervne koleso ma pod autom... a o jazdnych vlastnostiach, no tazko porovnavat... ked niekto nesedel a nejazdil v oboch autach...
30tkm, 6,2l/100km

pablo.o
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv bře 11, 2010 17:55

Příspěvek od pablo.o » ned bře 14, 2010 23:17

O tom podvozku mi říkal i jeden prodejce, ale to si protiřečí s tím, že světlá výška obou aut je stejná. to by znamenalo, že bude nějaký rozdíl v karoserii. Jo a ten prodejce říkal, že to má podvozek z Renault Fluence, což mi přijde jako blbost, protože ten má podle tech. specifikace naprosto jiné rozměry podvozku.

Uživatelský avatar
BiKe
Advanced member
Příspěvky: 493
Registrován: úte úno 05, 2008 17:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BiKe » ned bře 14, 2010 23:30

svetla vyska moze byt rovnaka, z hlavy neviem :) ale samotna vyska auta je rozdielna, myslim ze podvozkovo je to tez ine ako obycajny megane 3, je to skor nieco na styl fluence, aj generation aj fluence maju ine podvozky ako terajsi meg3 ... a karoseria je tiez aj pri jednom aj pri druhom ina, to je to lacnejsie riesenie, rezerva zo spodu nie v kufry... zvary su ine ako na klasickom megane 3 na M3 nenajdes tie cierne stresne listy co ti kriju zvar, na generatione a na Fluence ano ;) to auto je v podstate dost ine len ma rovnaky tvar ;) je to taky mensi mutantik s tym ze to nemyslim v zlom :P

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miro_ba » pon bře 15, 2010 07:48

Mne to pride cele divne. Akoby sa potrebovali zbavit dakych starych zasob. Ako to ziskalo meno Megan III, ked to je nieco ine ? Fluence aspon nieje MIII. Ma to za sebou crash testy ?
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » pon bře 15, 2010 10:09

Crash testy tieto autá podľa mňa nikdy oficiálne neabsolvujú, písal som to už v téme fluence. Rovnako ako napr. thalia.
Bezpečnosť nebude výrazne horšia, ikeď horšia bude.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů