STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » pát led 06, 2012 07:54

Tak jsem z týhle sránky http://www.motoristum.cz objednal stěrače Alca, vzhledem k cenám (nechápu jaktože jsou tak levný) jsem objednal sady na Scenic 1 (rozměry 600/400) v typech super flat, Alca special, Alca exclusive a jeden kus 600mm Exclusive speed se spoilerem...
Tak až budou na autě, tak hodim info.
Momentálně jsem totiž s dvěma druhy stěračů (původní noname a flat z hypermarketu) měl problém u řidičového stěrače, kdy špatně stíral při pohybu zpět střední část skla uplně vlevo, zrovna přesně v zorném poli...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

oto
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 28, 2010 19:44

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od oto » pon led 09, 2012 16:48

mám alca stěrače - aero lišty - a zatím bez problému. Tiché, stírají beze zbytku, po celé ploše. Za 371,- Kč super.
Mégane III
Megane IV

cossy
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: úte čer 22, 2010 11:33

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od cossy » úte led 10, 2012 06:05

oto píše:mám alca stěrače - aero lišty - a zatím bez problému. Tiché, stírají beze zbytku, po celé ploše. Za 371,- Kč super.
Prosím Tě, kde si je objednával? Vypadá to, že originály budu muset po roce a půl vyměnit...
Díky.
R. M. III Grandtour expre. 1.6/74 kw, náš šmoula....

oto
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 28, 2010 19:44

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od oto » úte led 10, 2012 17:56

prodej autodílů APM http://www.apm.cz/
Mégane III
Megane IV

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » stř led 11, 2012 21:52

Takže nasazeny Alca super flat, ihned po prvném setření jsem věděl, že je to o 100% lepší než předchozí stěrače, které na koncích nedoléhaly a při pohybu zpět klapaly z důvodu přeskočení gumičky na druhou stranu. Tyto jsou o moc tišší, stírají zatím super, ale to počkám na velkej déšť a navíc super vypadají... Ve skříni tedy ještě čekají klasická stěrače Alca se spoilerem a ještě bez spoileru...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od makkynka » čtv led 12, 2012 11:04

Hod sem nejake foto pls a jake mas uchyceni? take bolt?
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » čtv led 12, 2012 11:35

makkynka píše:Hod sem nejake foto pls a jake mas uchyceni? take bolt?
Foto dyžtak dnes udělám, když bude chvilka, uchycení mám standartní zahnutej konec, u stěračů byla přiložena jen redukce na tento typ, předpokládám, že se ale dají sehnat i na ty vaše, případně to jde vzít z původních stěračů, pokud měli na stěrači klasickou hrazdičku na kterou se nasazuje teprve redukce...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

oto
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 28, 2010 19:44

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od oto » čtv led 12, 2012 17:28

mají v nabídce na normální Megane, i generation. Výpis modelů na krabici je nepřesný, a např. délku 400 mm mají asi 3x, pokaždé s jiným adaptérem. Doporučuju vybírat osobně.
Mégane III
Megane IV

lucinkapes
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned lis 09, 2008 12:18
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od lucinkapes » sob led 14, 2012 16:10

Je to rok a 3 mesice co mame Megana III a jiz bylo na case vymenit sterace. Navic nam take uz dlouho zustaval ten prouzek u horni casti skla na strane ridice. Uz pred casem jsem koupil sadu FLAT steracu za 249,- Kc na autodoplnky.cz. Jednalo se o sterace od vyrobce COMPASS (Pražská 17). POZOR !! tyto sterace NEBRAT !! Jednak je upevnovaci adapter moc robustni a vypada divne, ale hlavne sterace byly strasne hlucne. Vyjel jsem s nimi poprve na 100km dlouhou cestu, kdy zrovna prselo a v krajnich polohach to byly rany buch buch. Hned jak jsem prijel domu jsem dal zpatky stare. Reklamaci uznat nechteli. Stejne sterace prodavaji i na tuningshop.cz.

Cas plynul a vymena byla uz opravdu nutna. Chtel jsem se tedy pustit do te vymeny gumicek v originalnich steracich dle navodu tady na foru. Bohuzel v nasi mototechne nemeli vhodne gumicky co by tam pasovaly. Nabizeli mne nove sterace Valeo za 350,-/kus. Kdyby se daly aspon normalne rozebrat a koupit tam nahradni gumicky tak budiz, ale pry to nejde.

Koupil jsem tedy znovu na internetu tentokrat sterace ALCA a k nim adaptery DBL na nestandartni renaultacke uchyceni. Sterace jsou velmi ploche a i adaptery vypadaji esteticky dobre. Stirani je perfektni a tiche. Sterace staly dohromady s adaptery 270,- Kc. Plusem je navic to, ze se v nich daji menit gumicky a prodava je k tomu primo oficialne i vyrobce ALCA. Jaka bude zivotnost netusim, ale zatim jsem spokojen.

//Edit: Tak koukam, ze jsem objevil Ameriku :D Delsi dobu jsem to tu necetl a vidim, ze sterace ALCA jsou jiz vseobecne zname.
Naposledy upravil(a) lucinkapes dne sob led 14, 2012 16:17, celkem upraveno 1 x.
Renault Megane III 1.6 16V 74kW, LS Carminat TomTom, Cassiopeé, rv. 2010

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » sob led 14, 2012 16:14

Abych vychvalované stěrače Alce hned nezničil, tak jsem nainstaloval rozprašovací stěrače z Citroena C3 dle zdejších návodů (Scenic má výstupek do boku, ostřikovače z C3 dopředu, proto se musí výstupek listem pilky propilovat aby šly otočit do správného směru), ale teď to hlavní : Kdo z vás si už všimnul, že po rozjetí vozidla se automaticky zvyšuje tlak motorku ostřikovačů a ostřikovače tak krásně stříkají i při dálničních rychlostech???? Problém je trošku při rychlostech od cca 10km/h do 40 km/h kdy ostřikovače stříkají spíše na střechu než na sklo...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » ned led 15, 2012 10:14

Zde slíbené foto stěračů i ostřikovačů + nějaké video : http://www.rajce.net/a5927657
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Milkin77
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: ned črc 05, 2009 19:03

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Milkin77 » ned led 15, 2012 12:35

benytrans píše:Zde slíbené foto stěračů i ostřikovačů + nějaké video : http://www.rajce.net/a5927657
To není Megane III, uplné jiné uchycení i ostřikovače.
Renault Megane III Expression 1.6 100k - LPG, Modrá Roy, automatická klima, sklopné zrcátka.
http://moje.auto.cz/Milkinin/kvalitni-smejd.html

lucinkapes
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned lis 09, 2008 12:18
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od lucinkapes » ned led 15, 2012 16:25

benytrans píše:Zde slíbené foto stěračů i ostřikovačů + nějaké video : http://www.rajce.net/a5927657
FLAT steracu na klasicke uchyceni "hák" jsou vsude mraky. Znackove neznackove, drahe, levne. Tohle jse diskuse o Megane III (popripade by se zde hodily fotky Fluence) a jde tu o uplne jiny typ uchyceni na ktery se sterace (hlavne ty levnejsi) dost tezko shani a moc jich neni.
Renault Megane III 1.6 16V 74kW, LS Carminat TomTom, Cassiopeé, rv. 2010

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od benytrans » ned led 15, 2012 20:06

Ale to jsem říkal hned na začátku, a taky jsem říkal, že ta redukce na Alcy jde koupit, dokonce to tu je už od jednoho člena napsané taky, šlo hlavně o tu recenzi na stěrače Alca... Protože ta cena je bezkonkurenční a jiné stěrače se mi ještě tak neosvědčily...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od makkynka » pon led 16, 2012 07:52

Koupil jsem stěrače EVO v Globuse oba za 400 Kč, je tam cca 8 cvočku na každý typ uchycení a vynikající, žádný hluk okno setře celé, paráda, naprostá spokojenost.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od JuriK » pon led 16, 2012 23:21

Na strane 10 (o jednu stranu spat) mate fotky aj s adapterom na bayonet uchytenie Megane III + ukazka ako lahko ide vymenit gumicka.
Sadu som kupoval na Ebay a hned bola urcena pre model CLIO III a Megane III, takze adapter bol hned prilozeny.
Toto su prospekty zo stranky vyrobcu: :)
Stierač
Obrázek

Adaptery, pre Megane III alebo aj CLIO III ten zlty posledny typ, staci zasunut a zakliknut

Obrázek

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 17, 2012 18:35

Jelikož staré stěrače pomalu dosluhovaly, koupil jsem na zkoušku tyto zde vychvalované. Nevím, zda jsem zrovna měl smůlu na kusy, ale zatím velká nespokojenost :-( Ten větší před řidičem pořádně setře až při návratu dolů a ten kratší před spolujezdcem uprostřed pod uchycením nestírá vůbec. Rychlá ruční úprava přihnutím zatím bez zlepšení. Až bude chvíli čas, zkusím to ještě poladit, pokud se nezadaří, tak jdou z auta :(
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
zzbysekk
Experienced member
Příspěvky: 538
Registrován: čtv led 13, 2011 16:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od zzbysekk » stř led 18, 2012 11:35

BOSCH!!!!
MB C250 Bluetec 4 Matic 2015
MB A250 AMG 2014
VW GOLF Variant 2013 2.0 TDI Black Magic - Prodan
BMW 320i E90 2007 Alpinwhite - Prodan-
Megane coupe 2010, 1,4Tce, Dynamique, Xenony, GT-Line paket , bílá -Prodano

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od DanV » stř led 18, 2012 13:47

Ani ty bosch nejsou tak super. Sice to nedělá tak šílený šmouhy jako ty originální stěrače, ale dělají je taky. Prostě dokud nebudou lepší ostřikovače, tak toho stěrače moc nezmůžou...
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Martin Jaroš » stř led 18, 2012 15:11

Mě zatím nejlíp stíraly originály po výměně grafitových gumiček za normální, viz strana 4. Teď je mám v kufru a zřejmě vyměním znova pouze gumičku a nasadím je zpět. Případně ještě zkusím Bosche. Šmouhy nejsou o ostřikovačích, ale o špatném přítlaku ramínka stěrače. Ty Alca stěrače (hlavně ten kratší) nejsou schopny setřít ani to namočený okno :(
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
DanV
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: čtv kvě 26, 2011 16:16
Bydliště: Praha

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od DanV » stř led 18, 2012 15:13

aha... bosche byly pres leto fajn, ale ted uz je to horsi. no zatim nebyl zadny poradny marast na silnicich, tak se uvidi...
ex Renault Megane III, 1,6 16v, 74 kW, Expression, 3/2009-1/2015, modrá Roy
http://moje.auto.cz/DanV/meganek.html
Obrázek
Renault Grand Scenic 1,6 16v 81 kW, Limited, 01/2015 červená metalíza
http://moje.auto.cz/DanV/neni.html
Obrázek

lucinkapes
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned lis 09, 2008 12:18
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od lucinkapes » stř led 18, 2012 17:55

Martin Jaroš píše:Jelikož staré stěrače pomalu dosluhovaly, koupil jsem na zkoušku tyto zde vychvalované. Nevím, zda jsem zrovna měl smůlu na kusy, ale zatím velká nespokojenost :-( Ten větší před řidičem pořádně setře až při návratu dolů a ten kratší před spolujezdcem uprostřed pod uchycením nestírá vůbec. Rychlá ruční úprava přihnutím zatím bez zlepšení. Až bude chvíli čas, zkusím to ještě poladit, pokud se nezadaří, tak jdou z auta :(
Nenatrefil jste na nejakou spatnou sadu? Nedalo by se to treba reklamovat? Dle vyse napsanych prispevku jsou s nimi lidi spokojeni. Ja uz jsem je otestoval i na delsi ceste a nemuzu si je vynachvalit. Okno, uchyceni ... vsechno mame stejny. Tak je divne, ze vam to dela to co dela. Nemate treba zamasteny sklo?
Renault Megane III 1.6 16V 74kW, LS Carminat TomTom, Cassiopeé, rv. 2010

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od JuriK » stř led 18, 2012 22:21

So stieracmi ***** ALCA Super Flat Graphit som maximalne spokojny a nepotrebujem takmer vobec pouzivat ani ostrekovac.
Kupoval som ich priamo od anglickeho distributora ALCA a naozaj si zasluzia oznacenie "Original quality Germany"
Staci ze je trochu okno mokre a kludne aj spinave od auta predo mnou alebo je na nom len mala vrstva hmly a uz pri prvom zotreti smerom hore je okno dokonale ciste a suche bez smuh.
Odkedy ich pouzivam uz vobec neviem co je spinave okno, flaky alebo smuhy po gumicke a ani si nepamatam, kedy som naposledy striekal vodu na okno.
Naviac gumicka ide tak lahko vymenit, kludne sa moze skusit tam dat aj povodne s Valeo alebo Compass stieracov ale Ja zatial nevidim na to ziadny dovod.

Uživatelský avatar
motorax
Junior member
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 27, 2010 18:52
Bydliště: Brno-venkov

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od motorax » úte led 24, 2012 18:15

Pánové jak vám to ostřikuje tak při 140km?já na autě v klidu trysky našteloval na honí hranu okna tak že do těch 90 pohoda no ale při 130-140 do dočurá tak 10-15 cm od spodní hrany skla.Tlak toho motorku je teda podivný.
Megane III 1,6 16v 100k Advantage / Casiopee KNG 6.5 l

erik131
Advanced member
Příspěvky: 303
Registrován: sob pro 04, 2010 21:01
Bydliště: Sereď, SVK

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od erik131 » úte led 24, 2012 19:59

Bohužiaľ tlak motorka s tým nič nemá, ale aerodynamika. Pri 90-ke ešte sila vetra nedokáže ten prúd vody nejako moc ovplyvniť no pri už 130 je odpor o dosť väčší a tlačí prúd vody dole na sklo. Riešením by boli rozprašovače, ktoré vodu rozprášia a nie je to jednotný smer vody.
Renault Fluence Exception 2010 1,6 16V 81 kW, sivá Eclipse B66, alarm

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů