STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » pát pro 24, 2010 20:21

Bohužel jsem se v hospodě od kámoše co dělá v Bosch ČB dověděl, že renault bere mraky příslušenství od Valeo. Bylo to před tím než jsem četl o gumičkách Valeo a tak mám bobky aby to tak nebylo se vším...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Silikonovy stierac

Příspěvek od JuriK » pát pro 31, 2010 19:51

Dnes som sa odhodlal k vymene gumiciek, v predajni mi bolo povedane, ze silikonove maju lepsiu prilnavost, lepsie stieraju a su odolnejsie.
Moje stare gumicky (ak sa to da povedat o 8 mesacnych gumickach, ktore nezazili poriadne dazd alebo sneh ) uz vobec nestierali a jazda za husteho snezenia bola cisty hazard.

Cena za par: 4,5€ cca 112Kč. Material 100% silikon - priesvitny.

Bohuzial vymena netrvala 20 minut, pretoze som kupil nahradne gumicky, ktore sa skladaju z 2 dielov a to z plastoveho medzikusu, ktory sa nasunul do ramienka a samotnej silikonovej gumicky, ktora sa nasunula do toho plastoveho medzikusu. Najvacsi problem, bol zasunut do toho dlheho ramienka ten medzikus, to bol hotovy porod, ale zvladol som to hrubou silou. Predsa len guma ide lahsie nasunut a je viac poddajna ako umela hmota.
Poucenie do buducna, kupit nahradne siliconove gumicky 1 dielne, ktore sa hned zasuvaju do ramienka stieraca.
Gumicky nadherne stieraju, prilnavost je ovela vacsia ako pri klasickych Valeo stieracoch od vyroby. Uvidime ako sa popasuju v praxi s vodou a snehom za jazdy.

Fotene mobilom:

http://forum.renaultclub.cz/album_pic.php?pic_id=1440

Obrázek

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Lamous » sob led 01, 2011 10:36

Napiš sem prosím, až s nimi budeš mít ještě přímé zkušenosti... Velmi bych si toho cenil, protože jsem o nich už také přemýšlel :) Tak jestli to má cenu :)
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od pali.sk » pon led 03, 2011 13:23

hehe, si kliknite na technické sekcie ClioIII, Thalia II, Fluence, Laguna III, Megane III, Scenic III a všetci riešia stierače !! :) Asi by bolo dobré spraviť samostatnú sekciu, že RENAULT STIERAČE.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Lamous » pon led 03, 2011 13:24

pali.sk píše:hehe, si kliknite na technické sekcie ClioIII, Thalia II, Fluence, Laguna III, Megane III, Scenic III a všetci riešia stierače !! :) Asi by bolo dobré spraviť samostatnú sekciu, že RENAULT STIERAČE.
:t18:
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Rado77 » pon led 03, 2011 14:08

A zjavne to "postihuje" vsetky Renault III verzie... asi Tvorca vsadil na zleho kona...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Martin Jaroš » pon led 03, 2011 14:16

Ja to musim zaklepat, ale od vymeny, kterou jsem popsal na predchozi strane, je stirani naprosto v poradku.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od pali.sk » pon led 03, 2011 14:29

Rado77 píše:A zjavne to "postihuje" vsetky Renault III verzie...
a servis o ničom nevie a som prvý ktorý sa na to stažoval ...
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Rado77 » pon led 03, 2011 14:50

Jasne, u novsich MIII servis nikdy o nicom nevie....presne ako s tymi presuvnikmi :wink: A aj ked jeden autorizak nevie, tak moze vediet iny.... :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od JuriK » pon led 03, 2011 23:04

Prax ukazala, to co som si myslel. Nahradne gumicky z 2 dielov (to znamena plastovy medzikus, ktory sa zasuva do ramienka stieraca + samotna silikonova guma ) nie je dobre a spolahlive riesenie.

Fotene mobilom: aspon pre priklad, ako najvacsi problem vidim spojenie gumicky a medzikusu (oznacene cervenou farbou)

Obrázek

Problem c.1: montaz plastoveho medzikusu do ramienka, ide to velmi tazko, plast je menej foremny ako guma, casto sa stane ze sa pri nasadzani do ramienka ohne ten medikus a tym sa deformuje a este viac znemoznuje nasadzanie medzikusu.

Problem c.2: Plastovy medikus je sice dost pevny a robi problem pri nasadzani, ale zas nie je az na tolko pevny aby udrzal silikonovu gumicku spravne nasadenu pocas stierania a kolajnicky urcene pre gumicku sa roztahuju posobenim sily a guma nedrzi na svojom mieste. Mozno je to iba problem mnou zakupenych stieracov, ale drazka silikonovej gumicky ktora sa zasuva do medzikusu nie je dostatocne velka a pri stierani sa tato gumicka vyvliekala von. Stacilo 3x pretret sklo a uz som videl ako gumicka trci von.

Problem c.3: Asi nic dokladnejsie nezotrie sklo ako silikonova gumicka. Na jednu stranu je to vyhoda, ale pri pohybe stieraca hore silikonova gumicka vsetko dokladne do sucha utrela a smerom dole stierala po suchom skle. Samozrejme to zanechavalo take jemne smuhy ako ked prejdete na sucho gumou po skle a za druhe to dost vydavalo hluk. Takze prilnavost na sklo to malo fantasticku, co ale nerobilo dobre gumicke ked bola na sucho suchana po skle smerom dole, co samozrejme mozno sposobovalo jej vyvliekanie z plastoveho medzikusu lebo musela gumicka prekonavat velku silu pri suchani na sucho.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Rado77 » úte led 04, 2011 08:03

A nepomohlo by v tomto pripade, keby bolo sklo navoskovane ako ked vyjdem z umyvarky? Alebo by ta silikonova guma zotrela hned aj ten vosk vdaka jej "sile"? Inak zistujem ze stierace su hotova veda - teda take aby stierali fakt ok aspon rok :) Ale aj tak asi ostanem pri Tesco stieracoch....za tu cenu kludne aj 2 x za rok kupim cele komplet s ramienkom, a len ich prehodim cvak-cvak za stare...otazka minuty :?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

JuriK
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 04, 2010 20:58
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od JuriK » úte led 04, 2011 09:31

Naozaj stierace su velka veda :shock:

V sobotu som stal v Tescu pri stieracoch a aj tie najlacnesie Tesco stierace v podstate vyzerali velmi podobne ako tie origo z prvomontaze. :D
Jede kus stal cca 4,5€. Aj by som si kupil hned, len som nevedel spravne dlzky a nemal som to ako odmerat na aute.
Uz viem ze dlhe ramienko ma 60cm a kratsie ma 40 cm.
Na buduce urcite ked pojdem okolo Tesca si ich kupim. Este mozno zbehnem pozriet do Forstingera.

to Rado77: idu tie Tesco najlacnejsie stierace teda bez problemov zacvaknut na tie kovove ramena aj na Megane III? Viem ze su k nim prilozene asi 2 adaptery a pisu tam, ze je to pouzitelne na vela aut. Pre istotu sa pytam, aby som zase nevyhodil zbytocne €.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Rado77 » úte led 04, 2011 09:45

Tak na MIII neviem ako su riesene tie uchyty, na MII ak si pametam su normalne klasicke haciky iba... tiez som mal take steirace s 2 redukciami, ale nebolo treba redukcie pouzit. Najlepsie je na MIII zhodit stierac a kuknut, ci ostane iba hola kovova "fajka"
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Martin Jaroš » úte led 04, 2011 10:05

Tyhle "levny" sterace jsem kdysi zkousel na Lagune a maji podstatny nevyhody:
1. Nektere uz prvniho pouziti nedolehaji dobre na sklo, dost zalezi na stesti pri vyberu jednotlivych kusu.
2. Pomerne mala zivotnost, nekdy mi zacali "skakat", jindy prestali dolehat a opet delaly smouhy nebo nesetrene pruhy.

Clovek pak stejne nakonec zjisti, ze jsou vlastne za ty penize docela drahy. Ja uvidim, jakou zivotnost bude mit vymenena gumicka v origo raminkach. Zatim to stira perfektne, ale pokud vydrz nebude idealni, tak pujdu do Bosch Aerotwin.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Lamous » úte led 04, 2011 14:15

No pokud půjdeš do Bosh, tak pak nezapomeň napsat, jak dlouho ti vydržely na autě :D
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Miro_ba » úte led 04, 2011 14:19

po tych Bosch-kach som uz pokukoval, ale nakoniec som kupil flasku tekutych od korytnacky, natrel okno a na 3tyzdne mam pokoj :-) A to ficim prosim pekne na stieracoch od kupy, maju 2 roky a budu tam asi az kym sa nezoderu :-).

Inak minuly tyzden som sa viezol tatkovou Feldou a bol som hned vyvedeny z omylu o tom, ze mam plecku :-)
- namiesto svietiel mal kahance( tak som fical na stiahnutych dialkovych, ked som sa postavil pred auto, tak fakt neoslepovali, nik ma nepreblikol)
- plaval som na ceste akoby fukal 150km/h fucak
- asi 2l vody som stihol minut po Trnavu, 1l doliatel po Sered a potom som zastavoval kazdych 5km a hadzal na okno sneh, kym som dosiel do Sale :-(

no a takto by som mohol pokracovat.Ale napr ten motor bol celkom tichucky po vymene retaze :-)
Tatkovi som ale po prichode dom doporucil ostavit auto na vrakac a neodkladat peniaze na knizke, ale kupit si nieco mladsie, ak nie nove :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Luk@ss
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: sob kvě 23, 2009 10:06

Re:

Příspěvek od Luk@ss » stř led 05, 2011 15:22

Luk@ss píše:
Martin Jaroš píše:Puvodni gumicky u mne byly Valeo (alespon natisteno na gumicce) a byly vice grafitove.
taky mám Valeo a jsou totálně na prd, takže díky za reportáž, objednám a zkusím

takže gumičky dorazily, během půl hodinky vyměněno a stírací účinek je perfektní, konečně nemám na skle ty šmouhy :-)
Doporučuju všem, za těch pár peněz a půl hoďky práce to stojí!
Megane III Expression 04/2009, ecumé, audio Arkamys, 1.6 74kw/101k, 205/55/R16 Kleber Dynaxer HP2(195/65/R15 Nokian WR D3)

mufak
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: čtv bře 08, 2007 16:26
Bydliště: Ostrava

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od mufak » stř led 05, 2011 21:04

Tak jsem dneska vymenil gumicky na Meganovi.Postupoval jsem presne jak to tady vyse popisuje Martin Jaroš,kteremu dekuji za perfektni navod a foto.Koupil jsem i stejny typ gumicek a mohu jen doporucit.Staly 80Kc.Ted konecne sterace stiraji tak jak maji,bez cmouh.Petr
uz ne..Clio III 1.2 55kW motor D4F740 rok vyroby 2006
Nyni Megane 1,6 expression 1ooK/74Kw modra Ecume,autom.klima,sklopna zrcatka,vyhrivana sedadla.

Uživatelský avatar
kuck
Advanced member
Příspěvky: 267
Registrován: stř kvě 26, 2010 08:49
Bydliště: Brno

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od kuck » sob led 08, 2011 18:46

Ja jsem dneska zkoumal sterace na sve Lagune III a zjistil jsem, ze mam nejspise jinou konstrukci sterace. Postup vymeny gumicky v tomto pripade bude spise takovy, jako na tomto videu. Navic si myslim, ze bude docela problem koupit vhodnou gumicku na vymenu.

Uživatelský avatar
Lamous
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: ned lis 07, 2010 15:04

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Lamous » ned led 09, 2011 11:41

Tak mi při stírání začaly stěřeče dost hlučet, myslel jsem si, že to s nimi vydržím do jara, ale asi už taky budu muset provést výměnu...
Renault Megane III 1.6 16V 110k Expression, 1/10
Obrázek

Uživatelský avatar
Peta262
Advanced member
Příspěvky: 357
Registrován: pon kvě 03, 2010 20:11
Bydliště: Písek

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Peta262 » ned led 09, 2011 15:24

To mě stěrač u řidiče když dojede ke sloupku tak dost zavrže guma po skle jak když jde na sucho i když je ten největší déšť :D ale dělá to od nového tak nevim no jestli je to stěračem nebo něčím naleštit tu část skla :)
<> Megane III Grandtour 1.6 16v 81kW
Dynamique 2010, šedá Platine D69, Carminat TomTom
Obrázek

Uživatelský avatar
Jumbo_sk
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: úte bře 30, 2010 21:38

Re:

Příspěvek od Jumbo_sk » pon led 10, 2011 16:21

Martin Jaroš píše:Po mesici zacalo zas stirani stat za prd, az to bylo nebezpecny v tomto pocasi. Novy sterace se mi kupovat nechtelo, tak jsem nakonec koupil toto:
http://ceed-shop.cz/sterace-c61/guma-st ... 2ks-i1152/

Nakonec vysledek vymeny byl tak vynikajici, ze jsem se rozhodl podelit. Nyni sterace stiraji naprosto bezchybne.
Na mojom monitore z obr. to dobre nevidno. Máš tie stierače plastové, či kovové? Sú zhodné s tými na FLU?
<> FLUENCE_1.6_16V_110k_Eclipse
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od Martin Jaroš » pon led 10, 2011 17:07

Tady na te fotce je to celkem dobre videt. Jakysi "ram" listy s drazkou pro gumicku je kovovy, zvrchu je pripevnen pryzovy "spoiler" a zespodu je do drazky nasunuta stiraci gumicka.
Obrázek
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
bambuso
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: ned úno 28, 2010 13:41

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od bambuso » stř led 12, 2011 18:31

menili ste už niekto triskové ostrekovače na difúzorové?
M III 1.6, 110k

martin kindl
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: stř pro 22, 2010 10:27
Bydliště: Rokycany

Re: STIERAČE NESTIERAJÚ VRCHNÚ ČASŤ SKLA

Příspěvek od martin kindl » stř led 12, 2011 18:47

:cry: to já jsem na svém novém grandtouru totálně nespokojen s ostřikovači, šteloval jsem to celou sobotu, ale je na H.... mám ještě fabii a to je nesrovnatelné. ta krásně rozprašuje a stěrače Bosch stíraj i po třech letech. napadlo mě, že do megana dám škodovácký rozprašovače. mrknu na to a možná je objednám. :smile16:

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů