PRESTAL ÍSŤ VENTILÁTOR KLÍMY

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bolek
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: pát led 09, 2009 22:22
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bolek » pát led 29, 2010 08:46

rom007 píše:To omezeni zaruky plati i v Cesku? Sem cetl uplne vsechno a tohohle jsem si nikde nevsimnul ...
Tak jsem se koukal a mam tam psane to same, jen v cestine ...

Jinak jsem i volal do servisu, kde mi rekli, ze zatim tam s touto zavadou meli 3 auta a podle jejich informaci to postihuje jen automaticke klimy. O zadne svolavacce nic nevi. IT expert sice psal, ze uz tam maji i manual, tak holt uvidim, az mi auto zapadne snehem...
Megane III Grandtour 1.6, 100k, Expression, 2009

www.fotomoto.cz

Gilgameš
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 10, 2010 23:18

Příspěvek od Gilgameš » pát led 29, 2010 23:39

Tak mi konečně spravili auto které se mi porouchalo 10.1.(shořel odpor). Nevím jak to měli s náhradním dílem, ale takovou dobu co sem na to čekal to musel bejt vyrobenej snad v Austrálii a posílali ho asi lodí nebo co. Jen tak mimochodem auto sem kupoval v K. Varech, na opravu sem ho měl v Šumperku, ve Varech mi slíbili, že tam pro něj zajedou když sem si kupoval auto u nich a teď mi řekli že tam nedojedou, že je to prej malá firma a maj málo lidí aby tam dojeli. Chtěl sem vám tady jen nastínit jak se jedná se zákazníkama. Jo a ten můj prodejce se jmenuje Auto Mudra Karlovy Vary.
Megan GT III, 2,0 TCe, Privilege, 12/2009

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » sob led 30, 2010 08:20

Chlape ty máš motor o kterým se nic nic neví, Napiš nějaké zkušenosti z provozu.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Gilgameš
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 10, 2010 23:18

Příspěvek od Gilgameš » sob led 30, 2010 09:50

No jasně, neni problém, ale tohle fórum je o ventilátorech, když se založí něco na motory tak neni problém, jen mám najeto zatim 1022 km, i díky poruše na klimě (jejíž oprava trvala 3 týdny) a tomuto počasí se nedá zjistit jestli tenhle motor je dobrý nebo špatný, a navíc musim s tim najet víc km.
Megan GT III, 2,0 TCe, Privilege, 12/2009

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » sob led 30, 2010 10:25

Poslední OT...

To musíš založit sám, až budeš mít chuť. Tady se myslím nikdo s tímto motorem nevyskytuje a všichni jsme zvědaví...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

odklizec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 08, 2009 12:18

Příspěvek od odklizec » pát úno 05, 2010 19:51

Tak pratele, jen abyste vedeli, 8.1. jsem zalozil tohle vlakno a teprve dnes mam auto opravene! Des!!! Nejdriv si se mnou hrali ping-pong, protze kdyz jsem byl v nejblizsim Renault servise poprve, tak mne v podstate odbyli, ze 5 minut prede mnou tam byl clovek se stejnym problemem, takze o nem vedi, ale ze mi nemaji jak pomoct, protoze soucastka neni a bude az kolem 21.1. A na muj dotaz, jestli neni treba se nekde zapsat do nejakeho poradniku, ze jestli bude soucastek dost, mi bylo receno ze to urcite neni treba nikam psat. Ze mam volat jestli uz soucastka neni driv, ale ze toho 21 by mela byt urcite.

Samozrejme, soucastka driv nebyla a kdyz jsem volal znovu 21. tak jsem konecne mluvil s nejakym technikem, ktery mi ale rekl, ze jestli auto nebyl o zapsane na opravu, tak ze soucastku pro mne nema. Ze sucastka se musi objednavat na konkretny VIN a bla bla bla...no malem mne drblo. Takze soucastka se KONECNE objednala a ja jak XXXXXX cekal dalsich 14 dni. Takze pouceni pro priste, kaslat na lokalni servis a rovnou volat Renault assistance, at si to klidne odtahnou a staraji se. Uz jsem to mohl mit opravene 2x a ne mesic v zime jezdit bez ventilatoru. Tak priste! ;)

Dneska je teda vse OK. Ale! Z nejakeho zahadneho duvodu mi opravu nenapsali do servisni knizky, ze pry to se nepise. A to se mi teda nezda normalni? Ona teda pro auto byla manzelka a ta se s nima neprehadovala. Vam tu opravu zapsali? Pokud ne, dostali jste nejaky jiny doklad o provedene oprave?

Jedine co mam, je doklad o prijmu do opravy. Moje jedina obava je v tom, ze az se to stane znovu (a ono se to stane, protoze soucastka je udajne ta sama), tak po treti zavade stejneho druhu bych teoreticky mohl odstoupit od smlouvy. Jenze pokud o oprave neni zaznam v servisni knizce, tezko se budu dozadovat nejakeho odstoupeni na zaklade stejne poruchy. Doklad o prijeti do opravy je myslim celkem irrelevantni. Jsem paranoidni, nebo na mne nekdo sije boudu?

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » pát úno 05, 2010 20:03

odklizec: nejsi paranoidní, je to jak píšeš. O jakékoliv závadě, kterou řeší servis musí být záznam. Jinak si vůbec nedovedu představit být několik týdnů bez auta prootože v <> servisu je bordel. To jsem zvědavej kolik čekali v Německu...Takhle dlouho se opravuje totálka.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Gilgameš
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 10, 2010 23:18

Příspěvek od Gilgameš » pát úno 05, 2010 21:07

odklizec: v jakém si to měl servisu, resp. v jakém městě? Já byl v Šumperku a nemám taky žádnej záznam, musim tomu borcovi zavolat aspoň ať mi pošle záznam o reklamaci, tvrdil že prej se reklamace do servisní knížky nepíšou, aby to nebyl nějakej výmysl kvůli následnýmu odstoupení od smlouvy. Až to bude po třetí tak odstoupim od smlouvy, jelikož on říkal, že to je tim jak tam ten sníh roztaje a zateče tak shoří odpor. A prej Renault ještě nepřišel na to jak to odstranit. Jinak já sem si nechal auto odtáhnout a dostal náhradní, řešil sem to přes Renault asistance takže tam by měli mít určitě záznam, papír o tom všem by to chtělo. NAvíc když mi to auto odtahoval tak sem ani nic nepodepisoval, že sem jim předal moje auto ani že sem dostal náhradní vůz.
Megan GT III, 2,0 TCe, Privilege, 12/2009

Uživatelský avatar
Milkin77
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: ned črc 05, 2009 19:03

Příspěvek od Milkin77 » pát úno 05, 2010 23:01

Já taky nemám žáden záznam o opravě. V počítači to ale mají, to nemůžou popřít. Já doufám, že se to už podruhé nestane. To si přece nevezmou na triko, aby tam lidi chodili pořád se stejnou závadou. Jezdím s autem každý den. Mám najeto už 8500 Km a zatím v pohodě, vše funguje. Kdyby tam někde byla chyba, tak by mi to udělalo zas.
Renault Megane III Expression 1.6 100k - LPG, Modrá Roy, automatická klima, sklopné zrcátka.
http://moje.auto.cz/Milkinin/kvalitni-smejd.html

odklizec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 08, 2009 12:18

Příspěvek od odklizec » pát úno 05, 2010 23:39

Diky za vase zkusenosti panove. Ja ho mel v servisu v Ziline. Moje chyba byla, ze jsem rovnou nevolal Renault assistance. Pouceni pro priste.

To ze se nepise zarucni oprava do servisni knizky je fakt divne. Od toho snad servisni knizka je, nebo ne? Kazdopadne si schovam papir o predani do servisu. Kdyz uz nic, tak aspon toto. To ze to maji v pocitaci oni je sice pekne, ale kdyz dojde na lamani chleba a odstupovani od smluv, nepochybuju, ze by se zaznam ztratil jako by neexistoval.

Milkin77, to se prave obavam, ze ten problem se znova zopakuje, protoze soucastka ma byt ta sama. Takze nevidim duvod proc by se to znovu stat nemelo? No budu ted klimu vyuzivat jak to pujde. Uvidime, jak dlouho vydrzi tentokrat ;)

Uživatelský avatar
Milkin77
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: ned črc 05, 2009 19:03

Příspěvek od Milkin77 » pát úno 05, 2010 23:44

No ale mě se zdá divné volat Renault assistance, když auto je pojizdné a servis mám od baráku 500 metrů. To by mě taky mohli poslat někam...
Renault Megane III Expression 1.6 100k - LPG, Modrá Roy, automatická klima, sklopné zrcátka.
http://moje.auto.cz/Milkinin/kvalitni-smejd.html

odklizec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 08, 2009 12:18

Příspěvek od odklizec » sob úno 06, 2010 00:14

I mi se zdalo divne nekam volat, vsak mam servis kousek. Ale jsem poucen. Zasadne volat asistencni sluzbu, vsak jsem si ji zaplatil, no ne? A v servise se nenechat odbyt a trvat na zapsani auta na servisni zasah. Auto jsem mel sice pojizdne, ale za jakych podminek? Vsak to bylo horsi, nez jezdit ve stare 105. Ta nez zacala topit to trvalo aspon 10-15km. Ale aspon fungovaly ventilatory v zime i v lete.

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » sob úno 06, 2010 06:55

samozrejme auto bez ventilácie je auto nepojazdné. Je jedno kde je servis. Mňa napr. v BA odtiahli na druhý koniec mesta pričom servis bol fakt cca 200m vzdušnou čiarou. Žiadnu opravu v servisnej knižke tiež nemám zapísanú.
Sa ti divím, že si na opravu čakal mesiac. Taktiež je dobré mať doklad pre seba o výmene danej súčiastky, nakoľko sa na ňu vzťahuje záruka 2 roky od výmeny (či chce predajca, alebo nie)

Servisy sú jedna veľká katastrofa v Renaulte to každý vie.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Maverick77
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 19, 2009 15:53
Bydliště: Ždánice (HO)

Příspěvek od Maverick77 » sob úno 06, 2010 07:14

HM doufám, že totok mě nepotká :roll:
Renault Megane III 1.6 16V Dynamique + Sport Packet

odklizec
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv říj 08, 2009 12:18

Příspěvek od odklizec » sob úno 06, 2010 10:09

pali.sk, kdybych vedel jak se mnou napoprve vydrbou, tak jsem volal hned renault. Jenze o tom, ze neni soucastka celoevropsky jsem vedel, takze jsem do toho 20 nemel problem pockat. Ale ze to dopadne takhle, to jsem teda netusil ani ve snu. No jsem pouceny ;) No nic, budu muset na ne nabehnout, ze chci nejaky doklad o provedene oprave. Tobe teda dali nejaky papir o oprave?

Maverick77, spis doufej ze se ti to stane jeste v zaruce ;) Ja ted budu klimu pouzivat jak to pujde a budu doufat ze jeste primrzne letos. Evidentne je to konstrukcni problem, takze ocekavam, ze se to stane znovu.

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » sob úno 06, 2010 10:48

doklad ja nemám ani to neriešim. Auto mám na firmu a tam občiansky zákonník je na dve veci ...

V každom prípade ak máte rozšírené záruky je potrebné si prečítať zmluvu, čo už tu miro_ba začal. Sám som si pozeral predchádzajúce zmluvy a aktuálnu a v aktuálnej verzii pribudlo dosť výnimiek, čo sa tu už aj rozoberali. Vrátane klimatizácie, čiže ak je podozrenie na opakovanie sa problému tak by som si toto nechal vydokladovať.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Jaroš » stř úno 10, 2010 09:37

Vcera jsem byl na avizovane vymene dilu (svolavacka), nyni by melo byt vse OK. Bavil jsem se s technikem a dozvedel jsem se toto:

Puvodni dil s predradnymi odpory je nachylny na vniknuti vlhkosti (to uz dost z nas vi). Po vniknuti vlhkosti se system zablokuje (asi zkratem), po vyschnuti je opet schopen provozu, nicmene musi se odmazat chyba v RJ, aby se system spustil. To byl tedy ten zasah, ktery mi provedli minule, kdyz chcipnul ventilator. Od te doby bezel normalne.

Vcera jsem byl na preventivni vymene dilu s odpory za novy typ, ktery by mel byt odolnejsi proti vniknuti vlhkosti + dostal jsem novy pylovy (kabinovy) filtr.

Uvidime tedy casem, zatim s resenim a jednanim servisu max. spokojenost, auto vratili tradicne umyte.

Edit: Ke vsemu jsem samozrejme dostal protokol o zarucni oprave pro pripadne dalsi jednani.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
simply
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 27, 2010 08:46

Ventilátor

Příspěvek od simply » ned bře 14, 2010 10:51

To sa dalo čakať....včera mi prestal fungovať ventilátor. Pri mojom sťasti sa ani nečudujem.

Stalo sa to presne ako vam. Rano som omietol auto od snehu ale pod stieračmi sa sneh komplikovane odmieta, tak som ho tam trochu nechal. Nebudem predsat odmietat auto 15minut a otvarat kapotu motora. Prešiel som do prace a odstavil auto. Večer naštartujem a ventilator nič. Vtedy som si spomenul že som videl na tomto forume nazov vlakna o nefunkčnom ventilatore. Do teraz som to vlakno nečital a pevne som dufal že tu najdem riešenie ako to rozbehať bez servisu.

Auto ma necele 3 týždne a hned chyba ktora odstavi uplne nove auto. Tak si teraz hovorim, čo do frasa som to za pol miliona (slovenskych) vlastne kupil.

Už vidim tiez reči mojich známych...napr. "Som ti hovoril kup si Opla" alebo "Ani som nevedel že maš nove auto a už ho maš v servise" alebo "Prečo si prišiel v tej neuveritelnej zime pešo? a kde maš to nove auto?"

Ešte som ho ani nezabehol a hned do servisu. A ked mi to budu opravovať 3 tyždne, tak to im podakujem. Zavolam im nech si ten odpor objednaju a potom na počkanie vymenia, alebo takto to v Renault nefunguje? Mam volať Renault Assistence alebo isť s tym do servisu?

vykecal som sa a už som kludnejsi :)
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe 96 kW/130 k Dynamique - Modra Extreme

Gilgameš
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 10, 2010 23:18

Příspěvek od Gilgameš » ned bře 14, 2010 11:10

simply: Určitě zavolej Renault assistance, že ti nefunguje klima a že máš zamlžený sklo (auto je díky tomu nepojízdné) odtáhnou ti ho a měli by ti dát náhradní (já měl náhradní auto zdarma). Pokud dojedeš do servisu tak je auto pojízdné a budeš s tim mít trable jako ostatní co to tady na fóru psali. Je to nový auto tak ať se Renault stará.
Megan GT III, 2,0 TCe, Privilege, 12/2009

Uživatelský avatar
simply
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 27, 2010 08:46

Příspěvek od simply » ned bře 14, 2010 13:39

Tak som volal Renault Assitence. Zajtra si pridu po neho a donesu nahradne vozidlo. Som zvedavy ako dlho to budu riešiť. Dik za informacie
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe 96 kW/130 k Dynamique - Modra Extreme

coltcha
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: sob pro 26, 2009 21:27

Příspěvek od coltcha » ned bře 14, 2010 20:51

trosku OT, ale ten dotaz k ty sluzbe Renault Assistance - ta plati po dobu zaruky? platí vůbec pro každé nové auto?? Není to přípatková služba?? Ted koukám na stránky Renaultu a píšou tam že při koupi vozu bych měl dostat nějakou zákaznickou kartu. Já nic takového nedostal...
Renault Megane III Grandtour 1.6, Expression, tmavě šedá

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Příspěvek od jozicoupe » ned bře 14, 2010 21:00

Renault assistance platí po dobu záruky.Kartičky už asi nikde nedávajú.Stačí potvrdená servisná knižka a hlavne VIN číslo.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
simply
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: sob úno 27, 2010 08:46

Příspěvek od simply » pon bře 15, 2010 17:59

Auto už je zo servisu doma. (funkčne)

Tak to cele zhrniem:
V sobotu rano idem do firmy. Sčasti som odmietol sneh a pri stieračoch niečo ostalo. Večer idem z firmy a ventilator už nefungoval. Predpokladam že sa sneh pri jazde roztopil a voda zašla tam kde namala.V nedelu na obed som po vašom odporučani volal do Renault Assistance. Slečne som vysvetlil že autom sa jazdiť neda a bez problemov sme sa dohodli že v pondelok rano o 8:00 pride firma auto odtiahnuť do servisu v Poprade (cca 16km) a že mi vedia ponuknuť nahradne auto triedy B, asi to bude VW Polo. Odtahovka a požičovna ma ešte v nedelu kontaktovala a dohodla si miesto a presný termin prebratia. Teda dnes v pondelok o 8:00 obidvaja prišli. Chlapik doniesol VW Polo a odviezol som ho do nakupneho centra a potom s druhym chlapikom sme naložili auto. Auto sa požičiava na max. 3 dni a za dalsie dni sa už plati. A tu to začina byť zaujimave. O necele 4 hodiny my chlapik z Renaultu Popradu vola že auto mam hotove a možem sa po neho zastaviť. Cakal som že sa s tym budu natahovať týžden a ja budem musieť ešte vytiahnuť Feliciu na zvyšne dni. Tak teda som zobral fotra a že ideme po auto a naspäť pojdeme z dvomi. Prideme tam, ochotny servisak vysvetlil problem, jednalo sa o ten problemovy odpor ventilátora. Nedostal som z neho či to iba vyčistili a resetli počítač alebo menili odpor za novy už bezproblemovy kus. Povedal že už mali presne taky isty problem. Po otázke či sa to ešte može stať, odpovedal "Nemalo by sa už" :D. Cestou naspäť mi už volal chlapik u Renault Assistance, že zistil že auto som si už vyzdvyhol a spytal sa či ešte budem zapožičane auto potrebovať a kedy by som ho vedel odovzdať. Dohodli sme sa na zajtra (utorok) o 8:00 na tom istom mieste kde som ho prebral. Dotankujem ten 1-2l čo som spotreboval a hotovo. Do servisnej knižky nezapisali nič, len vystavili zákazkový list v ktorom je napisane už opravovali nefunkčný ventilátor.

Renault Assistance hodnotim na 1*, boli ochotny, ustretovy. Volali mi naspať celkom asi 8 krat na dohodnutie terminov. Taktiež v pohode bol aj Autoservis v Poprade aj ked na tomto fore nema dobre hodnotenia.

ešte raz diky za rady, pomohli mi.
Renault Megane III Grandtour 1,4 TCe 96 kW/130 k Dynamique - Modra Extreme

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od rousini » pon bře 15, 2010 18:08

Jo, to je solidní jednání.
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

Uživatelský avatar
rom007
Experienced member
Příspěvky: 516
Registrován: stř zář 16, 2009 12:38

Příspěvek od rom007 » pon bře 15, 2010 22:49

To rad ctu, solidni.
Pujcoval jsem si jednou nahradni auto z povineho ruceni vinika nehody ("obet" nehody na oprave s poskrabanym lakem VW Polo, pujcene nahradni vozidlo Fobia) a uz bych to vickrat neudelal, bylo s tim spoustu papirovani a telefonovani kdybych to vedel dopredu jezdil sem radsi ty tri dny s felicii
Captur 0.9 TCe

Renault - nejlepší auta na světě!

ex Grand Scenic II 1.9 dci 130k
ex Megane III Grandtour LPG 1.6 16V 110k Dynamique Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů