Megane 3 1.9 dci náhlý únik oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pavel210
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 12, 2022 17:41

Megane 3 1.9 dci náhlý únik oleje

Příspěvek od pavel210 » čtv bře 07, 2024 00:04

Ahojte, na mém Meganu 3 1.9 dci, r.v. 2012, najeto 195 Tkm. Dá se říct že s ničeho nic začal od někama celkem razantně vytékat motorový olej. Auto vlastním 2 roky a žádné úniky jsem doposud nezaznamenal, motor byl vždy ze spodu dá se říct suchý, když jsem byl vlezený pod autem. Teď při poslední jízdě asi 200 km, se mi po cestě domů rozsvítila kontrolka oleje a do rána byla pod autem kaluž oleje. Auto jelo zcela bez problémů. Dolél jsem necelý litr a půl oleje, abych s tým přejel na dílnu a podíval se co se stalo, ovšem zatím jsem na nic nepřišel. Po příjezdu olej zas trochu vytékal, ale nic hrozného. Otřel jsem celý motor, nastartoval, když to běželo nějakou dobu na volnoběh s nikama nic nevytěkalo. Takové ty základní věci jsem prohlédl, ale od filtru oleje to není, ze strany od rozvodů taktéž ne, ze spodku motoru kolem vany všechno těsní. Vrch motoru je taky OK. Šel jsem to projet, abych motor zahřál na provozní teplotu a poté zas začal motor trochu unikat. Ovšem je to někde ze středu motoru kde není pořádně nic vidět, ale motor je od oleje dá se říct ze předu i zezadu, ale nejvíc to unikalo někde ze předu ( ze strany od předního nárazníku). Bojím se těsnění pod hlavou, nebo že s blokem motoru by mohlo něco být, ale chladící kapalina nikdy neubývala a v nádržce od chladící, žádné stopy po oleji nejsou, motor také nijak nekouří že by spaloval co by neměl. Co mě přijde zvláštní, tak jak jsem sundal kryt motoru ze spodu, tak vypadla nějaká ulomená jako kdyby plastová zátka. O víkendu mám v plánu motor ze předu trochu očesat, aby tam šlo něco vidět. Ještě jsem se někde dočetl, že bych měl zkontrolovat odvětrání klikové skříně, pokud nefunguje správně, může se tam při jízdě vytvořit vyšší tlak a pak se olej tlačí ven. Toho tlaku oleje se trochu bojím, protože je zvláštní že vrchní kryt motoru byl takový ofoukaný od oleje, kolem místa kudy se leje olej do motoru. Co se mi zdá, že nebývalo a přijde mi divné že ten motor je od oleje ze předu i zezadu. Jinak mě nic moc nenapadá.. Nemáte někdo náhodou podobnou zkušenost, nebo tip na co se zaměřit odkud by to mohlo unikat ? Moc děkuji

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů