Výměna reproduktoru Megane III Limited

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
djpetkva
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 25, 2017 12:20
Bydliště: Třinec

Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od djpetkva » sob úno 24, 2024 10:47

Zdravím vás,
měnil už někdo originál reproduktory ve dveřích? Jedná se mi totiž o to, aby tam pasovaly kvůli hloubce,šířce atd. Hlavně aby potom šel nasadit tapecírung. Pokud má někdo přímo odkazy na konkrétní typ repro, budu moc rád. Chci dveře odhlučnit a pořídit nějaké lepší audio.
Renault Master IV 2022, 2.3dci 120kw, valník, isotermická nástavba. 66 000km
Renault Megane III grandtour 2015, 1.5dci, 81kw, 59 271km - chip 96kw
Hyundai Getz 1.4 LPG - prodáno

Uživatelský avatar
Epic fail
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte bře 15, 2022 09:52
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od Epic fail » pon úno 26, 2024 20:15

Problém Meganu III spočívá v tom, že jeho 13" repraky jsou jakoby uvnitř roury čalounění a jsou blízko k mřížce. Tedy, není to špatně samo o sobě, protože, jak říkám, repraky jsou blízko k mřížce (čímž se skoro eliminuje vliv té roury na zvuk), ale tím pádem, nedáte tem větší reprak, který nevejde dovnitř roury. Ano, můžete tam dát 16", ale bude před rourou, takže basy budou lepší, ale středy budou jako z prdele. Takže jediná možnost — dat tam lepši 13", ale o moc lepší to nebude.
Mégane III ph3 1,6dCi R9M Limited

djpetkva
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 25, 2017 12:20
Bydliště: Třinec

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od djpetkva » pon úno 26, 2024 22:40

Epic fail píše:
pon úno 26, 2024 20:15
Problém Meganu III spočívá v tom, že jeho 13" repraky jsou jakoby uvnitř roury čalounění a jsou blízko k mřížce. Tedy, není to špatně samo o sobě, protože, jak říkám, repraky jsou blízko k mřížce (čímž se skoro eliminuje vliv té roury na zvuk), ale tím pádem, nedáte tem větší reprak, který nevejde dovnitř roury. Ano, můžete tam dát 16", ale bude před rourou, takže basy budou lepší, ale středy budou jako z prdele. Takže jediná možnost — dat tam lepši 13", ale o moc lepší to nebude.
Díky za odpověď. Trochu jsem bádal a na stránkách Ahifi jsem našel konečně řešení. Prodávají komplet set na toto auto. MDF redukce, reproduktory, redukci k zapojení na originální konektor + tlumení vnějšího zvuku, vibrací apod. Podle recenzí to hraje o dost lépe. Takže zkusím udělat to podle jejich návodů a uvidíme. Není to zas tak velkej ranec peněz, tak uvidíme. Jen to budu dělat až bude venku tepleji. Aby mě netlačil čas. Prozatím jsem měřil hluk za jízdy a vychází to cca na 70dB. Tak uvidím kolik to udělá po vytlumení dveří.
Renault Master IV 2022, 2.3dci 120kw, valník, isotermická nástavba. 66 000km
Renault Megane III grandtour 2015, 1.5dci, 81kw, 59 271km - chip 96kw
Hyundai Getz 1.4 LPG - prodáno

Uživatelský avatar
Epic fail
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte bře 15, 2022 09:52
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od Epic fail » stř úno 28, 2024 12:59

Pošlete mi prosím odkaz. Možná i veřejně, protože podobných dotazů od vlastníků MIII je dost a pokud to opravdu hraje lepe, tak mnozí budou vděční. Případně, název sestavy, pod kterým se to dá dohledat na Ahifi.
Mégane III ph3 1,6dCi R9M Limited

djpetkva
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 25, 2017 12:20
Bydliště: Třinec

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od djpetkva » čtv úno 29, 2024 19:08

Epic fail píše:
stř úno 28, 2024 12:59
Pošlete mi prosím odkaz. Možná i veřejně, protože podobných dotazů od vlastníků MIII je dost a pokud to opravdu hraje lepe, tak mnozí budou vděční. Případně, název sestavy, pod kterým se to dá dohledat na Ahifi.
Odkaz zde:
https://www.ahifi.cz/reproduktory-do-renault-megane-3/
Jen jsem jim teď psal dotaz. Protože před pár dny doporučovali reproduktory 165mm i měli fotky z realizace zákazníkovi. Teď už ale nabízí pouze 130mm. Tak nevím proč. Zjišťuji.
Renault Master IV 2022, 2.3dci 120kw, valník, isotermická nástavba. 66 000km
Renault Megane III grandtour 2015, 1.5dci, 81kw, 59 271km - chip 96kw
Hyundai Getz 1.4 LPG - prodáno

Uživatelský avatar
Epic fail
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte bře 15, 2022 09:52
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od Epic fail » pát bře 01, 2024 11:55

No, tak pokud pošlou fotky realizace se 165mm, tak by to bylo úplně supr, hned bych poprosil o jejích nasdíleni. :ole: Protože ono… 135 za 135 asi velký rozdíl nebude. Pří dostatečném objemu ozvučnici (což je náš případ, já bych tipoval, že min. 50 litrů v naších dveřích mít budeme) plocha repraku je zásadní. Jediné, čeho se trochu obávám je to, že 165mm reprak bude v podstatě před "tunelem" čalounění, což zvuku (hlavně středám) asi moc neprospěje :wink:
Mégane III ph3 1,6dCi R9M Limited

djpetkva
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: sob lis 25, 2017 12:20
Bydliště: Třinec

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od djpetkva » pát bře 08, 2024 13:57

Zdarec, tak jsem už dostal odpověď na výměnu reproduktorů :
"Dobrý den Vážený zákazníku. 165mm reproduktory se do vašeho vozu dají osadit. Problém je ale v tom, že je nutné udělat větší otvor do dveří, aby prošel magnet větších reproduktorů. U 130mm tato úprava není nutná."
Nemá někdo náhodou rozebrané dveře i s reproduktorem? Aby změřil tu díru na magnet?
Jinak fotky z realizace jsou u nich na webu
https://www.ahifi.cz/renault-megane-mon ... ktoru.html
Tam ale nepsali nic o zvětšování díry. Takže si myslím, že záleží dle reproduktoru, jak mají velký magnet. Až se trochu oteplí, tak na to hupsnu. Objednám prvně ty 165mm repráky a zkusím je tam nějak narvat. Pokud to nepůjde, vrátím je a koupím 130mm. Ale jak se říká, co se nevleze, to se vtlačí!!! :D Žádná díra není natolik malá, aby to tam nevlezlo :mrgreen:
Renault Master IV 2022, 2.3dci 120kw, valník, isotermická nástavba. 66 000km
Renault Megane III grandtour 2015, 1.5dci, 81kw, 59 271km - chip 96kw
Hyundai Getz 1.4 LPG - prodáno

Uživatelský avatar
Epic fail
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: úte bře 15, 2022 09:52
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna reproduktoru Megane III Limited

Příspěvek od Epic fail » úte bře 12, 2024 09:26

No, je to přesně to, co se mi nelibí, že reprak bude "za" tunelem čalounění, což může mít negativní účinek na středy. Je pravda, že ten "tunel" je pouze 5cm, takže "může, ale nemusí".
Nicmeně, jsem zvědavý na Vaší realizací :wink:
Mégane III ph3 1,6dCi R9M Limited

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů