Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Denis34
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2022 20:31

Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Denis34 » úte úno 08, 2022 20:33

Ahojte,
chcel by som Vás poprosiť o pomoc, či mi viete poradiť. Mám renault megane 3 HB, r.v. 2009, benzín 74kw.
Keď som točil s kolieskom zo studenej teploty na teplú, niečo prasklo a vypadla mi k nohám zlomená časť (prikladám foto).
Odvtedy neviem nastaviť teplotu a v aute mám aktuálne iba zimu. Neviem bohužiaľ odkiaľ konkrétne to je, mal som už rozobratú prístrojovku, vybral som aj celý panel vykurovania, no nenašiel som tam nič. Na internete som našiel video, kde menili žiarovku v tomto panely, no nevidel som tam nič rozdielne oproti môjmu a nevidel som tam ani podobnú súčiastku.

Za každú pomoc veľmi ďakujem !

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Renaulťák » stř úno 09, 2022 12:49

Foto se ti asi nepodarilo prilozit.
Ovladani klapky je mechanicky lankem. Kdyz jsi to mel rozebrane a pri otaceni kolecka otaci i raminko a hejba s lankem, tak je ovladac OK. Predpokladam, ze by jsi si vsiml, ze je kulicka lanka nebo bovden vyskocene. Pak nejspis neco ruplo az u klapky topeni. Bud drzak bovdenu, nebo lanka. Teoreticky je mozne, ze neco ruplo na prevodu na paku. Predpokladam, ze tam bude nejaky ozubeny prevod.
Pokud je ulomek bily, povolil bovden, nebo neco na osce paky, pripadne ozubeni kolecka. . Pokud modry, nema jak drzet lanko, nebo je v kelu ozubeni na pace.. Topeni bude nejspis komplet z cernych plastu.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Denis34
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2022 20:31

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Denis34 » stř úno 09, 2022 18:58


Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Renaulťák » čtv úno 10, 2022 10:03

Podle fotek je videt, ze je to cast, kde je zachycena kulicka lanka. Telo topeni je sice cerne, ale ovladaci paka bila. Vypada na ulomene, ne pouze vypadnute. Takze do Renaultu zjistit jestli to je, jako nahradni dil.
Neco takoveho, jak je na tomto i kdyz to nemi MIII. Bude to podobne. https://www.sbazar.cz/MartinII/detail/5 ... -ii-scenic
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Denis34
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2022 20:31

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Denis34 » čtv úno 10, 2022 10:13

Ďakujem, viete mi prosím poradiť, o ktorú časť vykurovania ide, teda určite by mi pomohol najviac návod, lebo mi nerobí problém to rozobrať. Bohužiaľ neviem čo mám rozoberať a kde to hľadať.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1318
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Renaulťák » čtv úno 10, 2022 20:09

K MIII nemam opravarensky manual a nastesti jsem se v nem ani nemusel hrabat. Ja mam automat, tak zadne lanka.
Na 90% bych to hledal na leve strane.
Nevim, jestli se tam da hmatnout bez rozeberani, aby jsi zjistil kde to je. Mozna staci vytrhnout ten trojuhelnikovy plast vedle padalu a detskou ruckou se da nahmatnout na lanka, mozna i na paky. Prodejce dilu by ti mohl ukazat v katalogu, kde to opravdu je.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Denis34
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2022 20:31

Re: Manuálne kúrenie, nefunguje nastavovanie teploty

Příspěvek od Denis34 » ned črc 17, 2022 15:12

Našiel som a vybral z auta ten diel. Je aj na tom odkaze, čo ste posielali.

Problém je, že neviem teraz zohnať náhradný diel, vie niekto pomôct kľudne aj z ČR alebo Poľska?

Písal som aj do PMJ do Čiech ale tam nemali.
Samostatne ten diel asi nezoženiem a budem musieť kúpiť celý ten kus vykurovania. Určite to ale chcem zohnať z nejakého vrakáča, lebo originál celý kus predávaju v renaulte za 1000eur.

Foto dielu:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... YLsjzV0K42

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti