Cukání a plynulost jízdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
veczi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 10, 2019 20:50

Cukání a plynulost jízdy

Příspěvek od veczi » čtv říj 22, 2020 14:03

Ahoj,
pořídil jsem si Megana Coupe 2008 1.6 16V. Od začátku mám pocit, že auto nejede tak úplně plynule a příjemně jak bych chtěl. Nejdříve jsem si myslel, že je to o zvyku, ale už to auto mám 5 měsíců. Stává se že když jedu musím ho víc držet pod plynem jinak jdou otáčky dost rychle dolů a nejedu, takže je to trošku jak na houpačce. Když řadím tak mi na vteřinu jakoby spadne výkon a až pak když tomu více dupnu tak se rozjíždí, ale je tam takove nepříjemné cuknutí. Je to hrozně otravné. Až se dostanu na 4ku tak najednou je klid a vše jede příjemně jak má a nic necuká, plyn je v pohodě. Taky jsem si vysledoval, že když je teď ráno chladněji, tak je to v pořádku. Občas, ale opravdu jednou třeba za týden se mi stane, že auto nenaskočí a naskočí až na druhý pokus - nic hrozného, ale druhé auto co má taky startovací čudlík to ještě za dva roky neudělalo. Můj popis je lajcký a za to se omlouvám, nevím jak to přesně popsat. Měl někdy někdo problém s plynulostí jízdy s cukáním atd.?
Děkuji

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Cukání a plynulost jízdy

Příspěvek od zdeno255 » čtv říj 22, 2020 19:30

Sviečky si kedy menil?

veczi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 10, 2019 20:50

Re: Cukání a plynulost jízdy

Příspěvek od veczi » pát říj 23, 2020 08:41

Jeste jsem nemenil, mam prave podezreni, ze by to mohly byt ty svicky. Napadlo me, jestli to nemuze byt jeste neco jineho co bych nedokazal vymenit.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Cukání a plynulost jízdy

Příspěvek od zdeno255 » pát říj 23, 2020 22:09

A prečo najskôr nevymeníš? To je prvé čo skúsim. Ako máme vedieť kedy si čo menil? Môžu to byť sviečky, cievky, palivo

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů