Servisní prohlídky - seznam úkonů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
FIP
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: sob říj 15, 2011 21:49

Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od FIP » ned črc 19, 2020 15:09

Ahoj Všem,
nemáte někdo odkaz na seznam servisních úkonů při servisních prohlídkách?
Kdysi to bývalo vzadu v servisní knížce.
Mám Megana III 1,2 TCE a v servisní knížce to už není.
Hledal jsem, jestli to tu už náhodou někdo neřešil ale nenašel jsem.
Končí mi záruka na auto a tím pádem už nechci v Renault servise přeplácet to, co si můžu udělat sám
a nebo co můžu odložit.
Předem děkuji.
_________________________
Megane III 1,2 TCE, 85 kW Limited

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od kadliiik » pon črc 20, 2020 09:19

V Renaultu ti na požádání vyjedou dle tvého VIN celý servisní plán a jednotlivé úkony. Jinak už se k tomu dneska snad ani dostat nedá, ani v My Renault už to není.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od kadliiik » pát črc 24, 2020 09:12

Tak jsem náhodou objevil, kde lze získat servisní plán - lze si stáhnout pdf z R-shopu. Nesmí se na to jít ale nijak logicky, protože je to dobře schované. Takže na stránkách R-shopu (https://eshop.renault.cz/) je potřeba rozkliknout nějakou položku, třeba "Údržba". Na levé straně je potřeba vybrat nějakého prodejce a vložit VIN a uložit. Kromě toho, že se vygeneruje nějaká cenová nabídka, se v levé části dole objeví i "Harmonogram prohlídek vašeho vozidla" a pod ním odkaz na stažení pdf. Je tam vše přehledně rozepsané.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od zdeno255 » pát črc 24, 2020 16:45

Kontrola osvetlenia (spiatočka, osvetlenie ŠPZ a pod), skiel (praskliny a pod) ostrekovače, stierače, kontrola zariadení ako napr. sťahovania okien, zrkadlá, funkčnosť klimatizácie a pod., kontrola karosérie, kontrola podvozku (tlmiče, korózia, poškodenia a pod.), kontrola bŕzd (vizuálna), kontrola zavesenia (čapy, riahla ich vôle a pod), ,kontrola výfuku, pneumatík, kontrola tlaku v pneu, dezén, kontrola elektroinštalácie (napr el.na ťažné a pod), kontrola tesnosti na únik kvapalín, doplnenie alebo výmena prevádzkových kvapalín (oleje, brzd. kvapalina-bod varu, kvapalina do ostrekovačov, chliaca kvap-bod tuhnutia) diagnostika
A možno som ešte niečo zabudol. Potom podľa toho či je treba aj výmenu prevádzkových kvapalín a filtrov (záleží od km)

Uživatelský avatar
bobMegane
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát bře 09, 2018 13:19
Bydliště: Beskydy

Re: Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od bobMegane » stř lis 04, 2020 10:10

kadliiik píše:
pát črc 24, 2020 09:12
Tak jsem náhodou objevil, kde lze získat servisní plán - lze si stáhnout pdf z R-shopu. Nesmí se na to jít ale nijak logicky, protože je to dobře schované. Takže na stránkách R-shopu (https://eshop.renault.cz/) je potřeba rozkliknout nějakou položku, třeba "Údržba". Na levé straně je potřeba vybrat nějakého prodejce a vložit VIN a uložit. Kromě toho, že se vygeneruje nějaká cenová nabídka, se v levé části dole objeví i "Harmonogram prohlídek vašeho vozidla" a pod ním odkaz na stažení pdf. Je tam vše přehledně rozepsané.
Díky moc hodí se! Kurnik mě to dalo do nabídek jakýsi olej Morito, neznám :-), dávám Elf :-)
Megane III Grandtour 1.6 74kw
Rapid Spaceback 1.2 TSI
SX4 4x4 1.6 VVT

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5792
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Servisní prohlídky - seznam úkonů

Příspěvek od kotasekh » stř lis 04, 2020 16:48

Motrio je levnejsi nahrada originalnich dilu pro auta starsi 5+ let.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů