Boucháním od podvozku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
SvajaKV
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 30, 2019 16:54

Boucháním od podvozku

Příspěvek od SvajaKV » čtv kvě 30, 2019 17:13

Ahoj lidi mám problém. Mám Megana 3 krátká verze, 2011, 1,6 benzín 81kw. 112000 km.
Loni začalo auto na nerovnostech poskakovat a jakoby pri jízdě mělo tendenci se houpat. Na internetu jsem zjistil, že u tehle aut jsou problémy s rameny, dal jsem to mechanikovy a ten nic neobjevil. Při prezouvani na zimaky v listopadu jsem pomocí baterky objevil, že na silentblocich na remenech jsou praskliny, fajn tak jsem vyměnil komplet ramena i s čepy. Problém byl stále stejný, někdo mi řekl, že renault používá tlumiče Kyb a že žádná sláva, tak jsem objednal tlumiče Sachs i uložení Lemforder komplet výměna a k tomu nové tyčky stabilizatoru. Vyndal jsem tlumiče a staré sli rukou lehce stlačit a nahoru nešly vůbec. Potom sem vyměnil i zadní tlumiče taky sli lehce dolů. Auto stále poskakuje už míň, když prejedu nějakou nerovnost je slyšet rána menší a jako by mám pocit, že kolo odskočí do strany. Jsem vyměnil i čepy řízení. Furt stejne, mám za to, že od novoty to auto tak neposkakovalo, ani to nebyly takové rány. Teď mi někdo řekl, že když se mění tlumiče, tak se mají měnit i pružiny druhý mechanik pokud nejsou uhnile, orezle tak žeto je zbytečné. A ještě mi poradily, že mám vyměnit silentblok u stabilizační tyče. Jenže když za ní lomcuji rukou tak vypadá pevně. Nevím jestli nemám vyměnit ty pružiny. Jestli to není zbytečně, protože když pustím hlasiteji radio tak to není slyšet. Jde mi o to jestli to nejsou vyhozené peníze. Vyloženě když lomcuji za kapotu tak auto drží. Nebo jen ty silentbloky u stabilizatoru. Nebo měl by někdo nějakou radu návrh?

SvajaKV
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 30, 2019 16:54

Re: Boucháním od podvozku

Příspěvek od SvajaKV » pát kvě 31, 2019 07:14

Ještě postřeh, kdyz jsem včera jel bez rádia a klimatizace tak přes urcite vymoly bylo slyšet cinkani, při rozjezdu jsem postřehl takové skubnuti a bouchnuti.

Drenty
Junior member
Příspěvky: 151
Registrován: sob zář 14, 2013 13:16
Bydliště: Brno

Re: Boucháním od podvozku

Příspěvek od Drenty » pon čer 03, 2019 21:38

Měnit pružiny když se mění tlumiče, větší blbost sem neslyšel a ještě při takovém nájezdu který máš. Pokud pružiny nejsou prasklé nebo zhnilé nech je tam. Co vím tak se často lidem vlnila a odskakovala od silnice prdel za to mohly často uložení zadní nápravy, ale v tvém případě je to na předku. Pokud stabilizátor v uložení vyloženě nelítá volně, a je pevný je uložení dobré. Už toho na předku moc není, já bych zkusil udělat geometrii co zjistí, pokud nic tak zajet na stk a nechat protřepat kola jestli něco nezjistí. Homokineťáky jsou v pohodě?
Renault Megane III Grandtour 2.0 dci 118 kW GT
Renault Megane II Grandtour 2.0 dCi 110 kW
Renault Megane II Grandtour 1.9 dCi 88 kW
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 83 kW
Renault Laguna II Grandtour 1.9 dCi 88 kW

hopel
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát čer 21, 2019 19:54

Re: Boucháním od podvozku

Příspěvek od hopel » čtv čer 27, 2019 11:46

A nemáš náhodou niekde na podvozku zaseknutého cyklistu? :)

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Boucháním od podvozku

Příspěvek od Bravomv » čtv čer 27, 2019 16:10

Těch příčin bouchání může být samozřejmě víc a diagnostikovat to od počítače nelze. Mohlo by to být špatné horní uložení předních tlumičů.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů