Nepravidelne zlé štartovanie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
DenisRenault
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 23, 2019 17:19

Nepravidelne zlé štartovanie

Příspěvek od DenisRenault » úte dub 23, 2019 17:54

Zdravím páni! Na úvod by som chcel povedať že som strašne technicky antitalent, takže ak niečo dôležité vynechám alebo miestami nebudem rozumieť vašej reči, majte somnou prosím trpezlivosť :roll:

Mám Renault Megane III 1.6 16v Benzín 74kw, r. v 2010, 125 xxx km.
Ide o to že auto zle štartuje, je úplne jedno či je teplo alebo zima, proste niekedy naštartuje úplne normálne a niekedy točí ten štartér aj 10 sekúnd kým chytí (chytí vždy) ale niekedy točí o trochu dlhšie, niekedy točí hrozne dlho, ak to štartovanie preruším opätovným stlačením tlačítka tak v tom momente chytí, ale úplne divne, chraplavo, choro, potichu - potom stačí vypnúť a zapnúť motor a už naštartuje normálne, a aj motor má normálny zvuk. Ak už raz naštartuje, tak potom môžem X krát po sebe vypnúť a zapnúť motor a naštartuje pekne, hladko a hneď. Potom znova stačí nechať napríklad 10 minút auto nenastartovane a už môže ale nemusí mať problém naštartovať.


Ak má auto niekedy jeden z tých dlhších štartov, tak výnimočne (cca 3x do mesiaca) chvíľu po štarte začne blikať oranžová kontrolka motora, a cítim cukanie v plynovom pedály a auto má problém s akceleraciou a celkovo s výkonom - následne stačí vypnúť a zapnúť motor a auto naštartuje jak nové, kontrolka zmizne a ide úplne hladko.

Výnimočne je pri dlhom štartovaní cítiť aj silný smrad benzínu a ide jemný dym z výfuku.

Servisák vymenil sviečky, vyčistil trisky ( alebo vstrekovače, už si nepamatam :roll: ), vymenil benzinové čerpadlo, nejakú benzínovú sieťku alebo take niečo a už nevie čo by to mohlo byť.

Keď som bol prvý krat uňho s týmto problémom, diagnostika vyhodila chybu neviem kolkateho valca, ale keď som tam bol znova tak mu už nevyhodilo nič, aj cez to že ta kontrolka blikala znova.

Snáď som to napisal zrozumiteľne a nie moc chaoticky, a niekto bude mať nejaký poznatok, poprípade podobnú skúsenosť.

Ďakujem veľmi pekne zatiaľ.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Nepravidelne zlé štartovanie

Příspěvek od zdeno255 » úte dub 23, 2019 23:45

Treba ísť niekde kde majú Clip a vedia s tým aj robiť.

Lubo NDCA
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 16, 2009 21:14
Bydliště: Nova Dubnica

Re: Nepravidelne zlé štartovanie

Příspěvek od Lubo NDCA » sob kvě 02, 2020 18:46

Ako sa to podarilo vyriešiť, prípadne stalo sa to niekomu ešte a čo pomohlo? Ja mám presne tento problém teraz na 1.6 74kW - batéria ok, sviečky ok, klapka čistá, vahovy senzor vyčistený, ale auto robí presne to čo Denisovi.

OPRAVENE- Diagnostika ukazovala na vadnú štartovaciu cievku. Výmena všetkých 4 nemala žiadny efekt. V servise potom išli po palivom čerpadle, lebo zasunutie a vytiahnutie karty pred štartom a tým aj "natahanie" benzínu umožnilo aj keď komplikované ale naštartovanie, tam našli zničené nejaké tesnenie, vymenili, zlepšilo sa to ale ešte stále nie 100%. Následne vymenili celé čerpadlo a všetko je ok.
Megane III 1,6 Authentique

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů