Megane III GT 2.0 DCi, 118kW - vibrace, bzuceni po vypnuti motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Zakoush
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 08, 2018 17:34

Megane III GT 2.0 DCi, 118kW - vibrace, bzuceni po vypnuti motoru

Příspěvek od Zakoush » čtv lis 08, 2018 18:49

Dobry den,

nedavno jsem koupil Megana III GT 2.0DCi, 118kW, r.v 2010, najeto ted cca 182tis km. Delal jsem vetsi servis, kde se menily brzdy (predek i zadek), filtry, olej (Mobil 5W30), Stabilizatory predni napravy, Nemrznouci kapalina, brzdova kapalina a delana geometrie.

Ze servisu jsem odjel, auto jelo krasne, vse v pohode. Dnes odpoledne jsem nastartoval a motor dosti vibroval, ze to slo celkem znatelne citit v interieru, vcetne sedacek. Stejne tak to bylo i pri volnobehu behem jizdy. Jakmile jsem dojel do cile a po chvili vypl motor, vsiml jsem si, ze pod kapotou neco bzuci (jako elektrika) a dost nahlas. Vychazi to z prave strany, ale jine bzuceni je vleve strane nahore (u kapaliny). Prikladam video, kde jsem zvuky natocil. Pri jizde zpet bylo vse opet v pohode, jelo se fajn a po vypnuti bylo bzuceni uplne mirne, takze jsem to vic neresil.

Video ZDE: https://youtu.be/TYuAqV98IYI

Nevi tu nekdo, co by to mohlo byt? Myslite, ze je to neco co mam vic resit? Za cca mesic jsem to nezaregistroval, az dnes. V servise (P.Divis v Brne) mi rekli, ze je potreba vymenit jeste nejaka klapka v motoru, diky ktere se spravne zahriva motor nebo predehrivac, ze je nejaka vychozena. Jinak by se zanesl filtr pevnych castic a bylo by zle.

Dekuju za kazde info.

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Megane III GT 2.0 DCi, 118kW - vibrace, bzuceni po vypnuti motoru

Příspěvek od EfineSS » ned lis 11, 2018 16:16

Takhle po vypnutí píská většina motorů, včetně mého. Elektronika je ještě chvilku po vypnutí motoru aktivní. Většinou jde ještě slyšet škrticí klapka na sání - pravidelné cvakání. Jestli je to ono - to co máš dle servisu špatný, těžko říct. To druhý hučení by mohlo být ještě oběhové čerpadlo na vodu, pokud ho tam máš.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Zakoush
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 08, 2018 17:34

Re: Megane III GT 2.0 DCi, 118kW - vibrace, bzuceni po vypnuti motoru

Příspěvek od Zakoush » ned lis 11, 2018 17:22

Moc ti dekuju za odpoved. Od te doby to tolik nedelalo, pristi tyden tu klapku budu menit, vcetne kontroly nejakych casti, tak snad to bude ok. Mechos mi rikal, ze to muze delat i ta klapka prave. Tak snad.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti