Uvolneny privod paliva

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
xmsi
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 24, 2005 08:32
Bydliště: Plzen

Uvolneny privod paliva

Příspěvek od xmsi » ned led 21, 2018 21:56

Ahoj, dneska se mi stala porucha, uz jsem ujel cca 100km a kdyz jsem se v jednom kopecku jal predjizdet auto prede mnou, vyjizdel jsem z vesnice za 3 a tocil to pravda az k 100km/h, coz ale neni zas tolik otacek, a najednou doslo k prudkymu poklesu tahu motoru, silnemu zapachu benzinu, proste konec jizdy... Auto jsem nasmeroval ke krajnici, nouzova svetla, zabrzdit, rucka, vytahnout klicky a rychle pryc od auta...

Po par minutach jsem se odvazil podivat pod haupnu, nic nehorelo, nekourilo. No a z te hadicky oznacene sipkou vytekal benzin, normalne sla zase nasadit, pak uz nic nevytekalo. Zavolal jsem odtahovku, rano se sejdem v autorizovanem servisu.

Je tohle normalni ze se uvolni toto, podle me privod benzinu, ale nevim. Auto je vyroba 2011 a najeto 55.000Kc, opecovano, pravidelny servis, loni vymena rozvodu, Megane III 1.6 100k

Uvitam i postrehy pro diskuzi se servisem. Auto mam 6 1/2 roku, zrejme ani nic na zaruku neuhadam. Jeste jedna vec, auto mam u odtahovky na parkovisti, cekal jsem nejaky formalnejsi predavaci protokol, v jakem stavu auto prevzali a tak, ale mam jen datum misto a zpusob reseni poruchy. Sve auto mam rad, a ted je pres noc nekde, kde o nem nemam prehled. Rano mi ho dovezou do servisu, ale tohle mam na domluve s ridicem, prijde mi to takove neformalni, jake mate zkusenosti s odtahem Vy? Dekuji vsem za odpo.
kulihrasek,
Megan Grandtour 1.6 100k Advantage, 2011+, 14.000km, cca 7l/100km

xmsi
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 24, 2005 08:32
Bydliště: Plzen

Re: Uvolneny privod paliva

Příspěvek od xmsi » ned led 21, 2018 23:27

Sorry obrazek nejde vlozit a to ma 10KB, pry je moc velky, tak nevim...
kulihrasek,
Megan Grandtour 1.6 100k Advantage, 2011+, 14.000km, cca 7l/100km

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Uvolneny privod paliva

Příspěvek od benytrans » pon led 22, 2018 04:07

Zkusenosti s odtahem? :-D Auto s rozborenym predkem, nefunkcnimi brzdami (dodavka) a "tak snad si na to najedete sam, nebudu to natahovat"... U servisu opet sam scouvat, jako predavaci protokol jsem mu podepsal bianco protokol o nehode a bylo :-D Byly 3 hodiny rano, minus pet a sok po nehode udelal sve, nakonec jsem to jeste po sjezdu oprel o betonovy kvetinac se skodou dalsich 50 000,- na havarijku...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Uvolneny privod paliva

Příspěvek od milan.maly » stř led 24, 2018 15:20

Kedysi sa mi omylom podarilo sposobit rovnaku chybu na Thalii 1,4 16V. Pri pokuse precistit v motore vsetky konektory som omylom vytiahol aj hadicku privodu benzinu do motora. Samozrejme som ju hned zasunul naspat, ale rychlospojka nedocvakla poriadne.
Auto nastartovalo, rozbehlo sa, presiel som cca 300m a zrazu motor bez tahu, zapach benzinu. Odstavil som v meste pri kraji cesty, vypol zapalovanie, otvoril kapotu (nastastie nic nehorelo) a zbadal hadicku (a tiez dlhu mokru benzinovu ciaru za sebou. :-) )
Po zasunuti hadicky az do dnesneho dna (a to uz je niekolko rokov) vsetko bez problemov.

Myslim si teda, ze chyba bude v tej rychlospojke, ktora je na palivovej hadici. Bud bola od vyroby zle docvaknuta a prejavilo sa to az po takomto case, alebo proste nejaka chyba materialu. Overil by som, ako tam ta hadicka drzi (je jasne, ze musi drzat pevne a nesmie vypadnut) a v najhorsom pripade vymenil rychlospojku alebo (ak sa neda samostatne), tak celu hadicku.
Verim, ze potom bude auto dalej spolahlivo sluzit.

Add otahovka: S jednanim odtahovky mam rovnaku skusenost ako sa pise vyssie. Auto nalozili (z mojho pohladu nie prilis citlivo), papiere som im podpisal a trpol, ci na dalsi den predaju auto servisu. Nastastie predali a dopadlo to OK.

Drzim palce! Daj potom vediet, ako to dopadlo.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

xmsi
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 24, 2005 08:32
Bydliště: Plzen

Re: Uvolneny privod paliva

Příspěvek od xmsi » čtv led 25, 2018 14:34

Zdravim, tak uz vyreseno. Je tam rychlospojka a ma 3 stavy: povoleno, zacvaknuto napul a zacvaknuto nadoraz. Renault Hornat v Plzni mi to nasadili, auto projeli, zkontrolovali, vse v poradku, zadna zavada na rychlospojce, hadice ok, takze zadna oprava, sluzba gratis. Mile prekvapeni, pristi servisku jsem u nich. Radil jsem se i s jinymi servisaky po telefonu a vypada to, ze pri vymene rozvodu to museli odpojit, protoze se k tomu lepe dostanou a pak zpatky nasadili napul. Zvlastni, ze od te doby jsem najel s autem 5.000km a ubehlo nemalo mesicu.

Takze jezdim dal a budu kontrolovat. Odtah dopadl dobre, ale ten pocit a neformalnost se mi porad nelibi. Asi holt ceska natura, vse na chlapsky slovo, ale jak by se resilo pripadne poskozeni, zvlast kdyz vecer to odtahl pan #1 a rano odtahl do servisu pan #2, to fakt nevim...
kulihrasek,
Megan Grandtour 1.6 100k Advantage, 2011+, 14.000km, cca 7l/100km

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Uvolneny privod paliva

Příspěvek od radar77 » čtv úno 15, 2018 14:24

Koukám, že máme úplně stejné auto i stejný přístup, jen mám více km :) Já naštěstí žádný takový problém neměl. Rozvody mi dělali nedávno, tak jsem to teď kontroloval a vypadá to OK. Předpokládám, že je to ta hadička přímo naproti víčku od oleje???
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů