Vypinanie tempomatu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Vypinanie tempomatu

Příspěvek od tyma » čtv říj 19, 2017 15:21

Ahojte, viackrat sa mi stalo ze mi samovolne vyplo tempomat, nerobi to pravidelne. Nemate s tym skusenosti?
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od EfineSS » čtv říj 19, 2017 15:22

Mohl by to delat snimac na brzdovym nebo spojkovym pedalu.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Comby
Junior member
Příspěvky: 128
Registrován: stř říj 28, 2009 15:24
Bydliště: Rača

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od Comby » pát říj 20, 2017 07:51

Mne sa vypínal tempomat, keď som zapol ľavý blinker, kvôli vadnej kostre na zadnom brzdovom/smerovkovom svetle.
Mégane II GrandTour, 2006, 1,9 dCi, 96 kW

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od tyma » úte lis 07, 2017 21:04

kde všade je čo ukostrene?
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

vogik
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát zář 22, 2017 12:13
Bydliště: Praha

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od vogik » úte kvě 15, 2018 15:36

taky se mě to nepravidelně děje, ale zatím jen když přitáhnu páčku na ostříknutí okna.
Divný je, že se to stane třeba 1z10
Laguna III 110kw facelift

jakub88
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 18, 2013 16:59

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od jakub88 » čtv črc 05, 2018 14:05

Ahoj, je tu prosím vás někdo z Prahy a okolí, kdo by mi pomohl s tempomatem? Byl jsem v Itálii a polovinu cesty vše fungovalo jak má, pak se mi rozsvítila kontr. check vehicle...po zastavení, vypnutí motoru a následného rozjetí (kdy se uvolnila aut.ruční brzda) kontrolka zhasla a už se neobjevila (ujel jsem zhruba 2000km). Jenže poté mi chvílemi nešel nahodit tempomat. A teď už se tempomat zapne spíše výjimečně, nebo vůbec. Přitom omezovač rychlosti normálně funguje a při něm i tlačítka na volantu. Dočetl jsem se něco o nějakých snímačích na pedálech, ale nikde nic konkrétního... mohl by mi někdo pomoci? S pozdravem Jakub

stenleysam
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 03, 2010 17:28

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od stenleysam » pát črc 27, 2018 22:29

Nechal jsem si vyměnit čidlo na pedálu spojky za 250 Kč. A tempomatu přestal vypínat. Ale pouze 3 měsíce. Teď znova to dělá a zkusím nastavit tyčku na čidle. Vytažením se vymezí vůle s pedálem. Buď koupím opět nové nebo se uvidí co dál.

stenleysam
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: stř lis 03, 2010 17:28

Re: Vypinanie tempomatu

Příspěvek od stenleysam » čtv srp 02, 2018 00:10

jakub88 píše:
čtv črc 05, 2018 14:05
Ahoj, je tu prosím vás někdo z Prahy a okolí, kdo by mi pomohl s tempomatem? Byl jsem v Itálii a polovinu cesty vše fungovalo jak má, pak se mi rozsvítila kontr. check vehicle...po zastavení, vypnutí motoru a následného rozjetí (kdy se uvolnila aut.ruční brzda) kontrolka zhasla a už se neobjevila (ujel jsem zhruba 2000km). Jenže poté mi chvílemi nešel nahodit tempomat. A teď už se tempomat zapne spíše výjimečně, nebo vůbec. Přitom omezovač rychlosti normálně funguje a při něm i tlačítka na volantu. Dočetl jsem se něco o nějakých snímačích na pedálech, ale nikde nic konkrétního... mohl by mi někdo pomoci? S pozdravem Jakub
Měl jsem stejný problém. Omezovač fungoval a tempomat se vypínal nepravidelně. Někdy dlouho nic a pak zpravidla ve vedrech a do kopce, kdy byla vozovka nerovná a vibrace šly do auta.
Čidlo na spojce měněno a na brzdě nikoliv.
Lehni pod pedály a otoč čidlem. Vypoj ho z konektoru. Uvidíš 4 piny a musíš je přihnout k bližší straně. Konektor svazku už má vymačkané vnitřní kontakty a proto to vypadávalo. Pokud se piny přihnou na opačnou stranu, tak se objeví dokonce hlášení zkontrolovat brzdy. Tak víš, že je musíš přihnout na druhou stranu.
Mně už tempomat funguje jak hodinky.
Pokud to nepomůže, tak koupit nové rovnou obě čidla, brzdové a spojkové, ks za 250,-.
A přihnout lehce piny, zapojit a vložit otočením do pozice u pedálu. Tu tyčku konektoru zatáhnout ven z čidla a stlačit pedál. Pedál lehce pustit a sama se vymezí vzdálenost čidla a pedálu. Zdar. 👍😉

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů