plynový pedál...vada nebo normální?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jar.cieplik
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát led 02, 2015 00:56
Bydliště: albrechtice (okr.karviná)

plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od jar.cieplik » pon dub 11, 2016 20:17

ahoj.
před nějakou dobou jsem zjistil, že pokud chci sešlápnout plyn až k podlaze, tak na mě vyskočí otazník :-))) víz níže

je normální, že abych vymáčkl pln. pedál až na zem, tak musím promáčknout, jakoby dvě sekvence.
jde o to, že zhruba až téměř k podlaze pedál jde sešlápnout úplně krásně, lehce, plynule, ale cca 1 cm před maximálním sešlápnutím to jde sešlápnout citelně hůře.

v podstatě se dá říct, že abych se dostal od nuly až k podlaze, tak musím zmáčknout, jakoby na dvakrát tzn. jednou dlouze a pak ještě přitlačit.

dnes jsem se ptal v renclu v servisu a tam mi vedoucí odpověděl, že rencle se takto dělají...
což teda mi příjde zvláštní, nikde jsem se s tím ještě nesetkal a ani o tom neslyšel.

takže co myslíte je to teda tovární nastavení nebo je něco s pedálem?
laguna III, rv 2010, dci 2.0, 96kw

Uživatelský avatar
Pavel_trol
Člen RCČR
Příspěvky: 722
Registrován: čtv lis 24, 2005 10:21
Bydliště: Ruda okr. Rakovník

Re: plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od Pavel_trol » pon dub 11, 2016 21:11

Ahoj,
je to normální. Ta poslední "tuhá" fáze plynového pedálu je například určená k tomu, pokud máš zapnutý omezovač rychlosti a potřebuješ předjet jiné auto, nebo prostě zrychlit, tak tě auto nechá zrychlit. Jinak bys jel max nastavenou rychlostí. Je to popsané v návodu k autu, tedy doporučuji přečíst. Shodou okolností jsem ho minulý týden louskal celý :-)

Jinak jsem se s tím setkal i u jiných aut. Např.: Renault R25 Baccara s automatickou převodovkou, kdy poloha při došlápnutí pedálu až na podlahu vyvolala tzv kick down, tedy podřazení tuším o 2 rychlosti. Tedy opět např.: pro bezpečné předjetí..
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault Laguna III 2.0 dci
IN MEMORY:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault R25 2.9 V6 Baccara
Renault R11 1.4 GTL

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od Jirke » pon dub 11, 2016 21:26

Jo, to je dnes tak bezna vec nad kterou se nepozastavuj vubec. Navic s tim automatem to fakt funguje, casto to vyuzivam :)

Trapas by ale byl, kdybys mel neorigo koberec kterej by vadil volnymu pohybu pedalu.. :| :roll: :twisted:
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

jar.cieplik
Starting member
Příspěvky: 41
Registrován: pát led 02, 2015 00:56
Bydliště: albrechtice (okr.karviná)

Re: plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od jar.cieplik » pon dub 11, 2016 22:13

díky za objasnění, to dává logiku, co píšete... takže jsem rád, že je to v pořádku. s tím omezovačem to hned vyzkouším :-)))
no a jinak mám teda trapas, mám tam neorigo koberce, ale pedálu nevadí, je tam výkroj. jsou docela stejné, možná, že jsou určeny pro nějaký renault jiny a zrovinka téměř sedí. i když uznávám nějaké přímo origo a hekzé koberce by se mi moc líbily, jenže to je garda.
laguna III, rv 2010, dci 2.0, 96kw

Stormy
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 29, 2012 12:51
Bydliště: Göding

Re: plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od Stormy » pon dub 11, 2016 23:26

Já mám neorigo gumové koberce (i když určené na tento typ auta) a už se mi několikrát stalo, když se kobereček trochu posunul, že se mi tam ten pedál na dně špajcnul asi o ten kobereček :evil: .... nepříjemné
Laguna III Grandtour, 2.0 dCi, 2008, 110kW, no FAP :-). Obrázek Spotřeba RENAULT Laguna III GrandTour 2,0 110 kW / 150 HP

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: plynový pedál...vada nebo normální?

Příspěvek od faldicek » úte dub 12, 2016 09:33

Ano, to se mi taky stávalo, proto jsem se naštval, koberce vyhodil a koupil originální, kupoval jsem gumové na zimu a textilní na léto. Jako je to pěkná drahota, ty textilní dejme tomu, ale ty gumový nejsou nic moc...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů