Nesvítí zadní mlhovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
piCZus
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: pát čer 20, 2014 07:34

Nesvítí zadní mlhovka

Příspěvek od piCZus » čtv pro 24, 2015 11:13

Dobré vánoční poledne nejen Laguňákům,

padla mlha jako mlíko, tak jsem si řekl, pustím mlhovky a jak jsem probliknul mezi předními a zadními, tak se kontrolka zadní mlhovky odmlčela a po kontrole na místo určení jsem vizuelně zjistil, že opravdu nesvítí ani jedna, čili mám malý dárek od Renaultu. Můžu se jen hloupě zeptat jak je to s výměnou, jestli bude třeba rozdělat celý lakatoš kvůli dvěma žárovečkám? Pojistky jsou ok, čili praskly obě (nekontroloval jsem zda fungovaly dřívě obě) nebo je problém jinde :-/. Díky za odpověď.


EDIT:
Takže závada odstraněna, zaoxidované kontakty patice žárovky, prostříknuto kontaktolem. Docela mě překvapilo, že se tam dostává tolik mokra, přitom kolem celé objímky se žárovkou je gumové těsnění. Další překvapení bylo, že druhé světlo mlhovky je falešné bez osazení. Nu člověk je aspoň o něco chytřejší a jsem rád, že šlo o takovou drobnost, která neubírá Laguně na lesku. Pěkné svátky!

:mava:

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Re: Nesvítí zadní mlhovka

Příspěvek od HonYa » pát led 29, 2016 00:28

Haha :D ...teď se mi stalo to samé :D :D...aspon nemusím hledat pojistku :D
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

piCZus
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: pát čer 20, 2014 07:34

Re: Nesvítí zadní mlhovka

Příspěvek od piCZus » sob lis 02, 2019 12:36

Znovu se vracim ke starsimu vlaknu, bohuzel opetovne vyplaveni zadni mlhovky odrovnalo jeji patici uplne a ted shanim novou. Resil nekdo podobny problem? Nikde nejsem schopen dle kodu a dostupnych informaci dohledat novou, jen prazdne mlhovkove svetlo. Mozna, ze by mohl mit i jiny typ Rencka stejnou patici. Diky za kazdou radu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů