VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
SilveR
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon pro 19, 2011 18:10

VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od SilveR » stř čer 27, 2012 16:37

Servus all ,

vrzgaju aj vam piate dvere na L3 grandtour? Neviem presne identifikovať zdroj , ci su to panty , alebo sklo ktore sa da tiez otvarat ...

Pocut to hlavne na nerovnostiach a je to dost otravne :evil:
Auto ma 5000 km a je v zaruke.
V servise ma odbili , ze je to normalne, ale mne to tak nepride, auto takmer fulka verzia 4control.

Dik za komentare .

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od danielvonjeee » stř čer 27, 2012 17:21

Zdar SilveR!
Áno ja mám (mal som) podobný problém,2008/05 GrandTour ,robí to otváratelné sklo.Treba tam skontrolovat gumové podložky nad zadným svetlom,ked otvoríš piate dvere,zhruba 20cm na hrane karoserií!Treba ich prelepit s niečim podobným gumovým.
Poprosím echo ked to pomohlo! :wink:
Přílohy
tesnenie 5 dverí.JPG

SilveR
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon pro 19, 2011 18:10

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od SilveR » stř čer 27, 2012 19:58

Zdar,

vyskusam a dam vediet , aku hrubku tam mam nalepit? (ca. 1mm? )

-mam to brat tak , ze dvere (vnutorne plasty ) pri zatvoreni budu viac pritlacene a tym sa to tam vsetko nejak zhutni a nebude vrzgat?

Inak dik za koment :)

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od danielvonjeee » stř čer 27, 2012 21:35

Ano presne tak,troška zafixuje-vycentruje dvere!
Hrúbka 3mm,ja som tam nalepil,takú samolepku gumovú,aké sa dávajú na nohy stoličiek v Kauflande predávali ešte v zime!Ale nejaká guma s obojstrannou páskou,takisto postačí!
Tiež som hladal chybu dva týždne,postupne som odmontovával všetko z kufru,a potom som zbadal že z výroby tam boli také podložky,ale ja som ich tam nemal(auto kúpené z vonka).Nalepil som tam podložky a odvtedy ticho,max ked vyjdem na obrubník,ale na bežných cestách všetko OK.

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od Jirke » čtv čer 28, 2012 08:13

Mel jsem stejny problem, ale nemel jsem oteviratelne okno. U me vrzaly ty gumove dorazy v urovni zadnich svetel, kde jsou takove stetinky...tak jsem do nich vpravil mázu a vse bylo razem OK.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od jozicoupe » čtv čer 28, 2012 21:27

Mne to robilo tiež .Mám otváratelné okno.V servise poriadne namazali zámok otváratelného okna a odvtedy je tichúčko.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od danielvonjeee » čtv čer 28, 2012 22:18

Máte pravdu,ja som skúšal aj ten doraz upravit aj zámok namazat ,ale nepomohlo.Ten zvuk u mna bol počut ked sa krútila karoseria.(na nerovnostiach)

SilveR
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon pro 19, 2011 18:10

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od SilveR » úte črc 03, 2012 18:52

Hi all,

mne to momentalne nevrzga, na jednej strane bola guma posunuta asi o 8mm , mozno preto to nelicovalo s predpatim a vrzgalo to.

S

eXEden
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: úte lis 01, 2005 16:55
Bydliště: Praha

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od eXEden » čtv črc 05, 2012 18:55

Taky mi to delalo. Mel jsm cestu kolem Renaultu na Zlicine tak jsem tam zajel. Bylo mi receno, ze o tom vi a ze to spravi - dotahli panty, cosi promazali a upravili dorazy a je to ok. Pripravili me na to, ze tak behem roku az dvou je to zpet :-( Opraveno zadacov ramci zaruky btw
Renault Talisman Grandtour Initiale Paris

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od danielvonjeee » pát srp 24, 2012 17:27

Páni!
Stojí to za pokus,našiel som konečne riešenie na mojej GT!
Dával som gumené podložky všade,aby boli zadné dvere vycentrované,ale konečne mám 1000km-ov ticho,a riešenie bolo v zámku otváratelného okna.Stačilo namotat izolačnú pásku 3 otáčky na kovovú čast(osku) ktorá zapadá do zámku, otváratelného okna!Dajte echo ked to pomohlo!

Ruda ST 1300
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 23, 2009 15:48
Bydliště: Brno

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od Ruda ST 1300 » ned říj 21, 2012 21:46

Vážení kolegové Lagunáři. V létě jsem vyměnil svého Megana III HB za Lagunu GT III HB. Po nějaké době se z prostoru 5. dveří ozývalo nepříjemné praskání, lupání nebo podobný pazvuk který dojem z jízdy hodně rušil. Objevoval se při přejezdu příčných nebo šikmých nerovností. V servisu mi taky promazali kde co, včetně teleskopů výklopného okna. Pomohlo to, ale pouze na chvilku a objevilo se to znovu. Šel jsem na to podobně jako vy. Vypodkládal jsem dorazy okna ale bezúspěšně. Zvuk tam byl stále. Nakonec jsem jako danielvojneee omotal osku západky zámku okna a naráz ticho. Problém zdá se vyřešený. Taková blbost a jak dokázala kazit náladu z jinak pohodové jízdy.
Hodně šťastných kilometrů všem přeje Ruda
Renault Talisman Grand tour TCe 150 Intens 10/2016, Renault Laguna Grand tour III 2.0 dci 150 k black edition 6/2012, Renault Megane III HB 1.6 110k Dynamique 4/2008

danielvonjeee
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 31, 2009 15:36

Re: VRZGANIE PIATYCH DVERI , ROBI TO AJ VAM?

Příspěvek od danielvonjeee » úte říj 23, 2012 19:12

Ruda dakujem pekne za echo,odvtedy mi to takisto funguje(nevrzga).Som nadšený!:-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů