Pojistky světel.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kukutil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 07, 2010 21:28

Pojistky světel.

Příspěvek od kukutil » pát bře 09, 2012 13:40

Přestaly mě svítit zadní mlhovky , pravděpodobně při připojení špatně zapojeného přívěsného vozíku. Nemohu najít příslušné pojistky, ty vlevo pod volantem za odkládací minischránkou to nejsou. V motorovém prostoru jsem našel vesměs jen velké a silné před přepážkou. Ani ty nejsou pro jištění světel. Poradíte prosím někdo kde hledat? Díky.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od faldicek » pát bře 09, 2012 17:03

Určitě to budou ty pod volantem, možná je to s něčím společný tak to má jiný popis (obrázek), ale která je to přesně nevím...

kukutil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 07, 2010 21:28

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od kukutil » sob bře 10, 2012 10:18

Ty pod volantem to bohužel nebudou, nejsou tam žádné pojistky pro vnější osvětlení. Teda ty které myslím já, pod volantem u dveří za vyklápěcí skříňkou. Tady na foru jsem pročítal ledacos a nejbližší se mi zdá názor viz: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... II#p495596 Něco podobného jsem se dočetl na i anglickém fóru, kde se majitel Laguny rozčiloval, že mu v servisu pojistku za 50 pencí měnili přes dvě hodiny a platil víc jak £40...

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od faldicek » sob bře 10, 2012 14:29

No tak to mi řekni kam to ty pitomci zašili... :shock:

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od faldicek » sob bře 10, 2012 23:04

Tak jsem stáhl Renault Visu, že se podívám do schémat kdepak to je, ale teda vůbec se v tom nevyznám, nicméně pojistkové skřínky tam popisují dvě, tu pod volantem a tu v motorovém prostoru, tam odsud jsou třeba i přední světlomety. Ale jak do těch popisů koukám jak chci, zadní světla do mlhy tam nevidím... :?

kukutil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 07, 2010 21:28

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od kukutil » ned bře 11, 2012 13:31

Jak jsem čmuchal po Netu, narazil jsem na eBay na další pojistkovou skříňku pro Laguna III, kterou tam někdo prodával. Podle tvaru jsem ji identifikoval. Je umístěna v motorovém prostoru před skříňkou s těmi velkými a silnými pojistkami. A jak se leckde píše, vůle kabelů žádná, musel jsem sejmout kryt baterky abych si alespoň trochu pomohl. Samotná skříňka (spíš plato s pojistkama) je pod plastovým krytem a vzhůru nohama, asi aby nemohla škodit voda. Protože mi nesvítí ani levá parkovačka a už dvakrát jsem se k ní neprobojoval asi mi nezbyde, než se obrátit na odborníky.
Přílohy
fuse.PNG
fuse.PNG (181.73 KiB) Zobrazeno 6849 x

kukutil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 07, 2010 21:28

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od kukutil » pon bře 26, 2012 11:35

Lámalo si tím hlavu hodně autorizovaných mechaniků. Poradili mi, ovšem přes známého až v Jirkově u Chomutova. Odpojit baterku a chvíli počkat. Tušil jsem, že to bude ono a ono to také bylo.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od faldicek » pon bře 26, 2012 14:23

Takže to nebylo pojistkami?

kukutil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 07, 2010 21:28

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od kukutil » pon bře 26, 2012 18:25

Ale asi jo, je to ale jištěné nějak elektronicky, u PC bych řekl - reset.

Stormy
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 29, 2012 12:51
Bydliště: Göding

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od Stormy » úte bře 10, 2020 23:39

Podařilo se někomu k těm pojistkám dostat? A pokud ano jak? Při výměně žárovky v osvětlení SPZ mi zhasla pravá strana (parkovačky vpředu i vzadu i to osvětlení SPZ, taky od té doby nefunguje regulace podsvětlení přístrojovky při zapnutých světlech. Žádná pojistka v kabině (vlevo pod volantem) není přerušená, takže asi odešlo něco v "té" nedobytné pojstkové skříňce v motoru........
Laguna III Grandtour, 2.0 dCi, 2008, 110kW, no FAP :-). Obrázek Spotřeba RENAULT Laguna III GrandTour 2,0 110 kW / 150 HP

Stormy
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: čtv lis 29, 2012 12:51
Bydliště: Göding

Re: Pojistky světel.

Příspěvek od Stormy » stř bře 11, 2020 23:29

Takže, vypojení baterie nepomohlo. Stáhl jsem elektrické schéma, našel jsem schéma ochranné a spínací jednotky (1337), zde pojistka F1. Tato je v motorovém prostoru hned za baterií, plastová krabička s useknutým jedním rohem na páčce víka červený plast. Po sundání víka je vidět pouze dno, je tam vzhůru nohama (viz. foto výše v příspěvku od kukutila). Šroubovákem ze zadu uvolnit plastové západky a pak jde vytáhnout. Je na kabelech, takže s ní není moc dobrá manipulace. Po výměně výše zmíněné pojistky je vše OK. Děkuji za schéma HonYa. Pro jistotu jsem měl při výměně pojistky odpojenou baterii.
Laguna III Grandtour, 2.0 dCi, 2008, 110kW, no FAP :-). Obrázek Spotřeba RENAULT Laguna III GrandTour 2,0 110 kW / 150 HP

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů