Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od laxo18 » stř lis 30, 2011 08:31

mal som podobny problem na coupe pri vytoceni volantu a prejdeni nejakej nerovnosti diera ci nieco podobne ,sa ozval strasne plechovy zvuk dal som to do servisu nech sa na to pozru nakoniec mi povedali ze som mal povoleny nejaky plech v riadeni neviem co konkretne dotiahli to a mam uz s tym konecne pokoj bolo to velmo neprijemne
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » stř lis 30, 2011 12:19

Jakýkoli drnčení, plechový zvuky a skřípání budou asi od něčeho jinýho. Dobrý je taky uvést, kolik mělo / má auto najeto nebo jak je starý. Spousta neduhů a pazvuků vzniká prostě stářím, opotřebováním, vyklepáním, únavou materiálu, rzí atd., ale tady se jedná o defacto nová auta.

Osobně si myslím, že jsou fakt na vině nějaký pružiny a že je to jejich vlastnost. Při vizuální kontrole jim nic není. Aby problém mohl člověk identifikovat, musel by klečet pod autem, který by jelo a poskakovalo na nějakým válcovým drncacím simulátoru :)

Ani se zatáčením to podle mě nemá nic společnýho. To jen jak se auto nakloní, tak víc zatíží ono místo a zvuk se zintenzivní.

Možná to mají všechny Laguny, jen prostě většina lidí jezdí po asfaltu, kde se to souvisle nemá šanci moc projevit. "Nejlepší" povrch na ověření jsou tak kočičí hlavy, tzn. vydlážděná silnice.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » stř lis 30, 2011 14:03

Mno, moje auto má najeto 10t, pazvuku v prudké zatáčce jsem si všiml asi při 5t. Podle mě to dělalo už od nového, ale nebyla situace, kdy bych to poznal. Spíš je otázka, zda něco z toho dělá podvozek GT?

Drnčení jsem zjistil v jedné zatáčce, jezdím ji rychlostí cca 20km/h, a v létě ji vydláždili kostkama. Určitě to nesouvisí se zatížením kola, spíš se změnou kinematiky nápravy a změnou zatížení a namáhání jednotlivých ramen. Každopádně mi vadí daleko víc brambora :) Apropo bramboru jsem slyšel už v novém autě, po 10t je však slyšet víc.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od laxo18 » stř lis 30, 2011 14:38

na lagune mi to robilo teda predpokladam ze ma podvozok GT a mal som vtedy najazdenych 50tis km ale mne to pri beznej jazde nerobilo teda aspon som to nepocul ja som si to vsimol hlavne pri parkovani kde som volant vytacal na doraz a tym ked som presiel cez nerovnost vozovky sa to ozvalo
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » stř lis 30, 2011 21:04

To nebylo ono... Tohle se projevuje tak, že jedeš třeba 30km/h a víc, po nějaký dlažbě, a od levýho kola se skrz podlahu ozývá takový tupý kvedlání. Když k tomu ještě začneš i zatáčet, tak to zesílí.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » stř lis 30, 2011 21:33

Nuže, dozvěděl jsem se že tento pazvuk - drnčení a rezonance je konstrukční vlastnost vozidla a že se nedá opravit ani odstranit. Škoda, že mi tuto konstrukční vlastnost nesdělili při koupi vozu. Jezdil jsem s Fabií, která má nájezd asi 300 000Km, s Oktávií I, nájezd 460 000Km, s Audi A4, nájezd 600 000Km... nicméně žádný takový, ani podobný pazvuk jsem nikdy neslyšel. Patrně je rozdíl mezi konstruktéry - Francouzský stojí za ho. Vážně se začínám zabývat myšlenkou, zda tohle vydržím dalších 10 let :(
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » čtv pro 01, 2011 20:37

Závěr:
Drnčení v rejdu - neopravitelné - vlastnost všech Lagun III - prý způsobené konstrukcí řízení, drnčí trubky a hřeben.
Brambora, nenalezeno. Pokud to bude horší (což je oproti minulosti) tak to mám opět dovézt.

Projel jsem se ve zbrusu nové Black Edition v naftě, 18" kola, kupodivu super, žádná brambora, ticho, žádné projevy 18" oproti 16", čuměl jsem. Nicméně drnčení v rejdu stejné. Dovolím si hodnocení, řazení je u nafty jiné, řekl bych chodí to líp než u benzínu, spojka tvrdá jako prase, posilovač s 18" výrazně těžší chod. Srovnávané auto mělo najeto 2000Km vevnitř tich, žádné pazvuky (teda krom drnčení v rejdu).
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » pát pro 02, 2011 00:23

na posilovač podle mě nemá vliv velikost kola, ale šířka gumy. Dost jsem pocítil velké odlehčení při přechodu z letních 225 na zimní 215 (oboje R17). Co teprv rozdíl k základním 195tkám na R16...
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od kulasec » sob pro 03, 2011 20:39

Moje brambora se ozývá zatáčka nezatáčka. Autí má jen 6000 Km, převážne město. Je opravdu zvláštní že tuto "vlastnost" má jen levé kolo nápravy.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » sob pro 03, 2011 22:39

Ano to jsou dva různé pazvuky, mě se brambora ozývá pořád, nezávisle na poloze volantu. Drnčení jen v prudké zatáčce, malé rychlosti.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » ned pro 04, 2011 02:33

kulasec píše:Je opravdu zvláštní že tuto "vlastnost" má jen levé kolo nápravy.
Buď je obecně víc zatáček doprava :) nebo mají Frantíci všude kruhový objezdy, tak rovnou dělaj pravý kolo odolnější :) a nebo je prostě auto se samotným řidičem nerovnoměrně zatížený :) nebo je nepřesně naprogramovanej robot ve fabrice :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od laxo18 » pon pro 05, 2011 08:16

tak to je pravda hadam nikto nema tolko kruhovych objazdov ako francuzi :shock:
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Brambora, spotřeba, palubka na zahraničních forech

Příspěvek od jatro » pát pro 09, 2011 10:42

Tak jsem koukal ze zvědavosti na zahraniční fora a například na http://www.laguna3.eu/index.php řeší stejné problémy s vrzající palubkou a se spotřebou. Jediné co jsem nenašel je "brambora". Nemyslím si že by bylo auto pro západní a východní trhy extremně rozdílné, extremní rozdíl je v silnicích.
Samozřejmě není jednoduché, nebo alespoň se mi to nepodařilo, najít forum jako je toto a dostatek informací. Ale to muže být způsobeno všeobecně menším "domácím vrtáním" v autech od Aše na západ.
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Brambora, spotřeba, palubka na zahraničních forech

Příspěvek od B.F.G. » pát pro 09, 2011 11:59

Německy? :( Bohužel já slyším bramboru skoro pořád, i na relativně dobré silnici. Prostě jak se pohne kolo nahorů a dolů tak to slyším...
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od jatro » pát pro 09, 2011 12:19

Nevím jestli můj příspěvek nějak pomůže, ale: ještě když jsem měl LI tak jsme měl podonou zkušenost avšak na pravé straně. Prostě a jednoduše jsem tam měl bramboru. Vše bylo pevné bez zjevných problémů, několikrát jsem měnil tyčky stabilizátoru, kuláky, spojovací tyčky řízení, silentbloky... Až pak mi vytekl tlumič a tak se měnily tlumiče včetně uložení a ložiska. Najednou bylo po problému. Myslím si že jednoduše nejpíš nějak kloktá ten tlumič. Tím jak se zatáčí s mění poloha tlumiče a asi i jeho nepětí a někde to uvnitř začne kloktat. Mě se ozývá brambora je při zatáčení a na kostkách jinak ne. Zato se ale ozývý jakoby plechové praskání při maximálním vytáčení rejdu z jedné strany na druhou. Dvakrát to jakoby lupne. Společně s tím se ozívá jakoby loupání od pružiny. Já tohle vše fakt nějak přisuzuji hornímu uložení. Ještě nějakou chvíli to nechám, jestli se to neprojeví víc a pak nekompromisně do servisu. Na auto které má 5000km je to divoké...
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » sob pro 10, 2011 00:34

ok, jen je právě divný, že xanderovi tlumiče měnili a nepomohlo to. Asi nějaká celovýrobní šmejdská sada. Nejradši bych tam dal celej ten tuning nastavovací podvozek z e-shopu, viz výše a zabil dvě mouchy jednou ranou. Auto by líp sedělo, zatáčelo, vypadalo a nejspíš by bylo i ticho, bez brambory :) Jestli by bylo o něco tvrdší je fuk. Na těch českejch / pražskejch tankodromech nemá komfort stejně šanci vyniknout. Odrazuje mě jen to :ups: s tím, nejistota, zda to bude vůbec dokonale pasovat a asi člověk přijde i o záruku. Uvidim na jaře.
Naposledy upravil(a) adagio dne úte úno 07, 2012 22:59, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od Kajman » sob pro 10, 2011 14:45

Čau Jatro...ten tvuj popis mi sedí na uložení tlumiče, hlavně pokud je to lupnutí nejlépe slyšet když stojíš, nebo jedeš pomalu a volantem jdeš do plného rejdu
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od jatro » sob pro 10, 2011 15:37

Kajman píše:Čau Jatro...ten tvuj popis mi sedí na uložení tlumiče, hlavně pokud je to lupnutí nejlépe slyšet když stojíš, nebo jedeš pomalu a volantem jdeš do plného rejdu
Já si myslím to samé. Každopádně díky za radu :wink:
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 408
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Re: Přední náprava, čepy, tyče řízení, tlumiče, ložiska

Příspěvek od Diesel » stř pro 28, 2011 17:23

Otázočka - tu spomínané problémy s pazvukmi od nápravy sa týkajú aj verzie coupe ? Asi to bude podvozkovo to isté, však ?
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava, čepy, tyče řízení, tlumiče, ložiska

Příspěvek od Jirke » stř pro 28, 2011 18:58

u coupe si nikdo jeste nestezoval pokud vim.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava, čepy, tyče řízení, tlumiče, ložiska

Příspěvek od Jirke » pon led 02, 2012 01:49

Minuly tyden jsem jezdil chvili s Lagunou 2009 a zjistil jsem, ze nema hydraulicky servo, ale elektricky.
To auto melo najeto 50.000km a rizeni mu drncelo, zatimco u me pri 210.000km s hydraulickym servem nedrnci temer nic.
Nevim co z toho plyne, ale mozna ze to nejakou souvislost ma..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

laxo18
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: úte kvě 03, 2011 06:51

Re: Přední náprava, čepy, tyče řízení, tlumiče, ložiska

Příspěvek od laxo18 » úte led 03, 2012 14:15

ja som mal nejake drncanie od podvozku pri pri toceni volantom od laveho predneho kolesa ale iba pri prechode nejakej nerovnosti dal som to do servisu a povedali ze som mal nieco uvolnene dotiahli to a ten zvuk tam uz nemam konkretne neviem co dotahovali tak neviem nejako pomoct
laguna coupe 3,0 V6 dci initiale
ex hyundai coupe GK 2,0i

lubi
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: čtv říj 28, 2010 18:41

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od lubi » sob led 28, 2012 12:17

Já jsem měl bramboru v kýblu taky. Úplně stejné pazvuky jako Vy na LIII tak mám na nissanu almera. Objevil jsem prasklou pružinu na tlumiči. Prasklá byla v nejspodnějším závitu, který byl schován do gumového krytu. Vizuelně to nebylo vůbec vidět, zkoumal jsem to dost dlouho, přejížděl přez různé nerovnosti a nic nezjistil.

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od ondro82 » úte úno 21, 2012 14:44

Nazdar kamoš vymenil na svojej lagune akési dve vecičky a v čera som sa previezol a už mu nič nebúch,stalo ho to aj s výmenou 50€.
Dnes to skúsim odfotiť čo vlastne menil.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » úte úno 21, 2012 21:27

A jaké dvě věcičky? A jakou má Lagunu? A kolik měl najeto? Piš piš ... :)
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů