Dodelani bixenonu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Dodelani bixenonu

Příspěvek od Jirka_M » ned led 08, 2012 16:14

Pratele, uz delsi dobu uvazuji, ze nechame do nasi Laguny III expresion dodelat bixenony. Chtel bych se zeptat, co vse by to obnaselo. Nechci jit cestou HID kitu, ale originalnich dilu, mam moznost obstarat vse z vraku za relativne dobry peniz. Da se tato uprava udelat pouhou vymenou dilu, nebo se jedna o vetsi zasah? Jde mi o zaruku.

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od dj.pepino » ned led 08, 2012 22:39

Je k tomu potřeba plno věcí :
ostřikovače světel
kabeláž
z přední a zadní nápravy čidla zatížení
světlomety, výbojky, balasty
řídící jednotku
atd..................
Je to podle mne dosti velký zásah na vozidle. A záruka ? Záleží na tom jak se v Renaultu vyspí. :oops:
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

poupal
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 18, 2011 15:42
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od poupal » pon led 23, 2012 20:28

Kabeláž a tyto jednotky jsou velmi těžko sehnatelné, oproti světlům, kterých je dost. Už delší dobu sháním jednotku naklápění světel, která vychází na 3900 bez daně, kabeláž čela nějakých 8000 bez daně (obávám se že bude problém i s kabeláží, která vede k čelu), dále odlišná nádobka na kapalinu ostřiku(má dva motorky). Kabeláž čela jsem sháněl také a lze sehnat pouze v Polsku. K tomu je třeba sladit jednotku se světly v servise - to už je oproti zbytku zanedbatelná částka.

Dle mého je to tedy zásah natolik náročný, že by se muselo vyměnit spousta věcí, za mnoho peněz

Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Jirka_M » stř led 25, 2012 00:21

Aha, díky za info. Jak to tak vypadá, nemá to cenu. Tak se snad xenonu dočkám u další koupě někdy v budoucnu ;-)

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Jirke » stř led 25, 2012 18:18

Jirka_M píše:Aha, díky za info. Jak to tak vypadá, nemá to cenu. Tak se snad xenonu dočkám u další koupě někdy v budoucnu ;-)
Tak tam dej spon HID xenony ne ?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od dj.pepino » stř led 25, 2012 23:52

Jirke píše:
Jirka_M píše:Aha, díky za info. Jak to tak vypadá, nemá to cenu. Tak se snad xenonu dočkám u další koupě někdy v budoucnu ;-)
Tak tam dej spon HID xenony ne ?

A to se smí ?
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Jirke » čtv led 26, 2012 13:57

dj.pepino píše:
Jirke píše:
Jirka_M píše:Aha, díky za info. Jak to tak vypadá, nemá to cenu. Tak se snad xenonu dočkám u další koupě někdy v budoucnu ;-)
Tak tam dej spon HID xenony ne ?

A to se smí ?
Na blbou otazku ti odpovidat nebudu ...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Davidak79 » čtv led 26, 2012 17:33

Jirke píše:
dj.pepino píše:
Jirke píše:
Jirka_M píše:Aha, díky za info. Jak to tak vypadá, nemá to cenu. Tak se snad xenonu dočkám u další koupě někdy v budoucnu ;-)
Tak tam dej spon HID xenony ne ?

A to se smí ?
Na blbou otazku ti odpovidat nebudu ...
Tato otázka je v podstatě zodpovězena
Jirka_M píše:Nechci jit cestou HID kitu, ale originalnich dilu...........
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od _Martin_ » pát led 27, 2012 21:57

Ahoj, já bych Tě na druhou stranu povzbudil. Stojí to za to a jestli Tě to trochu baví, tak jdi do toho! Úplně to samé, co popisuješ jsem tenhle týden udělal na svojí Laguně II ph2. V naprosté většině případů je ve vozidle všechno připraveno, stačí jen pozapojovat, nastavit v UCH a nakonfigurovat ŘJ naklápění (a v tvém případě i natáčení, nebo ne?). HID do čoček není zas tak nic strašného, ale originál je originál ;-)

Jestli máš auto připravené jde poznat podle toho, že máš například na zadní nápravu přivedený kabel s konektorem, který není nikam zapojený. To samé na přední nápravě. Kabelový svazek čela musí být samozřejmě nový, ale když se podíváš do toho hlavního konektoru, tak tam jde víc kabelů, než je potom použito v tom svazku čela atd...

Jednoduše to taky poznáš podle toho, jestli do Tvojí výbavy šlo doobjednat xenony nebo ne. Pokud ano, tak je vše připraveno...

Stáhni si el. schémata VISU a nastuduj si to. Potom co se týče konfigurace, tak to je v technických nótách.

Na svojí Lagunu II jsem všechny potřebné díly sháněl nadvakrát. Nejdřív všechno až na ostřikovače světel z jedné bouračky a potom ostřikovače z další bouračky. Problém byl ještě to, že ph1 to má komplet jinak než ph2, kterých zatím moc na rozebrání není. Pořád dokola jsem obvolával vrakoviště a koukal na bazar, až se to povedlo. Je důležité se k tomu autu dostat ještě předtím, než ho bude někdo rozebírat, protože kabeláž se vyhazuje atd, atd.....Potřeboval jsem toto:

- čidlo na přední nápravu
- čidlo na zadní nápravu s kabelem (konektor je přivedený jen do podběhu zadního kola)
- kabelový svazek čela
- ŘJ naklápění
- novou nádržku na ostřik
- čerpadlo na ostřik světel
- čidlo hladiny do nádržky
- záslepku do přistrojovky na místo naklápěcího kolečka (na záslepce je dokonce držák konektoru toho kolečka, když tam to kolečko není)
- světla (+trafo+výbojky)
- motůrky naklápění (jiné než na halogen)
- ostřikovače světel (včetně krytek)

Potom jsem měl připravené i relé na ostřikovače, ale zjistil jsem, že v autě dokonce už bylo :-)

Snad jsem na nic nezapomněl. Co se týče CLIPu, tak jestli jsi z Prahy, tak se domluvíme a nastavíme to, až to nasbíráš :-). Nejlepší je sehant všechno z bouračky a sám si to v klidu vyndat a při tom si zapamatovat, jak je to tam dané. Do nárazníku se ještě musí vyfrézovat díry na ostřikovače, ale ty tam jsou zevnitř naznačené.

Co se týče Polska, tak tam je k sehnání všechno, ale kamkoliv jsem zavolal, tak neumí ani anglicky ani německy a nikdy jsem se s nikým na ničem nedomluvil, takže u mě tudy cesta nevedla.

Držím palce a jdi do toho, FAKT!

PS: ještě jsem chtěl elektrické sedačky s pamětí, ale nemám připravenou kabeláž :-((( Byla asi jen v Initiale a GT...
PS2: koukám ještě, že jsi z Ostravy, tak tam by to s tím Polskem nemusel být takový problém...
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

poupal
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát bře 18, 2011 15:42
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od poupal » sob led 28, 2012 14:34

Pokud je kabeláž až k čelu připravená, tak je to samozřejmě reálné a nezabere to moc času. Ale je třeba si uvědomit, že je potřeba i jiný přední nárazník s ostřikem světel - pokud tedy nechceš do nárazníku řezat. K tomu pak samozřejmě ostřikovače světel. Dále u kabeláže čela a ostatních drobnějších dílech - u nás v republice jsou v podstatě jen dvě vrakoviště, který uměj na tohle auto něco sehnat. Bohužel ještě ve většině případů jen vnější plechy, světla apod - drobnostě prostě nemají, takže ani celá auta. Opravoval jsem Lagunu III po bouračce - od dubna jsem intenzivně sháněl a oné drobnosti jsem sehnal až někdy v září Polsku. S poláky je domluva přes email - angličtina není potřeba, rozumějí i překladu přes google přímo do polštiny. Originální díly jsou pro tuto stavbu příliš drahé, vyšlo by to s klidem na více než 50tis.

Jinak po opravě mi nějaké díly pro tuto stavbu zbyly, je možné se pak dohodnout - mám levý ostřik světla s držákem, motorek ostřiku, části kabeláže čela, nějaké hadice

Uživatelský avatar
amat
Grafoman
Příspěvky: 3969
Registrován: úte dub 01, 2008 23:36
Bydliště: Ostrava, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od amat » úte úno 14, 2012 15:24

Jirka_M je brácha takže tu L3 taky trochu řeším a s dodělávkou o takovém rozsahu je problém v tom směru, že auto má záruku na 5 let... je nesmysl si ji nechat padnout jen kvůli takovému zásahu jako je dodělávka xenonu...

Jinak mám ti pro _Martina_: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... y&start=25 ;-) Nebojíš-li se úprav na svém voze tak do toho jdi. Tohle byla zdaleka nejlepší investice co jsem do auta dal. Funguje mi všechno: vyhřívání, el. posuv a dokonce i paměť!
Laguna III Coupe Initiale, 3.0dCi 177kW 6AT, 2012, 120 000km
Laguna III GrandTour BOSE, 2.0dCi 127kW 6AT, 2011, 310 000km

Dále doma:
Laguna II liftback IP, 3.0V6 152kW, 2005, 160 000km
Megane III Grandtour Bose, 1.6dCi 96kW, 2014, 135 000km
Megane IV GrandCoupe Intens, 1.5dCi 81kW, 6EDC, 2017, 40 000km
Wind Edition, 1.2TCe 74kW, 2011, 25 000km
Zoe II, Intens, 100kW, 2021, 15 000km

Album oprav/úprav L2,L3: Album oprav/úprav L2,L3

Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Jirka_M » stř úno 15, 2012 17:04

Kluci, díky za rady a informace. Jak to čtu, tak by to možná ani nebyl problém (zvláště, když vím, že spousta z Vás je velice znalých problematiky a šikovných). Ale když tam je ta záruka, tak do toho nechci rýpat. A Hid-kity - nevím, to mě neláká. Když už dodělat bi-xenony, tak jedině originální cestou se všemi sofistikovanými věcmi, které to obnáší. Takže mi asi nezbývá nic jiného než to obdivovat u ostatních :-)))

Uživatelský avatar
amat
Grafoman
Příspěvky: 3969
Registrován: úte dub 01, 2008 23:36
Bydliště: Ostrava, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od amat » stř úno 15, 2012 17:22

Jirka_M píše:Kluci, díky za rady a informace. Jak to čtu, tak by to možná ani nebyl problém (zvláště, když vím, že spousta z Vás je velice znalých problematiky a šikovných). Ale když tam je ta záruka, tak do toho nechci rýpat. A Hid-kity - nevím, to mě neláká. Když už dodělat bi-xenony, tak jedině originální cestou se všemi sofistikovanými věcmi, které to obnáší. Takže mi asi nezbývá nic jiného než to obdivovat u ostatních :-)))
Uvidíme :ups:
Laguna III Coupe Initiale, 3.0dCi 177kW 6AT, 2012, 120 000km
Laguna III GrandTour BOSE, 2.0dCi 127kW 6AT, 2011, 310 000km

Dále doma:
Laguna II liftback IP, 3.0V6 152kW, 2005, 160 000km
Megane III Grandtour Bose, 1.6dCi 96kW, 2014, 135 000km
Megane IV GrandCoupe Intens, 1.5dCi 81kW, 6EDC, 2017, 40 000km
Wind Edition, 1.2TCe 74kW, 2011, 25 000km
Zoe II, Intens, 100kW, 2021, 15 000km

Album oprav/úprav L2,L3: Album oprav/úprav L2,L3

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od Koubes » sob úno 18, 2012 10:12

_Martin_: sakra, Tys mě nahlodal. Asi to začnu taky shánět. Jakou máš výbavu auta? Já dynamique, takže předpokládám, že to tam bude předpřipravený.
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
_Martin_
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte bře 02, 2010 22:58
Bydliště: Strakonice / Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodelani bixenonu

Příspěvek od _Martin_ » stř úno 22, 2012 07:26

To Koubes: máme úplně stejný auto, výbava Dinamique, motor 2,0T... Stoprocentně to tam máš připravený. Podivej se třeba, kolik kabelů Ti vede do konektoru čela u baterky a kolik vede ke světlům z něj (z něj jich vede míň...), potom je připravený konektor na snímače výšky u předního kola a zadního kola (krabička za pravým zadním kolem, do které vedou 2 svazky a vychází jen jeden ;-) )
Laguna II ph2, 2,0T 125 kW, LPG, 07/2006

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů