Měření hladiny oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: olej

Příspěvek od faldicek » úte led 04, 2011 20:59

Jak je to s indikací hladiny na palubním počítači? V manuálu píšou cosi o kostičkách a pomlčkách, tak jsem to měl i u LI. Tady je však 6 koleček, z nichž 2 jsou plné, ty plné značí hladinu, nebo jak to je?

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: olej

Příspěvek od faldicek » stř led 05, 2011 16:25

Tak už jsem si to zjistil, plné kolečka indikují hladinu, občas mi přijde, že ten manuál dával dohromady člověk který to auto nikdy neviděl...

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Měření hladiny oleje

Příspěvek od HDNewbie » pát dub 08, 2011 16:12

1. Nedaří se mi spustit zobrazení hladiny oleje na palubní desce. Dle manuálu se má po nastartování stisknout libovolné ovládací tlačítko palubního počítače, když počítač provádí kontrolu a zobrazuje "Checking" před tím než se zobrazí "OK". Zkoušel jsem i "psí kusy" včetně změny jazyku, všemožné mačkání tlačítek, karta v kapse i čtečce ale vyvolat elektronickou měrku se mi nepodařilo. Stejně neuspěl i technik v servisu Renault. Tušíte někdo kde může být chyba?

2. Po výměně oleje v servisu se mi nezdá jeho stav viz. foto. Je to sice špatně patrné, ale hladina oleje je cca. 1,5 až 2cm nad horní šipku. Je to OK?
Přílohy
100_4944r.jpg
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

midar
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned úno 28, 2010 09:07
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od midar » sob dub 09, 2011 16:42

1. Po stisknutí tlačítka Start stisknu na pravé páčce na čelní straně šipky Nahoru či Dolu se na palubním počítači objeví řada koleček, která ukáží stav hladiny.
2. Nevím ani, že tam tyčka je - používám jen palubní PC.
Laguna III 2.0dCi automat Dynamique model 2010
Megane Grandtour TCe 130 EDC Intens 2016, Pack Safety Plus, Pack Techno Plus, Pack City, Pack Navigace
černá skříňka ADR-3000

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od HDNewbie » sob dub 09, 2011 20:59

1. Přesně tak to zkouším i já, ale bez úspěchu. Myslíš, že záleží na časové prodlevě mezi stiskem "Start" a tlačítkem na pravé páčce? Snad nemůžu být taková lama, aby se mi to ani jednou nepovedlo..... Vše ostatní na palubním počítači funguje tak jak má. Můžeš kdyžtak uvést jak máš jednotlivé položky v počítači nastavené, zdá se mi že by to mohla být nějaká softwarová chybka.
2. Klasickou měrku používám tedy z nouze, překvapilo mě že hladina je po výměně nad značkou Max. Alespoň si vrchní šipku vysvětluju jako maximální hladinu. V manuálu je to popsáno poměrně vágně a pro několik motorů najednou, samozřejmě je tam napsáno, že hladnina oleje nesmí překročit Max rysku.
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od rousini » pon dub 11, 2011 11:34

Mě na Megane to taky trvalo než jsem se to zobrazení naučil namáčknout. Po vsunutí karty a zmáčknutí jednoho z tlačítek pro listování v menuPC (přibližně 2 sec před zobrazením "OK") se objeví 6 puntíků. Pokud jsou 3 plné a 3 prázdné je to střed hladiny. 6 plných je max ale klidně taky litr přes...

Olej odsaj na střed nebo pokud ti motor žere olej, tak odsaj na max. Cokoliv nad je špatně, Renault v servisech dlouhodobě přeplňuje. Možná ten CM nad nevadí, ale všude se to nedoporučuje. Já odsál z funglovky skoro 2l, abych se dostal na střed...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od HDNewbie » pon dub 11, 2011 17:35

Dík moc za info:
1. Mačkání budu dál trpělivě zkoušet, třeba se to podaří. Trefit 2s před OK, zkusím ..... překvapilo mě, že se to na cca 8 pokusů nepovedlo ani mechanikovi v Renaultu. Pak už nechtěl trápit motor za což jsem mu vděčen! Pravda je, že většinu pokusů jsem dělal s kartou v kapse, zkusím ji nějakou dobu dávat do čtečky.

2. Jde ten olej odsát zhora, přes plnící otvor nebo existuje nějaká jiná finta? Nerad bych lezl pod auto a odpouštěl. Motor olej nežere, respektive toto byla první výměna po ca 20t km. Ke konci se začala objevovat hláška "Top up oil level" zejména pokud auto stálo z, nebo do kopce nebo když jsem nastartoval do několika minut od předchozího zastavení motoru. Na normální měrce po ustálení (+2 hod.) byl olej někde pod polovinou rozsahu, elektronickou jsem neměl možnost zkontrolovat.
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

rousini
Senior member
Příspěvky: 1287
Registrován: ned bře 08, 2009 23:09
Bydliště: Táborsko

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od rousini » úte dub 12, 2011 10:02

NA to měření oleje netřeba statovat! Zasuneš kartu a po chvilce zmáčkneš čudl up/down.
Odsával jsem přes otvor měrky hadičkou a 20ml stříkačkou (nic lepšího nebylo po ruce). Je dobrý mít teplý olej, ale stejně jsem měl mozoly...
Protože se to bude opakovat s každou výměnou, tak předem upozorni servis a při přebrání kontroluj měrku a vracej na dílnu...
Bývalý majitel MIII 1,6i/100HP

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od HDNewbie » čtv dub 28, 2011 15:11

Děkuji všem za Vaše podněty a rady:
1. Otázka elektronické měrky je skutečně otázkou cviku, je nutno trefit poměrně přesně okamžik mezi nastartováním (vsunutím karty) a zobrazením hlášky "OK". Jak psal rousini je to zhruba 2 sec před zobrazením "OK", stopkami jsem to neměřil. Není nutno startovat, stačí zasunout kartu do čtečky.

2. Z motoru jsem odsál něco přes litr oleje abych se dostal na značku max. Koupil jsem 200ml odsávačku oleje, ale i tak je to práce pouze pro silné nátury. Mezi plnícím hrdlem a vanou je odhadem 70cm, je potřeba hadice dlouhá alespoň 1m s vnějším průměrem do cca 7mm (větší se tam nedostane). Chtělo by to odsávačku s větším objemem s tou 200ml olej zůstane pouze v hadici. S pomocníkem, který pomocí kleští vyrobí zpětný ventil, to jde o chlup lépe.

Po odsátí přebytečného oleje se mi zdá, že je motor subjektivně tišší, ale možná je přání otcem myšlenky. Každopádně bych chtěl tímto mechanikům v autorizovaném servisu "poděkovat" za příjemně strávený večer a omlouvám se za asi 500 sprostých slov směřovaných na jejich adresu.
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od Jirke » čtv dub 28, 2011 23:03

Dnes se mi jednou objevila oranzova hlaska "TOP UP OIL LEVEL" ... pritom elektronicka merka ukazovala pulku stupnice.. Taky se mi jednou rozsvitila cervena hlaska "Battery charge faulty" nebo co to bylo, auto rvalo na poplach...a hned to zas prestalo.
Odpoved na toto vsechno ?? Renault :)
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

HDNewbie
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 26, 2010 11:11
Bydliště: Praha východ

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od HDNewbie » pát dub 29, 2011 08:03

"Top Up Oil Level" se mi zobrazovalo občas u původní olejové náplně pokud jsem stál z nebo do kopce, nebo nastartoval krátce po předchozím zastavení. Po dalším startování bylo vždy OK. Oleje bylo v té chvíli něco pod polovinou, ale je pravda že to byl už docela asfalt... Hlášku o nabíjení jsem zatím nepozoroval.
Renault Laguna III, 2.0DCi 150k, Dynamique, šedá KND

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od Jirke » pát dub 29, 2011 22:35

HDNewbie píše:"Top Up Oil Level" se mi zobrazovalo občas u původní olejové náplně pokud jsem stál z nebo do kopce, nebo nastartoval krátce po předchozím zastavení. Po dalším startování bylo vždy OK. Oleje bylo v té chvíli něco pod polovinou, ale je pravda že to byl už docela asfalt... Hlášku o nabíjení jsem zatím nepozoroval.
Je pravda, ze olej mam uz lehce prejetej..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Re: olej - kabinový filtr

Příspěvek od wrok » úte srp 09, 2011 09:54

ahojte,
ako sa prosim Vas nuluje servisny interval na olej na Lagune III?
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

wrok
Advanced member
Příspěvky: 370
Registrován: stř úno 22, 2006 20:10
Bydliště: RS / ZV / BA

Re: olej - kabinový filtr

Příspěvek od wrok » úte srp 09, 2011 15:41

diky,
uz som to nasiel, robi sa to rovnako ako na MII - podrzat 10s nulovanie pocitaca (nastavenie na servisny interval...) - az kym neprestane blikat novy servisny interval...
Megane II HB r.v. 2005 1,4 60kW (102 tis. km) - uz sluzi inemu...
Megane II Grandtour r.v. 2006 1,5 dCi 78kW (cca 88 tis. km generalka motora po zaklepani; po cca 42 tis. km druhe zaklepanie..., po 6 tis. km vypadlo riadenie rychlosti = oprava 250e (vymenena cela riadiaca paka s kulisou a lanovodmi)... od druhej generalky motora zatial 60 tis. km
Laguna III Berline r.v. 2008 1,5 dCi 81kW

FilipPB
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 29, 2017 10:51

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od FilipPB » pon kvě 29, 2017 11:03

Zdravím, potreboval by som pomoc s hláškou "top up oil level". Mám lagunu grandtour III, 2.0 dci, 110kw, ročník 2008, 142000 km. Celé roky sa hláška objavovala iba v prípade, že som parkoval na šikmej ploche alebo skutočne pri zníženej hladine oleja. Tento rok sa hláška objavuje už takmer vždy po naštartovaní, pričom hladina oleja je presne na max. Parkujem na rovnej ploche, olej menený každých cca 10 tis. km. Olej som menil aj tento víkend, zobrazovanie hlášky pokračuje. Máte alebo mali ste niekto podobné skúsenosti?
V prípade, že by išlo o nejaké chybné čidlo (zatiaľ sa mi kvôli tomu nechce ísť do Renaultu), pravdepodobne by musela ísť von celá olejová náplň, všakže? Za akékoľvek postrehy, napríklad aj ohľadom ceny za výmenu tohto čidla, ďakujem.

FilipPB
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 29, 2017 10:51

Re: Měření hladiny oleje

Příspěvek od FilipPB » stř čer 14, 2017 16:51

Díky moc, bolo to ono :-) Aj servisák v Renaulte sa chytal za hlavu, že by na to nikdy neprišiel...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů