Sluneční clony

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

muf123
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 13, 2011 15:44

Sluneční clony

Příspěvek od muf123 » pon dub 25, 2011 11:33

Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nedokupoval sluneční clony na zadní okna.
Laguna, kterou jsem koupil je bohužel od výrobce nemá :-(
Laguna Grandtour III 2.0 dCi 150k Black Edition 05/2010
Ex: Megane Grandtour 1.5 dCi Expression 05/2005

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Sluneční clony

Příspěvek od kulasec » pon dub 25, 2011 12:21

Mluvis asi o tech roletkach ze ju? Ja pocitam s tim, ze tam dam folie. Ty maji lepsi tepelnou ochranu, nabizeji vic soukromi, kdyz treba neco necham na sedacce a tak (jsou tam permanentne) a konecne vypadaji lip, takze ty roletky mi chybet nebudou.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Sluneční clony

Příspěvek od adagio » pon dub 25, 2011 12:55

Fólie jsou podle mě nebezpečný, hlavně ve městě. Není skrz tvý auto vidět na provoz vpředu. Každou chvíli budeš mít někoho v kufru.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Sluneční clony

Příspěvek od B.F.G. » pon dub 25, 2011 13:05

Folie jsou nebezpečný tak maximálně v noci při cování. Jels někdy za kamionem nebo dodávkou? :D Apropo, aby folie nahradily clonky tak musí být prakticky černé. Měl jsem 3M folie s propustností 30% tuším a na sluníčku to pořád dost smažilo do očí.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Sluneční clony

Příspěvek od adagio » pon dub 25, 2011 13:15

Tak od dodávky nebo kamionu neočekáváš, že se v koloně rozjede jak závodník (aby mu tam nikdo nevjel z vedlejšího pruhu) a v zápětí po 30m to zahamstne na fleku. To samý, když je fóliář svižný jezdec, jak tu padlo to označení, a někdo stejně svižný se za něj s radosti zavěsí. Nějakej trouba pak svižnýmu jezdci nedá přednost, protože nečeká, že jede tak rychle. Svižný jezdec včas zabrzdí a do vteřiny má pronásledovatele na zadním sedadle. V Praze běžná věc.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

roro
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned srp 29, 2010 09:22
Bydliště: Teplice

Re: Sluneční clony

Příspěvek od roro » pon dub 25, 2011 13:55

Mě by to zájímalo taky, nejměnší rozměr neoriginální rolety v celku jsem našel 80 cm, ale podle měření na zadním platě v místě toho vylisování ,kde to asi v originále je tak to vypadá na rozměr cca 70 cm a ty jsem nikde nenašel. Jedíně snad koupit originál, ale to se asi bude muset dokoupit i s platem kvůli zabudování. Nahoře u skla držáky rolety mám už z výroby.
Laguna III 1,5 dCi, Megane II CC 1,5 dCi

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od xander » pon dub 25, 2011 14:45

adagio píše:Tak od dodávky nebo kamionu neočekáváš, že se v koloně rozjede jak závodník (aby mu tam nikdo nevjel z vedlejšího pruhu) a v zápětí po 30m to zahamstne na fleku. To samý, když je fóliář svižný jezdec, jak tu padlo to označení, a někdo stejně svižný se za něj s radosti zavěsí. Nějakej trouba pak svižnýmu jezdci nedá přednost, protože nečeká, že jede tak rychle. Svižný jezdec včas zabrzdí a do vteřiny má pronásledovatele na zadním sedadle. V Praze běžná věc.
Takovýhle šílenosti se dějí prakticky jen v Praze..... A navíc takovýto "svižný jezdec" je spíš ko*ot - to pak už je celkem jedno jestli má folii nebo ne.... Pokud mám folii a jedu jako člověk nikoho tím neohrožuju, pokud jsem čuně za volantem, je jedno jestli s folií nebo bez..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od xander » pon dub 25, 2011 14:47

roro píše:Mě by to zájímalo taky, nejměnší rozměr neoriginální rolety v celku jsem našel 80 cm, ale podle měření na zadním platě v místě toho vylisování ,kde to asi v originále je tak to vypadá na rozměr cca 70 cm a ty jsem nikde nenašel. Jedíně snad koupit originál, ale to se asi bude muset dokoupit i s platem kvůli zabudování. Nahoře u skla držáky rolety mám už z výroby.
Mylsím, že muf123 chtěl roletky na boční zadní, jelikož grandtour nemá plato..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Re: Sluneční clony

Příspěvek od jozicoupe » pon dub 25, 2011 16:18

Ja mám od výroby zamavené okná a dal som si namontovať aj tie roletky.Ja som spokojný,vlastne malá je vzadu spokojná.Aj tie zatmavené okná sú tak akurát.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Sluneční clony

Příspěvek od adagio » pon dub 25, 2011 18:17

xander píše:Takovýhle šílenosti se dějí prakticky jen v Praze..... A navíc takovýto "svižný jezdec" je spíš ko*ot - to pak už je celkem jedno jestli má folii nebo ne.... Pokud mám folii a jedu jako člověk nikoho tím neohrožuju, pokud jsem čuně za volantem, je jedno jestli s folií nebo bez..
Zkus si tu jezdit každej den... Svižný jezdec může znamenat i to, že na dvouproudovce s omezením 70km/h vystřelíš na semaforu rychleji a máš tam těch 70 dřív. Na to nemusí bejt člověk xxxxxxxx ani porušovat předpisy. Do toho se mísej blbci, co proletěj na poslední chvíli už na červenou nebo pomalý turisti, co na každý křižovatce tápou nebo začátečník, tahač, popelář, čistič silnice... Těch důvodů k prudkýmu zabrždění je prostě hodně. Tím spíš, když pro jízdu v Praze je určitá arogance, resp. hroší kůže nutná. Nikdo tě nikam nepustí, musíš se prostě nacpat někomu do cesty, jinak tam stojíš do soumraku a ti za tebou z tebe vytrouběj duši. Pak je prostě hrozně důležitý přes toho před tebou vidět, mít tak přehled o situaci a čas na případnou reakci.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
miggell
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: sob bře 20, 2010 20:36

Re: Sluneční clony

Příspěvek od miggell » pon dub 25, 2011 19:02

jozicoupe píše:Ja mám od výroby zamavené okná a dal som si namontovať aj tie roletky.Ja som spokojný,vlastne malá je vzadu spokojná.Aj tie zatmavené okná sú tak akurát.
ako si ich dal namontovat? objednal si si ich z výroby?
Laguna III GT Grandtour dCi

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od xander » pon dub 25, 2011 19:04

adagio píše:
xander píše:Takovýhle šílenosti se dějí prakticky jen v Praze..... A navíc takovýto "svižný jezdec" je spíš ko*ot - to pak už je celkem jedno jestli má folii nebo ne.... Pokud mám folii a jedu jako člověk nikoho tím neohrožuju, pokud jsem čuně za volantem, je jedno jestli s folií nebo bez..
Zkus si tu jezdit každej den... Svižný jezdec může znamenat i to, že na dvouproudovce s omezením 70km/h vystřelíš na semaforu rychleji a máš tam těch 70 dřív. Na to nemusí bejt člověk xxxxx ani porušovat předpisy. Do toho se mísej blbci, co proletěj na poslední chvíli už na červenou nebo pomalý turisti, co na každý křižovatce tápou nebo začátečník, tahač, popelář, čistič silnice... Těch důvodů k prudkýmu zabrždění je prostě hodně. Tím spíš, když pro jízdu v Praze je určitá arogance, resp. hroší kůže nutná. Nikdo tě nikam nepustí, musíš se prostě nacpat někomu do cesty, jinak tam stojíš do soumraku a ti za tebou z tebe vytrouběj duši. Pak je prostě hrozně důležitý přes toho před tebou vidět, mít tak přehled o situaci a čas na případnou reakci.
Souhlasím, že takhle nepříjemný situace se v Praze stávají, ale rozhodně bych to neviděl tak, že zatmavený okna jsou nebezpečný.. Už jak bylo řečeno - dodávky (minivany) a spol taky nejsou průhledný a i taková dodávka umí svižně vystartovat na semaforu.. Zatmavená skla člověk nepotká na každým kroku a i tak jsou průhlednější než plech na zadních dveřích pickupu..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
jozicoupe
Advanced member
Příspěvky: 455
Registrován: čtv črc 16, 2009 11:18
Bydliště: Levice

Re: Sluneční clony

Příspěvek od jozicoupe » pon dub 25, 2011 19:14

Hej všetko bolo rovno z výroby.Tmavé sklá a aj záclonky.Záclonky stoja 150€ a zatmavenie je v sérii.
Renault Megane III coupe 1,6 16v.81kW,čierna metalíza,Dynamique-PREDANE
Renault Fluence privilege 1,6 modrá crépuscule,xenon,17 kolesá,arkamys,predané
Renault Laguna IIIGrandtour,black edition 2,0,150K,čierna metla,predané
Citroen C5 Tourer 2.0 HDi 16V FAP 163k Business Exclusive BVA6,predané
Talisman Premiere Edition 1,6 Energy TCe 150 EDC,hnedá metalíza

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Sluneční clony

Příspěvek od adagio » pon dub 25, 2011 19:23

xander píše:Souhlasím, že takhle nepříjemný situace se v Praze stávají, ale rozhodně bych to neviděl tak, že zatmavený okna jsou nebezpečný.. Už jak bylo řečeno - dodávky (minivany) a spol taky nejsou průhledný a i taková dodávka umí svižně vystartovat na semaforu.. Zatmavená skla člověk nepotká na každým kroku a i tak jsou průhlednější než plech na zadních dveřích pickupu..
Určitě máš pravdu, nechci to nijak dramatizovat. Ale přeci jen z nějakýho psychologickýho hlediska si člověk za plechovou škatulí udělá místo, počítá s ní už dálky, z boku atd., zatímco u osobáku si jeho fólií kolikrát všimne, až když je už těsně za ním.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Sluneční clony

Příspěvek od adagio » pon dub 25, 2011 19:53

ještě v souvislosti s tématem zatmavení mě už před mnoha lety napadlo, proč je vlastně pro brždění užíváno pouze efektu skokovýho rozsvícení světel? Napadalo mě třeba nějaký postupný zintenzování světla, případně blikání brzdových světel od pomalé až k rychlé frekvenci v závislosti na síle brždění atd. Není tak poznat, jakou silou dotyčný šofér brzdí.

Typický případ nebezpečí týhle nedokonalosti ve spojení s "neprůhledným autem" je třeba pozvolna jedoucí souvislá kolona z kopce. Všichni nějakým způsobem lehce přibržďují, všem svítěj brzdovky "na plno". Člověka to uklimbá a nemá šanci si pak všimnout, že dotyčný "neprůhledný" najednou zastavil. Brzdovky mu totiž svítěj úplně stejně.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od xander » pon dub 25, 2011 20:49

adagio píše:ještě v souvislosti s tématem zatmavení mě už před mnoha lety napadlo, proč je vlastně pro brždění užíváno pouze efektu skokovýho rozsvícení světel? Napadalo mě třeba nějaký postupný zintenzování světla, případně blikání brzdových světel od pomalé až k rychlé frekvenci v závislosti na síle brždění atd. Není tak poznat, jakou silou dotyčný šofér brzdí.

Typický případ nebezpečí týhle nedokonalosti ve spojení s "neprůhledným autem" je třeba pozvolna jedoucí souvislá kolona z kopce. Všichni nějakým způsobem lehce přibržďují, všem svítěj brzdovky "na plno". Člověka to uklimbá a nemá šanci si pak všimnout, že dotyčný "neprůhledný" najednou zastavil. Brzdovky mu totiž svítěj úplně stejně.
Vím, že něco takového se objevilo u BMW, ale nevím, jak moc se toho chytli a jak to bylo použitelný..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od Jirke » pon dub 25, 2011 22:33

A nejsou nahodou auta s bocnima roletkama od vyroby vybaveny jinym tapecirungem dveri, do kteryho ta roletka zajizdi ?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Sluneční clony

Příspěvek od kulasec » pon dub 25, 2011 23:21

adagio píše:Fólie jsou podle mě nebezpečný, hlavně ve městě. Není skrz tvý auto vidět na provoz vpředu. Každou chvíli budeš mít někoho v kufru.
Jo Praha, ta je spesl, v ni ja vidlak radeji radeji tou sockou. :|
Myslim ze clovek kterej prede mne nevidi, a pres to se na me bude lepit, by byl nebezpecnej i kdyby videl. Nebo jinak - jsou spousty aut kterejm clovek nevidi prez zadni sklo (velilkost, a uhel okna [viz Megane coupe 3, Scirocco], jeho vyska nad zemi [SUV], naklad po strechu uvnitr kombiku a podobne) - a zatazena roletka je na tom obdobne jako ta foliei -clovek proste musi jet jinac. Ale myslim ze i v CR se follie stanou brzy standartem jako v zahranici, tak si snad zvyknene i v te Matce Mest.

Jinak osobne nepocitam s nejtmavsi variantou, to couvani jsem vyresil senzory.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Sluneční clony

Příspěvek od kulasec » pon dub 25, 2011 23:24

Jirke píše:A nejsou nahodou auta s bocnima roletkama od vyroby vybaveny jinym tapecirungem dveri, do kteryho ta roletka zajizdi ?
Jsou. Proto me prekvapuje ze si to nekdo chce dat domontovat. Ale na kufrovych dverich kratase jsou hacky pro uchyceni vytazene roletky i v pripade ze dany vuz je ve vybave nema.
:lol:
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Sluneční clony

Příspěvek od Kajman » pon dub 25, 2011 23:54

Nechápu, co se tu rozhořelo za debatu o foliich a Praze. Sam jezdim po Praze uz 9 let, sam folie mam a u jinejch mi nevadej. Kdyz nekdo prede mnou folie ma, tak musim prizpusobit styl jizdy....tak abych stihnul zareagovat....to znamena vetsi rozestup. Folie nejsou nebezpecny, jen se ztraci jista pohodlnost, ale stejne tak je tomu i s ruznymi tranzity,transportery atd.prez ty taky neni videt. Spis jste meli na mysli, prazsky styl dat nekomu najevo, ze by mel uhnout do pomalejsiho pruhu, je v pravda, ze je casto videt jak auto jiny auto "tlaci"
Ale tomu se mimoprazsti muzou pohodlne vyhnout a to tak, ze na jizni spojce kde je 80 nepojedou zaryte 70 v levym pruhu..
Samozrejme i tak se da narazit na blbce, ale to preci v kazdym meste a ne jen v Praze, v Praze je proste jen vetsi koncentrace aut nez jinde v republice
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: Sluneční clony

Příspěvek od Kajman » úte dub 26, 2011 00:00

Jo a k tem stinitkam..jsou zabudovany ve vyplni dveri, takze by to asi nebyla levna zalezitost si je doprat a menit kvuli tomu cely tapecirung. Radeji bych doporucil ty folie, na stary lagune jsem mel vzadu skoro ty nejtmavsi a kam se na ne hrabou moje nynejsi stinitka( poskytujou fakt jen malej stin, ale folie i nepousti tolik tepla a da se pres ne pomalu i koukat na slunce bez bryli.....jediny problem je pri couvani v noci (pro jedince, kteri nejsou zvykly casto couvat jen se zpetnymi zrcatky) ale pokud mas parkovaci senzory, tak je problem vyresen
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

muf123
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 13, 2011 15:44

Re: Sluneční clony

Příspěvek od muf123 » úte dub 26, 2011 10:05

Já myslel dodatečné clony, které se dají dokoupit třeba na Peugeot 407 nebo Octávku. Kupírují přesně zadní boční okna. Našel jsem na netu jenom tyhle: http://tuning.autodoplnky.cz/protislune ... -s76894809. Nemáte s nima někdo zkušenosti?
Laguna Grandtour III 2.0 dCi 150k Black Edition 05/2010
Ex: Megane Grandtour 1.5 dCi Expression 05/2005

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Sluneční clony

Příspěvek od kulasec » úte dub 26, 2011 10:15

muf123 píše:Já myslel dodatečné clony, které se dají dokoupit třeba na Peugeot 407 nebo Octávku. Kupírují přesně zadní boční okna. Našel jsem na netu jenom tyhle: http://tuning.autodoplnky.cz/protislune ... -s76894809. Nemáte s nima někdo zkušenosti?
Videl jsem to nazivo, ale jinak s tim zkusenost nemam. Ta cena se mi snad zda! :shock:
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluneční clony

Příspěvek od xander » úte dub 26, 2011 11:25

muf123 píše:Já myslel dodatečné clony, které se dají dokoupit třeba na Peugeot 407 nebo Octávku. Kupírují přesně zadní boční okna. Našel jsem na netu jenom tyhle: http://tuning.autodoplnky.cz/protislune ... -s76894809. Nemáte s nima někdo zkušenosti?
O něčem takovým jsem taky přemýšlel.. Co znamená: sada 6 dílů? To má být jako na celý auto - předek, zadek, boky?

EDIT: Už jsem to našel, patrně je zadní okno osazeno dvěmi clonami..
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Sluneční clony

Příspěvek od B.F.G. » úte dub 26, 2011 16:12

U vybavy expresion zatahovaci clona na zadni dvere dokoupit nejde. Tak se musi situace resit iinak. Pokud by ji clovek chtel dodatecne tak musi sehnat i novou vypln dveri coz nebude levna zalezitost a na vrakaci se jich taky moc valet nebude. Ale tohle patri spis do vlakna co vam na lagune vadi... Stejne jako takova pitomost jako je deni sviceni.
Osobne jsem nejak nepochopil jak souvisi folie na skle auta a mentalita ridice...
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů