rychlodotazy a pokec o L III :)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » sob čer 25, 2011 02:11

LIII má jinou rozteč než LII, takže proto ti nebudou pasovat opravte mě pokud se mílím, LII má 5x108 a LIII 5x114...

Uživatelský avatar
Koubes
Junior member
Příspěvky: 199
Registrován: stř bře 03, 2010 13:26
Bydliště: Přerov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Koubes » sob čer 25, 2011 10:26

Je to tak. LIII má dokonce i jiné senzory tlaku, takže ani ty z LII do LIII nepasují.
Laguna II 2,0T 125kW Dynamique F/L 2005, Eibach pružiny, nově obšitý volant- ex

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » sob čer 25, 2011 11:36

senzory tlaku nastesti nemam
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od B.F.G. » ned čer 26, 2011 07:22

Hellraiser kdybys to tady aspon trosku cetl tak bys vedel ze laguna III ma uplne jinou roztec sroubu nez starsi typy laguny.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

hellraiser56
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 30, 2010 06:30

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od hellraiser56 » stř čer 29, 2011 11:25

zdravim lagunakov 3jkarov...mam dotaz..čo tam ja mam rozvody alebo reťaz...2.0 dci 110 kw...dovoz z talianska a nechce sa mi do renault servisu chodiť..da sa nejako palubny počitač nastaviť na inu reč ako je taliansky ?? voprad diky

lemonydes
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 08, 2011 17:21

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od lemonydes » stř čer 29, 2011 12:53

Mam stupidni dotaz, tak radsi ho pripojim sem do tohoto vlakna. :-)

Mam asi dva tydny starou Lagunu III, s navigaci Carminat TomTom a trosku bojuju s radiem.

V byvalem aute jsem mel svoje oblibene DVD s hudbou (mp3 ulozene ve slozkach) a bez problemu vsechno fungovalo, radio krasne hralo. Kdyz jsem stejne DVD strcil do Laguny, tak ho Laguna ani nenacetla. Potom co jsem objevil v aute USB zdirku jsem vsechny pisnicky narval na USB klicenku a tu jsem zastrcil do USB konektoru a taky nic. :-/

Jsou nejake pravidla jake CD, nebo DVD musi byt pouzito v radiu aby videlo MP3jky, nebo co muzu pripojit do USB konektoru abych mohl hudbu hrat z tohoto media? Predem dik za pomoc.

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » stř čer 29, 2011 15:16

Hellraiser: 2.0 dCi má řetěz a nejsem si teď jistý, ale jazyk jde změnit pouze přes diagnostiku, když mi přivezli mou tak byla německy, což jsem odmítl a přepnuli mi to na angličtinu...
Lemonydes: Rádio DVD nebere, s USB nevím bohužel ve výbavě nemám...

lemonydes
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 08, 2011 17:21

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od lemonydes » stř čer 29, 2011 15:35

Toz to je podpasovka. Zkusim to jeste vypalit na CD, ale tam se moc Mp3jek nevejde, budu muset casto prehazovat. :-/

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » stř čer 29, 2011 15:38

Tak to USB by to mělo napravit, ale jak to má fungovat fakt nevím, já ho tam nemám. Nemusí se někde v menu rádia přepnout vstup?

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » stř čer 29, 2011 17:40

Podle mě je problém v adresářích. Udělal jsem si na flashku strukturu a načetlo mi to jen obsah první složky a ještě divně. Tak jsem flashku vymazal a narval všechny mp3 do rootu a hraje ok. Mrkni do manuálu, zda tam o tom něco nepíšou. Určitě jsem neměl žádný dlouhý názvy ani diakritiku v názvech, přesto adresáře prostě neakceptoval.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Kajman » stř čer 29, 2011 21:59

hellraiser56 píše:zdravim lagunakov 3jkarov...mam dotaz..čo tam ja mam rozvody alebo reťaz...2.0 dci 110 kw...dovoz z talianska a nechce sa mi do renault servisu chodiť..da sa nejako palubny počitač nastaviť na inu reč ako je taliansky ?? voprad diky
Jazyk si můžeš změnit v palubním počítači.....najedeš na setting nebo snad menu, podržíš horní nebo spodní tlačítko na páčce stěračů, dostaneš se do menu a pak jen najdeš jazyk, jak se to řekne italsky nevim :)
ps:češtinu tam ale budeš hledat marně ale je tam angličtina nebo němčina, nebo jestli ti to pomůže tak ještě polština :)
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » čtv čer 30, 2011 08:01

Tak, tylko po polski kurwa cholera :)
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Tarwas
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: pon srp 07, 2006 22:30

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Tarwas » pát črc 01, 2011 18:11

tak zpet k prvnimu dotazu, radio jde vyndat jenom nejakou specialni planzetou, ktera je jina oproti jinym Renaultum... couvani auta v kopci je normalni, coz se divim, protoze jina auta to udrzi... pak zamek nadrze prej koupit novej, ale to se mi nechce, kdyz nevim, kde je problem... měl jsem to rozdelany, ale nevim, jak ho dostat ven
Renault Laguna Grandtour III 2.0dCi 150k Dynamique

Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirka_M » pon srp 15, 2011 21:27

Sice nevím, zda je tohle správný topic, ale nenašel jsem nějaký podobnější.. v LIII řeším takový problém s radiem (nejde spárovat telefon, když se to podaří, tak radio pořád vysílá na telefon žádost o přidání, i když je vše přidáno). Byli jsme s tím v servise, tam se na nás s otcem dívali jak kdyby spadli z jahody, že nemají tušení co s tím(dotaz, zda by problém nevyřešilo přehrání FW bylo ihned odbyto, že ne a neví co s tím). Poté se ozývaly zvuky z přední nápravy, tak se na to podívali a přišli, že za tím je špatná osa řízení (bude vyměněno v záruce), ale následně po 3 dnech jsme zjistili, že nemá co chladit vzduch, patrně při kontrole nápravy nějakým neznámým způsobem zapříčinili vypuštění roztoku z klimy (takže pokud to kompresor ustál, tak se dolije směs, pokud ne nechci vidět ten účet), zapomněli připevnit kryt motoru (pouze na jedné straně přišroubovaný, na druhé volný). Tak se ptám - nezná někdo nějaký kvalitní dealer servis v Ostravě? Protože Auto Doležal nechci ani vidět, ani slyšet. Pokaždé co se tam něco řeší, tak rozmontují půlku auta, horko těžko to dají zpět (většinou špatně) a zjistí, že to byla jen nějaká drobná věc. Prostě Auto Doležal jsou největší diletanti co snad mohou být!

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » úte srp 16, 2011 17:38

Zdravím hodím svůj dotaz sem, při vyšší rychlosti se mi zepředu od motoru ozývá divný hučivý zvuk, nevím jestli je to normální nebo ne. Dnes cestou z prahy jsem chvilku nahrával na telefon, je tam dost ruchů ale ten zvuk tam jde také slyšet. Zde je odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=RVdJfRrDMtA
Nevím co by to mohlo být, že by turbo? Ale to by bylo nějak brzo, když ještě nemá ani 40 tis.

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » úte srp 16, 2011 21:56

faldicek píše:Zdravím hodím svůj dotaz sem, při vyšší rychlosti se mi zepředu od motoru ozývá divný hučivý zvuk, nevím jestli je to normální nebo ne. Dnes cestou z prahy jsem chvilku nahrával na telefon, je tam dost ruchů ale ten zvuk tam jde také slyšet. Zde je odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=RVdJfRrDMtA
Nevím co by to mohlo být, že by turbo? Ale to by bylo nějak brzo, když ještě nemá ani 40 tis.

to je teda hodne divnej zvuk. Ale to musis lip vyzkouset, jestli to dela i kdyz vyradis na neutral a jedes setrvacnosti, ale na turbo mi to nepripada. Kazdopadne, mas jistotu, ze to auto ma najeto 40.000km ???
Mi prijde nejak malo..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od ondro82 » úte srp 16, 2011 22:08

Ma to zvuk ako elektromobila,ako keby Ti vrčal ventilátor alebo také niečo podobné,ako tichý visávač.
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » úte srp 16, 2011 22:11

Na neutrál to nedělá, zvuk nabírá či ztrácí na intenzitě s otáčkami motoru, je to znát i na konci videa, když zpomaluju, tak ustává. Kilometry by snad měli sedět, alespoň podle dodaných papírů a co jsem si nechal vytáhnout od kamaráda z databáze renaultu, v říjnu 2009 měla najeto 19 tis. Kupoval jsem ji lehce bouranou na zadní dveře...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » úte srp 16, 2011 22:50

faldicek píše:Na neutrál to nedělá, zvuk nabírá či ztrácí na intenzitě s otáčkami motoru, je to znát i na konci videa, když zpomaluju, tak ustává. Kilometry by snad měli sedět, alespoň podle dodaných papírů a co jsem si nechal vytáhnout od kamaráda z databáze renaultu, v říjnu 2009 měla najeto 19 tis. Kupoval jsem ji lehce bouranou na zadní dveře...

tak to mas sakra kliku...ja co koukam na L III. tak maj v nemecku vsechny hodne najeto a ty ktery maj malo, sou drahy docela.. Ja tak do dvou tydnu pokorim 200.000km a zadny pazvuky nedela.. A ani v servisnich zaznamech (vzdy renault) nebylo nikdy nic delanyho krome vymeny radia v zaruce.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
electronic613
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pát kvě 06, 2011 11:49

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od electronic613 » stř srp 17, 2011 11:25

Jirka_M píše:Sice nevím, zda je tohle správný topic, ale nenašel jsem nějaký podobnější.. v LIII řeším takový problém s radiem (nejde spárovat telefon, když se to podaří, tak radio pořád vysílá na telefon žádost o přidání, i když je vše přidáno). Byli jsme s tím v servise, tam se na nás s otcem dívali jak kdyby spadli z jahody, že nemají tušení co s tím(dotaz, zda by problém nevyřešilo přehrání FW bylo ihned odbyto, že ne a neví co s tím). Poté se ozývaly zvuky z přední nápravy, tak se na to podívali a přišli, že za tím je špatná osa řízení (bude vyměněno v záruce), ale následně po 3 dnech jsme zjistili, že nemá co chladit vzduch, patrně při kontrole nápravy nějakým neznámým způsobem zapříčinili vypuštění roztoku z klimy (takže pokud to kompresor ustál, tak se dolije směs, pokud ne nechci vidět ten účet), zapomněli připevnit kryt motoru (pouze na jedné straně přišroubovaný, na druhé volný). Tak se ptám - nezná někdo nějaký kvalitní dealer servis v Ostravě? Protože Auto Doležal nechci ani vidět, ani slyšet. Pokaždé co se tam něco řeší, tak rozmontují půlku auta, horko těžko to dají zpět (většinou špatně) a zjistí, že to byla jen nějaká drobná věc. Prostě Auto Doležal jsou největší diletanti co snad mohou být!
Ahoj, prosím co přesně se skrývá pod pojmem osa řízení? Mám také hlučnou nápravu a zdá se, že hluk jde ze sloupku řízení, ale nejsem si jistý. Problém je hlavně dlažba, nebo příčná nerovnost v rejdu.
Trafic 2.0dCi Black edition 2012
ex : Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2426
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » stř srp 17, 2011 18:44

electronic613 píše:
Jirka_M píše:Sice nevím, zda je tohle správný topic, ale nenašel jsem nějaký podobnější.. v LIII řeším takový problém s radiem (nejde spárovat telefon, když se to podaří, tak radio pořád vysílá na telefon žádost o přidání, i když je vše přidáno). Byli jsme s tím v servise, tam se na nás s otcem dívali jak kdyby spadli z jahody, že nemají tušení co s tím(dotaz, zda by problém nevyřešilo přehrání FW bylo ihned odbyto, že ne a neví co s tím). Poté se ozývaly zvuky z přední nápravy, tak se na to podívali a přišli, že za tím je špatná osa řízení (bude vyměněno v záruce), ale následně po 3 dnech jsme zjistili, že nemá co chladit vzduch, patrně při kontrole nápravy nějakým neznámým způsobem zapříčinili vypuštění roztoku z klimy (takže pokud to kompresor ustál, tak se dolije směs, pokud ne nechci vidět ten účet), zapomněli připevnit kryt motoru (pouze na jedné straně přišroubovaný, na druhé volný). Tak se ptám - nezná někdo nějaký kvalitní dealer servis v Ostravě? Protože Auto Doležal nechci ani vidět, ani slyšet. Pokaždé co se tam něco řeší, tak rozmontují půlku auta, horko těžko to dají zpět (většinou špatně) a zjistí, že to byla jen nějaká drobná věc. Prostě Auto Doležal jsou největší diletanti co snad mohou být!
Ahoj, prosím co přesně se skrývá pod pojmem osa řízení? Mám také hlučnou nápravu a zdá se, že hluk jde ze sloupku řízení, ale nejsem si jistý. Problém je hlavně dlažba, nebo příčná nerovnost v rejdu.
Na tvuj dotaz ti odpovim tak, ze vim o cem mluvis... Myslim si, ze muzes mit v haji horni ulozeni tlumicu (nevrze ti v chladnych dnech neco zpodkapoty pri otaceni volantem namiste ?). Dale to mohou byt cepy rizeni, silentbloky ramen nebo spodni cepy ramen. Kolik mas najeto ?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od pali.sk » stř srp 17, 2011 19:13

faldicek píše:...zvuk tam jde také slyšet. Zde je odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=RVdJfRrDMtA
pekné. nebude to "UFO" prevodovka? Ak správne identifikujem ten problémový zvuk. môj MIII alebo C4. Ale píšeš, že to ide odmotora tak nevím no.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » stř srp 17, 2011 20:07

Nevím jestli od motoru, či z převodovky, ale prostě jde to zepředu, někdo to už psal u hučící převodovce u L III... Ale je to docela podobný zvuk...

Uživatelský avatar
electronic613
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: pát kvě 06, 2011 11:49

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od electronic613 » stř srp 17, 2011 20:23

no, horni ulozeni mam uz nove, tim to nebylo, bohuzel... mam najeto 6tis. Neni to vrzani, ale drnceni, rezonance a jen okolo 50 km/h. No a pak při rejdu klepani dost silne do sloupku rizeni pri prejezdu napr. koleji, nebo nejake spary... asi mam smulu na kus, mam i dost tuhe razeni a obcas klepe zadni okno :cry:
Trafic 2.0dCi Black edition 2012
ex : Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od pali.sk » stř srp 17, 2011 20:35

electronic613 píše:rezonance a jen okolo 50 km/h.
tak to je skvelé, kuknite sem do tejto témy: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=88&t=47227 je tam toho viac o hučiacej prevodovke v MIII a Fluence, žeby rovnakým problémom trpela aj lagúna?
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů