rychlodotazy a pokec o L III :)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
*Mio*
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 26, 2010 13:01

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od *Mio* » stř říj 05, 2011 11:51

tarwas, nieco je spatne.
Moja laguna ma uz cez 70000. Dodam foto interieru - garantujem ti, ze by si nespoznal rozdiel medzi autom z fabriky a tym mojim...neverim tvojim kilometrom...alebo je to pouzivatelom?

...ta radicka - ja mam prsten na pravej ruke a ani koza, ani hlinik nie je osuchany...rucnu mam el. takze tam porovnat neviem...
Renault Laguna III
Renault Grand Scenic III 2.0DCI Privilege
Peugeot 208

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Sroubečky na kolečka u laguny III

Příspěvek od jatro » stř říj 05, 2011 13:57

vite někdo jaké sroubečky na plechová kola LIII? Jsou to: M14x1,5x25 - kužel 60° - 17 klíč, nebo M14x1,5x25 - kule - 17 klíč, nebo to je dýlka 27? nebo M12? já nevím :shock: dík za radu
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od pali.sk » stř říj 05, 2011 18:14

*Mio* píše:garantujem ti, ze by si nespoznal rozdiel medzi autom z fabriky a tym mojim...neverim tvojim kilometrom...alebo je to pouzivatelom?
Záleží aj od aplikácie pri výrobnom procese. Mne sa volant ošúpal po ani nie pol roku, a nový je tam rok a pol a tiež ako nový.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirka_M » úte říj 11, 2011 22:30

Chtěl jsem se zeptat, nestává se někomu to, že by mu hlásil počítač hlášku "PARKING BRAKE FAULT"? Stává se mi to docela často, displej zčervená, na přístrojovém štítu bliká ikonka ruční brzdy, a auto křičí a píše takovou hlášku. Přitom brzda zatažená je a auto neujíždí. Díky za info..

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od kulasec » stř říj 12, 2011 09:39

Zdravim,
od dnesniho rana mam problem. Okno ridice se mi spousti tak po 5 centimetrovych krocich, bez ohledu jak moc stisknu tlacitko ve dverich. Zkousel jsem autu zavrit vsechna okna pomoci dalkace, ale ridicovo se nehne vubec. Mate s tim nekdo zkusenost?
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » stř říj 12, 2011 11:46

kulasec píše:Zdravim,
od dnesniho rana mam problem. Okno ridice se mi spousti tak po 5 centimetrovych krocich, bez ohledu jak moc stisknu tlacitko ve dverich. Zkousel jsem autu zavrit vsechna okna pomoci dalkace, ale ridicovo se nehne vubec. Mate s tim nekdo zkusenost?
vytahni okno az nahoru a nepoustej tlacitko, porad ho drz, asi 20sec, ono se to nejak nakalibruje a pak bude zas chodit normalne
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » stř říj 12, 2011 11:46

Jirka_M píše:Chtěl jsem se zeptat, nestává se někomu to, že by mu hlásil počítač hlášku "PARKING BRAKE FAULT"? Stává se mi to docela často, displej zčervená, na přístrojovém štítu bliká ikonka ruční brzdy, a auto křičí a píše takovou hlášku. Přitom brzda zatažená je a auto neujíždí. Díky za info..

Tohle se mi nikdy nestalo, mam najeto 203.000km
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od kulasec » stř říj 12, 2011 20:27

Jirke píše: vytahni okno az nahoru a nepoustej tlacitko, porad ho drz, asi 20sec, ono se to nejak nakalibruje a pak bude zas chodit normalne
Diky, zabralo to. :idea:
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » pát říj 14, 2011 14:34

Zdar,
budu za troubu, ale nemám žádnou zkušenost se středícíma kroužkama, vždycky jsem měl orig přesně vrtaná kola...

Koupil jsem nový ALU R17 na zimu i s gumama, už je to celý obutý, vyvážený.
Pneuservisy jsou už beznadějně narvaný na tejden dopředu. Proto se chci zeptat.

Zvládnu výměnu (prohození) kol sám, na heveru?

Jde mi o ty středící kroužky. Budu teda doufat, že jsou správného rozměru. Jsou přiložený k těm novejm kolům.

Pod stávajícíma letňákama jsou taky nějaký kroužky, jen mnohem tenčí.

Jakej je postup? Je to jen rukou nasazený nebo je to potřeba demontovat / nasadit za pomocí nějakého stroje či fígle? Záleží nějak i na orientaci kroužku (kterou stranou kam apod.)?

Je to prostě běžný sundání letních ALU, stáhnutí těch letních kroužků, následné nasazení nových kroužků, nasazení nových zimních ALU a utažení šroubů?

Díky. :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » pát říj 14, 2011 16:09

adagio píše:Zdar,
budu za troubu, ale nemám žádnou zkušenost se středícíma kroužkama, vždycky jsem měl orig přesně vrtaná kola...

Koupil jsem nový ALU R17 na zimu i s gumama, už je to celý obutý, vyvážený.
Pneuservisy jsou už beznadějně narvaný na tejden dopředu. Proto se chci zeptat.

Zvládnu výměnu (prohození) kol sám, na heveru?

Jde mi o ty středící kroužky. Budu teda doufat, že jsou správného rozměru. Jsou přiložený k těm novejm kolům.

Pod stávajícíma letňákama jsou taky nějaký kroužky, jen mnohem tenčí.

Jakej je postup? Je to jen rukou nasazený nebo je to potřeba demontovat / nasadit za pomocí nějakého stroje či fígle? Záleží nějak i na orientaci kroužku (kterou stranou kam apod.)?

Je to prostě běžný sundání letních ALU, stáhnutí těch letních kroužků, následné nasazení nových kroužků, nasazení nových zimních ALU a utažení šroubů?

Díky. :)
Tohle zvladnes sam doma samozrejme.. krouzky sou delany tak, ze musej sednout do stredu kola a s tim krouzkem to kolo pak nasadis na auto. Jen jde o to, jestli jsi dostal k tem kolum krouzky na renault/nissan. Cili s vnitrnim prumerem 66,1mm.
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » pát říj 14, 2011 16:21

Díky. No specifikoval jsem při koupi Lagunu III a na objednávce je uvedeno 5/114,3/66,1 tak snad jo.

Jen jsem nevěděl, že to mám nejprve strčit do kola. Když mi nedávno sundávali / přehazovali L/P přední letní, tak ty kroužky zůstaly na těch kotoučích. Tak jsem si nebyl jistej, jak moc to tam drží. A myslím, že i ten pneuservisák to nestáhnul, jen prostě přes to zas nasadil zpátky ty kola.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » pát říj 14, 2011 16:54

Zkus to nejdříve bez nich, já je zatím dostal ke kolům automaticky a třeba u LI nebyli vůbec potřeba, u elektronů co jsem kupoval na trojku jsem je už dávat musel. Není to nic složitého, prostě je vmáčkneš do vnitřní strany kola, ty co mám jsou z pružného plastu, takže nehrozí že by se zlomily. Kroužky půjdou dolů i s kolama, drží ve středové díře... Já jsem přezouval v pondělí... :wink:

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » pát říj 14, 2011 17:30

Ale tak když už je k tomu dali. Pasujou do vnitřka kola dobře, teď ještě, aby pasovaly i na auto. Jsou z plechu.

No já vůbec koukám jak z jara. Teď čumim na kufřík s bezp. šroubama, že to jsou vlastně šrouby, co zavrtám do těch kotoučů :) Jsem asi mimo, ale jsem přesvědčenej, že na starým autě byly naopak matky. Šrouby byly navařený na autě a na ně jsem napíchnul ty kola a utáhnul matkama... :?

No, bude to premiéra, ale rád si tím projdu. Vzhledem k tomu, že si kola uskladňuju sám a pneuservisy jsou vždycky v tomhle období naprosto zavalený prací, tak nad to pohodlí, sám si o víkendu někam popojet, hodit na hever, přehodit, zmatlat se jak prase..., prostě není :D

A budu mít 2x za rok klid, než někde vyčkávat na pořadník 2 tejdny jak blbec a doprošovat se blbinou, která pro ně stejnak není žádnej kšeft...
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » pát říj 14, 2011 17:55

Já už to takhle řeším řadu let, je to brnkačka, za hoďku je hotovo... Brzo mě to čeká u taťkovo scenica...

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Kajman » pát říj 14, 2011 20:24

Ach jo, dnes jsem byl s autem na velký servisce ( výměna všech kapalin a filtrů) na zličíně a zjistil jsem, že se mi ani po cca 15 km kontrolka teploty vody neodlepila z nuly a z topení jde jen studenej vzduch, tak tam na ně musím zítra ráno vlítnout. Doufám, že jen neodvzdušnili hadici topení a motorem kapalina normálně cyrkuluje abych to po cestě jeětě neuvařil
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od jatro » pát říj 14, 2011 21:12

Kajman píše:Ach jo, dnes jsem byl s autem na velký servisce ( výměna všech kapalin a filtrů) na zličíně a zjistil jsem, že se mi ani po cca 15 km kontrolka teploty vody neodlepila z nuly a z topení jde jen studenej vzduch, tak tam na ně musím zítra ráno vlítnout. Doufám, že jen neodvzdušnili hadici topení a motorem kapalina normálně cyrkuluje abych to po cestě jeětě neuvařil
To bude zavzdušněná hadice. :wink: Neměj obavy, kolik tě stála serviska?
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Kajman » pát říj 14, 2011 21:34

I s geometrii vymenou vsech provoznich kapalin i oleju a cistenim klimatizace 12800,- tudiz jsem z toho trochu rozladen, rikam si ze v renault servisu by se takove veci proste stavat nemeli. Taky si rikam, ze bude jen zavdusnena hadice, ale mate me ze kontrolka teploty vody se nehne z nuly. doufam ze tam zitra rano nejaky servisak bude. U stary laguny I bez klimi bych si ji odvzdusnil sam, ale u teto nevim kam sahnout
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Jirke » pát říj 14, 2011 23:10

Oni menili i chladici kapalinu ?? Ta cena je teda brutalni...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od PidaKryca » pát říj 14, 2011 23:22

no to jo, mě to čeká za 10 000 km a tohle jim teda nedám, takovej ranec :o :evil:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » sob říj 15, 2011 00:06

Sorry, že se zas vracím k těm kolům, ptal jsem se v sekci o pneumatikách, ale zatím nic.

Co si o tom myslíte?

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=30&t=54748
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » sob říj 15, 2011 00:21

Pokud jsou pneumatiky směrový, což většinou zimáky bývaj, je nutný směr rotace dodržet, je to kvůli záběru a odvodu vody atd. Jestli jsou směrový, poznáš podle šipky s nápisem rotation na boku pneumatiky... Jo a zrcadlově se nevyrábějí, jde o to jak jsou nazutý na discích...

Kajman
Advanced member
Příspěvky: 265
Registrován: čtv bře 03, 2011 10:07

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od Kajman » sob říj 15, 2011 00:24

Jirke píše:Oni menili i chladici kapalinu ?? Ta cena je teda brutalni...
jj,chladici kapalinu, kapalinu v posilovaci, brzdovou kapalinu, medium v klimatizaci, olej v kompresoru klimatizace, olej, olejovej filtr, naftovej filtr, kabinovej filtr, prachovej filtr, dezinfekce klimatizace a nevim co jeste...
ten ranec jsem im dal jen proto, ze auto bylo dovezeno z nemecka a nevim jak se o nej predchozi majitel staral, dalsi servisku uz do renaultu nepujdu, olej mi muzou vymenit kdekoliv
Renault laguna III grandtour GT 2.0dci 131kw

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » sob říj 15, 2011 00:43

faldicek píše:Pokud jsou pneumatiky směrový, což většinou zimáky bývaj, je nutný směr rotace dodržet, je to kvůli záběru a odvodu vody atd. Jestli jsou směrový, poznáš podle šipky s nápisem rotation na boku pneumatiky... Jo a zrcadlově se nevyrábějí, jde o to jak jsou nazutý na discích...
Mno, žádný nápis ani šipka s rotací tam není. Naopak je tam správně na tý vnější části nápis OUTSIDE a v tý vnitřní INSIDE. Takže pokud se vysloveně nevyráběj verze levá a pravá, tak jiná možnost, než to kolo otočit o 180 st. není. V e-shopu nic o dvou variantách nebylo a budu doufat, že nejsou ani blbci, aby mi na sadu 4 ALU dali všechny gumy jen Pravé.

Jsou to tyhle gumy:
http://www.nokiantyres.cz/info-o-pneuma ... kian+WR+A3
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od faldicek » sob říj 15, 2011 00:47

To máš stejný jak s rotací, záleží jak se obuje guma na disk. Pokud máš u všech kol outside ven, tak je to v pohodě, podle mě se nedělají gumy na levou a na pravou stranu...

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: rychlodotazy a pokec o L III :)

Příspěvek od adagio » sob říj 15, 2011 00:53

Aha, tak snad ok. Jen mi to vizuálně přijde divný. A při přehození kol Levý za Pravý se pak vlastně najednou budou točit "pozpátku" než předtím. V každým případě díky za rychloreakci.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti